Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv Bosch se dopátrá místa, kde pracuje hledaný muž. Protože však vraždu spáchal jako nezletilý, nelze ho podle tehdejších zákonů trestat... Bosch je u psycholožky kvůli nedávné střelbě a jen stěží se mu podaří ji přemluvit, aby ho pustila opět do práce. Musí najít Arthurova vraha – Johnnyho Stokese. Na Arthurově pohřbu chlapcova matka Christine slibuje, že se postará o děti, které Trent dlouhodobě finančně podporoval … Irving se dozvídá, že okresní zástupce tajně chystá svolání velké poroty kvůli vyšetření všech okolností týkajících se Waitsova případu. Irving o tom informuje Bosche, který bude rovněž předvolán, aby vypovídal. Irving se kvůli porotě pohádá s O´Sheyem. Sdělí Boschovi, že ctižádostivá Julia Brasherová u policie zůstane, je jen převelena. Žalobu za „sexuální obtěžování“ proti němu nevznese. Julia si venku chce s Boschem promluvit, ten ale odmítne … V Stokesově složce policie objeví, že se za něj dvakrát zaručil jistý Joe Olivas, najímající tvrdé muže, aby ze starých domů, kde mají vyrůst byty pro bohaté, vyháněl squattery a bezdomovce. Bosch posílá za Olivasem Edgara, sám jede naproti dceři Maddie, která bez matčina vědomí odjela autobusem za otcem. S Boschem spolu stráví krásný den a když si pro ni matka večer přiletí, aby ji dopravila zpět domů, jsou všichni v pohodě … Edgar vyhledá Olivase, který zprvu zapírá, ale nakonec prozradí, kde Stokes, kterému dal práci, právě je. V Boschově nepřítomnosti se zatčení ujímá tým vedený Edgewoodem. Když Bosch dorazí, odmítá je s Edgarem pustit dovnitř. Oba detektivové se tam nakonec dostanou a slyší střelbu. Edgewood omráčil Stokese gumovým projektilem. Bosch ho později vyslýchá a muž tvrdí, že Arthura nezabil, byla to nehoda. Arthur údajně spadl ze stromu, kam jako kluci často lezli. Bosch podle povahy rány ví, že to není pravda. Stokes žádá o právníka a nakonec je obvinění zbaven: vraždy se dopustil jako chlapec a podle tehdejších zákonů nemohl být trestán. Když Stokese propouštějí, Bosch za ním chce jít, v cestě mu ale brání kapitán Pounds, který ho až chorobně nenávidí. Provokuje ho, surově ho uchopí za paži, až Bosch ztratí nervy a prohodí ho skleněnými dveřmi. Vzápětí odevzdává zbraň a průkaz a balí si své věci. Je odhodlaný všechno za sebou nechat a odjet za dcerou. Ještě než stačí odletět, volá mu Edgar: novinář Tayler prozradil Samuelovi Delacroix, kde najde synova vraha, a ten Stokese zastřelil. Boschovi řekne jen, že udělal to, co oni nemohli.. Jeho slova detektivovi dlouho znějí v uších. (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"All I know is you only get one mother. Now, she is just trying to make sure you are safe and moving in the right direction. That is all. And you don't want to blow it with her, because when the time comes and she's not around anymore, the world becomes a cold, hard place." ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pravdu si aj tak najviac ohýbajú politici, podľa toho, za ktorú nitku treba potiahnuť. Všetko pre dobro policajného oddelenia. Grace: „Môj priateľ hovorieva, že všetko, čo sa deje, sa malo stať... Pretože sa to stalo.“ Waits: „Prorok je bez pocty vo vlastnej zemi.“ Všetku špinu nakoniec zmyje dážď do jednej stoky. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to dobré i závěrečný díl si udržel dosavadní úroveň. Politikaření Irvina Irvinga začíná silně ovlivňovat i nezúčastněné, vyšetřování však běží všemu navzdory. Přestože je tento díl místy napínavý a místy až pohodový, scénou z pohřbu Arthura vygradovala určitá bezútěšná atmosféra, kterou se tvůrcům podařilo udržet od první epizody. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle byl zvláštní díl, ne špatný. Akorát se zde ukazuje, že najít tělo a pohřbít ho důstojně, není žádné uzavření. A možná ani nalezení skutečného vraha. A taky to, že nalezení vraha je pouhý začátek, pokud jde o intriky za oponou. A samotné vyřešení situace otcem...no, to kdy pomohlo čemu? ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama