Mechanik zabiják: Vzkříšení

Mechanic Résurrection

Mechanik zabijak 2

Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2016, 98 min

Chcel som aby bol Jason akčnejší. A Jason sa stal akčnejším. Pripomína mi to filmy, ktoré som mal rád keď som bol malý. Namakaný hrdina s vysokým head countom. Tiež sa mi páči ako sa Jason vrátil k potápačským koreňom a vodné scény si očividne užíva. Réžia a scénar sú nekonzistentné. Občas vidíme nejakú nápaditú scénu alebo zaujímavú vychytávku. Miestami je ale film tupý. Taktiež zrýchlene preskakuje pasáže ktoré potrebovali lepšie vysvetliť. Gansel to proste nevedel dať poriadne do kopy. Alba plní úlohu byť sexi. Čo je asi jediné, čo sme od nej očakávali. Trochu mi tu chýbal nejaký dôstojný protivník pre Jasona, lebo hlavný boss bol celkom sráč. Tak Jasn kolí iba štatistov. TLJ pobavil v malej úlohe. Je to niekde medzi 3-4*, ale kedže sa Jason vrátil k plnokrvnej akcií prikloním sa k vyššiemu. 70% 4*(1.10.2016)

• st.jim

Dvojce Shelby-Mosher napsali seznam potravin, které mají koupit v nákupáku a podle něj se jim podařilo pořídit všechno. Tak si řekli, že zkusí napsat scénář k filmu Mechanik. Nejradši bych je nechal ten brak sníst a dokud ho nevykadí, tak je nachal o hladu. Ani výkony vysportovaného Džejsona, promedána krásné Džesiky v plavkách a pramálo prostoru obdrženého Tomýka to nezachránilo.(6.10.2016)

Aspirant na Zlatou Malinu. Úděsný scénář a klišé zápletka jak z počítačové střílečky. Trailerové navnazení na hitmanovskou eliminaci se finálně rozmělnilo do debilního konceptu - zabíjení je druh nenáročného sportu, všechno dokonale funguje, nepřátelé jsou idioti, zloduši v přísně střežených a nedobytných objektech po celém světě během pár hodin dobyti a to vše jen kvůli hodinkám po tátovi. Tedy standardní akční film. Jenže... Jenže v hlavní roli je někdo, kdo každý film, kam ho dosadí povýší. A tak buď mohu přetočit jen na akční scény jako na cigánské DVD párty a konstatovat, že to byl bomba akční film a nebo to zkouknout celé a přitom stihnout vyžehlit košili, vyčistit hlaveň, oholit hlavu i očistit rukavice od nečistot.(25.11.2016)

Souhrou různých náhod se mi film velice líbil. Zrovna jsem se vrátil od moře, po dlouhodobé absenci filmů jsem pustil tv a aniž bych věděl co běží , zaujaly mě prvotní velmi krásné záběry Ria. Nejprv jsem si myslel, že je to nějaký vynikající dokumentární film než začali titulky z kterých jsem se dověděl, že tam hraje má oblíbená herečka Jessica Alba, která i na svůj pokročilejší věk je neskutečně krásná. Překrásné záběry Ria, Thajska, Sydney a hlavně Jessiky udrželi mou pozornost až do konce, což byl asi záměr tvůrců, jinak by se dal film hodnotit i jako odpad, přes spoustu nesmyslů, klišé a předvidatelnosti, ale já měl zrovna po velmi vydařené dovolené perfektně vyčištěnou hlavu zbavenou stresu , blbé nálady z našeho hnusného počasí, dobře naladěn, tak jsem se nesmírně bavil. Prostě vypnout mozek, nehledat chyby, přistoupit na hru a bavit se. Možná, kdybych se nevrátil z úžasné dovči ve skvělé náladě a viděl to za jiných okolností, hodnotil bych méně, těžko říct.(22.10.2017)

• -OverLord-

Áčkově se tvářící béčko, které si vás absolutně ničím nezíská. A to ještě navíc většina těch super áčkových scén byla už v traileru. Akce není špatná, Statham se snaží, ale stupidní scénář ani řadu nelogičností nemůže nijak zachránit. Tommy Lee potěší, ale všeho všudy je ve filmu jen pár minut - zřejmě nějaký nový trend. O třídu horší než jednička a o dvě třídy slabší než většina stathamovek.(8.9.2016)

• - Skladba, ktorú si prehráva Arthur Bishop (Jason Statham) na LP platni, je "Suffocation Blues" od skupiny Black Pistol Fire. (Laslo)

• - Sovietsky pamätník v Bulharsku sa nenachádza neďaleko prístavného mesta Varna, ale v horách, zhruba 300 kilometrov od pobrežia Čierneho mora. (MikaelSVK)

• - Film se natáčel na čtyřech kontinentech a v šesti zemích: Austrálie, Evropa (Maďarsko), Jížní Amerika (Brazílie) a Asie (Kambodža, Thajsko, Malajsie). (kellne)