Příběh se odehrává v Anglii na počátku 20. století. Maud Wattsová už od dětství pracuje v londýnské prádelně. I přes drsné a nerovné pracovní podmínky se vypracuje na mistrovou. Je vdaná a má jednoho syna. Vše se změní ve chvíli, kdy se náhodou zaplete do protivládního protestu sufražetek bojujících za volební práva žen. Maud nejprve ze zvědavosti a postupně čím dál aktivněji propadá tomuto boji a úsilí získat stejná práva jako muži. Zároveň se jí ale v důsledku toho začne hroutit spokojený rodinný život. Je několikrát zatčena, přichází o domov, muže i syna. I když je všemi opovrhovaná, dál vytrvává ve svém boji. Boj za volební právo žen a jejich zrovnoprávnění s muži bude v Británii pokračovat ještě další dvě desetiletí. (TV Nova)

Saxos

Celkové zpracování absolutně nezáživná nuda v podání jedné pradleny. Akce Women's Social and Political Union před víc jak 100 lety, by teď kdokoli označil jedním slovem - terorismus. Doba se mění. Film vůbec nerozpracoval téma. Organizace suffragettek byla na svoji dobu velmi neobvyklá. Měla např. svojí vlastní vycvičenou ženskou jednotku, která chránila vedení unie. Zajímavé je, že třeba v takovém Švýcarsku, v některých kantonech, ženy bez volebního práva až do roku 1990. To není moc dávno. ()

Radek273

Velmi důležité téma zpracované historicky vcelku uvěřitelným způsobem. A vezme-li se v úvahu fakt, že vlastně některé ženy ani nechtěli být sufražetky, ale společnost (či jejich nejbližší okolí) se prostě postarala, aby tak vypadaly, tak tento snímek je více než průlomovým počinem. Právě i s ohledem na důležitost a pečlivost při natáčení nutno hodnotit, a to i přes značnou nevýraznost (všech) postav. ()

Amalberga

Super film, na některých místech mě i dojal, hlavně na konci. Ještě to není ani sto let, co ženy v USA získaly volební právo a letos ztratily právo rozhodovat o vlastním těle. Ženy a veškeré utlačované menšiny za svoje práva musely a musí bojovat, nikdo jim nic jen tak nedal. Tenhle film považuju za důležitý, protože mapuje ženskou historii, která je (na rozdíl od té mužské) stále ještě opomíjena, například ženy které za 2. sv. v. bojovaly na straně Ruska (viz kniha Válka nemá ženskou tvář). ()

katakomb

Pokud se v komentáři zřeknu všech citů a osobních sympatií k filmu, které ve mně snímek vzbudil a zanechal, tak si neodpustím jeden postřeh. Je velice zajímavé a stojí za zmínku, že tolik uživatelů - a jsou to hlavně uživatelé, ne uživatelky! - se v komentáři uchyluje k řekněme uznalé kritice filmu, ale nezapomene dodat, jak bylo ve filmu chování mužů k ženám vyobrazeno příliš jednostranně, příliš drsně, krutě, přehnaně... prostě příliš. Chtěl bych se zeptat, jaký mají mandát na to to hodnotit, pokud v dané době nežili. Nakonec, vlastně nechápu, proč to píší, protože tím vlastně dávají najevo, že ani po pěti generacích se postoj k ženám nezměnil - a mužské chování je vždy omluvitelné nebo alespoň pochopitelné. Postoj jednotlivců k ženám samozřejmě nemůžu hodnotit. Nicméně z místních komentářů vyplývá, že pánská kohorta českého diváctva je jen banda zamrzlých patriarchálních dobytků. Dámy, tímto se omlouvám. ()

dragon'88

Film musi byt v prvom rade zabavny, nestaci zobrat namet na patminutovy dokument, napchat tam miliony, par znamych mien a ocakavat slavu a oskare. ()

AlicaFox

najprv som dala 4 hviezdy ale rozmyslela som si to a znizila hodnotenie na 3 a zrazu sa zmenila farba hodnotenia z cervenej na modru a ja som si uvedomila ako velmi zalezi aj na mojom hlase do akej kategorie bude tento film patrit. je to celkom priznacne kedze hovorime o filme za prava zien volit. kazdopadne 3 hviezdy. jedna za skvely herecky vykon, dalsia za kostymy a dalsia za celkom slusny dej ktory zial bol iba jednostranne zamerany. ()

phoebinka

Spoustu veci jsem vubec nevedela a neco jsem si musela doplnit na Wikipedii, kazdopadne by bylo asi fajn si to pustit pred volbami a uvedomit si, ze vsechno mohlo byt jinak nebyt jich. ()

PanIncognito

Tento film, který dodnes není v české distribuci (krom uvedení na Febiofestu) je pozoruhodný. Obsahuje vše, co chce divák vidět... emoce, naději i beznaděj, sílu, zápal a ještě mnohem víc. Výjimečné scény, silné momenty a báječná Meryl Streepová (byť je jen v pár záběrech) určují, že film stojí za to vidět. Mimochodem víte, že u nás je uzákoněné volební právo žen od roku 1919? To jest rok po uzákonění ve Spojeném království... :) ()

kory9

I díky sufražetkám jsou dnes ženy tak blízko rovnosti, aspoň v západním světě. Určitě doporučuji tento film všem, kteří se zajímají (a nebo nevědí) o to jak se ženám (jako matkám, dcerám, manželkám hlavně v chudé části Londýna) žilo před sto lety. Film je velmi grafický a snaží se být faktický. Hlavním nástrojem tohoto dramatu se zdá být násilý, snaží se šokovat a vtáhnout diváka do pocitů ženských postav. ()

Jan00

Zajímavý námět, bohužel pravdivý. Bohužel musím konstatovat, že mužské plémě se chovalo a bohužel ještě i dnes chová jako zvěř. Chlapům můžeme děkovat za všechny války, násilí a příkoří, kterým v mnoha případech ženám ( a nejenom ženám ) připravili... ()

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

17.11.2016

Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý… (více)