Husí kůže

Goosebumps

Husia koža

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA / Austrálie, 2015, 103 min

Chcel som niečo zábavné jednoduché. Dostal zábavné jednoduché. Ale asi som čakal viac. Pár vtipov tam je, ale na komédiu by som ich privítal viac. Príšery okrem Sloppyho sú slabé. Ako stále sa tam niečo deje a odkedy nabehne horová časť akcia strieda akciu. Ale všetko sme už videli. Keby mám 14 rokov asi je to pecka. Ale teraz mi to prišlo extrémne priemerné. 50-55% 3*(23.4.2016)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $80,080,379 Tržby Celosvetovo $150,170,815Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,841,983Tržby za predaj DVD v USA $10,223,511║ mohla to byť dobrá zábavná hororová jazda tipu animáku Hotel Transylvánia ale nie je, je to dosť nevyvážené, lebo miestami to chce byť na silu zábavné, hlavne keď Jack Black je už úplne mimo misu, takže z jeho strany nič moc neprichádza a mládenec s pisklavým jakotom je na otras otravný ničotný, v tomto ohľade to ako tak po kope drží ústredná mladá dvojica Dylan Minnette a Odeya Rush, ktorý si dokážu získať aspoň aké také sympatie, no a ďalšia vec tie strašidelné mátohy sú prevažne dosť strašidelné hlavne ten panák, veľká kobylka či zombíci, tažko mi špecifikovať pre akú vekovú kategóriu bol tento film určení, režisér Rob Letterman opäť len potvrdil že Áčkové hrané filmy mu nejdú mal ostať u animákoch /videl v kine 3D verziu: 45%/(4.11.2015)

Už když vidíte, že v tom hraje Jack Black, nebere to tolik seriózně a to se možná i vyplatí. Protože člověk hodí všechno za hlavu, kouká na to, jak se parta divnejch lidí snaží dostat zpátky do knih příšerky, a příjemně se u toho baví. Postava "Vola" se mi ze začátku zdála hrozně narušující ale postupem času měl právě on ty nejlepší hlody u kterých jsem se dost nasmála. Musím uznat že ačkoliv zde ta horrorová stránka nehrála tolik svou roli, tak břichomluvecká loutka je dost děsivá i tak.(5.1.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Chtěl nás sežrat Sněžnej muž z vaší knížky." A taky trpaslíci, loutka, kudlanka, vlkodlak, zombíci, klaun, sliz a zejména nebezpečný pudl. Jenže čeho je moc, toho je příliš a na mne to nezafungovalo. O vtip jsem ani v té tmě nezakopl, měl-li jsem se něčeho bát, tak jsem si toho nevšiml, ale musím se přiznat, že jsem se u toho ponudil naprosto parádně.(25.4.2016)

• ScarPoul

Prvá polovica výborná. Zvyšok drží na tak tenkých motúzikoch, že sa niektoré nutne museli pretrhnúť. Finále je tak zvláštny sentimentálny guláš, ktorý predzvesť skvelého dobrodružstva pre decká úplne pochoval. Postavy sympatické až na Blacka. Ten prehráva aj v tých normálnych scénach. Kupodivu nefungujú ani wtf vtipy - inak moje obľúbené. Jediné veľké plus je ústredná dvojica. V zásade taká vykrádačka ale bez duše. Noc v Múzeu mala aspoň nejaký vtip( hovorím o prvej časti), toto je len flák plný rôznych motívov. Dalo sa to využiť aj lepšie. Takto zbytočnosť na ktorú sa vyhodili peniaze bez toho, aby to malo potenciál niečo divákovi sprostredkovať. Až na tú nudu a predvídateľnosť.(16.12.2015)

• - Natáčení probíhalo v Atlantě v USA. (willy1)

• - Jack Black sa pri stvárnení svojej postavy nechal inšpirovať filmom Občan Kane (1941). (figliar)

• - Původně měl adaptaci na plátna přinést režisér George A. Romero, ale nakonec se tak nestalo. V roce 1989 měl film připravit Tim Burton, i z toho však sešlo. (hansel97)