Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

Chundys

Nooo, tohle je ono :-). Dvojka se mohla úplně v klidu vynechat, tam jaksi tvůrci nějak ulítli. Krása :-), návrat ke starému, návrat k jedničce :-) ()

melloun

Návrat ke kořenům, což se dalo docela čekat, když si vzpomenu, jak byla dvojka naprosto tragická. Jenže ouha, ono to úplně nefunguje ani teď. Nemám radost, že se musím opakovat, ale Pixar už dávno není tím čím býval. Na pohled technicky geniální, ale chybí tomu šťáva. Postrádal jsem nějaký moment, který by mě nakopnul, nebo nějakou wow scénu, na kterou bych se chtěl znovu podívat, ale ani jedno až do konce nepřišlo. Žádný souboj mezi novou a starou generací, žádné grandiozní finále, až moc zamyšlené, až moc jako v reálném světě. Blesk Mcqueen prostě dospěl. Bohužel mě asi o pár let předběhl. ()

Kangaroo

Ja se bavil. Kino se bavilo. Deti se nebavily. Za mne osobne velka spokojenost, ale ma to byt zabava hlavne pro deti a to rozhodne neni. Spousta kecu a filozofovani o hledani sebe sama. Takze pokud mirite do kina spolu se ctyrletym synkem, ktery miluje oba predchozi dily pocitejet s tim ze vas od pulky bude tahat za rukav ze chce domu a to znamena ze neco neni dobre. ()

TheHofi

Podle prvních trailerů to nevypadalo nějak dobře. Říkal jsem, že to bude stejná blbost jako dvojka, ale nakonec jsem se u tohoto filmu zasmál a i dokonce i nějakou tu slzu uronil. Nebojím se říct, že to je to jeden z nejlepší animovaný film. Ten film má snad všechno krasné. Animace, humor, příběh a je toho mnohem víc. Hrozně se mi líbili vzpomínky na Doktora Hudsona. Co bych ještě zmínil je supr český dabing a postavy. Já tomuhle filmu přeji Oscrara za nejlepší animovaný film, protože si to zaslouží a vážně se mi u toho chtělo brečet. ()

BOURQUE

Príjemné prekvapenie a reinkarnácia jedného najznámejších animáku na poli autových závod. Svižný príbeh (síce klasickým a očakávaným vývojom) a k tomu parádne vybraný blues rock musica. Čo k tomu viac dodať? Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Hapretor

Sofistikovaný scénář, který docení více odrostlejší publikum, je na úkor vtipu a hravosti prvního dílu. Dobré, krásně animované, avšak ne tak zábavné. ()

helloween93

V rámci trilogie na druhém místě za famózní jedničkou a před špiónskou dvojkou. Auta 3 jsou klasické zakončení trilogie a předání žezla mladší generaci v podobě Cruz Ramirezové. Ze všech tří dílů Aut nejméně zisková trojka vydělala “pouze” 380 milionů dollarů celosvětově + velké příjmy z prodeje merchandisingu, který podle mě stále frčí. Důstojmé zakončení trilogie. 3* ()

Toka

Za druhým dílem se naštěstí udělala jedna velká tlustá čára a soustředění šlo zpět na to, co bylo vlastně tak dobrý na jedničce. Koncept zůstal zachován, jen lehce obměněn. To, co mi nejvíc chybělo ve druhém díle, a to je vývoj postav, je zpátky. Ty paralely a v podstatě vykradnutí sebe sama jsou bohužel někdy až do očí bijící, jinak se ale jedná o silně nadprůměrný animák plný emocí a sympatického děje. ()

HenryIvan

Napadlo vás niekedy pri pozeraní Cars, že sa tam nikdy nerieši problém nedostatku benzínu, keď zohľadníme fakt, že skoro všetky bytosti v tom svete benzín používajú, alebo, že neriešia dopad všetkých tých výfukových plynov, ktoré vypúšťajú, na životné prostredie ?? Mňa to na začiatku napadlo. Musím oceniť veľmi dobrú animáciu, ktorou je Pixar známy. Cars 3 sa pekne vracia k štýlu jednotky a ja som sa pekne bavil. 80 %. ()

Torgal

Kvitujem, že trojka sa konceptom vrátila k prvej časti a všetko sa točí okolo závodenia (druhý diel ako by vôbec neexistoval, čo je jedine dobre). Druhé veľké plus je to, že dementný Burák bol odstavený hlboko dozadu, kam patrí. Animačne špička (ako sa od Pixaru očakáva), no akosi ma to vôbec dokázalo strhnúť. Bolo mi úplne jedno ako to dopadne, nové i staré postavy mi boli ukradnuté. Objektívne by som povedal, že je to asi lepšie než jednotka (hlavne kvôli dospelejšiemu prístupu - napríklad hlavný hrdina sa nebojí priznať, že už na to nemá a posunúť sa ďalej), no asi sa mi už séria opozerala. 7-/10 ()

Enceladus

Pár otázok: -Ako vyrobili drobné ráčiky? -Načo majú zuby? -Načo majú jazyk? -Vyzliekajú sa striptérky z karosérie? -Ako tancujú striptérky? -Keď sa kradnú autá, je to "obchod s bielym mäsom"? -Ako sa robia deti? -Majú rovnosť medzi mužmi a ženami? -Majú čierne autá dlhší výfuk? -Sú žlté autá kompaktnejšie a majú šikmé svetlá? -Koja matky? -Poznajú skleníkový efekt? -Je ruská plemeno kravy Zetor? -Majú elektromobily slabšiu výdrž pri kojtuse? -Jazdia babky na uhlie? -Bojujú americké autá na Blízkom východe? -Načo majú pohrebné autá? -Boli čierne autá v otroctve? -Poznajú kamasutru? Je tam manuál? -Poznajú Jeremyho Clarksona? -Majú vždy riedku stolicu? -Upaľovali v minulosti čarodejnice (hybridy)? -Sú derby ekvivalentom gladiátorskych zápasov? -Keď sa oslovujú súdruh/súdružka poznali komunizmus? -Hrajú limuzíny basketbal? -Dokazal autojezis premenit vodu na olej? -Ako funguje terorizmus v tom svete? Napali vacsi kamion do davu malych áut? -Ak sa auto stane obeznym, zmeni sa na karavan? Tento film vyvoláva viac otázok ako odpovedí, odporúčam hlavne pre deti! ()

Hpatrik

Úctyhodné pokračování, hlavně poslední třetina je pěkně našlapaná, a několikrát připomene výborný první díl. Ještě k tomu přidat nějaké chytlavé písničky, a už jsme skoro tam :) A fakt, že vizuální stránka je znovu fantastická až ani není třeba dodávat. ()

NitroXcz

Je vidět, že Auta 3 už patří do mladší generace. To ale neznamená, že poškozuje značku. Naopak si myslím, že jde o slušný zakončení trilogie. Miluju ty detaily na gumy, úhel kamery, či smysl pro detail. ()

Hellierer

Jsou to další auta. Nicméně dvojku jsme nikdo jakoby neviděl a evidentně i sám Pixar se k ní raději nehlásí. Dalo by se říci, že Auta 3 jsou takovým symbolickým předáním štafety a pokud to opravdu bude poslední díl, tak se jedná o dostatečně důstojné zakončení. Děj vykradl Rockyho, to je známá věc již z trailerů. Závodění je tu více než v jedničce. Nejotravnější postavy Buráka je upozaděna na nutné minimum. Emoce fungují, ale bohužel film nesrší nápady jako většina Pixarovské tvorby. Auta 3 neurazí a nenadchnou. 65% ()

CommanderCZ

Krásná grafika, skvělý posun vpřed. Hlášky a český překlad ve všech směrech na jedničku. Bohužel animák ubíjí předvídatelný děj a chabé scény, které nedokázaly vyvolat ten správný emoční pocit diváka. Vše se událo tak rychle jako byl kdysi rychlý Blesk McQueen. Hlavní myšlenka, smysl a způsob zpracování i pro nás dospělé však dokáží vystřelit trochu té emoce a přece jenom se to i sem tam povede a snímek tak nabije trochu té energie. K dokonalosti však ještě ta propracovanost chybí a na první díl to zdaleka nedosahuje. ()

Black-star

rozhodně o 100% lepší než dvojka, ale jednička v mých očích stále nepřekonána. A skutečně začínám být alergická na pokračování. Největší problém vidím v tom že postavičky jsou Vám známe a tak nějak Vás už nemohou ničím překvapit. V konečném důsledku se pak ztrácí celková lehkost a humor a překvapení, které jsou typickým rukopisem studia Pixar. Ano je to po technické stránce výborný animák, děj má spád - ale na TOP PIXAROVKU tomu prostě ta jedna hvězda chybí. Pixare: prosím nové příběhy na pokračování se vykašli!!! ()

Likan7

Hele jo, překvapivě to na mě působí dobře. Raději jsem se podíval kolik jsem dal předchozím dílům a tohle je přesně něco mezi fantastickou jedničkou a nudnou dvojkou. Návrat na závodní okruhy Autům rozhodně prospěl, koneckonců kde jinde by se tahle trilogie měla uzavírat že? Celou hodinu jsem se sice bál, že přijde klasický pohádkářský konec, kde se ten hodnej zvedne, jenže tvůrci mi přichystali trochu překvapení a já byl příjemně překvapený, jak se tenhle kruh uzavřel. Je to, když nad tím tak přemýšlím, logický a hodně dobrý. Film je sice občas až moc depresivní, sentimentální a nostalgický, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mi to připomínalo doby, kdy Pixar vládl animovanému filmu. A jo, klidně bych si dal čtyřku v takovým složení :-) PS - snad nikdy jsem neviděl krásnější animace prostředí. Několikrát jsem si záběry z přírody přetáčel zpět a přemýšlel, jestli bych poznal, že se nejedná o reálné prostředí. V tomhle mi Pixar fakt vyrazil dech. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)