Mafie a nejznámější drogová cesta, kdo se jí postaví – zaplatí... Marseille 1975. Pierre Michel přijíždí s celou rodinou do Marseille, protože byl jmenován vyšetřujícím soudcem pro potírání mafie, především jejich drogové činnosti. Michel se zaměřuje na tzv. Francouzskou spojku (French Connection – La French) organizaci, která zajišťovala největší a nejdůležitější drogovou trasu tehdejší doby, a Marseille byla jejím hlavní uzlem. Neohrožený Michel se postavil nedotknutelnému kmotrovi Gaëtanu Zampovi a brzy pochopil, že pokud chce dosáhnout výsledků, musí změnit své dosavadní metody... Film byl natočen podle skutečných událostí. Soudce Pierre Michel, dlužno poznamenat, stejně charismatický jako jeho filmový představitel, stačil za svou krátkou kariéru objevit a zničit šest drogových laboratoří a zatknout sedmdesát překupníků drog. Po soudci Francoisi Renaudovi, zavražděném v roce 1975 v Lyonu (jeho postava inspirovala režiséra Yvese Boisseta k natočení filmu Soudce zvaný Šerif) byl Pierre Michel druhým zavražděným soudcem, od doby okupace. Michel byl doslova popraven mafií v roce 1981, když jel na večeři se svou ženou a dcerami. (Česká televize)

Santino7

Poctivá francúzska žánrovka, ktorá exceluje najmä čo sa týka bravúrneho zachytenia dobovosti, a celkovo atmosféry - sedemdesiate/osemdesiate roky sú z tejto krimi priam cítiť, a verte, pocit je to naozaj príjemný (v tomto smere mi to mierne pripomenulo o čosi horšie Blood Ties). Jediné, čo by som tvorcom filmu vytkol, a v čom vidím najzásadnejší problém (nie, nepovažujem zaň občasnú rozťahanost snímky, i keď je pravda, že tiež som už v niektorých hluchších miestach strácal pozornosť), je bezpochyby až priveľký odstup od postáv, ktorý mi ako divákovi nedovolil žiadnu z nich si viac obľúbiť, či jej - dajme tomu - fandiť. No skrátka chýbala štipka emócií navyše. Viem, je to len taká maličkosť, hlúposť, ale práve kvôli tomuto možno samotné finále, ktoré je mimochodom zvládnuté veľmi dobre, nemá až takú silu a efekt, ako mať mohlo, keby nám tie postavy predsalen boli viac priblížené. Opakujem, poctivá retro krimi záležitosť. 75% ()

mira007

První polovina filmu je solidní retro historické kri-mi obchodu s heroinem v Marseille, v druhé polovině to trochu ztrácí dech jak tam ti borci brečí a trýzní se, ale celkový dojem spíš dobrý, ale trochu to postrádalo drajf. ()

Strike

Výborná klasická francouzská retro-kriminálka. Film skvěle vypadá (kostýmy, prostředí), že je škoda minutí českých kin. Ústřední herecká dvojice je perfektní a nejen jejich skvělý výkon připomene dvojic Pacino, De Niro z Heatu. Vytknout by se možná dal jen trochu delší stopáž a to, že celý film má divák pocit, jako by to už někdy viděl... To se ale dá lehce překonat a není to veliký problém. 8,5/10 ()

warrenur

Vyborna zalezitost. Povodny film s Hackman-om som, priznam sa, nevidel, ale urcite si tuto milu "povinnost" splnim. Perfektny pribeh a zobrazenie celeho spojenia a mafianskych, ci politicky nekalych rozhodnuti a praktik podla skutocnych udalosti. Nemam co vytknut. Odporucam. Zaverecny soundtrack troch songov je perfektny na dokreslenie a umocnenie atmosfery z filmu, vychutnajte si ich. ()

Acrobat

"Vydrž, zlatko, už som tam! Idem..." No miesto toho ide niekam inam. Tam kde nikto nebol, resp. sa nevrátil a nepovedal čo a ako. Neviem sa vyjadriť zmysluplne, lebo tie 70.-80. roky sú exkurzom castingu a takého papierového cítenia, že vec vydržala. Zvuk zbraní bez subwoofera, renault, košeľa, droga, lacná hudba... Cedric až Mannovský dokonalý, lebo miestami som zmätený z dvoch hrdinov a ich bielych košiel v oblekoch. Už nevidím milosrdenstvo, ale hriechy minulsoti. Čo sa to deje? Berú sa obete, lebo je to veľká a špinavá hra. Človečenstvo, kde len pozrieš, enormná snaha forrmálne zdokonaliť procesy či civilné, tak právne. Dvere sa otvárajú, prokurátor dozerá, sudca pre prípravné dáva pečiatky. Do čerta, z každého rohu vykúka pohladenie, ktoré je zavŕšené pietou. Ale ak vydržíš do konca, odpovedz mi na otázku, čo robia tí dvaja "muží" po ľavici a pravici ministra? Aj o tomto "víťazstve" je tento snáď večný boj. Nezostáva nič iné, ako dobrorečíme ti Pane za dary, ktoré skrz toto sme dostali. Ultra produktívne kino s velebným pocitom. (videné 19.03.2016, 20.03.2016, 21.03.2016, BDrip) ()

Amonasr

Další z řady kriminálních akčních thrillerů poukazujících na dlouhé prsty drogových (i jiných) mafií sahající až do nejvyšších policejních a politických struktur. Již předem se dá tušit, že neúplatný soudce sice dosáhne dílčích úspěchů, ale zaplatí za ně svým životem, přičemž provázanost organizovaného zločinu s mocenskými strukturami bude pokračovat dál. Boj dobra se zlem se nedá nikdy definitivně vyhrát, přesto má ale smysl, a ti, kteří i za cenu nejvyšších osobních obětí jsou ochotni ho vést, si zaslouží naši úctu. Je proto dobře, že se na jejich památku alespoň točí takovéto filmy. Filmu bych vytkl jen občasně módně roztěkanou kameru - to je opravdu hloupá móda, která mi divácky nic nepřináší, jen zbytečně otravuje a ruší. Nějakou dobu mi taky trvalo, než jsem se naučil rozeznávat soudce od jeho mafiánského protějšku - to snad nebylo nutné obsadit obě role podobnými typy herců. ()

Shitonit

Peckovej, žabožroutskej nářez jako za starejch časů. Bez chybky, s napětím, s grácií, trošku smutný na závěr, celkově neskutečný labůžo. ()

yntelygent

Fakticky stara dobra 70s filmarina,az sa nechce verit,ze to vzniklo v r.2014...fakt dobre.Ale pre uplnost,tomuto zanru a stylu viac sedi cesky dabing....pri slovenskej verzii by som dal o 1 hviezdu menej,ale neurobim tak,lebo za to filmari nemozu.... ()

Hawaj

Super ksichty, super výprava, parádní kamera, střih má spád, příběh nabírá otáčky. Pak se to teda rozjede a je trochu drámo, ale nic by mě vtáhlo a vytvořilo napětí. Konec je očekávatelnej a tím víc mi vadila ta bezstarostnost hlavního hrdiny. Výsledek byl že mě konec vůbec emočně nezasáh. Spíš jsem očekával, že to nastane daleko dřív. ()

srolyma

Retro návrat do zlaté éry francouzských kriminálek. Spíš těch drsnějších s Delonem než těch legračních s Belmondem. Měl jsem problém orientovat se v postavách. Hlavního klaďase jsem začal rozpoznávat celkem záhy, protože ho hrál komik Dujardin, záporák mi trval jen o pár desítek minut déle. Ale u zbytku... kdo patří k policajtům a kdo k mafiánům mi dělalo problémy rozeznat až do konce, takže jsem byl mírně udiven, když mafiáni začali zatýkat policisty. Ale aspoň jsem ten děj měl zajímavější. ()

DonBraso

Ale jo.Jimenez umí točit a po Bac Nord jsem nevědomky skočil na tento film,který běžel na ČT2.Gilles Lellouche pro změnu zde hraje mafiána milující svojí rodinu.Film je dobovka,která se nebojí vyprávět dvě strany mince,což je osvěžující.Soudce Michel je typický příklad co chce ve svém životě dokázat a dělá svoji práci zodpovědně.K tomu se chce postavit všem těm na druhý straně barikády jako jsou prodejci drog a kápové na samém vrcholu heroinového žebřícku.Vlastně je to další příběh jako z italských kronik u Falconeho či Borselliniho,který čekal krutý osud.Film je spíše hodně dramatickou sondou a občas nějaká menší akcička,ale to je doopravdy až ťitěrná.Tedy začátek kdy je jeden zastřelen snad třicetkrát a ještě vrah vyskočí z motorky a střílí,což je malinko nesmysl mě trochu znejistil,ale ono se to vcelku brzo vše podá a díky sympatickým hercům to jde hezky pěkně do konce. Pravda pocit zbytečně natáhnutého děje místy je,což má za následek menší nůďo. ()

Gortyna

Jak už napsal Dobytek, v postavách člověk někdy tápal. Navíc Dujardin i Lelloiuche se nejen narodili pomalu ve stejném roce a měsíci, ale maskéři je připravili tak, že nebylo na první pohled vždy patrné, který je který. To jednoho udrželo v bdělém stavu, ta identifikace. Jinak ale slušná gangsterka s nezbytnou vedlejší linkou problémů hrdiny skloubit rodinný život a povolání. Nejlepší byla scéna, kdy se oba potkali tváří v tvář na předměstí Marseille. ()

Saxos

Drogová klasika Made by France z heroinové doby Marseille. Klady: francouzština mixnutá s italštinou; žádná kopie Pepka z Francouzský spojky; 7desátková krimi se vším všudy. Zápory: všichni víme, jak to dopadne. ()