Husí kůže

Husia koža

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA / Austrálie, 2015, 103 min

• Fr

„ODEMKNULS NĚJAKOU KNÍŽKU? NEOTVÍREJ JI!…“ /// Puberťácká podívaná s variací na Jumanji (či Noc v muzeu?), páč příšery (z knížky) uvedou město do chaosu. Tady zřejmě jen proto, aby se Jack Black dokázal postavit svým démonům.Jde podívanou (hlavně) pro děti, takže čekejte jednodušší story u který brzo vomrzí i ten neustálej digitální bordel. Hoďka a půl by bohatě stačila. Taky by neuškodilo víc ftipu. Ale jestli vám stačí, že je vaší starý furt šestnáct… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Příběhy, který má na svědomí dětskej spisovatel Robert Lawrence Stine, neznám. 2.) Zamiloval jsem se do představy. 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(28.5.2016)

Pohodová zábavička hlavne pre väčšie deti (ale potešia sa aj tie menšie). A dospelí sa aspoň nenudia, treba si len odtrpieť pomerne nudný úvod. Potom už len strieda jedna akcia druhú, ktoré majú na svedomí príšerky a monštrá od výmyslu sveta. Tie sú stále v pohybe, neustále niečo demolujú alebo naháňajú. Dokonca sa tu nezabudlo ani na humor, ktorý do niektorých scénok celkom fajn zapasoval. Po vizuálnej a trikovej stránke to bolo tiež veľmi dobre spracované. Preto pokiaľ ste unavený a potrebujete pustiť mozog na prechádzku, alebo si chcete niečo pozrieť s deckami, tak toto je dobrá voľba. 65/100(9.10.2016)

• Mr.Cinephile

Strašně rád bych tomuto dílku dal vyšší hodnocení, ale za ten digitální bordel si to nezaslouží. Kdyby se celý film odvíjel jako prvních cca 30 minut byl bych hodně spokojený. Bohužel, vždy musí přijít na scénu řádně nekvalitní CGI, které pohřbí vše dobré. Dětský casting famózní, Jack Black už tak moc ne.(12.5.2016)

Tedy až na ten naprosto otřesnej casting... (z pištícího debila budu mít ještě dlouho špatné sny!) a nesmysli ve scénáři, plochý děj... Sakra, líbilo se mi na tom něco vůbec? Jo! Ta vizuální stránka dopadla rozhodně lépe než třeba v případě PAN. Svazování monster a jejich vyvolávání bylo naprosto masistické. Problém byl právě v těch monstrech... Jako hlavního záporáka vybrat šáhlého Pinokia.. Obří Kudlanku o které ani autor neměl páru že jí kdy napsal. Nebo ŠTĚKAJÍCÍHO VLKODLAKA! (ANO ŠTĚKAJÍCÍHO!!! o_O) a trapného JETYvole! Bylo fakt ubohý, vzhledem k množství možných nabízených příšer. Fakt úlet... Jinak malá oprava, ta schopnost oživovat příběhy nepocházela z Stinova chorého mozku.. ale z jeho psacího stroje. Hádám že ve SKLADIŠTI 13 po něm asi bude slušná scháňka! :D takže když se to vezme kolem a kolem, až na pár drobných strašidelných okamžiků.. ano, skutečně" pár jich je! B) Byl to slabí průměr, komediální prvek bohužel převládá na tolik.. že se scénarista ani neobtěžoval nikoho v tom mumraji objevovat, což by aspoň dávalo smysl. když se vám městem prožene hotová noční můra. K trapnosti z MASOŽRAVÝM Slizem... se snad ani vyjadřovat nebudu! ... Přesto na jedno shlédnutí se to dá, na druhou stranu se tam pořád něco děje... tak u toho aspoň neusnete" Závěrečná myšlenka... Proč ty knihy po té co je uzamlknul (jako že by mě docela zajímalo jak je všechny pochytal) PROSTĚ NESPÁLIL? :) Jinak.. její knihu nezničil, tudíž jí nemusel posílat do toho portálu.. No a kdyby někoho zajímalo co ta holka byla vlastně zač? Dle toho že měsíc odhaloval její skutečnou podobu.. Tak odhadem, buď mořská Víla, nebo prostě nějaká víla... taky nechápu proč se to nikdo neobtěžoval vysvětlit. hmm:(5.2.2016)

Po letech Jack Black opět v docela zajímavé roli. Goosebumps není třeskutě zvrácená komedie pro teenagery, ale spíš opravdu v zajetém vzorci á la Jumanji. Což samozřejmě není vůbec špatné, ale ta linka s plesem a vůbec vztah mezi Hannou a Zachem mi přišla ujetá a mnohem víc by se mi tam líbila (stejně jakov Jumanji), kdyby to byli sourozenci. Nebo kámoši od dětství - i to bych zvládla, ale tajemná sexy holka odvedle? Jinak Goosebumps jede hlavně na triky, které se podle mého povedly. Jedno z nejlepších stvoření je pro mě bezesporu loutka pana Slappyho, která mi evokovala některé filmy Jamese Wana, a pak všichni ti veselí trpaslíčci. Obecne se dá říct, že Goosebumps zcela naplnila to, co slibuje filmový plakát k tomuhle filmu a krátká synopse. Jsem spokojená.(18.1.2016)

• - Jack Black sa pri stvárnení svojej postavy nechal inšpirovať filmom Občan Kane (1941). (figliar)

• - Když Zach (Dylan Minnette) jde s Hannou (Odeya Rush) v noci do lunaparku, má ve scéně u domu jasně opálený krk zezadu. Během scény v lese ale krk spálený nemá, a když se vrátí zpět k domu, opět má krk spálený. (jujec)

• - Původně měl adaptaci na plátna přinést režisér George A. Romero, ale nakonec se tak nestalo. V roce 1989 měl film připravit Tim Burton, i z toho však sešlo. (hansel97)