Husí kůže

Husia koža

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA / Austrálie, 2015, 103 min

Neurážlivá a zároveň také neděsivá hororová povídačka pro odrostlejší děti. Armáda příšer je až příliš velká, valí se na hlavní hrdiny jak lavina, takže není čas a prostor se jich bát nebo jim vymýšlet speciální konce. Spláchnou je všechny najednou. Ve snímku je pár odkazů na jiné filmy, například Jack Black si bůhví proč musel připomenut svého neúspěšného Gullivera.(1.10.2017)

• Streeper

Říkala jsem si, že je to hodně zajímavý námět a trochu mi to ze začátku navíc připomínalo Jumanji, když utekla první příšera z knihy, tak to bylo zajímavé a napínavé, jenže když pak utekli všechny pod dozorem posedlé loutky, tak mi to přišlo až moc přes čáru. Následovala spousta ukecaných a nudných scén a nezachránili to ani "akční" scény.(25.3.2016)

Roztomilá, zábavná, romantická, vtipná teen age bubu komedie s občasnými vtipy, u nichž se baví i dospělý. Sněžný muž je rozkošný plyšák, sádroví trpaslíci jsou nejhorší noční můrou vietnamské tržnice, břichomluvecká loutka je opravdu děsivá. Pokud už nejste puberťák a pokud jste nějaké množství filmů viděli a četli aspoň pár dobrodružných knih, bude pro vás film nejpozději od poloviny velmi předvídatelný. Pokud zatím puberťák jste, budete se dobře bavit.(22.11.2015)

První půlhodina je supr. Má to vtip (dvojice policajtů vyloženě rozesmála), hlavní dvojka má chemii ( popelnicová scéna) a je to trošičku tajemné. Pak to žánrově přeskočí na rodinný barevný digifest, který bych si asi užil víc, stejně jako svého času Jumanji, být tak o 15 let mladší. Pro dospělého diváka toho film přináší poněkud málo.(25.9.2018)

Mladý chlapec s matkou sa presťahujú do nového mesta. Chlapec príde do kontaktu so susedkou v rovnakom veku, ale jej otec mu vzápätí zakáže akýkolvek kontakt s ňou. Keď má však chlapec pocit, že sused svoju dcéru týra, zavolá políciu. Tá zistí, že išlo len o nedorozumenie. Zach je však presvedčený, že sa u susedov deje niečo zvlástne, a tak sa s kamarátom po odchode suseda vydáva na prieskum domu. Nešťastnou náhodou však prebudia všetky monštrá z hororov a rozprávok, ktoré tu skrýval sused. Nezostáva im nič iné, ako nájsť spôsob, ktorým môžu monštrá zastaviť predtým, než zničia celé mesto. - Goosebumps patril medzi očakávanejšie horory tohto roku, ale mňa osobne reklamy a jeho propagácia výraznejšie neoslovili. Po videní som však velmi prekvapený a nebol by som povedal, že by to mohlo skončiť tak dobre. Začiatok nemá s hororom nič spoločné a je dosť zdĺhavý. Keď sa však začnú objavovať monštrá, začne fakt poriadna zábava. Objaví sa tu väčšina známych netvorov z hororov a rozprávok a taktiež mnoho nových a neopozeraných príšeriek. Najviac som si definitívne oblúbil gang vraždiacich trpaslíkov a vlkodlaka so šortkami vo francúzskych farbách ( #PrayForParis - Illuminati??? ) a v topánkach značky Converse. A počas jednej scény zaznel aj Billyho smiech. Ostatné príšery boli tiež velmi dobré a je škoda, že väčšina z nich nedostala viac priestoru. Pochváliť musím hlavne hudbu, ktorej intenzita sa striedala zároveň s dejom a bola perfektne vyvážená. Pri songu na plese si musí každý spomenúť na Project X a ja som si spomenul na časy, keď som ešte nebol závislý na hororoch. Kopa vtipných hlášok a momentov ma dokázala rozveseliť a humor fungoval celkom dobre. V Goosebumps sa však objavilo aj niekolko negatív, aj keď nejako výrazne nevynikali. Musím spomenúť miestami až príliš detinský humor a taktiež vzťahy medzi postavami, ktoré boli taktiež spracované formou, ktorá môže zaujať len neplnoleté publikum. Tieto fakty sú však prijatelné, keďže film išiel do kín. Čo by sa však dalo vylepšiť sú podla mňa vizuálne efekty. Rozpočet ponúkol podla mňa dostatok prostriedkov k tomu, aby vyzerali o dosť lepšie. S Goosebumps som však nadmieru spokojný. + herec z The Crazies a The Town That Dreaded Sundown + herec z The Crazies(5.12.2015)

• - Natáčení probíhalo v Atlantě v USA. (willy1)

• - Na konci filmu píše Neviditeľný muž na písacom stroji zvnútra vitríny, v ktorej je písací stroj umiestnený, pričom pre jej veľkosť by sa do tejto uzamknutej vitríny muž nezmestil. (Laslo)

• - Když Zach (Dylan Minnette) poprvé vstupuje do Stineova sklepa, vyděsí jej hodiny s kukačkou. Filmařům se do této scény však vloudila chyba při audiovizuální synchronizaci, jelikož kukačka zakuká čtyřikrát, přestože hodiny ukazují pouze 2 hodiny. (hansel97)