Mechanik zabiják: Vzkříšení

Mechanic: Resurrection

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2016, 98 min

• malylada

No úplně zbytečné pokračování a výplach. Tupější to opravdu být nemohlo po všech stránkách, zvlášť demence u všech záporných postav je iritující. Děj je jednoduchý jako leporelo v mateřské školce a o proti předchozím dílům se nedočkáme žádných náznaků zvratů. Jason Statham dělá nepřetržitě fašírku z nepřátel a je to nejpozitivnější na celém filmu. Akce dobře utíká, jen v některých momentech je to opravdu moc a vyloženě Mcgyverovy pokusy jsou k smíchu. Krom lehce nadprůměrné akce nemá film co nabídnout......4/10(23.9.2016)

Jistě znáte celou řadu (béčkových) akčních filmů, v nichž drsní akční týpci chtějí pověsit své "řemeslo" na akcí ohnutý falus, ale zrovna když už chtějí odkráčet pryč, náhle se musí konfrontovat se svojí minulostí, kterou musí v přítomnosti složit na lopatky, aby si v budoucnu mohli užívat felačních rtíků svých přítelkyň. A to je i případ Arthura Bishopa (Jason Statham), který za zadek Jessicy Alba, kterou poznal teprve nedávno, udělá v podstatě cokoliv. Dostal za úkol zlikvidovat tři nepohodlné a extrémně nebezpečné cíle v podobě obchodníků, kteří představují nevítanou konkurenci. Aby to neměl tak jednoduché, jejich vraždy musí vypadat jako tragické nehody. Úkol mu zadal zloduch Craine, který si vzal sličnou sexici Albu jako rukojmí. Pokud se na jedničku neupomínáte, nic strašného se neděje. V podstatě tohle pokračování, až na několik styčných bodů, se svým předchůdcem nijak zásadně nesouvisí. Vše spolehlivě jistí drsný Jason Statham, který sice podlehne vagině, jinak se ale se svými protivníky nijak nemazlí. Zde se ovšem vyskytuje první problém. Bishop je úplně nepřemožitelný, za všech okolností, prostě v bitkách a přestřelkách nemá konkurenci. Nejinak je to v jeho plánech, jak se k cílům dostat. Jejich provedení je poměrně neotřelé, i když v celém filmu bychom hledali originalitu jen stěží. Statham je ovšem na své akční misi fyzicky dobře vybavený, takže jeho skoky z lanovky na letící rogalo a z vysokého útesu, nebo lezení po mrakodrapu jsou fajn, i když mu s tím pomáhali trikoví specialisté. V zásadě se vyskytl ještě jeden problémeček - film je předvídatelný až hanba. Absolutně neomylně, a to i méně zkušeným divákem, se dá predikovat, jak se celá mise bude ubírat a jak se skončí. Až na pár drobností, se vše ve filmu vyřídí předvídatelně, Bishop ušetří život až třetího cíle, tím je Tommy Lee Jones, jinak žádný jiný úkrok nebyl k mání. Dvojky se ujal německý režisér Dennis Gansel, který z rutinního scénáře spravil hotový zázrak. I když to není úplný technický mág, akci hoví dobře, na zadní projekci sice nešetřil, ovšem nepolevující příval akce je příznivý. Pokud máte v oblasti akčních béčkových opusů zdatně nakoukáno, tenhle film vám akční orgasmus nezpůsobí. Není to ale ani žádné malátné pokračování, svého předchůdce hravě strčí do akčních trenek. 6/10(15.4.2017)

|95%| Shlédnuto v kině. Paráda ! Je to pro mě poprvé, co jsem navštívil Stathamovu sólovku na velkém plátně. Sérii Expendables a FF7 počítat nemůžu. Jak už otravně všude píši, kvalita současných béček rapidně klesá a to dost ošklivě. Poslední samostatné Stathamovky také za moc nestáli, ale furt jsou o třídu lepší jak současné Seagalovky nebo bohužel i některé Lundgrenovky. Předchozí Mechanik Zabiják mi oproti velké většině sedl. První polovina filmu: Postupně rozvíjející thriller s drsným zabijákem Stathamem. Druhá polovina: Akce. Takže ty 4* jsem dal úplně v pohodě. Na toto pokračování jsem se těšil jak malý kluk. Avšak netušil jsem, že to bude až taková bomba ! Trailer mě rozhodně zaujal, i když jak všichni známe, trailery mohou být zavádějící. Takže jsem usedl do kina, přežil trailery na následující filmy a kokotské reklamy a film začal ! Hned od úvodu tu máme pěknou akci, která začíná v baru. Jason tu má hned několik protivníků, takže dojde na bitky. Právě tahle úvodní soubojová sekvence je natočena trochu nepřehledně, ale jen trochu, přesto jsem si to užil. Hned na začátku mě dostane Jasonova hláška: „Nemáte nasírat mrtvé!“ a poté ránu stolem o xicht ženské v záporné roli. xD Film dále pokračuje a nuda tu rozhodně nenudí. Překvapilo mě, jakým způsobem se Statham ve filmu seznámil s Jessicou Alba. Nebylo to klasicky ohrané, jak už bývá zvykem. Poté co ji unesou, tu máme další souboj, kdy má Statham proti sobě několik protivníků. Poté začne jedna akce střídat druhou. Nejvíc se mi líbily 2 akční sekvence na lodi, kdy Statham bojuje, pere se, střílí a zabíjí všelijakým způsobem protivníky po desítkách. To je neuvěřitelné kolik počet zabití tu hlavní hrdina předvede. Možná by byla vhodnější větší drsnost a tak, ale přesto jsem měl víc a víc vyšší tep, jak jsem z toho byl nadšený. Máme tu i funkční příběh, který se tu drží po celý čas snímku. Rozpočet využil režisér na plné koule. Herecké obsazení je velmi dobré. Jason Statham totálně exceluje. Jednak v akci, tak i ve své postavě. Má tu spoustu dobrých drsných hlášek a k tomu i scén spojených. Statham se po druhém splněném úkolů ze tří nasere a pokusí se neúspěšně osvobodit J.Alba, ale nepovede se mu to. Přitom zlikviduje dost protivníků. Hlavní záporák nařídí, aby mu dali, co proto a on si to nenechá líbit, bleskově záporáky zneškodní a skočí do vody, kde uplave se spoutanými ruky – to fakt nemá chybu. Takže akce obsahuje plno přestřelek, soubojů, výbuchů atd. Hudba byla hodně dobrá, podobná jako v předchozím dílu. Ještě k hereckému obsazení. Vedle Stathama mě bavila Jessica Alba. Tommy Lee Jones se tu moc neohřál, měl roli idiota, ale nějak mě to nepohoršilo. Celkově nevím, co bych tomuto filmu vylepšoval. Větší drsnost v zabíjení, nevím. Přesto jsem kurevsky spokojen. Tohle na DVD určitě chci vlastnit !(16.9.2016)

Jen akcičky stály za to i když ty nesmyslné detaily jako udělat klíč z fotky v mobilu a další (bylo jich dost) a zbytečně romantického úvodu film jen podkopávaly. Čekal jsem více. 70%(2.2.2017)

Gansel neni West,a tak to trochu pokleslo v kolenou.Přiznám se,že bitky nejsou nijak emoční,přehledný taky moc ne,několik přehnanejch scének,alecelkově to pořád je můj oblíbenec Statham,a pokud nehraje v nějaký obří srajdě,tak to pořád žeru.70%.(25.2.2017)

• - Film se natáčel na čtyřech kontinentech a v šesti zemích: Austrálie, Evropa (Maďarsko), Jížní Amerika (Brazílie) a Asie (Kambodža, Thajsko, Malajsie). (kellne)

• - Skladba, ktorú si prehráva Arthur Bishop (Jason Statham) na LP platni, je "Suffocation Blues" od skupiny Black Pistol Fire. (Laslo)

• - Sovietsky pamätník v Bulharsku sa nenachádza neďaleko prístavného mesta Varna, ale v horách, zhruba 300 kilometrov od pobrežia Čierneho mora. (MikaelSVK)