Batman: Útok na Arkham

• USA Batman: Assault on Arkham (více)

Gotham se dostal do velkého nebezpečí, když vláda dala dohromady skupinu zločinců s názvem jednotka Sebevrahů a nutí je, aby se vloupali do Akrhamského nápravného zařízení, kde mají získat tajné informace ukradené Riddlerem. Situace nabere nečekané obrátky, když jeden ze Sebevrahů osvobodí Jokera, který má v plánu zničit Arkham a Gotham. Batman bude muset opět použít všechny své schopnosti, aby zastavil jak Jokera, tak Sebevrahy. (sh3riff)

dee-key

Jay Oliva jako vždy nezklamal. A přestože Batmana zde bylo jen pomálu, tenhle drsnější a dospělejší animák rozhodně nenudil. Akce i animace byly solidní, příběh taky nebyl nejhorší a na to, že filmy o záporácích zas tolik nežeru, mě tohle dílko docela nadchlo. A to je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěl říct. ()

Jigy

Naturalistických animáků ze světa Batmana není nikdy dost. A tento patří ke špičce. Skvělé postavy, nápadité zpracování. Nešetří se krví, násilím ani brutalitou. Na takovéto filmy bych mohl koukat pořád a nikdy se jich nenabažím. ()

Chen

Nekompromisní animák s oblíbeným týmem antihrdinů a neodolatelnou Amandou Waller, který se s tím nepáře. Někdy je ale zbytečně moc brutální, v tomto ohledu bych trošku ubral na plynu. Jinak jsem ale spokojen. Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných projektů od DC. ()

BarryLyndon

Nečekaně velká pecka! A na animák nečekaně dospělá pecka. Bylo tam několik erotických scén sideboobů a dost pomalu rkových prupovídek. Nehrál jsem jedinou ze série Arkham her. Batman tu hraje druhé až třetí housle Suicide squad mne opravdu bavila, chemie mezi nima byla skvělá, zápletka často nečekaná, finále epické a hodně husté. 9/10 ()

Pugo

Fajn animák, ktorý mi podobne ako pred pár rokmi Hulk Vs. predstavil vtedy pre mna neznámeho Thora a Asgard, tentokrát ma oboznámil so Suicide Squad. Jednoduchý príbeh s fajn akciou, sympatickými anti-hrdinami a Batmanom. Samozrejme opäť, ako pri väčšine DC snímkoch, oceňujem na animovaný film nekompromisne vykreslené prvky brutality a tentokrát aj dokonca erotiky. ()

Martrix

Po dvou hraných Sebevražedných oddílech se neubráníte srovnávání. Zvlášť, když je tady Batman spíš vedlejší postava, takže by bylo vůči fanouškům netopejra férovější, kdyby se tento animák jmenoval jinak. Mnohem víc času totiž dostávají sebevražedníci a jejich hnusošéfka Wallerová. Dokonce si užijete víc Jokera, než Batmana, který je tentokrát použit spíš jako překážka sebevražedníků při plnění jejich mise. Není to on, kdo tvoří příběh. Ale nijak zvlášť to nevadí, protože o příběh tady zase tak moc nejde a ke konci vlastně i podibně vyšumí. Batman: Assault on Arkham je fan guláš, který si budou milovníci DCáren užívat hlavně proto, že se v něm objeví téměř všichni Batmanovi nepřátelé, společně se členy Suicide skvadry. Nemůžu říct, že je to bůhvíjaká mňamka, ale bylo tady několik opravdu vydařených momentů. třeba Poison Ivy by se měla určitě vrátit i do hraných celovečeráků, potenciál je tam velký. Ale raději spíš v uzavřenějším batmanovském příběhu. Crossovery a týmovky už sice nějaký čas frčí, ale vytěžit z tolika postav opravdu jiskřící akci a vybroušené dialogy, se daří jen zřídka. I tady se to povedlo tak zpoloviny. Na ploše krátkého celovečeráku je to ale takřka nemožné a to i když už postavy znáte z jiných filmů. Přestože jste schopni dodat jim backround z předchozích originů, stejně cítíte, že je to jaksi dietní. Z postav "druhé vlny", dnes představuje výjimku díky skvělé Margotce, asi jen Harley. Ale věřím, že díky tvůrcům jako je Gunn, se chytí i další postavy, podobně jako třeba Peacemaker. ()

Prometheus69

BANG! Dokonali a jde to i bez toho otravneho netopejra. B) Logika, ze kdyz se tentokrat kope za zaporaky " za vrahy", bez trochu te krve to nepujde. :) Dokonce jsem se pristihnul i u toho ze jsem jim sem tam fandil. Jako ze ja normalne jinak psichopatum nefandim. :)) Zraloka mi bylo i celkem lito. :] Skoda kdyz preskocila za ledova jiskra. Uprimne frostka a Zralok to jejich chvilkovy milostny schadnutim celou tu napjatou atmosferu jeste poradne nahzavilo ze uz jse skoro cekal ze si to tam jeste nekde v koute rozdaj. :D Tipicke HQ chovani mne ani moc neprekvapilo a spidu a klokana uz jsem odepisoval rovnou dobredu, nadruhou stranu DS jako kladanskeho pohodare z obcasnymi vrazednymi sklony jsem vazne necekal. ;)) Skoda jen ze se tvurci ani nesnazi moc mlzit a reseni zapletky tusite uz po 20 minutach filmu. Tedy ne nic takoveho toho tipickeho batmanovskeho detektivneni. Coz je mozna i dobre aspon clovek muze vypnout mozek a uzit si vsechnu tu akci jen bez premysleni o nejake logice. ;) Proc film videt? Luxusni konec jedne Batmanovske etudy... kdo by to byl cekal? A nebo kolikaty uz to vlastne je klon v poradi? B) Dle meho tento animak neni predvoj ochutnavky na chystanou mega vybijenou hesky po Kriptonsku. :)) Ale spis seqvel k druhehemu hernimu dilu Batman city of Arham.. coz by i v zaveru dost odpovidalo. :) ()

Doudis19

Asi nejlepší animák s Batmanem, co jsem viděl. Ačkoli tady je v hlavní roli Suicide Squad. Ano, ta Suicide Squad, co to nedávno tak pokonila v kinech. Jenže, tady je jak využití postav, tak zápletka a především záporáci na úplně jiné úrovni. Ayer by udělal líp, kdyby tenhle "dospělý" animák, scénu po scéně bezduše okopíroval. ()

filmmovier

Jednozačně nejlepší animák s Batmanem, ve kterém (a naštěstí) Batman zas tolik prostoru nemá. Tohle je totiž hlavně o Suicide Squad, takže pro mě naprosto fantastická seznamovačka před hraným filmem. Velká přehlídka cool padouchů, navíc jistoty jako Batman a Riddler a krásně šílená, vynikající Harley Quinn. Navíc je tu i kapánek temnější atmosféra a i Batman (když už se tam objeví) je kapánek drsnější, než obvykle a celý film je jedná velká, nekončící a fantastická akce, která je místy i dost depresivní a nekompromisní. Navíc je docela fajn i hudba a ani kresba není špatná, jen mě tam strašně štvali ty japonský rysy, jinak si ale nemůžu stěžovat. Asi nejbrutálnější DC animák a pokud se ještě něco takového objeví, budu šťastný. 95%. ()

Lachtaan

Stydím se dost, že mám za sebou z animované stáje DC stále jen pár kousků vzhledem k tomu, jaké povedené podívané to povětšinou jsou. Jejich největší výhodou oproti hraným verzím je schopnost a možnost tvůrců obsadit do co nejkratší stopáže co nejvíce slavných komiksových postav bez toho, aby se museli ohlížet na práva či náročný casting. A je velká škoda, že pokusy o hrané adaptace házejí na celý DC vesmír takový stín, kvůli jeho nabušeným záporákům a drsnějšímu přístupu jej mám totiž mnohem raději než Marvel. [viděno na HBO GO 25.2.2021] ()

neoBlast

Z počátku celkem slušný rozjezd (pokud jako já víte zhola nic o Suicide Squad), který se ale v druhé polovině naprosto rozpadne v nesmyslný showcase známých záporáků z batmanovského universa a nezajímavou random přezdržku. Až trochu bolí hlava ze scénáristovy bezradnosti nacpat film postavami až po okraj a nadběhnout si zhýčkaným komiksovým fanouškům. Nakonec mi zůstalo snad jenom zajímavé videoherní hlasové obsazení a vtipné pousmání se nad faktem, že Troy Baker je opravdu všude a teď už mu neuniknou ani fanoušci filmů. 40 % ()

hroubek

Příjemná změna. Většina animáků od DC předvádí velmi působivou práci a tady tomu není jinak. Největším plusem, který vidím je zápletka, která se točí kolem druhořadých záporáků. Což je změna, kterou jsem nečekal, ale zaručeně mě pobavila. Hodně mě také překvapilo jak moc se přitvrdilo, desítky mrtvých, ukousnuté hlavy, kaluže krve, černý humor na maximum a taky zvláštní chování ženských postav. Akce je hodně zábavná, Joker je extrémně brutální a Harley Quinn je neuvěřitelně praštěná. Škoda, že se to ke konci začne rozpadá a objeví se další a další postavy, které v tom udělají akorát bordel. Působivý animák od DC, který jasně splňuje standart, kterými se animáky od DC prezentují. ()

VanTom

Tento animák výrazně vyčnívá z DC řady, protože do centra dění staví skupinku postradatelných druhořadých padouchů, které americká vláda značně nevybíravým způsobem dala dohromady a vyslala na misi do Arkhamského ústavu. Batman zde zastává víceméně vedlejší úlohu. Příběh je proto zajímavě nevyzpytatelný, ale nelíbil se mi závěrečný chaos přepálené megabitvy proti úplně všem uvězněným šílencům, kolikrát už jsme něco takového viděli? A taky musím vztyčit důrazný morální vykřičník, Batman nikdy nezabíjí, ale tihle naši "hrdinové" nebohý arkhamský personál nešetří, počet mrtvol stoupá surově netečným stylem. 7/10 ()

dragon94

Ačkoliv má tenhle animák v názvu Batman. Tak o Batmanovi vůbec není. Za celý film se tam totiž Batmen ukáže jen minimálně. Za to celou dobu hrají hlavní housle členové Suicide Squad. Abych pravdu řekl nemyslel jsem si, že by mě mohl film jenom o záporácích bavit. A opak je pravdou. Tenhle animák splňuje všechno co by měl správný animák mít. Ať už jde o skvělou animaci, dobře zvolenou hudbu, vynikající akci nebo parádní dabing všech představitelů. Assault on Arkham... Ano tenhle film je ve stejném universu jako Arkhamská herní série, konkrétně se odehrává 2 roky před prvním dílem... ode mě získává 5* 93%. ()

ghatos

Joker v Arkhamu dostane prostor trošku později, o to více pak zvedá snímek. Solidní drsnost, sympatická nepodlézavost za 71%. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Comicsoví kriminálníci od Ayera