Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

kolemjdouc

člověk se bojí tolik kolik si připustí.Já jsem se chtěla bát hodně a taky ano!Kdo čeká podle popisku drsný příběh :očekávejte drsnější.To v každém případě!Některé scény byly ohavné ale zase ne přepálené za hranu neskutečnosti ()

AdamesWWE

[7/10] Veľmi dobrý film, v dnešnej dobe vzniká málo kvalitných hororov a tento sa im dosť vydaril. Zaujímavý príbeh, ktorý môže pôsobiť trochu obkukane a klišovito, ale je to podané dobrým spôsobom v perfektnej dusivej atmosfére, ktorú vytvárajú herci. V prvom rade hlavná postava starého slepca, ktorú herec zahral perfektne a zlodejíčkovia mu dobre nahrávajú na zaujímavé scény, kde nechýba krv a oko potešia aj kvalitné vyvraždovačky. Má to niečo do seba, nieje to iba obyčajný výkrik do tmy a horor, kde sa zabíja iba tak, tento film má všetko čo má dobrý horor mať - herci, muzka, príbeh, vražd. Na 5 hviezd to nieje, napriek tomu je to jazda ktorej tempo stále stúpa a určite sa k tomu ešte vrátim. ()

Schuldiner

Na jedno podívaní vcelku zábavné, ale jak už to tak bývá ve filmech, kde se dějí extrémnosti, nesmíte to příliš, vlastně vůbec, ale vůbec pitvat. A já to asi zpětně tak trochu pitvám no... Námět dobrý, provedení o hodně slabší ... 50% ()

Adam_Musil

Musím říci, že jsem ohromen, protože už hodně dlouho jsem neviděl tak napětím nabitý thriller jako právě tento, u kterého bych nesledoval časomíru a nepřál si v duchu, aby už skončil. Podobný zážitek jsem měl naposled ze snímku "Eden Lake", který jsem zhlédl v květnu 2013. Fede Alvarez vypadá na nadějného režiséra a budu se těšit na další jeho tvorbu, protože je důkazem toho, že kvalitní thrillery ještě natáčet lze. ()

qxkamo

88 minut bez dychu sa da vydrzat, coho svedkom je tento triler. Mudrovanie pocas sledovania s jasnou predstavou, co bude nasledovat, vobec nepomoze. Uzasna hudba a efekty v ten pravy moment dotvaraju celkovu atmosferu skveleho filmu aj bez akychkolvek otrieskanych znamych hercov. Jednozacne musim vyzdvihnut aj ulohu a vykon psa, co nebolo urcite jednoduche dosiahnut. Konecne "podivana" typu house invasion na vysokej urovni. ()

Hanes88

Nebylo to vůbec špatné. Atmosféru to mělo jako hrom, lekavé scény, že by se z toho člověk po**al taky :) a když už si člověk myslel, že už by mohli vyváznout tak zase je hlavní záporák překvapil. Chvilkami ale byly v ději mezery, jakože toho že je slepý mohli využít už na začátku...ale co už...jinak ale slušný horor. 70% ()

Patrik256

Rozpočet_ 9.9 miliona dolarov // Tržby_ 157.1 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 5 369 659 KČ // Diváci v ČR_ 38 818 // Tržby v USA*_ 89.2 miliona dolarov ()

Renfield

Vyhlídnout si k vloupačce dům na samotě v Detroitu, se nemusí úplně vyplatit a to ani v případě, že jeho majitel žije v neustále tmě, což se nakonec může stát i výhodou. Velmi solidní home invasion, jenž má jeden velký problém, majitel domu v něm pravděpodobně nemá být ten, komu se drží palce, ale jak to udělat? Ať mě jakkoliv rozčilovala, z tohoto pohledu mi sklepní část přijde vlastně docela na místě. Samozřejmě se těžko stane to, že by po ní bylo těch třech existencí někomu líto, ale smysl dává. Horší je to s jejich téměř neomezenou životností, ona samozřejmě do žánru sedne, jenže větší část Don't Breathe je spíše thrillerem, v němž se navíc velmi dobře pracuje s postavou slepce. Překlopení zpět do zamýšleného žánru tak bolí, zranění alespoň nemusela být natolik fatální, aby se tomu přežití dalo věřit. Naopak velmi dobře se zde pracuje se zvukem, tak důležitým pro film odehrávající se v jednom domě, jehož majitel je navíc slepý. Ten vtáhne do děje a obklopí tísnivou atmosférou. 70% ()

Arnyfe

Podmanivá podívaná o zlodějíčcích a slepci je naprosto strhující. Napětí již v prvotních chvílích se skvělým zvukovým doprovodem a kamerou. Netřeba se rozepisovat do podrobna. To si jednoznačně musíte vychutnat. ()

geimz

Lahôdka. Maximálne využitý potenciál (a priestor), ktorý zo slepého starca robí regulérne hororové "monštrum". Stopáž tak akurát, aby film nezačal nudiť či sa opakovať, pár pekných hororových momentov, ľakačiek a zvratov a klaustrofóbna atmosféra, ktorá funguje. Viac sa vyťažiť asi ani nedalo. ()

Magika82

Už u druhého snímku, mi Bloody, bereš slova z mých vlastních úst ve svém komentáři :o) Snímek je velmi zdařilým počinem. A také krásnou ukázkou toho, že za blbost se platí. A někdy bývá ona platba za ní, tou nejvyšší... 85%, a tedy velmi krásné a "vyleštěné" 4 hvězdy... ()

Mimomisu

I pres logcike lapsy (bez kterych se v invasion subzanru snad ani obejit nejde), slusne 4 hvezdy. Atmosfera, tempo i vykony na vybornou. Nekolikrat jsem se pristihl, ze nedycham zaroven s postavama, takze asi dobre ()

Klajnik

Nudní protagonisti i záporák a minim dialogů z toho dělají nezábavnou podívanou.  Děsivé to není, ale pro puberťáky očividně dobrý. ()

bobstock

Velice povedená jednohubka. Ten strach z toho, že už není cesty ven na mne Alvarez cákal z korby náklaďáku. Navíc jsem zažil velké překvapení. Nevím proč, ale celou dobu před projekcí jsem měl zafixováno, že je to další duchařina ve stylu Démona v zajetí či co. Nebyla. :) 75% ()

Zombi

Parádní thriller s výborným záporákem, uvěřitelnými hrdiny a nekompromisní atmosférou, která je hutná od prvních minut. Slušné 4 hvězdy. ()

Ricky_CZ

Stephen Lang jako herec šel tak nějak mimo mou pozornost (Ano, viděl jsem Avatar), ale po tomto výkonu už si budu jeho jméno pamatovat. Celkově musím celý film chválit, protože z jednoduché idei vytáhl možné maximum. 85% ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016