Příběh se odehrává v Anglii na počátku 20. století. Maud Wattsová už od dětství pracuje v londýnské prádelně. I přes drsné a nerovné pracovní podmínky se vypracuje na mistrovou. Je vdaná a má jednoho syna. Vše se změní ve chvíli, kdy se náhodou zaplete do protivládního protestu sufražetek bojujících za volební práva žen. Maud nejprve ze zvědavosti a postupně čím dál aktivněji propadá tomuto boji a úsilí získat stejná práva jako muži. Zároveň se jí ale v důsledku toho začne hroutit spokojený rodinný život. Je několikrát zatčena, přichází o domov, muže i syna. I když je všemi opovrhovaná, dál vytrvává ve svém boji. Boj za volební právo žen a jejich zrovnoprávnění s muži bude v Británii pokračovat ještě další dvě desetiletí. (TV Nova)

EKLEKTIK

"Chceme činy, nikoli slova!" Fialová, bílá a zelená, to jsou barvy emancipace a proto tímto vyzívám všechny slečny a dámy, aby hlasovaly. Hlasujte a přehlasujte zde všechny ty šovinisty a misogyny, kteří tomuto filmu plného hvězd dávají jenom dvě hvězdy a který je dojemnější než všechny filmy o zvířátkách a u jehož sledování jsem ronil krokodýlí slzy a brečel jako želva. ()

valasek.m

Je trošku škoda, že film nevyužil svůj potenciál, který měl. Jako rozhodně to není špatný film, to vůbec ne, ale myslím si, že by to chtělo dát více prostor i tomu hvězdnému obsazení, které film má. Je totiž strašná škoda, že Meryl ve filmu byla asi 5 minut, přitom si myslím, že právě ona, jakožto vůdkyně, by tam měla mít určitě více prostoru. Jinak jsem spokojený, Carey Mulligan a hlavně Helena Bonham Carter byly naprosto úžasné, takže ve výslednu jde o vydařilý kousek. ()

woodsman

vau neuveritelne ze este 100-120 rokov dozadu zeny nemali pravo volit a zaobchadzalo sa s nimi s dost pofidernymi sposobmi a henten zmrd co nechal vlastne dieta adoptovat okamzite pracovny tabor na 50 rokov ()

filipvrbik

Zajímavé téma, bohužel film lehce pokulhává... Přišla mi celkem nejasná motivace postav - jak žen bojujících o volební právo za každou cenu, tak hlavně policistů, kteří je za cokoli zatýkali... Děj ej předvídatelný a při alespoň letmé znalosti historie je jasný i konec, šlo to natočit líp, je to jen soubor okamžiků a událostí...60% ()

Bozvav

Jo, to se to bojuje za práva čehokoliv těm, co mají plný břich, střechu nad hlavou a kapsu plnu peněz. Ti ostatní jsou jen pěšáci, strhnutí davem a kteří se stanou obětními beránk. A když mají to štěstí, že to přežijí a dočkají se svého cíle, tak z toho mají stejně houby, neb prebendy a ovoce úsoěchu stejně poberou úspěšní dravci. Nicméně i tak ty ženy plně chápu. A chápu i ty bojovnice dneška, co však nepochopím, je způsob jejich boje. Už tenkrát to moc účelné nebylo a dnes také ne. Tedy výsledky mají, ale jejich účinek je silně diskutabilní a ženám spíše škodí. Zajímavý příběh, hezky natočený, dialogy dobré, možná mohl jít více do hloubky. Tak, jako tak, za mne tři hvězďule. ()

cmuchalprvni

Ne úplně objektivní film, co se týče ženské emancipace, je oděn do naléhavého pláště. Po tom, co jsem objevil profil tohoto filmu, mě nejprve zaujaly jména Meryl Streep a Helena Bonham Carter. Ale jestli jako já jste se těšily na to, že budou mít dostatek prostoru k oslnění a případnému získání nějaké ceny tak se hluboce pletete!! Škoda, velice nevyužitý potenciál, špatná produkce. Charakter ústřední hrdinky filmu - Maud je zprvu celkem nenápadný, angažuje se však posléze natolik, že se boj za práva žen stane prioritou před rodinným životem. V průběhu rozhovoru Maud se skeptickým policistou dialogy skřípou, příliš se nerozebírá debata o demonstraci a dalších aktivitách. Intenzita filmu tkví v prezentaci ženské frustrace, omezování se, tolerování bezpráví, byť s tím vnitřně nesouhlasí. Vše zmíněné mě ale nedokázalo tak pohltit, jak bych v úvodu očekával. “If they want us to respect the law, they need to make the law respectable!” ()

Ben Nevis

Film krásně ukazuje, že kdyby ženy měly OPRAVDOVÝ zájem o volební právo, mohly ho mít dávno. Jenže nátlak pár aktivistek nikoho nerozhodil a ničení majetku taky sympatie nepřidá. Volební právo jsme dostaly asi hlavně z důvodu, aby levičáci nasbírali více hlasů. Problém žen spočívá ve velké výdrží a spokojenosti s podřízenou úlohou. Oceňuji, že film se nezaměřuje jenom na nespravedlivosti (aktivistka je zkopána za to, že vykřikuje před parlamentem), ale i na temnější stránky, jako je ničení soukromého majetku nebo ohrožování nevinných životů. ()

geek.ondra

Film o boji žen proti utlačování mužů z doby kdy to ještě nebylo otravný a dávalo to smysl. Bohužel díky zpracování Sarah Gavron to otravný je. Řemeslně dostačující ale příšerně odvyprávěný. Z ženských postav tenhle film dělá otravný krávy a člověk nemá nejmenší chuť jim fandit. Mulligan je skvělá. Carter nemá co hrát a Streep je i za tu chvilku strašně otravná. Na konci to samozřejmě dojí emoce pomocí reálných záběrů a předčítání dalších historických souvislostí a v tu dobu vám dojde jak laciný film to je a to i přes to o jak důležitém tématu vypráví. 3/10 ()

Eventyrer

Britská dráma so silnou témou, skvelými hereckými výkonmi, hudbou, rozumnými dialógmi a frustrujúco pôsobiacim prostredím oných čias. Nič prevratné, no filmov s podobnou tématikou nie je až tak veľa a už vôbec nie v takej kvalite akú má táto snímka. ()

mira.l

Ještě že už jsme v dnešní době o něco dál...Žena v Anglii na přelomu 19. a 20. století byla hlavně a především levná pracovní síla pro podřadné práce, jako třeba tady v prádelně, s nulovými právy a možnostmi. Asi je dobře, že se nebály pohnout kolem dějin směrem vpřed, i když to nebylo lehké neobešlo se to bez obětí. Za skvělé herecké výkony a tak nějak z úcty k těm skutečným postavám dávám 4 *. ()

vladivostok

Dobry film na dobru temu, ktora je vernohodne spracovana...dramatizujuce prvky sedia. Vsetkemu verim a tak to pri krasnom filme ma byt. Celkom nechapem tie komentare a nizke hodnotenia.. / 80 % ()

Meeryan

Neskutečná realita minulosti, byla to krutá doba, kdy ženy neměly svá práva, bylo s nimi špatně zacházeno... dokonce musely těžce pracovat. Film k zamyšlení... ()

spacegirl

Suffagette je film, který neurazí ani nenadchne. Ač příběh zpracovává velmi zajímavou tématiku, a to boj za práva žen na počátku 20. století ve Velké Británii, tak v některých pasážích celkem nudí. U tohoto snímku postrádám větší akčnost a nemastný neslaný konec byl trošku zklamáním. Přesto tento film hodnotím jako průměrný, a to z důvodu dobrých hereckých výkonů v podání známých hvězd a z důvodu obohacení mého vědomí o boji za práva žen na počátku století, o kterém jsem neměla ani ponětí. 5,5/10 ()

Rajcatkoo

V závěrečných titulkách chyběla zmínka, kdy získaly volebni pravo ženy v našem státě. Rozhodne jsme nebyli v této věci nijak pozadu, tak proč ? ?? Takže díky této chybě ☆☆☆ - ()

Aniki

Z hysterického, pardon, historického hlediska rozhodně poučné, nicméně by to chtělo přeci jen více dramatického zátahu, jakoby chybělo trošku dynamiky. Mulligan je pro podobné role zřejmě zaškatulkovaná, já bych tentokrát nikoho z herců nevyzdvihoval, jejich výkony mne nijak neokouzlily, byť sympaťákem byl jako vždy Gleeson. Zajímavostí je, že české ženy na tom byly přeci jen malilinko lépe, zhruba o deset let. ()

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

17.11.2016

Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý… (více)