Reklama

Reklama

Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny. Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

MIKE: dobre, v FF je nerealna akcia. To sme sa zhodli, ale je fakt spickovo prevedena.
Tak preco by som si ju neuzil? A naviac, mna bavi v FF 1,4,5,6 nielen bohovska akcia, ale aj tie postavy. Dokonca som si k nim vytvoril silnejsie puto ako k postavam z Expendables, kde ani nie su postavy, ale len hviezdny herci, ktori sa tvária cool a v akcii predvedu velke hovno.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Mě to přišlo úplně jak přes kopírku, akorát se přidalo na přehnanosti. V osmičce budou Diesel a spol jezdit ve vytuningovaných autech z Bondovek a Statham je bude odstřelovat z vesmírné lodi :-)

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

to je právě to. jednou mi stačilo vidět tu přehnanost, na podruhý to nezafunguje. osmičce bych musel dát odpad.

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ywo666

ako jasne... ja chapem. Ale uznaj. Toto spada pod akcny zaner... ziadne sci-fi alebo komix... a uznaj sam, ze ta akcia je fakt premrstena natolko, ze to zasahuje do komixov a sci-fi. No a ja proste ked chcem akcny film a dostanem sci-fi tak som nasraty :)

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Určite je to kult. Fast and furious už nie je iba narážka na film. Ale aj na rýchlu jazdu a ďalšie veci. A ako narážku to používajú aj ľudia čo o sériu nemajú záujem. Séria zľudovela a prerástla film. Či sa ti to páči alebo nie.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

No podľa mňa sú to všetko úplné kokotiny. Ale mne proste nevadia kokotiny tam kde ich človek očakáva. Keby idem na film ktorý má byť mysteriózne krimi s ľahkou akciou, asi by som bol nasratý. Tu by som bol možno pohoršený, keby to tam nie je.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Ouwen

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666

Komerčně úspěšná? Určitě. Kultovní? Ani náhodou. Série FaF může být kultovní max. pro fanoušky tuningu, i když na ní chodí do kina i běžný publikum. A starý díly průměrný jsou, kromě prvního a pátýho.

na příspěvěk reagoval ywo666

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ywo666

tak v A-Teame si dali aspon tu namahu, ze ten tak strilal a nejakym sposobom korigoval ten let... aj ked je to kokotina co vsetci vedia, tak je to este v norme lebo nejako proste vysvetlili to korigovanie letu.... tu vyletia auta z lietadla... otvoria padaky a vsetky padnu presne tam kam potrebuju... to je podla mna daleko daleko a este dalej vacsia kokotina :)

na příspěvěk reagoval ywo666

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ywo666

tak ja o tom nepochybujem, ze je drtiva vacsina 80 - 90% z vreciek pubertiakov... a tych zvysnych 10% su zabudnuti tuningovy nadsenci Skody 120 GLS s bundami FUBU a potom ty , Lacko a vam podobni, ktorym je uplne jedno, ze ten film je kokotina a staci vam akcia... je jedno aka ale akcia. To ze je to na palicu je jedno... mate tam Rocka, Diesela a to vam staci :)) Neber to nikak v zlom... :)

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Ide o to ako sa na to pozeráš. Ja to vidím, poviem si to je blbosť pousmejem sa a film ide ďalej. Keď bola v A-teame tá scéna s tankom ako padali do vody, bolo to chujovina na akú sa ani FF nechytá. Napriek tomu ma to extrémne pobavilo. Keď Tom Cruise lietal medzi rýchlovlakmi v Mission impossible. Tiež som sa bavil. U mna nehrá rolu, či je to reálne nereálne. Ale či je to dobre natočené. A FF je dobre natočené. Buď človeka akcia baví, alebo rozosmieva. Ale rozhodne ma neuráža. Čo sa tiež stáva.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ywo666

takymto sposobom fyziku nepopiera ani Spiderman, Batman, Superman a cely Avengers dokopy... tato seria nie je a nemoze byt pre dospelych ludi...  Jedna vec je, ked Arnold s muskulaturov jak krava nesie na ramene strom a druha je ked Diesel dviha len tak opancierovane auto holymi rukami...

na příspěvěk reagoval ywo666

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Nové diely sú pre všetkých čo chcú vidieť namakanú akciu. Zarobilo to 1.5 miliardy. Pochybujem, že to šlo iba z vreciek 13-18 ročných. Už mám nejaký vek a rozhodne som v kine nepatril k najstarším ksichtom.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Čo už ja nesúhlasím. Pre mňa je FF séria (posledné tri diely) absolútna špička, ktorá sa rozhodne stala kultovou. To, že nie je pre vás. Vaša smola. Ja sa megateším na osmičku. A je mi jedno, či poprú fyziku alebo nie. Niebudú prví ani poslední. A nie sú ani prví ani poslední, kde z kriminálnikov spravili elitnú jednotku. A to, že sa to posunulo oproti starým dielom je dobre. Lebo staré diely sú priemerné.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666

"Inak sa mi páčilo ako Laco uzemnil Vegetola aj s jeho Jamesom Bondom. ZO špionážnych filmov sa stalo absolútne akčné peklo za Pierca Brosnana."

 

To jsem si nevšimnul, čoveče. Problém je v tom, že všechno musí být dostředivý. To, že s s postavy tajnýho agenta, stane ještě tajnější agent, kterej má k dispozici různý technický udělátka se dá pochopit, vzhledem k jeho profesi. To že z bandy pouličních rváčů udělají super nabušenou sperciální jednotku, kterou si najímá vláda, je prostě mimo tabulky debility. Krom jiných věcí. Já jsem ochotnej odpustit hodně a např. pětka FaF byla přehnaná, ale vystihla podstatu těch postav. Na ulici se vyznají, takže v ulicích Ria nepůsobí tak ztraceně. Na druhou stranu, Bondovka je série, která se táhne desetiletí, mění se dle momentální módy a hlavně na sebe úplně nenavazuje, protože se mění představitelé hlavního hrdiny i padouchů. Takže to srovnání je mimo. Přišlo by ti např. v pohodě, aby třeba v pátým dílu Taken, nebo šestým díle Expendables bojovali hlavní hrdinové třeba s mimozemšťanama? Troufnu si tvrdit, že ne. A problém FaF 7 není jen v konceptu, ale i v příběhu, kterej scela jistě nebude nikdy srovnatelnej s elitníma akčníma filmama jako Smrtonosná past nebo Smrtonosná zbraň. Já FaF beru jako zábavnou kratochvíli, ale akční klasikou to nikdy nebude, protože tomu chybí lidskej prvek. Kterej prvnímu dílu paradoxně nechyběl.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, ywo666

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.

Podľa mňa práve FF1 je kinder film. Pamätám si ako sa 14 ročný sopliaci predbiehali kto vie viac o autách a kto je viac cool drsňák. A všetky mladé pipky vzdychali, buď z Walkera alebo Diesela.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Mna najviac pobavilo, ked som sa dozvedel ako sa pripravuje FF. Stretne sa reziser, Diesel, dalsi producent, scenarista, poklabosia si o tom aku over the top akciu tam chcu mat a scenarista potom podla toho zlepi scenar. Uzasne. A pritom FF1 bol celkom fajn film az ma udivuje do akej kinderdimenzie sa tato seria posunula.

na příspěvěk reagoval ywo666

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ywo666

ywo... jeden rozdiel medzi tymi filmami je... a to ten, ze F&F je Bollywood, kde sa popieraju fyzikalne zakony... hra sa to marvelovku. Koncept akcnych filmov je v tom, ze hlavny hrdina vystriela zaporakov... s tym problem nemam. To Lacko sa tu neviem preco stale tocil okolo subojov, ktore ako som pisal su posledna vec co mi vadi... mne vadi to, ze F&F popiera fyzikalne zakony a tvari sa ako vazny akcny film. Pritom je to posobi ako parodia. Ja uz ani neviem ako by sa dal tento film sparodovat... tam uz neni tej fantazie co by tuto prehnanost mohlo posunut vyssie... proste je to kokotina

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Mě spíš baví Laco kterej u jiných filmů na všechno píčuje a nimrá se v detailech, ale, že je Fast and furious koncept úplně postavenej na hlavu a celej ten film je nereálná ptákovina kde je asi tak tisíc chyb mu nevadí :-)

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Samozrejme. Pre mňa je to úplná paráda. Každý na to nadáva aké je to nereálne. Pre mňa to nadväzuje na elitné akčné filmy od osemdesiatych rokov až doteraz. Ako keby Arnieho filmy boli reálne. Keď v Komande vystrieľal celý ostrov. Ako keď Tony Jaa alebo Iko Uwais vymlátia stovku nepriateľov a prežijú zranenia ktoré sú horšie ako to čo schytali všetky postavy FF7 dokopy. Je jedno či to je od Johna Wooa alebo Bondovka. Je toľko prehnaných akčných filmov, ktoré sú uznávané. Prečo by akurát tento nemal byť. Že by Diesel neporazil elitného vojaka? A bol by prvý akčný hrdina, ktorý porazil lepšie trénovaného súpera? Inak sa mi páčilo ako Laco uzemnil Vegetola aj s jeho Jamesom Bondom. ZO špionážnych filmov sa stalo absolútne akčné peklo za Pierca Brosnana. Ja nevidím v FF 6 a 7 žiaden problém. Willis, Gibson, Sly, Arnie a mnoho ďalších zo seba robili superhrdinov v prehnaných akčných filmoch. Prečo by to dnes mal byť problém? Lebo sú lepšie efekty, lebo si môžu dovoliť viac, lebo to vyzerá lepšie?

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, vegetol.mp

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Ouwen

Ja som to pisal uz v diskusii k FF7, ze buduci diel mozu urobit crossover s Machete Kills in the Space. A uvidíme tam suboj Danny Trejo s laserovou macetou vs. Diesel s.....laserovym hasákom :))

na příspěvěk reagoval Ouwen

Reklama

Reklama