Geostorm: Globální nebezpečí

• USA Geostorm (více)

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. (Vertical Entertainment)

anatheman

Mám rád filmy, které dokážou překonat vaše očekávání. Předpokládal jsem, že Geostorm bude kravina, ale zároveň i klasická neškodná jednohubka. Výsledek? Dokonale katastrofální! V podstatě se jedná o třetí díl Sharknada bez žraloků a s vyšším rozpočtem. Toť vše. Ve filmu nedává nic smysl. K tomu jsou definovány nové zákony fyziky... A patos? Opět nepopsatelně napojený na tradiční klišoidní motivy - otec a dcera, americký prezident, obětující se člen posádky atd. atd... Brrr! Za jediný důstojný prvek lze označit hudbu. I když se v obsazení vyskytují slušná jména, není možné se k nim blíže vyjádřit, jelikož nemají možnost se nějakým způsobem předvést. No... zkrátka jedna hvězdička. Nechápu, proč tyto filmy vůbec vznikají. ()

Wargoo

Toto nebol katastrofický film, samotný film je katastrofa !!! P!čovina z hroznými efektami a dialógmi... nemienim sa viac rozpisovať ! Dokonca aj ten drbnutý pes sa nakoniec našiel ! 1* za Garciu ako prezidenta. 27,822% ()

Sydonai

Chybí mi Emmerich! Jak se k takové blbosti mohli upsat Garcia či Harris? Tohle už zachází za rámec absurdity. Jestli tohle herci vydrželi hrát bez ztráty sebeúcty, tak zaslouží Cenu Michala Velíška za odvahu! 15% ()

BOURQUE

Ďalší katastrofický film, ktorý v porovnaní s ostatnými nemá nič výrazného ponúknuť. Zápletka je spíš klišé a to, že kto je „zlý chlapík“, sa dá veľmi rýchlo zistiť. Herecky spí priemer, ale musím uznať, že tieto filmy G. Butlerovi celkom sedí. Scény vo vesmíre sú celkom dobre zvládnutý. Z filmu jednoznačne plynie odkaz: chráňme našu prírodu! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

strikeman

Co jiného napsat, než "Emmerich na entou"? Na jednu stranu nechtěná prdel, na druhou stranu stylové béčko plné áčkových herců (u některých se divím, že do toho vůbec šli). Nenudil jsem se, ale přiznejme si, že dát víc jak 50% by nebylo fér ... ()

helloween93

Studio Warner Bros mělo těch finančních průserů v roce 2017 nějak hodně. Po finančním neúspěchu Ritchieho Artuše, Blade Runnera (i když tam Warner tratil jen na distribuci v US kinech a zbytek ztrát šel za Sony a Alconem) vykrvácelo studio na dlouho odkládaném projektu Geostorm, který zavání finančním průserem už po přečtení scénáře. Ten jako by z oka vypadl největším flickům Rolanda Emmericha, jen působil víc bez tváře. V Geostormu se toho děje poměrně dost, jen je to Devlinem tak bezpohlavně natočeno, že vám to stejně bude fuk. Zvrat je cítit předem na míle daleko, jestli se Butler obětuje nebo ne vám bude jedno, stejně jako kolik měst bude zničeno. Až mi těch herců - Butlera, Harrise a Garcii bylo líto, do čeho že to vlezli. Smutné pro Warnery bylo, že po tomhle projektu mělo studio ještě do konce roku 2017 finančně vykrvácet jednou, a to na Justice League, jejich největším projektu celého roku. 2* ()

Rathalos

Geostorm je akcny katastroficky sci-fi thriller,v ktorom prva polovica filmu je taka skor pripravna a ukecana,no v druhej polovici uz to naberie na akcnosti a prichadzaju konecne aj sceny,ktore patria do tohto zanru,rozne prirodne hrozby valcuju mesta,vyborne sa na to pozera,triky su vydarene,Gerard Butler je v pohode,takze sa mi to samozrejme pacilo...:-) ()

Wallis3 odpad!

Jít na tohle do kina, tak si prostřelím dekl. Upozorňování na geostorm a několik párvteřinových záběrů katastrof a sáhodlouhé politické pletichaření, absolutně nezáživné zvraty a ta blondží, co s elektrotaxíkem smete svoje kolegy z tajné služby, střílí pár ranama líp než všichni ostatní dohromady a Butler to odehrál s ochrnutou půlkou xichtu. Efekty drahé, ale působili lacině, jakoby film platila EU ze svých dotací, které samozřejmě někdo ztopil. To opravdu ne. ()

Olík

To je tak, když chce mít všeho kupu a pak s tím neumíte zacházet. Trocha vesmíru, trocha globální katastrofy, trocha Leaving on a jet plane, trocha politiky, trocha akce, trocha Emmericha, trocha rodiny a sci-fi a thriller a katastrofický a kdo ví co ještě. Výsledek? Něco ve stylu „kterak Piňda s Bobíkem stavěli boudu pro psa“. ()

Enceladus

V podstate ide o film s veľmi nezvládnutou fyzikou a úplne hlúpymi dejovými zvratmi, ktoré majú dodať napätie, avšak sú presným opakom. Aspoň na rozpade vesmírnej stanice si dali záležať, za čo patrí produkcii veľká poklona, ale mohli zapracovať aj na iných efektoch ako napríklad samostatné búrky. Vesmír vyzeral veľmi reálne, efekty na Zemi však boli odfláknuté. Čo sa týka fyziky a vesmírnych "úlomkov", ktoré si len tak poletujú po okolí a nikoho netrápia ma neskutočne iritovalo. Stanica ale aj astronauti by mali byť v takomto prostredí už 100x mŕtvy, kvôli rýchlosti úlomkov a zablokovaniu dôležitých komponentov. Nehovoriac o tom ako sa Gerard Butler pohyboval v skafandri značnou rýchlosťou, narážal všade možne do stanice, ulamoval obrovské kusy telekomunikačných prijímačov a vyšiel z toho len z boľavým chrbtom. ( To posledné zachytenie sa jednou rukou o koniec solárneho panela som akože nevidel...) Taktiež pochybujem, že by NASA riskovala uchytenie satelitu, v ktorom boli 2 ľudia raketoplánom, ktorý bol preplnený aspoň 50 ľuďmi a ešte k tomu kľučkoval medzi letiacimi časťami z rozpadnutej stanice. Agentka tajnej služby, ktorá povie, že radšej zachráni prezidenta pred guľkou ako snúbenca, ale keď sa povie, že musí uniesť prezidenta, lebo jej to snúbenec povedal, do 3 sekúnd to urobí. Podľa môjho názoru to bolo dosť nezvládnuté a na 4DX v kine si to človek ani neužije, pretože prestrihy z oceánu, kde na vás strikajú vodu a potom v púšti, kde na vás neustále fučí, je akurát tak na chorobu. Bohužiaľ, moja chyba. :) ()

Torpid odpad!

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře. ()