Když už si Arthur Bishop myslel, že nechal svou vražednou minulost daleko za sebou, unesl jeho nejobávanější nepřítel jeho životní lásku. Nyní je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: spáchat je tak, aby vypadaly jako nehody. (Freeman Ent.)

Trailer 1

filmfanouch

V roce 2011 vzniknul film Mechanik zabiják. tento film byl temný, pochmurný a vůbec to nemělo nic společného s tímhle- Mechanik Zabiják: Vzkříšení je totiž jedno klasické béčko. Mechanik Zabiják: Vzkříšení opravdu připomíná staré filmy s Van Dammem nebo Seagelem ale je to tak béčko až je to zábavné. Zábavné jsou sekvence když se Bishop připravuje na vraždění svých cílů. Akce je svižná a zábavná ale z našeho hrdiny se časem stává nesmrtelný člověk který je vždy ve správné situaci vybaven. Ale to je u béček už klišé takže nic nového pod sluncem. A když jsme u toho. Tommy Lee Jones je herec který toho hodně ve svém životě dokázal. Zasloužil by si tedy už jenom důstojné role. Ale tady dostal roli ve které vypadá jako starší hipster. Jo už ani ti starší herci nemají dost důstojnosti. ()

Fiftis

Slušná akcia, kopa vaty a pár dobrých hercov. Lepšie než jednotka a tak sa táto séria radí do kategórie tých, ktorých druhý diel prekonal ten prvý. Ja som dostal slušný akčný thriller a nič viac som ani neočakával. Mohli ale pridať viacej bitiek keďže v jednej s úvodných scén Statham ukázal, že na to stále má. Nakoniec som sa teda nenudil a dostal som slušnú erkovú akciu na, ktorú sa dalo pekne pozerať. Drsné remeslo môžu robiť len drsní mechanici. Tak tu máme dvojku a ja sa opäť bavil. Úvodné sekvencie na lanovke boli ako z bondovky. Hlavne aby to vyzeralo, ako nehoda a nie zákazka profi zabijaka je aj tu kľúčové. O akcie nie je núdza, o peknú ženskú postavu však áno a tú posteľovú scénu teda pekne odflákli. To ja by som si s takým materiálom dokázal pohrať lepšie. Tommy Lee Jones, ako drsný obchodník so zbraňami v Bulharsku ma tiež pobavil a bol super. Mechanic: Resurrection spĺňa všetko. Má jasného hrdinu aj záporáka a desiatky cieľov. ()

-OverLord-

Áčkově se tvářící béčko, které si vás absolutně ničím nezíská. A to ještě navíc většina těch super áčkových scén byla už v traileru. Akce není špatná, Statham se snaží, ale stupidní scénář ani řadu nelogičností nemůže nijak zachránit. Tommy Lee potěší, ale všeho všudy je ve filmu jen pár minut - zřejmě nějaký nový trend. O třídu horší než jednička a o dvě třídy slabší než většina stathamovek. ()

choze

Jednička mě k smrti nudila, dvojce aspoň uznám nápaditou choreografii akčních scén s několika cool momenty. Obvykle když Statham někam zpomaleně skáče, ale i ten úvodní atentát v bazéně nad městem byl cool, samozřejmě se to neobejde bez nějaké té ohavně digi exploze... Všechno mezi tím je vata bez byť jen špetky napětí a Tommy Lee Jones nastoupí příliš pozdě. ()

SOLOM.

Ani první Mechanik nebyl bůhvíjak úžasnou podívanou, ale podobnými akčními kousky většinou nepohrdám – celkem slušně se u nich relaxuje. Navíc mám pro J. Albu docela slabost (taky bych se s ní klidně válel na pláži) a Jason Statham mi rovněž vůbec nevadí. I v tomto pokračování se dočkáme několika zajímavých „nehod“ – vražd – a změna lokací, v nichž se nacházeli jednotlivé cíle, byla jen a jen dobře. Dočkáme se i několika povedených soubojů / přestřelek – takže se přikláním k průměrnému ohodnocení. ()

• Kredit režisér druhého natáčecího štábu sdílí Vic Armstrong a Allan Poppleton, který na filmu ještě pracoval jako koordinátor kaskadérů a soubojů. (Rominator)
  • Arthur Bishop (Jason Statham) nosí hodinky Omega Speedmaster Professional a IWC Aquatimer Automatic 2000. (Liqid)