Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

blazma

Karta se nám ve třetím filmu obrací a i když byl Blesk McQueen v prvním filmu nejlepším možným strojem na závody.. Tady se postaví do pozice téměř odepsaného. Ten se nechce jen tak vdát a tak udělá všechno pro to aby se ještě na chvíli mezi závodní auta dostal a mohl stále pomýšlet na první místa. ()

Víteček

Ten svět vůbec, ale opravdu ani trošku nedává smysl. Není to důvod, proč dávám nízkou známku (tím je špatný příběh s chabým humorem a postavami, které nestojí za nic), ale zároveň je to něco, s čím se nedokážu smířit. ()

hrumsrt

Třetí Auta jsou po Příběhu hraček teprve druhou filmovou značkou, které svým fanouškům dopřála druhé pokračování tedy jako série zaznamenala trilogii.. I když si myslím, že Pixar patří již do animované tvorby pro dospělejší diváci, kdy děti nemohou přesně nalézt klíče, které tvůrci do každého svého dílka schovali, aby starší divák si mohl vychutnat vyobrazená témata, tak možná právě Auta jsou poměrně dětinská.. Auta vždycky upoutala svojí stylovostí, ale za to nedisponuje příliš propracovaným fikčním světem, který sebou nese více otázek než by měl.. První Auta byla jakousi charakterovou proměnou a dospěním Bleska McQueena, v němž hlavní hrdina pozná o čem je "život" a co je v něm opravdu důležité, mimo to měly excelentní vyobrazení všech závodních sekvencí. A svého času jsem je měl celkem rád. Auta 2 pak přišly s něčím odlišným, kdy se více soustředily na Bleskova parťáka Buráka, který mě obecně přišel spíše otravnější charakter (obzvlášť v českém dabingu), zkusily jiný přístup a minimálně u mě moc nepochodily a zařadili se k tomu nejhoršímu od Pixaru.. I proto jsem na třetí díl trošku pozapomněl a dohnal jsem ho až nyní po letech.. Ano, je to jistě zlepšení oproti dvojce a návrat k tomu o čem tahle značka vždycky byla, tedy k závodům. Blesk McQueen se stal ikonou svého řemesla a aktivní legendou, proto bylo zřejmé, že jednou dojde nová generace závodníků, kteří budou dravější a lepší než on. A to přesně řeší poslední Auta.. Postupně jsou všichni jeho závodní rivalové nahrazování mladšími a vylepšenějšími auty než je i Blesk sám, až i on cítí, že možná nadešel jeho čas. Anebo na to je Blesk výjimečný a pořád na to má? S touhle otázkou se prodírají celá třetí Auta.. Do třetice tvůrci zkusili ubrat původních postav (kromě Chicka, který v roli "experta" nepřestává strhávat pozornost) a některé odsunout do pozadí, případně je vytáhnout jen minimálně, o to více dostává prostoru krizí středního věku procházející si Blesk.. A Bleskova samotná příběhová linka je vlastně fajn a v Pixaru ji vidíme poprvé, jen je na to úplně sám. Všechny ostatní postavy, především mladší hrdinové, úplně nedokáží zaujmout.. Na okruhu je to pořád velká věc a každý závod (v tréninku tomu zoufale chybí mentor ve stylu doktora Hudsona, ba vlastně jakákoli osobnější podpora - Sully?) je napínavý a vcelku super dynamická podívaná, jen mu nic nestíhá pomáhat a zbytek filmu jen posouvá postavy blíže k vlastnímu uvědomění, se kterým na konci filmu přijdou. Jen je tak okaté a jasné, že ho musí divák tušit od začátku.. Trošku tady Pixar zase ztratil svoje mojo a mně potvrzuje, že kromě Toy Story mu ty sequely úplně nevychází.. Ale rozloučení s čtyřkolovou partou je to ucházející a reputaci značky se po zapomenutí hodné dvojce podařilo napravit. Instantně bych si dal jedničku a tvářil se, že jde o jediné povídání o Bleskovi.. 60% ()

Lina

Odchod hrdiny z výsluní bývá problematický. Když už, musíte ho nahradit sakra sympaťákem a to se tady moc nepodařilo. Docela hezká pohádka, ale dívat se na máchání v prohrách není zrovna to, co byste si dali podruhé. Takže předávání prvního místa vševědoucí slečně mě přimělo nanejvýš zavzpomínat si na doktora Horneta z prvního dílu. ()

bonovox

Parádny návrat slávnej postavy Bleska. Po slabšej dvojke prišlo pokračovanie v duchu jednotky. Pixar síce v posledných rokoch vsádza na pokračovania slávnych hitov ale na prekvapenie mu to zatiaľ vychádza. Aj Cars 3 sú zrelým vyústením života závodníka ktorý musí pomaly nechať štafetu mladším a rýchlejším. Animácia je skvostná a baviť sa budú ako deti tak aj rodičia (mám to odskúšané sám na sebe a mojich deťoch). ()

iraven

Pořád čekám na pokračování, ve kterém se emancipuje utlačovaná dělnická třída vysokozdvižných vozíků. ()

DmKK

Je vidět jak se vše za 11 let od prvního dílu změnilo. První díl byl jeden z nejlepších animáků vůbec. Dvojka byla zklamání , ale trojka to zase dostala kvalitativně více nahoru. Film nese poselství které je hodně atipické pro pixar filmy. A to se mi líbí. Samozřejmě klišé animáků tady bude asi navždy , takže to už ignoruji , ovšem finále bylo udělané velice zajímavě a dodalo to filmu zajímavou atmosféru která mi ve dvojce chyběla. ()

mstychov

Nepredvidatelny animak. Absolutne jsem necekala, ze se pribeh takto rozvine. Bylo to super, jako vsechny dily aut. Co me trosku mrzi je, ze i animovana auticka starnou a musi do duchodu. :) Ale pribeh zajimavy, nemohla jsem se od filmu odtrhnout! ;) ()

1mikeF

Ono to je v zásadě lepší než dvojka (kterou jsem hodnotil o chlup lépe), ale srážím jednu hvězdu za recyklaci. Taky že tam vůbec není vykreslený charakter záporáka. Kdyby se to více točilo kolem doby těsně po Bleskově havárii, tak by to bylo lepší. Jenže... jenže to by nemohla být jen prodejní reklama na spoustu dalších autíček pro děti. A v tomhle jsem definitivně srazil hodnocení na 3 a máleim i na 2. Celý film je totiž o tom, jak se (ne)stát pouze tváří prodávající hromadu blbostí s číslem 95, ale právě tím Auta už od druhého dílu jsou a ve třetím pouze dokonaly cestu k prodeji prakticky celého universa aut. Film je jen merchandisingovám nástrojem, jak prodat zástěrky na auta s tváří Bleska McQueena. Celá scénář je tak výsměch Bleskově kariéře. Moc dobře to vím, protože sám mám doma angličáka Bleska, Buráka, Hudsona, Quida, Luigiho, Chicka a dalších... ()

LuKiss

Auta mám rád. Jasný, neni to jednička a tak už něak víš co od toho čekat. Ale zas to neni dvojka, aby uplně těžili jen ze značky. Sem rád, že si film, i když pro děti, zachovává atmosféru a přitom neni nijak sentimentální. Blesk je starej, trénuje a ne, naštěstí nevyhraje jen kuli tomu jak moc divný metody používá. Má to kouzlo, je to ze života, ale furt je to pohádka. ()

esmoke

Třetí díl Pixarovských filmů s auty. Námět nevypadá úplně špatně, nastupuje nová generace aut, Blesk už není nejrychlejším autem na okruhu a musí se s tím nějak poprat. Na filmu je vidět, že technologie je zase o kus dál oproti předchozím autům nebo letadlům. Co ale naplat, když děj je nudný a předvídatelný. Český dabing je třeba pochválit, ale celkově film hodnotím jako horší než Auta 1 i Letadla 2. (2D dabing) Rozpočet: $ 175 miliónů, Tržby: $ 383,927 miliónů. ()

Tomas_PO

Tretie pokračovanie sa podarí zriedkavo, no v tomto prípade to vyšlo. Jeden z tých animákov, ktoré zabavia ako deti, tak aj dospelých. Minimum násilia, výchovný dej, zameraný na medziľudské vzťahy, priateľstvá, ale aj generačné rozdiely. ()

Skylwalker42

Prostě třetí pokračování Aut. Koncipováno čistě pro děti. Tento díl nic nezkazil, ale nikterak nenadchl. Krásně se hodí na nedělní ospalé odpoledne. A podezírám skladatele Davida Newmana, že malinko vykradl jeden hudební motiv :) ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)