kobe6

Hudební filmy rád vyhledávám a jazzovou scénu se snažím studovat jak je to možné, jelikož k tomuto žánru mám velký respekt. S realitou to asi opravdu nemá nic společné, ale Simmons je pro mě ztělesněním autority. Soundtrack je fantastický...co dodat ...pokud je Vám tato tematika, alespoň trochu blízká..neváhejte :) ()

Prochy38

Tento film bohužel komentuji s větším zpožděním, tak asi nebude tak dokonale autentický komentář k tehdejšímu zážitku. Ale podobný film se nezapomíná. Dvě hlavní postavy naprosto excelují ve svých rolích. K 5* mi chybělo jen málinko, možná větší vztah k hudbě jako takové. Ale užil jsem si to na 100% a fakt nemám slov. Závěr dokonalý. ()

Mo.

Takrka dokonale ztvarneni vztahu ucitele a zaka aneb jak nekoho dokopat k tomu, aby neco delal. [--] Whiplash neni film o hudbe, neni to film o tom, jak se naucit dobre hrat na hudebni nastroj a neni to film, kde by hudba hrala nejakou vyznamnou roli. Spis funguje jako prijemna kulisa a neco, kolem ceho se muze odehravat to skutecne podstatne. Misto hrani na bicí se mohl hlavni hrdina treba ucit programovat nebo behat maraton, scenar snimku a ustredni dilema by bylo stale stejne: Neboli jak z lidi vytriskat maximum a (v opacnem polu) stoji to vlastne cele za to...? Odpoved je jasna a Simmons si svym vykonem toho Oscara bez debat zaslouzil. ()

Darth Maul

Napriek tomu, že nedokážem pochopiť, prečo sa Andrew dobrovoľne rozhodol podstúpiť psychickú tortúru u nevyspytateľného Fletchera, viem si vychutnať silnú drámu založenú na surových emóciách. Damien Chazelle vytvoril úderný film o talentovaných ľuďoch, ktorí nekompromisne nasledujú svoje sny. Whiplash! ()

prezdivaka

Vždy mě bude iritovat to, že lidé potřebují vyhrocené emoce a čím víc tím lépe. O to víc si naše uznání zaslouží ti, co se bez toho obejdou. ()

Paldiny

Som hluchý ako poleno a ten jazz tiež nemám pod kožou, no toto bola jazda ako hrom. Učiteľ posadnutý dokonalosťou a chlapec, čo sa videl na predných stránkach novín. Obaja to rozbalili vo veľkom a ja sa väčšinu času potil ako keby som za tými bubnami sedel sám. Ani neviem, čo vychváliť skôr či nekompromisné praktiky výučby, nepredvídateľnosť, alebo s ňou spojený prerod hlavnej postavy. Jednoducho špička od začiatku do konca a filmárčina tej najvyššej úrovne. ()

janesX

Film sa mi začal páčiť od momentu, keď na hodinách medzi dvoma scénami sekundová ručička skočila na dvanástku - to Fletcher sa tak presne dostavil na skúšku. Hneď som vedel, že to sranda nebude. spoiler Ten koniec bez aplauzu (ktorý asi každý čakal) mal dokázať, že celý ten sebadril mladého Andrewa bol tvrdší ako ten od Fletchera a hlavne, že to robil kvôli sebe a nie pre nejaký aplauz alebo slávu. Mať tak jeho cieľavedomie... ()

woodsman

co ti jebe toto co bolo J.K Simmons to je iny kokot blazen ako ich uraza to je neuveritelne clovek si mysli ze uz vsetko pocul ale toto je iny level boha a jak mu krvacali prsty neuveritelne ()

Rozjimatel

"I was there to push people beyond what's expected of them. I believe that is an absolute necessity."     Džezový thriller, tak by som nazval túto snímku, zaradenú v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. A nie je to ani trochu pekný film, napriek tomu ale nesmierne silný. Jeho nepríjemnosť spočíva v tom, že tu vlastne nie sú kladní hrdinovia, ani s jednou z dvoch hlavných postáv sa proste nedá príliš sympatizovať. Veď učiteľ hudby Fletcher (skvelý J.K. Simmons s Oscarom) je bezcitný, bezohľadný despota s božským komplexom a so záľubou v trýznení žiakov, Andrew (do role zapadajúci Miles Teller) je zase prehnane ambiciózny a nadmieru nesympatický mladík (jednoducho, s prepáčením, riadny čurák, správaním a dokonca i vzhľadom). Aspoňže tú nepríjemnosť vyvažuje to, že ten film je do veľkej miery aj o džezovej hudbe a to ma vždy zvykne potešiť (aj keď je tu toho bubnovania až priveľa, ale to je zase logické). Na filme sa mi inak veľmi páči tá jeho výstižná úvaha o nezdravej súťaživosti a o tom, kam až môže ľudí dohnať (výborne to dokumentuje hlavne scéna havárie a to, čo po nej nasledovalo). Ten film je taký plný napätia a negatívnej energie, že som pocítil veľkú úľavu pri tom skvelom závere s úžasným džezovým vystúpením (s krásnou skladnou "Caravan"), ktorý do toho všetkého vniesol nejaké to svetielko optimizmu.     "There are no two words in the English language more harmful than "good job"." ()

NaughtyKoopa

Tak tomu říkám velkolepé zakončení filmového roku! Hodina a tři čtvrtě prodaná do poslední sekundy na 100%. Kdo ukradl celou show byl J.K. Simmons, protože ten byl naprosto fenomenální a nominace na zlaté sošky budou namístě. Miles Teller byl Simmonsovi hned v patách a skvělý výběr obsazení provedli i u Andrewovo holky Nicol. Dokonalý scénář, který vás nechává napnutýho po většinu filmu, je nepředvídatelný a bez žádných debilních klišé... A ten konec! Damien Chazelle vychytal od scénáře Grand Piana všechny chyby a dostal se na úplně jinou ligu. Soundtrack na sebe nenechal dlouho čekat a už je zařazený v mým playlistu. Jeden z nejlepších filmů roku 2014. "If you deliberately sabotage my band I will fuck you like a pig!" 10/10 ()

geimz

Opojný filmovo-hudobný zážitok, ktorý, rovnako ako hlavný hrdina, ide na 110% celú stopáž filmu a doslova nedá vydýchnuť až do dokonalého záveru. Pre mňa prekvapenie roka a hudobná a dramatická nálož, aká sa v kinematografii vidí len raz za pár rokov. ()

Mimomisu

Pro hudebnika povinnost a jedna hvezda navrch (coz je muj pripad). Ale jinak moc povrchni, zkratkovite a hlavne bez opravdovych emoci ()

Mikino00

Snaha jít až za limit svých možností k dokonalosti je nejen motivem filmu, ale také se to dá říci o skvělém Simmonsovi. Film jinak až moc tlačí na emoce diváka a také sympatičnost cílevědomého hlavního hrdiny je na bodu mrazu. Pro hudební nadšence jistě ideální. ()

Matt Raider

Válka za zvuku bubnů. Excelentní výkon Miles Tiller i J.K. Simmons. Závěrečný Caravan vám zamrazí ústa do tvaru O. Potlesk. (90%) ()

Ollie235

První polovina perfektní, ta druhá na můj vkus dost přehnaná. Nikdy jsem totiž touhu po absolutním perfekcionismu přes pot a krev příliš nepodporoval/nechápal a tady je tohle téma dotaženo do extrému. Souboj učitele se žákem sice funguje na výbornou, ale bohužel jsem se nedokázal vžít ani do jednoho z nich a v závěru mi jejich osudy byly tak nějak jedno. Dokola se opakující melodie se navíc časem ohraje a kromě výborných hereckých výkonů (J.K. Simmons je jak utržený ze řetězu) toho film příliš nenabízí. Slabší 4*. ()

Jaro_slav

Pět rudejch. Prostě protože DYZ IZ A FOKIN DŽEEEEZZZZ!!! Za film jako takovej čtyři (hlavně díky Simmonsovi), za příběh dvě (páč nic novýho pod sluncem). Trailery kecaj, mimochodem. (Viděno "zadara" v Lucerně.) ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona