Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fila_B

Tento film mi udělal obrovskou radost. Konečně normální plnotučná komedie! Nepodbízí se trapným humorem ani se nesnaží si hrát na něco více. Čistý komediální příběh v podání opravdu skvělé čtyřky herců. Zajímalo by mě jak je tvůrci dali dohromady, Jsou neuvěřitelně sehraní tak jako opravdoví dlouholetí přátelé. Absolutně mě dostala scéna Bolka a Davida Mataska na lanovce. Je to tak banalni ale tek zahrané prostě se musím i teď smát. A ještě na jedné věci tvurci dost zapracovali a to je hudba. Port Less pecka 5:15 vám bude ještě dlouho znít v uších. Co opravdu oceňuji je žánrová čistota a to v našich končinách tedy není zvykem. 4 hvězdičky za film a pata k tomu že tvurci udrželi komediální žánr a nepodlehli svodům zamotat do toho "řešení všech problémů světa". ()

Tominko12

Do kina som išiel s tým, že som o filme v podstate nič nevedel, pozrel som si iba mená hlavných postáv a čakal som oddychový film na koniec roka. Avšak dostal som omnoho viac. Humor v tomto filme bol nenásilný, prirodzený a vtipné situácie, boli veľmi dobre zahrané. Nechýbali originálne a dobré nápady a výlet hlavných postáv na Slovensko, kde ich čaká údržbár Andy Hryc naozaj stojí za to. Tiež pozdrav po príchode Davida Novotného k manželke je skvelý. Ku koncu sa film dostáva do jasne predpovedateľného záveru, čo mi však veľmi dobrý a príjemný dojem z tohto filmu nezobralo. ()

M_crha

Začnu klady. Byl jsem nadšen, královsky jsem se bavil. S kina jsem odcházel s dobrou náladou a to tedy se mi už dlouho u českého filmu nestalo. A teď pár mínusů. I do toho filmu se vkradl takový ten seriálově televizní systém natáčení, to v poslední době jbohužel v čechách dost častý jev. Jako by si štáb odskočil z natáčení seriálu na film. Tomu to trendu se vymykaji Něžné vlny kde kamera je prostě výborná. Někde, se rejža moc nezdržuje s vysvětlováním a palí to rychle dál kdyby v tom duchu byl celý film tak ok. Ale to jsou jen drobnosti. Klady převládají a musím říct že by mi nevadilo si na něj dojít ještě jednou. ()

leopoldina

Do kina na tento český film jsem šla nejistým krokem a s negativní myšlenkou na to, že to bude zase jedna velká nuda, prošpekovaná jedním velkým product placementem, tak jako jsem byla za posledních 10 let v české kinematofrafii zvyklá. Musím ale konstatovat, že snímek mne příjemně překvapil a bylo tak mnoho momentů, kdy jsem řvala smíchy. Pominu-li holywoodský konec, tolik nesnašený product placement (zde ale citlivěji zasazen než v jiných českých skvostech), musím dát čtyři hvězdy za opravdu originální humor, překvapující herecké výkony, vypracované tělo Davida Matáska a krásné prostředí! Snad rok 2015 uz konecně přinese koukatelné české snímky. ()

Great.Gatsby

Ľahká komédia s dobrým obsadením a vtipnými gagmi - rozhovor s prsiami je top :-D Oceňujem natáčanie aj v Slovenskom prostredí. Spolu s Románom pro muže to bola trošku reklama na Tatry no veľmi príjemná. Postava Andyho Hryca urobila svoje a už len kvôli jeho monológu na lanovke sa oplatí film vidieť. :-D ()

Neemfa

Herecké obsazení mne u tohoto filmu nemohlo ani zklamat, a nezklamalo. Býval bych dal hvězdičky 4, ale demence hrdiny v Toyotě nezná mezí, když si celou cestu na Slovensko nevšimne, že ho sledují jeho kolegové v nejnápadnějším autě, jaké si jde představit. Každopádně jeden z lepších českých filmu roku 2014. Viděl v kině 21.01.2015 ()

Tess92

Bylo to takové milé, ale dost nedotažené. Některé vtipy byly předvídatelné, jiné nebyly vtipné. Celkově se na to ale koukalo hezky. Největší úspěch měli "češi pedofilové". ()

AliiK

Původně jsem jela do kina s úmyslem jít na Padesát odstínů šedi (knížku jsem nečetla, ale byla jsem zvědavá...). V autě jsem to, ani nevím proč, přehodnotila a nakonec jsme seděli ve skoro prázdném sále na Hodinovém manželovi (to, že vedle, kde promítali "Šeď", bylo narváno asi ani nemusím zmiňovat :-) ). No a nelituji! Film se natáčel v Nymburce, což pro mě bylo velké plus, protože v Nymburce pracuji a náramně jsem si tu hodinku a půl užila. Bylo to vtipné, bylo to milé, bylo to pohodové a nebylo to trapné! K tomu všemu skvělá hudba (a asi 5 pralinek co jsem si koupila před kinem) a večer podle mého gusta byl na světě :-) ()

Peabody

tak někde mezi 2-3. docela dobré nápady a drobnosti z prvních dvou třetin jsou hodně oslabeny nesmyslnou slovenskou (product placement?) epizodou, kde film výrazně ztrácí tempo a už ho pak ani nezíská. Logika děje je bídná, ale to není zásadní problém u tohoto typu komedií, na holky se kouká vcelku dobře, dokonce i Eva Holubová tu hraje na její poměry neobvyklou krásku a je snesitelná. Již zmíněným PP se to skoro vyrovnává magnuskoeposům nebo Troškoví, hereckým vedení oba dva výrazně předčí, ale postav je moc, jsou ploché a neodlišené, zejména ženy, kterou jsou většinou blbky nebo nadrženky. NIna Divíšková je roztomilá a ten její happyodkaz - no proč ne, žánru to odpovídá. Takže taková hodně lehká, lehce erotická, jen trochu vulgární lidová komedie. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno - je to hodně průměrná česká komedie podobná dalším dnešním českým komediím,které nestojí za nic, přesto Hodinový manžel byl - dá se říct - celkem akceptovatelný,i když nic extra to teda není. Nezatracuji ho,přesto jsem přesvědčený,že moc často se na to dívat nedá. ()

gael83 odpad!

Přisprostle opilecké, po česku o ničem a technickou stránku pozitivně ohodnotí snad jen ferda mravenec, takže vrátit dotaci Fondu pro kinematografii protože tohle je SHIT největší i když zas na druhou stranu je to jak dělané pro kluky z knajp, kteří opravdu nic neřeší! ()

Chlo0opek

David Novotný je ve filmu nečekaně dobrý, jinak taková pohodová záležitost na večerní podívání. Jen ta Jitka je tam taková ... no,..., řekněme trošku větší, než bývala v minulosti.:) ()