Nebezpečné pokušení

• USA Knock Knock (více)

Evan Weber (Keanu Reeves) je úspěsný architekt, šťastně ženatý muž a otec dvou dětí. Jeden víkend zůstane sám doma, aby mohl v klidu pracovat. Venku prší a náhle se ozve zaklepání na dveře. Jsou tam dvě krásné mladé dívky (Lorenza Izzo, Ana de Armas), celé promočené a ztracené, chtějí se jen osušit a použít telefon. Jejich poklidná návštěva se však mění v peklo... (Magic Box)

Wacoslav1

Ťuky, ťuky kdopak mi to klepe na dvířka? To jsme my Jeníčku, my hodné jezinky, jsme tu zkřehlé v deštíčku. Otevři nám dvířka, jen dva prstíčky strčíme do vnitřka! Já vám neotevřu, vy jste zlé jezinky a já jsem John Wick, co nechce přijít o svůj dick! Ale no tak Jeníčku... My ti dáme lásku, povozíš nás na ocásku? Jo copak ten Kejón, to je pěknej kujón! Co si myslel? Že se mu jenom tak náhodou do baráku vetřeli dvě extrovní jebačky, kterým jednorázově vyprcá kundičky a pak je prostě pošle na autobus??? Hodně naivní představa. V životě není nic zadarmo a hlavně všechno nemusí bejt, tak jak vypadá. Eli Roth je známej úchyl a překvapilo by mě kdyby natočil něco normálního. Nicméně po hromadě píčovin co má za sebou, začal točit překvapivě podařený filmy a tenhle mě zatím v rámci jeho tvorby bavil nejvíc. Zvažoval jsem i 4* ale po pravdě rozjezd mohl bejt míň pozvolnej a John Dick do toho mohl dát trochu lepší projev než furt jeden a ten samej výraz.65% ()

Davies182

První půlhoďka výbornej sexy remake Funny Games USA. Táákovejhle brutální thriller z toho mohl bejt, jenže pak... Neova retardace v přímým přenosu - s kastrací jako bonusem. Fakt na to nekoukejte, bolí to. ()

pepo

Velmi, velmi zle. Keannu Reeves sklada poctu sialenemu modu Nicolasa Caga este viac nez Eli Roth tvorbe Eda Wooda. Ale mam pocit, ze to malo posobit ako strhujuci stylovy thriller, nie ako zanrova parodia. 3/10 ()

Xmilden

Jednoho večera si takhle sedí spořádaný otec rodiny a dokončuje práci, která nepočká. Když v tom zaťukají na jeho dveře dvě luxusní kočeny. Samozřejmě divák správně tuší, že by je neměl pouštět dovnitř. Jenže jsme jen dobráčtí chlapi, kteří prostě ženě nedokážou říct ne..... Závěrečná scéna v mých očích film notně povyšuje, přestože do té doby logika klepe spíše na dveře sousedům. Pohled na zdevastovaný interiér, když přijíždí rodina je notně výživný. O horor se rozhodně nejedná. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Taková home invasion jednohubka, která v závěru zoufale volala po oživení. Ústřední postava vhodně obsazena Keanu Reevesem - při jeho úporné snaze o zahrání zoufalce je ho člověku skutečně líto. ()

Hrabka

Nebylo to vůbec špatný, celkem solidní thriller. Magor Eli Roth zřejmě dokáže natočit i vcelku normální film, neskutečný. Keenu zaslouží pochvalu za to, jak dlouho si ty andělský mrchy držel od těla. Druhá půlka je tak trochu přitažená za vlasy, ale bez potíží se to dalo dokoukat. 65% ()

Shakers

Teraz neviem či som si to pozrel, kvôli Neovi, Elimu, alebo tým kočkam. No myslím, že s každého. Veď kto by si nepozrel odhalené dvadsiatky, ktoré !znásilňujú! chudáka Nea, pod režisérskym úchylným dohľadom Eliho Rotha ? Musím, sa priznať, že som čakal viac, ale vďaka krátkej stopáži to rýchlo odsýpalo, čo je plus. Eli je bohužiaľ strašný režisér, oceňujem ten jeho úchylný zápal a hlavne nápad, ktorý ma zaujal, a ktorý dokáže predať na plátno. No to je tak všetko, pretože atmosféra a napätie na daný žáner boli skutočne mizerné. Asi rovnako ako Eliho filmografia. 65% - 3* ()

lamps

První třetina je svým způsobem zlato. Kdybych měl vybrat, jaký film podle mě točili na drogách, tenhle by byl mezi prvními – ten kýčovitý portrét dokonalé rodiny s teatrálním Reevesem, jenž jako kdyby vůbec netušil, v čem se to ocitl, je k nezaplacení. Pak se zjeví dvě promočené šťabajzny, které příkladného a dočasně opuštěného otce od rodiny něžně umordují rozvibrovaným klitorisem, a je zle. Papánek se nechal ošmajchlovat a dvě sexy buchty se mění v emancipované fúrie, které udělají v dosud perfektně srovnaném životě své oběti značný bordel. Sice je to stále skvělá parodie, ale tak nějak mi docházelo, že Eli Roth to myslí vážně, a postupně už jsem se jen vnitřně dohadoval, od jaké z těch dvou invazivních potvor bych se nechal zlákat radši. Vyhrály nakonec obě, na rozdíl od Reevese, jenž si tohle fakt za rámeček nedá – ale aspoň je to jeho nucené naříkání tak nějak kultovní, Nicolas Cage v Rituálu není od téhle show až tak na hony vzdálený. Podvratný konec byl nevyhnutelný vzhledem k tomu, jak Roth nezvládá žádnou psychologii a chce si jen po vzoru Tarantina zapózovat. Nakonec to ale v tomhle směru udrží v rukou a Nebezpečné pokušení je krásně zhuleně pitomé, nikoli debilní a nekoukatelné. 55 % ()

Pepinec

Každej správnej chlapák ví, že když mu u dveří zazvoněj dvě nadržený kočky, musí je odměnit tak, že budou mít problém dojít si na záchod, natož aby vymejšlely nějaký bejkárny. Umím si předstvit, že by takovejhle film byl skvělej. Jenže to v těch představách vidím úplně jinej film než tenhle. Mrkněte se do galerie a jděte zamknout barák. To je asi to nejlepší, co tady můžete udělat. ()

Pilda17

Keane k čemu ses to upsal? Nicotní home invasion horor, který nenabídne nic hororového, což je docela komické. Dvě pipky se dostanou k Evanovi do domu a snaží se ho ojet, nakonec se jim to povede a jelikož se nechá, tak mu udělají ze života peklo. Co to kurva jako je? Který chlap by mohl odolat! No nic, nuda děs a bída, aspoň ty kozy byly vidět .. 3/10 = 30% ()

Cappuccino

Námet nebol zlý a Keanuho i Anu de Armas mám rád, ale napriek tomu som nedokázal prekúsnuť maximálne nemožné správanie hlavného hrdinu. Z problematickej situácie sa mohol neraz dostať, no buď na ženy útočil príliš jemne alebo náhodne zakopával o predmety na zemi. V konečnom dôsledku tak malo bláznivé duo dievčat svoju obeť vďaka scenáristovi naservírovanú bez väčších obtiaží, čím film veľmi rýchlo stratil napätie. ()

S.Quentin QUALE

Elimu Rothovi se to docela povedlo. Knock, Knock byl očekávaným home invasionem, takže je dost možné, že spoustu uživatelů zklame svým light pojetím, které znalému divákovi nedá příliš se znepokojit, no na druhou stranu je film moc pěkně natočený, což podporují i kvalitní herci. Zde mám výhradu k Aně de Armas, která příliš hot na to, aby ji člověk nenáviděl, což rozhodně nejde říct o rozkuřovačtím xichtu Lorenzy Izzo, do kterýho bych ji nakopl i bez dělání zle spořádanýmu taťkovi. Je znát, že Eli Roth má (skrytý a nepřiznaný) smysl pro černý humor, navíc řezničiny se dočkáme v jeho pralesním pekle, takže komu se libily třeba Hlasy ze začátku letošního roku, bude s podobně naladěným typem filmu spokojený. Mě Knock, Knock bavil víc, na 70%. ()

misterz

Home invasion bez hororových prvkov, vlastne len taký slabší thriller. Na druhú stranu ma ale niekedy ako diváka tie baby dokázali poriadne vytočiť. Pekné no protivné, chudák Reeves... 50/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

2-Xtreme

Neviem z akého dôvodu natočil Eli Roth tento film. Vymyká sa z jeho štandartného portfólia a je mi záhadou prečo Knock, Knock vlastne vznikol pod jeho rukou. Len potvrdil, že nech točí akoukoľvek látku, tak to nezvládne. Jeho réžia je naozaj mizerná, nech točí čo točí. Film je len slabý priemer.. ako keď do úst naprší pár kvapiek. Je to voda, ale tá kyslá pachuť , tá sa zniesť nedá. A také sú Rothove filmy. V čase keď sme už zabudli na jeho trápny Hostel 2 (2007) a očakávame The Green Inferno, si to takto zase raz posere. ()

pornogrind

Po dlouho očekávaným The Green Inferno se ke mě dostal i druhej letošní zářez E. Rotha. Co dodat - Eli Roth je prostě samorost, ale mě prostě jeho styl sedí. Knock Knock pro mě bylo velkou neznámou a nic moc jsem od toho neočekával. A o to větší bylo překvapení. Parádní psychologicko/sexuální thriller kde dvě fešný coury dávaj pořádný kapky K. Reevesovi. Jsem rád, že Roth tohle malý Home Invasion nepojal krvavě ale šel spíš cestou psycho teroru. Pochválit taky musím skvělý obsazení hlavních rolí, dobře se hodící zvukový doprovod a především hutnou atmosféru. Navíc super zakončení (černej humor alá E. Roth ). Spokojenost. ()

mzss1

|20%| Wow, to byla ale bejkárna ! xD Rozhodně jsem to tak trochu předpokládal. V té době jsem byl trochu vyčerpán z práce, tak mi to na jednu stránku sedlo, nechat si vygumovat mozek od takové píčoviny. Některé scény z filmu pobavili. Toto se klidně může stát, nebo se stalo. Vzorný manžílek se neudrží a užije se dvěma mladýma pipkami. Ty mu ale začnou dělat ze života peklo. Nevím, jestli to mohlo být zpracované lépe, ale asi bych to viděl na krátký film cca20 min. Sledovat to hodku a půl bylo trochu moc. ()

kingik

Ťuky ťuk. Jsem Eli Roth a přišel jsem zdecimovat nebohého ženáče Keanu Reevese, který na víkend zůstal bez rodiny. Ten si do svého domu pustil dvě bláznivé sexy čubky, které se nechtěly jen přátelit a sexovat, ale dát mu za vyučenou. A to tak že hodně. Jo, chtíč je největší děvka. Ano, přesně jsem věděl, co Eli zamýšlel, a to jsem taky dostal. Ve svém poměrně emancipačně orientovaném psychothrilleru dal průchod svým sexy představám, nepokrytému voyeurismu, značně vynikla i jeho slabost pro pekelně černočerný humor. Když to tak vezmu, po skutečném hororu téměř ani památky. Přesto si nějaké prvky zachoval. Moc hezky zobrazená atmosféra noci, interiér domu má svá zákoutí, do kterých kamera nakukuje s tajuplným závanem, hudební motivy jsou místy patřičně znepokojivé. Řemeslně film má to, co by měl mít. Je odveden zručně a s nadhledem. Drásavě i znepokojivě, překvapivě i nepříjemně. Velký podíl na tom má ústřední herecký trojlístek. Donedávna superhvězda Keanu Reeves už svůj comeback prodělal v Johnu Wickovi, tentokrát se podílel na snímku i produkčně. A za tenhle film se něco nakřičel, zanadával si a byl i ošukán! Dobré a realistické ztvárnění muže v tísni. Mršky Lorenza Izzo a Ana de Armas nemohly být vybrány lépe. Zlověstný kukuč Izzo je fakt fascinující, de Armas má také, především jisté fyzické přednosti. Dohromady se tihle tři postarali o intenzivní interakci mezi postavami, která perfektně funguje. Roth osvědčil skvělou práci s herci i vyhrání si s detaily. Globálně film působí neotřele osvěžujícím i novátorským dojmem. Jen se dvěma aspekty nejsem tolik spokojený. V jedné scéně, jde o hru na schovávanou, měl Evan dost velkou možnost dostat se na svobodu. Minimálně ale mělo dojít k fyzickému střetu s dvojicí dívek. Ta scéna si přímo o to říkala. Druhou slabinou je závěr. Určitě se nabízelo nápaditější zakončení celého martyria. Závěr měl být šokující. Mini pointa, se kterou se storka hodí do vážnějšího až realističtějšího vyznění, vyznívá fádně. Ale klídek, filmu to nijak extra neublížilo. Předchozí výstupy trojky jsou zdařile vyhrocené, napínavé i zlomyslně komické a v mnohém originální. Rothův přístup mě hodně bavil. 90% ()

dr.horrible

Eli Roth je idiot. V živote nedokázal byť pôsobivý dlhšie jak na ploche párminútového kraťasu, v živote nenatočil dobrý film. Tu už síce nie je úbohý tak moc, ako v zmätenom Cabin Fever bordeli, už je iba nezaujímavý, nezábavný, neoriginálny a trápny. Jedna hviezda ďalšiemu z jeho zbytočných filmov + pár bodíkov za záverečnú hlášku a kozy Any de Armas. Eli Roth je idiot. A vždy sa nájde nejaký iný idiot, čo je mu to ochotný financovať. A Pixies? Pff ()

Vojtino

I když to tak na první pohled vůbec nevypadá, ten film má podle mě co říct. A Reeves, na kterého zde všichni nadávají, mi vůbec nevadil, naopak. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (více)