Husí kůže

Husia koža

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA / Austrálie, 2015, 103 min

Docela mě zaujal už trailer, akorát jsem si říkala, takže jsme teď viděli to nejlepší z filmu a zbytek bude pitomost. Avšak byla jsem hodně mile překvapena, když jsem se pak na celý film podívala. Teenageři v hlavních rolích nebyli otravní (jak to většinou bývá), ale občas se jim podařilo i zahláškovat (nejlepší byl ovšem ten "nejlepší" kamarád hlavního hrdiny). Romance tam být musela, i když bych jí oželila, ale dalo se. No a zbytek byla docela sranda. Samozřejmě se dalo předpovědět kam film směřuje a jak to dopadne, ale já jsem se v průběhu dost bavila. Fanoušci příšer si tu přijdou fakt na svoje, je tu pestrá škála všeho možného a já si nemůžu stěžovat. 4*(2.1.2016)

Pohodová zábavička hlavne pre väčšie deti (ale potešia sa aj tie menšie). A dospelí sa aspoň nenudia, treba si len odtrpieť pomerne nudný úvod. Potom už len strieda jedna akcia druhú, ktoré majú na svedomí príšerky a monštrá od výmyslu sveta. Tie sú stále v pohybe, neustále niečo demolujú alebo naháňajú. Dokonca sa tu nezabudlo ani na humor, ktorý do niektorých scénok celkom fajn zapasoval. Po vizuálnej a trikovej stránke to bolo tiež veľmi dobre spracované. Preto pokiaľ ste unavený a potrebujete pustiť mozog na prechádzku, alebo si chcete niečo pozrieť s deckami, tak toto je dobrá voľba. 65/100(9.10.2016)

Byť nejsem kategorie, na kterou Goosebumps cílí, bavil jsem se dobře. Mělo to tak nějak všechno, co by člověk od rodinného fantasy chtěl, takže tu byl vtip, solidní efekty, trocha fungující romantiky a samozřejmě i dobrý nápad, ačkoliv oživlé knižní postavy nejsou ve světě filmu či literatury novinkou. A nemělo by se zapomínat ani na herce, kteří mě docela překvapili. Teď nemám na mysli Jack Blacka, ale především Odeyu Rush a Dylana Minnettea, kteří nejenže vystřihli ukázkově neprotivné teenagery, ale společně jim to ladilo i v dalších ohledech. Upřímně řečeno moc jsem nečekal a o to víc jsem byl na konci spokojenější. 80%(9.1.2016)

Pohodička. Určite by som zniesol aj starších hrdinov, ale aj napriek príliš teen obsadeniu, parádna jazda plná známych hororových kreatúr. K filmu som sa dostal náhodou a keďže som čakal skôr prieser, bol som milo prekvapený. Samotný nápad fajn, scenár má dokonca pár prekvapivých momentov, všetky klišé scény (nedôvera rodičov, trapas na plese...) sú zosekané na minimum. Ale prodvšetkým je tu tá atmosféra, spád a nadhľad ako kedysi pri GREMLINS, CHUCKIEM či PRÍZRAKOCH, čomu značne pomáha Elfmanova hudba...(18.6.2016)

• maddy

Taká kombinácia Night at the Museum a Jumanji. Akurát od zábavnosti Jumanji to má poriadne ďaleko a väčšinu času to padá skôr do trápnosti niektorých pokračovaní The Night in the Museum. Goosebumps síce majú potenciál, veľmi sľubný námet, ale ten sa podarilo využiť iba v pár scénach. Inak to nie je ani poriadne dobrodružstvo, ani priveľká zábava, ani vyslovene vtipné, iba taký guláš občas veľmi light hororu (scény s tým gašparom alebo trpaslíkmi), nie je veľmi vtipnej komédie a dosť lacného dobrodružstva pre celé rodinu, ktoré sa v závere zvrtne v prehnaný digitálny bordel bez zmyslu. Zvyčajne v podobných filmoch nehľadám logiku, ale aspoň nejaké elementárne pravidlá, na základe ktorých celý príbeh funguje by aj takto jednoduchý film mal mať. Tu si však postavy tie strašidelné knihy otvárajú raz kľúčom, inokedy silou ako sa im zachce a nakoniec tak z celého filmu ostane iba pocit samoúčelnej prehliadky čo najväčšieho počtu monštier v často slabom CGI a nič viac. Najviac tak zamrzí ten nevyužitý potenciál, pretože s dobrým režisérom/scenáristom tu bol priestor na veľmi slušný film pre malých, aj veľkých. Tvorcovia Goosebumps to však spracovali tým najjednoduchším možným spôsobom, nahádzali tú niekoľko desiatok čo najznámejších monštier (vlkolak, yeti, zombies, mimozemšťania, sliz ...), pár obyčajných naháňačiek s/pred nimi a bolo. Tých pár momentov, ktoré tu fungujú (napríklad trpaslíci v kuchyni) nedokážu zatieniť ten pocit z maximálne generického produktu, ktorý z Goosebums nakoniec vznikol. CELKOVO: 2* (4/10)(22.1.2016)

• - Když Zach (Dylan Minnette) jde s Hannou (Odeya Rush) v noci do lunaparku, má ve scéně u domu jasně opálený krk zezadu. Během scény v lese ale krk spálený nemá, a když se vrátí zpět k domu, opět má krk spálený. (jujec)

• - Na konci filmu pozdraví R.L. Stinea (Jack Black) postarší učiteľ drámy, ktorý sa predstaví ako Black. Je to odkaz na Jackovu herecko-hudobnú kariéru v kapele Tenacious D (2006). (belinko)

• - Natáčení probíhalo v Atlantě v USA. (willy1)