Mechanik zabiják: Vzkříšení

Mechanic: Resurrection

Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2016, 98 min

• choze

Jednička mě k smrti nudila, dvojce aspoň uznám nápaditou choreografii akčních scén s několika cool momenty. Obvykle když Statham někam zpomaleně skáče, ale i ten atentát v bazéně nad městem byl fajn, samozřejmě se to neobejde bez nějaké té ohavně digi exploze... Všechno mezi tím je vata bez byť jen špetky napětí a Tommy Lee Jones nastoupí příliš pozdě.(7.5.2018)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,218,403Tržby Celosvetovo $125,729,635Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ možno zo začiatku to tak nevypadá ale nakoniec sa to rozbehne do dobrých akčných obrátiek, či že v rámci akcie to poteší oči, občas príde aj na nejaké tie akrobatické kúsky ako od Ethana Hunta a príbeh neotrávi, čo je hlavné u takýchto akčných výplachoviek, máme tu hippie Tommy Lee Jonesa, plus je tam Jessica Alba takže nie je o čom /60%/(1.2.2017)

Chcel som aby bol Jason akčnejší. A Jason sa stal akčnejším. Pripomína mi to filmy, ktoré som mal rád keď som bol malý. Namakaný hrdina s vysokým head countom. Tiež sa mi páči ako sa Jason vrátil k potápačským koreňom a vodné scény si očividne užíva. Réžia a scénar sú nekonzistentné. Občas vidíme nejakú nápaditú scénu alebo zaujímavú vychytávku. Miestami je ale film tupý. Taktiež zrýchlene preskakuje pasáže ktoré potrebovali lepšie vysvetliť. Gansel to proste nevedel dať poriadne do kopy. Alba plní úlohu byť sexi. Čo je asi jediné, čo sme od nej očakávali. Trochu mi tu chýbal nejaký dôstojný protivník pre Jasona, lebo hlavný boss bol celkom sráč. Tak Jasn kolí iba štatistov. TLJ pobavil v malej úlohe. Je to niekde medzi 3-4*, ale kedže sa Jason vrátil k plnokrvnej akcií prikloním sa k vyššiemu. 70% 4*(1.10.2016)

Souhrou různých náhod se mi film velice líbil. Zrovna jsem se vrátil od moře, po dlouhodobé absenci filmů jsem pustil tv a aniž bych věděl co běží , zaujaly mě prvotní velmi krásné záběry Ria. Nejprv jsem si myslel, že je to nějaký vynikající dokumentární film než začali titulky z kterých jsem se dověděl, že tam hraje má oblíbená herečka Jessica Alba, která i na svůj pokročilejší věk je neskutečně krásná. Překrásné záběry Ria, Thajska, Sydney a hlavně Jessiky udrželi mou pozornost až do konce, což byl asi záměr tvůrců, jinak by se dal film hodnotit i jako odpad, přes spoustu nesmyslů, klišé a předvidatelnosti, ale já měl zrovna po velmi vydařené dovolené perfektně vyčištěnou hlavu zbavenou stresu , blbé nálady z našeho hnusného počasí, dobře naladěn, tak jsem se nesmírně bavil. Prostě vypnout mozek, nehledat chyby, přistoupit na hru a bavit se. Možná, kdybych se nevrátil z úžasné dovči ve skvělé náladě a viděl to za jiných okolností, hodnotil bych méně, těžko říct.(22.10.2017)

Celkem standardní akční film, který si užijete hlavně ve chvíli, kdy máte rádi akční filmy a máte rádi Jasona Stathama. Je to relativně solidně odvedená práce, u které ale máte pocit, že se příliš inspirovala "Mission: Impossible", což je škoda. Ale scéna s bazénem je stejně pořád hodně dobrá. A když Jason mlátí, bolí to.(3.10.2016)

• - Arthur Bishop (Jason Statham) nosí hodinky Omega Speedmaster Professional a IWC Aquatimer Automatic 2000. (Liqid)

• - Sovietsky pamätník v Bulharsku sa nenachádza neďaleko prístavného mesta Varna, ale v horách, zhruba 300 kilometrov od pobrežia Čierneho mora. (MikaelSVK)

• - Skladba, ktorú si prehráva Arthur Bishop (Jason Statham) na LP platni, je "Suffocation Blues" od skupiny Black Pistol Fire. (Laslo)