Stanislaus

Trefně pojmenovaný snímek Buchty a klobásy jakožto první počítačově animovaný film s R-kovým ratingem ve mně vzbudil celkem rozporuplné pocity. Co se námětu týká, tak jde rozhodně o nápaditý kousek, které však ztroskotává na výsledném zpracování. Osobně mi vůbec nevadí, když se ve filmech vyskytují v hojné míře sprostá slova, nicméně zde většina z nich létala jen tak bezmyšlenkovitě a neefektivně prostorem. Nejvíce mě ve filmu zaujaly odkazy na slavné osobnosti (Stephen Hawking) či filmy (Terminátor 2) a zejména závěrečná "grupáčová" scéna, během které jsem se celkem dost řezal smíchy (a tak si říkám, jestli nejsem trochu "úchyl", nicméně smálo se celé kino, takže OK). Zkrátka film s viditelnými ambicemi, kterému by sedla spíše středometrážní stopáž, a u kterého je škoda nevyužitého potenciálu, který tam rozhodně byl. ()

Oktavianus

Tak prý že nekorektní. Spočívá nekorektnost v tom, že se Arab a Žid, zprvu nepřátelé, usmíří? Nebo v tom, že některé z postav jsou homosexuální? Anebo v dětinsky se opakujících vulgaritách? Případně ve smíření, že je jedno, jakou víru vyznáváte, je třeba si život užít? Jediný náznak oné proklamované "nekorektnosti" lze najít snad jen v absurdní závěrečné scéně hromadných orgií ve stylu "každý s každým". Jinak totiž nekorektnost znamená pravý opak - třeba v utahování si z homosexuálů kvůli homosexualitě. Ale to se tu neděje ani náznakem. Jako jo, pár fórků je povedených, třeba linka mezi židovským bagelem a arabským lavašem (který se těší do Příštího života na extra panenský olivový olej), fórky ve stylu, že hajlující bílé zelí (sauerkraut) chce dostat cikánskou pečeni do trouby, nebo dvacetiletá žvýkačka na vozíku odkazující na Stephena Hawkinga. Vhodně se pracuje také s hudebními motivy, které odkazují na jiné filmy (Pulp Fiction při přípravě pervitinu, Terminátor atd.), či příprava pokrmů lidmi jako hororový masakr. Jenže je toho zoufale málo. Představuju si cílovku tohoto filmu: hodně jednoduchého teenagera, kterýho rozesměje slovo "pičifuk" i posté. Kdyby takový animák vznikl na ploše maximálně třiceti minut, byl nabitý vtipy, které by nebyly stále dokola, mohlo se jednat o opravdovou pecku. Ale takhle? Nejzábavnější byla asi chvilka, kdy skončily závěrečné titulky a objevilo se jméno překladatele do češtiny: František pičiFuka. Jinak to byla skutečná pič... hloupost. ()

Flego

Stačí sa pozrieť kto má prsty v tomto animáku a každému je jasné, že vládnuť bude vulgarizmus a opĺzlosť. Našťastie sa podarilo pretlačiť aj nejakú tú myšlienku, takže celý projekt má zmysel. Záverečné vyvrcholenie (doslova) je len smutným ponaučením, že scenáre sa nemajú písať pod vplyvom drog alebo alkoholu... ()

BMW12

Tohle je snad první animák pro dospělé! Bylo to fakt mega sprosté! A je to pecka, že to konečně někoho napadlo natočit! Na druhou stranu jsem trošku zklamaný, já mám sprosté filmy rád, ale tady jsem se zas tolik nesmál. Ale za tu závěrečnou scénu přeci jen ty 4* dám. ()

Jinny

Skvělý námět, provedení... spíš průměrné. Problém vůbec není v přisprosprostlém nekorektním humoru - ten funguje skutečně dobře. Jenže tvůrci jakoby točili stále dokola obměnu několika vtipů - etnické odkazy, vtipy o "zasunutí", brutální masakrování potravin. Film se zkrátka snaží být na hraně, ale po několika rozseknutých rajčatech a párcích vás zkrvavená oční bulva moc nepobaví. A bez větší rozmanitosti je tohle na devadesát minut prostě málo. Co ovšem vystihli tvůrci překvapivě dobře, tak je systém víry. ()

poz3n

Sausage Party je o jednom nápadu. Ve chvíli, kdy vás přestane bavit skutečnost, že hlavními hrdiny jsou potraviny, je to už pouze jedno velké sprosté klišé. 5/10 ()

TheEvilTwin

Geniální dílo! Forma je jednoduše výborná - mluvící jídlo v supermarketu se touží dostat do vysněného „zádveří“ obchodu, jenže netuší, co s nimi lidé doma ve skutečnosti provádějí. Nápad vyloženě unikátní a originální, zpracování ještě lepší (rozmluvy jídel, rasistické narážky, německé SS omáčky, Izraelsko-Palestinský konflikt mezi tortilou a bagelem, párty v alkoholové uličce a mnoho dalšího!) a celá tahle skvadra Franco – Hill – Rogen jdou z filmu cítit na kilometry daleko a musím říct, že ulítlejší cringovinu jsem už dlouho neviděl. Je to zábavně morbidní (warzone když spadne mouka z vozíku, zabíjení jídla na kuchyňské lince), dostatečně poutavé, postavy jsou udělány fakt dobře a jde vidět, že tady nad tím dlouho někdo přemýšlel, aby každou „surovinu“ vypiloval k dokonalosti co se týče jejich vizuálního provedení i jejich morbidní smrti. Nečekaně má film i záporáka, alespoň nějaký děj i finální závěr. No já nemůžu být víc spokojen a tahle pohádka pro dospělé plná násilí, sarkasmu a erotiky mě dostala do kolen. A závěrečné společné orgie všech jídel jsou už jen třešničkou na celém dortu a jsou naprosto dokonalým highlight završením celého filmu. ()

Thomick

Hned několikrát během promítání jsem si - divže ne nahlas - povzdechl, že "z tohohle už jsme snad všichni dááávno vyrostli", a sál mi víceméně dával zapravdu - vážně se nelámal tolik, jak by si zřejmě sami tvůrci představovali. Jenže pak přijdu na ČSFD, a co nevidim... tady je to zase všude ta samá óda na Rogena. --- Podívejte, já se Sethovi nijak nebránim, třeba (jaksepatří invenční!!) Interview jsem si užil, ale tohle mu teda neodpustim. Nekorektnost je užitečná věc, ale i ta se musí umět dávkovat - přitom zde si prvoplánový džouky vážně jedou svou vlastní ligu (v tom nejhoršim slova smyslu), a když už zrovna nejsou nápady, aspoň se zhusta a pořád na jedno brdo nadává. --- Jo, sportovně uznám, že moje 14letý já by si to nejspíš užilo. (Kdyby teda hulilo.) Ale to je tak to nejpozitivnější, co na adresu Rogenovců tentokrát můžu říct. ()

AlfaNumerO

Uvidíte zde veliké množství souložících potravin, tudíž nic pro Sitofobiky trpící cinephobii říznutou Genophobií. Ostatní se vesele vydejte do kina, uvidíte zde totiž veliké množství kvalitní narážek jak popkuturních, tak z reálného světa (politika, rasová nesnášenlivost apod.). Veliké překvapení. Místy ujeté, ale kvalitou vtipů někdy až překvapující, což okolo bandy, která se na filmu podílela skoro překvapí (Apokalypsa v Hollywoodu, Sousedi atd.). Palec nahoru, jdu si dát pervitin a na zákus párek, snad ke mně nepromluví. 83% PS: Stephen Hawking v podání žvýkačky je neuctivým a přesto skvělým nápadem. PPS: Uvedené fobie opravdu existují. ()

fleker

Tak to zase Ovčáček poplet, on myslel že je to jídlo, ale byl to film kterej mu tam pouštěj na JIPce. Teď už to dává smysl. ()

Ištván87

Šílená pí***ina. :D :D Fakticky šílená. Míněno v nejlepším smyslu toho slova. Řekl bych, že ze závěrečných orgií (no, ona je to spíš regulérní mr**čka) bude jednou klasika, stejně jako z povedeného překladu titulků, protože tohle zjevně Františku Fukovi dobře sedlo. Některé zjevně improvizované dialogy jsou trošku slabší a místy člověku přijde, že by to chtělo ještě malinko prostříhat (dokonce i nadávek se asi dá přejíst), nicméně bavil jsem se hodně, odkazy na různá náboženství a různé historické události jsou fajn a je tu spousta vizuálních nápadů, mraky skvělých hereckých výkonů a do toho sexy bisexuální taco s neméně sexy hlasem božské Salmy Hayek. Je mi líto, ale takový Taco bych klidně sám přehnul. ()

ARI50

Šílený animák nemělo chybu a konec završen v podobě porno jídla, no mám prostě dost kde nato ti lidi chodí ale šupa já se bavil hodně. ()

Necrotongue

Nepamatuji si,že bych se takhle dobře bavil u filmu,který je tak sprostý,trapný a po všech stránkách ujetý.Zároveň jsem asi ještě neviděl film,jež by se tak nadšeně a otevřeně navážel do takzvané politické korektnosti,která je mi z duše odporná.Nevadí,že nenávidíš jinou rasu nebo vyznání,jen to nesmíš říct nahlas.Někdo tomu říká politická korektnost,já tomu říkám pokrytectví a tenhle animák s tím praštil o zem a pak si na tom zatančil kozáčka,díky tomu jsem se fakt pobavil.Jen Globus už pro mě nebude jako dřív... ()

luka4615

Fekální humor Setha Rogena mám ve velké oblibě. Jednak díky oplzlým vtipům, které nejsou jen tak pro každého, ale hlavně proto, že za každým vtípkem či gagem se skrývá mnohem hlubší přesah, než se může na první pohled zdát. Sausage Party není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Fekální humor je zde střídán se skvělou dějovou linií, ve které se mimo jiné promítají problémy moderního světa v čele s hrozbou islámu, vlivem fašismu či rasismem. Toto všechno je "zabaleno" do povedené a dobře vypadající animace, takže zde dostanete přisprostlý "animák" s hlubokým dějovým přesahem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít! „Legs, huh? Look at me! Look at me! I ain't got no legs, you fuck! You ate my goddamn legs!“ ()

Morholt

Jako jo. Párkrát jsem se od srdce zasmál a parodie na Ryana mě totálně rozsekala, což se dá řícti i o Hawkingovi. Ale i když se tu našla hromada povedených fórků a nápadů, pořád tu na mě těch vulgarismů a sexuálních narážek bylo až moc a to mi celkový dojem kazilo. 60% ()

Lucasion

Nejzábavnější blbost, co jsem v tohle roce viděl. Ultrasprostý s parádním nápadem převést Toy Story do potravin a okořenit to pro dospělé. Mnoho známých hlasů a originální nápady. Dlouho jsem se takhle nepobavil. Jedna z posledních scén však byla moc i na mě. Co Sausage Party může kromě drzého, nekorektního a sprostého humoru nabídnout? Vlastně vůbec nic. Právě ta nekorektnost a vulgarita, potažmo i brutalita, pokud se o tomhle dá v animovaném filmu bavit, je vlastně to na čem stojí a padá film. Myslím, že mnoho dospělých a hlavně mých vrstevníků se v kině bavilo. Ovšem za půl roku si na film nikdo nevzpomene. Za mě je scéna Terminátora a Vojína Ryana naprosto perfektní. Smál jsem se u ní až nehezky dlouho. Ovšem film těží právě z tohodle. (72 %) ()

Handle

No teda raz dva tři smích. U traileru jsem se sice smál, ale u filmu trpěl. Občas se alespoň objeví zábavný záblesk (hlavně na začátku a na konci), každopádně jako celek je to neskutečně trapná hovadina. A to fakt nejsem nějaký zarputilec, kterého pohoršuje nekorektní humor, ale abych se smál stokrát stejným vtipům (pořád dokola sprostá slova, "vtipy" o drogách atd.) to zase ne. Doslova zmařený potenciál. Ale je mi úplně jasné, že někdo tuhle rádoby "wow cool sprostá blbost" bude opěvovat a obhajovat do nekonečna... :) ()

Grran

Inu pánové co todle vymysleli, se museli hodně dlouho postit a pak šíleně vyblbnout. Začátek trochu divnej, pak to začne dávat smysl a jakýs takýs děj a šmrunk. Už ale chápu proč to není vhodné pro děti... ()

Lacike

Suhlas s Wacom. Nie je to zle, ale cakal som ovela väcsiu pecku. Proste typ filmu s originalnym napadom, ktory ale nebol poriadne vyuzity. Väcsina vtipov spociva len v nekonecnom fuckovani. Nejakych prepracovanejsich dvojzmyselnych narazok tu je dost malo. Takze po par minutach to zacne celkom nudit. Takisto mi pripada nekonzistentne, ze hovoria jak potraviny tak aj niektore veci ako zachodovy papier. Preco potom nehovoria vsetky veci? Ked odhladnem od toho, ze hovoria potraviny, tak pribeh je dost tuctovy. Pripada mi, ze najlepsie vtipy boli v trailery. Vysledkom je jednohubka, ktoru si najviac uzijete, ked ju budete sledovat pod vplyvom nejakych omamnych latok. 6/10. ()

malylada

Je fajn, když se nějaký animovaný kousek vymkne konceptu. Už jsem z některých sequelů otrávený a na tohle jsem se hodně těšil. V trailerech to vypadal na velkou jízdu, ale tak nějak jsem jí úplně nedostal....Co ne nedá upřít je nápad, koncept je opravdu perfektní ale.... vulgarismů bylo někdy přespříliš, jako by tvůrci tlačili moc na pilu a sázeli je do každého dialogu násilně i tam, kde to nebylo zapotřebí. Po hodině se mě pobavil začátek, scéna v kuchyni. Viděl jsem to na průměrné hodnocení, ale pak přišla poslední půl hodina a to byl neskutečný nášup. Závěr prostě nemohl být lepší a já jen wooooouu. Hudba ve filmu pasuje na jedničku......7/10 ()