Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

Okara

Do povídkových filmů se jde vždy s rizikem. Ať se tvůrci snaží sebevíc, vždycky mezi jednotlivými částmi nějaký rozdíl bude. Zde to je ovšem rozdíl značně propastný. V jednoznačném vedení je bez debat poslední Svatba, to je vyloženě psychologická lahůdka na závěr, která si s divákem celou dobu hraje, v závěru napíná s humornými vložkami k prasknutí, aby jen poslední scénou doložila absurditu celého snímku. Za zmínku stojí ještě souboj byznysmena s venkovským uchem, kdy se fakt povedl ten perfektní kýžený kontrast zděšení se smíchem. Za tyto dva příběhy klobouk dolů. Ovšem ty zbylé čtyři?! Promiňte, ale jakási obdoba Modlitby za Káťu Hororovou, zakomplexovaná servírka, vzpomínka na 11. září a inženýr Bombička na závěr - to jsem popravdě úplně nepobral. Lidem nervy v poslední době praskaj pořád, takže když už zfilmovat, tak aspoň zahnat do nejkrajnějšího extrému jako ve výše zmíněných dvou povídkách, kdy se člověk alespoň uchechtne. Jako celek to pak tedy alespoň se společným tématem i zpracováním působí jakž takž spojitě, což se u podobných filmových skládaček cení, nicméně dojem dvou amplitud na grafíku divákovy spokojenosti kazí zbytek, takže v celku nakonec zklamání. Nejlepší soundtrack z filmu: Love Theme. 50 % ()

Mariin

Černohumorné thrillerové komedie, šest příběhů, argentinsko-židovský režisér Szifrón. Skvěle natočené, výborní herci, bystře odpozorovaná realita přivedená ad absurdum. Při troše pozornosti lze vysledovat v příbězích židovské prvky (nejvýraznější je klezmerová hudba na svatbě).Vcelku vše sarkastické, smutné až depresivní. ()

Slartibarkfast

Představte si své nejniternější pocity v okamžiku, kdy máte na někoho hrozitánskou zlost. V duchu byste jej nejraději stáhli z kůže a smažili na pánvičce od Tescomy s nepřilnavým keramickým dnem a jemně do něj dloubali špičkovou ultramoderní vidličkou, kterou vám doporučil sám Horst Fuchs. Nějak takto se zřejmě scénáristé dopracovali ke zfilmování šesti povídek, krutých jak týden před výplatou a černých jak afroamerický kominík. Sám musím uznat, že jsem netušil, jak se toho chopit. Občas mi scény přišly malinko přitažené za vlasy a malinko předvídatelné. Nicméně jsem se skvěle bavil. Je to velice svěží a nápaditá záležitost. Vřele doporučuji zvláště fanouškům filmů s méně známými herci a nekomerčních a překvapivě zdařilých záležitostí. 85% ()

nascendi

Konečne som po dlhšom čase mal príležitosť vidieť mimoriadny film. Aj keď mi spočiatku pripomínal Voľný pád sekvenovaný do šiestich poviedok a niektoré pointy ako by vzdávali česť Roaldovi Dahlovi, podstatné bolo, že film bol veľmi dobre pozerateľný a istá rôznorodosť ladenia jednotlivých poviedok umožní väčšine divákov, aby si vybrali "tú svoju". Vôbec mi neprekážalo, že spojivo medzi nimi nebolo babelovského typu a neboli ani mechanicky oddelené, ako v Tarantinovi alebo starších talianskych poviedkových filmoch. A ešte ma potešilo, že je to film argentínsko-španielsky, z ktorých poznám veľmi málo. ()

PetrPan

Na mé gusto příliš decentní černý humor. SPOILERY: Povídka první - chyběl náraz letadla , výbuch a stop záběr až při letu rozmašírovaných těl. Povídka druhá - chyběly zvratky a účinný jed na krysy, chlapec zbytečně přežil. Povídka třetí - detonaci obou vozidel načasovat při příchodu policisty blíže k místu činu. Povídka čtvrtá - Pan Bombito měl podminovat budovu městské vlády. Povídka pátá - chlapec pod tíhou stresu zruší dohodu otcovou brokovnicí. Povídka šestá - svatebčané se porvou na střeše a svatba se koná v budově městské vlády. A musím už běžet, brzy objeví tělo toho dozorce a prázdnou celu a já už se odtud musím konečně dostat, jsem totiž režisér a hledám nové talenty... ()

Slarque

Chápu nadšení v Cannes i Karlových Varech – po týdnu depresivních dramat bych za to byl také vděčný. Ale já jsem to na festivalu neviděl. První povídka měla smůlu. Film jsem viděl až na jaře 2015 a to mi její pointa vůbec nepřišla zábavná. Ani trochu. Pyrotechnik také nic zajímavého nevymyslel, takže mě také zklamal. Pomsta v jídelně? No, nevím, nijak nápadité. Pointa povídky o obětním beránkovi tragické autonehody mě také nepřekvapila. Takže celkem dobře vystavěný byl jen souboj dvou řidičských hovad a novomanželé, kteří si vzájemně jeden druhého zasloužili. Jinak jsou to jen Příběhy ze záhrobí s vyšším rozpočtem. Nic nového, čerstvého a vlastně ani divokého. ()

Willy Kufalt

Milé překvapení z exotické argentinské produkce, s níž se nesetkávám často. Neměl jsem žádná větší očekávání a všechny povídky mě dokázaly něčím oslovit, ať už osobitým černým humorem, jistým přesahem nebo náhlým zjištěním, jakoby ty divoké historky vypadly úplně ze života... Příhoda z letadla mě okamžitě vtáhla znepokojivou mysteriózní atmosférou, druhá povídka z restaurace přes morbidní závan napínala po celý čas, třetí historka o dvou řidičích na silnici uprostřed krásné argentinské krajiny mě nadchla, značně vyvedla z míry a zároveň i přímo rozesmála z celého filmu nejvíc – krásná gradace ab absurdum až do skvělé tečky s pohledem do auta. U dalších dvou povídek jsem už občas pocítil lehce přepálenou minutáž a táhlejší tempo, což ale může trochu mít na svědomí ceková atmosféra, která zde byla oproti předchozím částem mnohem komornější, u řešení nehody pak asi nejvíc. Nicméně příběh s odtahovou službou se mi líbil hodně, právě jako zábavná a současně kritická povídka s přesahem a poprvé i pozitivním koncem. Pátý případ se soudním vyšetřováním nehody mi trochu připomněl některé filmy Michaela Hanekeho, který rovněž rád diváka ke konci stále více hází do nezastavitelné deprese a ještě víc to podthne závěrem, který vyvolává nakonec jen víc dalších otázek, než očekávané odpovědi. Damián Szifrón i tohle přesune do kuriózního nadhledu, když po něčem takovém s další povídkou diváka vhodí na bujarou techno diskotéku. Na poslední povídce s ještě šíleněji zkaženou svatební hostinou, než jakou byla ta z Trierovy Melancholie, musím kromě mnoha jiných věcíh vyzdvihnout i hudební složku, která za krátkou dobu vystřídá celou řadu hudebních stylů a hezky tak dotváří atmosféru plnou náladových proměn. Celkově za mě určitě hodně povedený soubor filmových povídek. [75%] ()

Happens

Miluji povídky, ať už knižní, nebo krátkometrážní filmy. Paříži, miluji Tě! Toto je tak trochu sestříhaný brutální a do extrému vybroušený španělský nůž, co se ostřím zařízne do divákovy pozornosti a napětím krájí povídku za povídkou, kterou hltáte a jenom přemýšlíte, která byla lepší. Přehlídka psychologie španělského temperamentu ve vypjatých situacích... ()

eLeR

Vskutku divoké historky s výborným začiatkom a koncom, lepší tanec novomanželov som ešte asi nevidela. Zaujímavé príbehy, skvelo natočené, dobrá kamera a herci ... a ani tá jedna slabšia historka neovplyvní moje hodnotenie. Bavila som sa! ()

dopitak

Příliš teatrální, umělkované. Šok a nadsázka by nevadily, jsouce zasazeny ještě výše, anebo přirozeněji. Almodóvar je z toho hodně cítit a ne že ne. Nejhorší historka je s přehledem svatba. ()

Chrustyn

Směsice bizarních, zábavných, dramatických a hlavně divokých historek po Španělsku. Některé zábavné, jiné nudné. ()

classic

Extrémne divoký drsný drzý argentínsky film obsiaty a nasiaknutý čiernym humorom od začiatku do konca,kedy sa film tvári vážne bez štipky humoru,ktorý tu je,len si to musí každý vysvetliť po svojom...Nájsť ho niekde,kde nie je,ja som si to vysvetlil tak,že vo filme sa nachádza 6 poviedok,6 príbehov,6 frustrovaných udalostí jednotlivcov,ktorí po zoznámení sa so situáciou zasvätili ďalších,ktorých konania sa vymyká môjmu chápaniu,ale jedná sa najmä o pocit diváka,ktorý si myslí,že je priamo v deji,lebo udalosti naberajú strmý pád! Nie všetky,posledná poviedka zo svadby privedie nespokojnú nevestu k činom,keď zistí,že ženích ju podvádzal s babenkou,ktorá je medzi pozvanými,tak urobí zo svadby doslovné PEKLO! Potom,čuduj sa svete,títo extrémne rozzúrení ľudia si k sebe nájdu cestu aj po tom,aké VECI sa stanú.Nebyť zistenia,tak svadba by pokračovala v pokojnom duchu. Napríklad v prvej poviedke je nazlostený pilot v lietadle,ktorého niečo trápi z minulosti,pričom medzi pasažiermi lietadla sa nachádzajú vo veľa prípadoch tí,ktorí ho poznajú,o sebe nevedia,dozvedia sa postupne,ale už je neskoro,lebo Pasternak si to mieri s lietkom rovno dolu k dvom vyčumeným dôchodcom.Kritika spoločnosti,keď ďalšia vec rozhnevá šoféra automobilu po geste ďalšieho šoféra automobilu,po tomto sa začnú pretekať,kto z koho,argentínsky DUEL,ktorý bude mať katastrofálne následky.Alebo pomsta nespokojnej pracovníčky reštaurácie,keď dorazí hovädo,ktoré pozná,tak začne mať depresie,kolegyňa jej chce pomôcť a otráviť ho jedom na krysy! Či mladého človeka,ktorý smrteľne zrazí tehotnú ženu,keď bohatí rodičia to chcú hodiť do autu,zaretušovať,keď vidím KORUPCIU,podplácanie,zavádzanie...Alebo aj extrémne frustrovaného človeka,ktorému odťahová služba niekoľkokrát odtiahne auto,po pár takýchto prípadoch nastane v jeho hlave veľká zúrivosť. Film mi vôbec nepripadal ako humorný,smiešny,komediálny,ale skôr ako kritika spoločnosti,ktorá prakticky donúti vo veľa prípadoch jednať človeka tak ako jedná. Pôsobivý vťahujúci počin,ktorý je bravúrne zrežírovaný,zostrihaný,zosnímaný,ozvučený,s parádnymi hercami v každej jednej poviedke,má to preto asi taký šmrnc,že sa podieľal slávny PEDRO ALMODÓVAR! Filmu nie je čo vytknúť,skutočne prídete si na svoje,ak akceptujete drsnejší humor ako praktizuje QUENTIN TARANTINO! ()

Arsenal83

Naozaj divoké historky. Film, alebo súbor krátkych filmov, má počnúc prvým príbehom spád a možno s výnimkou 1-2 historiek je naozaj zaujímavým a nevšedným. Záverečná svadba bola skutočnou delikatesou. Už len aby sa podobne uletené filmy točili čo najviac. ()

korbitch22

Jako milovník pesimismu a černýho humoru jsem se u téhle Španělské povídkové parády místy opravdu hodně bavil.Soubor šesti více či méně dobře vypointovaných povídek, které se s hlavními hrdiny opravdu neserou.Škoda jen, že si nadstandartní začátek neudrží svoje výtečné tempo.První povídka v letadle je absloutní scénáristický námrd, který mě navnadil jako prase 5*.Druhá povídka o bývalém mafiánovi který kandiduje na starostu je správně depresivní, špinavá a mrtě atmosferická, škoda, že neumřeli všichni.5*.Třetí povídka je úplně na stejný úrovni, typickej křupan vs. nagelovanej boháč na život a na smrt, ale už tady poprvé máte menší závan předvídatelnosti a konec bych si uměl představit lepší, 4*.Čtvrtá povídka o demoličním dělníkovi začala výtečně, jenže místo toho, aby se s tim ten pásek opravdu nesral a řádně mu mrdlo v kouli, stane se vlastně hrdinou a už mi to do toho konceptu pesimismu nesedělo a konec mě rozesmál (měl mít určitě jiný učel) 3*.Pátá povídka je jednoznačně nejhorší, od první do poslední minuty jsem přesně věděl co se bude dít i jak to skončí a jen díky parádní dialogové výměně skvělých herců dám 3*.Poslední, šestá povídka je typická španělská mega svatba, přesně ten styl, kdy je svatba už spíš disco párty a vy uprostřed akce zjistíte, že z těch petiset lidí znáte asi dvacet.Jinak opět předvídatelné jako prase a i když se to místy zvrtne v hutný masakr, měl být dozajista o hodně větší a konec mě opět moc nepotěšil, navíc ta nevěsta byla fakt hnusná (spoiler, tu kolegyni bych taky píchal, kdybych měl doma retardovaného mývala).No v každým případě je Relatos Salvajes docela svěžím vánkem v jinak totálně z amerikanizované Španělské produkci posledních čtyř let.Na začátku měli tvůrci mnohem víc odvahy, cynismu a překvapení, které se jim v posledních třech povídkách lehce rozdrobilo, ale i tak se jedná o nadprůměrný dílko.75%. ()

mat.ilda

Divoké historky jako lekce z temperamentu i vymanění z civilizačních okovů... Kdo z nás se někdy nechtěl podobně odvázat a obnažit své potlačené emoce? A když už nemáme sami dost odvahy, můžeme se alespoň úchylně usmívat při pohledu na akt pomsty, jak jej uchopili Szifrónovi figuranti. Každý po svém, pod vlivem jiných okolností, s různým dopadem a rozdílným účinkem na diváka, kterého do toho správného rozpoložení jistě uvede i veskrze náladová hudba. V první povídce Gabriel Pasternak celkem jasně vyvrátí obecné povědomí o své neschopnosti - 60%... V druhé se pomsta podává za studena a stejně studeně i působí - nejslabší kousek - 20%... Třetí se zabývá faktickým zločinem z vášně - soubojem alfa samců o místo na silnici - do naprostého sebezničení, za mě 100%... Další v řadě popírá marnost boje s větrnými mlýny a cele se ztotožňuje s divákovým zločinným nutkáním, které ho tak často pokouší ve styku se systémem - 80%... Předposlední kousek vzdává chválu rčení, že za peníze lze koupit všechno, jen se musí umět smlouvat, a je ze všech nejdeprimující - 40%... a zbývá poslední skvělá historka, ve které msta vzejde z lásky a za vybičovaných emocí propuká v momentální šílenství... no, myslím, že ti dva zůstanou spolu, až dokud je smrt nerozdělí... :-) 100%. Sečteno, podtrženo, vyděleno = 66, zaokrouhlujeme nahoru, takže hodně silné tři. ()

jojinecko

Až na jednu relatívne (!!!) slabšiu poviedku ("servírka") sa jedná o skvost, ktorý dáva na frak podobne ladeným filmom, takmer vo všetkom od námetov, cez scenár, prevedenie, až po brilatnú kameru a réžiu. Hoci niektoré poviedky sú skutočne absurdno zábavné, na povrch vypláva aj veľa seriózneho a silného, "ako zo života". Almodovara v pozadí jasne cítiť, ale režisér to našťastie drží v tých správnych mantineloch, aby sa z toho nestal nejaký príliš veľký úlet. Všetko je tak, ako má byť, ja som nadšený...a šťastný, že nepoznám pána Pasternaka:))) ()

evulienka3

Naplnenie toho čo ste si vždy želali urobiť no nikdy neurobili verzus príbehy o tom čo by ste nikdy v živote zažiť ani riešiť nechceli. Tak trošku mi to zaváňa príbehmi E. A. Poe a toho ja môžem. Najviac ma asi dostal "anarchista" z trojky, jednoducho byrokracia a je dopad na jednotlivca, toto už hádam zažil každý z nás ale nikdy nemal odvahu riešiť to radikálne...ale aj všetky ostatné príbehy boli skvelé a nemám im čo vytknúť. ()

BMW12

Velice zajímavý snímek, který se skládá z několika historek. Jsou to historky, které se běžně stávají lidem, určitě pár z nich se stalo i vám, ovšem zde je ukázáno, jak to dopadne, když vás to opravdu naštve. Mě se to hrozně líbilo, opravdu se to povedlo. Nejlepší byla asi ta svatba, ta byla fakt hustá. :-D ()

Flego

Zmes žánrových historiek o emočnom konflikte človeka s človekom, so spoločnosťou či zákonom. Majú pointu, sú zábavné, ale rozprávajú aj o vážnych veciach. V tom je ich čaro a pútavosť. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let