Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fabecc1222

Zase jedna z mála českých komedií, která má nějaký ten nápad, a dokáže pobavit i samotnou hlavní linkou, a nejenom pár scénami. Další výhodou je také příjemná hudba René Rypara, která vhodně doplňuje atmosféru filmu. Nečekejte nějaké otázky o podstatě světě, ale příjemnou oddychovku, a budete spokojeni. ()

ghatos

Kužel se nám přesunul z travnatého pažitu do bazénu. Hodinový manžel zkombinoval neotřele vodní pólisty se zajímavým povoláním, co se dalo hezky využít do filmu. Má to normální úroveň, což je vlastně mimořádné a rozhodně to není běžná záležitost v soudobých českým komediích. Některé vtípky byli skvělé (jsem kokot, co to podepsal). Mezilidské vztahy neurazili, takže čestné tři hvězdičky. 58%. ()

mirec88

Dobre som sa zabavil aj s manželkou. Páčilo sa mi herecké zoskupenie, najmä Bolek Polívka, Lukáš Latinák, Eva Holubová a Jitka Čvančarová. Príjemná, takmer nevulgárna komédia až na Andyho Hryca, čo bolo ale fakt vtipné, inak nadávky neznášam. Odporúčam všetkými desiatimi. ()

Ravi

Neurazí, ale dalo by se na tom ještě zapracovat. Česká komedie, která se tváří dospěle-infantilně a ne naopak, na což se koukat nedá. Podruhé se na to sice nepodívám, ale mohu doporučit ke shlédnutí. 60% = 3/5 ()

šerminator

Tak nějak mi přijde že tohle je typická česká produkce. Vzít známé tváře, vymyslet pro ně aspoň nějakou zápletku a čekat že na to budou lidi chodit po milionech do kina... Film je slabší lehce a tak netřeba v něm hledat slabá místa. Charakterizoval bych jej slovy "pivko do ruky a vypnout mozek". Ale koukatelné to je to nic proti. Na odlehčení ideální. ()

voleman

Na velebídné poměry, které v posledních letech panují v tuzemských komediích se tento snímek vesměs povedl. Na nic moc si nehraje a sem tam se s ním člověk i celkem zasměje. Film samozřejmě nenabízí žádný inteligentní humor a ani žádné hlášky, které by časem zkultovněly. Spíš staví na různých situačních a často i dost neortodoxních scénkách, které ale naštěstí nepůsobí nijak moc trapně a často pobaví. Scénář je sice plný klišé, ale aspon film tak nějak drží pohromadě a v konečném důsledku se vcelku dá překousnout. Casting se povedl a tak jsou všichni ve svých rolích vcelku uvěřitelní. Hodinový manžel je tedy poměrně příjemná Česká komedie, při které ale raději vypněte mozek, a jen sledujte poměrně zábavně natočený příběh plný předvídatelných okamžiků. 70% ()

Hollohlaway

Slabší tři nakonec dám, i když mě hlavně ke konci neskutečně štvalo, jak se odflákl scénář. Nesmysly a skoky v ději, ze kterého se postupem času stával sled gagů, které mají velmi kolísavou úroveň, mi dost vadily, přitom to nemuselo dát moc práce to doladit. Matáskův coming out, příjezd do Tater, oprava lanovky... To bylo dost slabý. Herecky to ušlo, a párkrát jsem se zasmál, ale bylo to jen tak tak. ()

jefff

Hodinový manžel je taková typická česká nenáročná komedie 21. století. Zajímavý námět, málo vtipných scén, dobré herecké obsazení, které nemá moc co hrát. Výtečný Polívka nad ostatními herecky exceluje. Matásek svou roli odchodil, Novotný až příliš přehrával, Latinák ok. Ženské osazenstvo nemělo příliš co hrát, snad Eva Holubová i během krátké působnosti zaujala. Jako debut ne úplně marné, ale příště to chce bystřejší režii a lépe uchopit zajímavý nápad. ()

P1tr

Nenáročná komedie, která zpracovává téma moderních domácích pomocníků obstojně a párkrát dokáže upřímně a nahlas rozesmát povedenými vtipy a i ve chvílích, kdy nenabízí třeskuté momenty solidně baví a v současných poměrech nevkusných tuzemských komedií se jedná o nenápadný, i když stále pouze lehce nadprůměrný klenot s výtečnými herci. ()

Gyorgy

Proč to tu bože není v šedých číslech? Tady se 90% hodnotících naprosto zbláznilo. Další český pokus o vtipnou komedii a nakonec je to na stejné úrovni jako Troškovy Babovřesky. Asi zkrátka nemám smysl pro humor. :-( ()

Zemi11

Sám sebe se ptám, proč jsem neudělil odpad. Snad v rámci podpory české kinematografii... Nic, musíme být optimističtí. Hůř už být nemůže. ()

SG-1

"Podívejte se, ono se vlastně vůbec nic nestalo. Ale ty v tom druhým autě jsou úplně ožralí. Dokonce tvrdili, že jste prý couvali." -policista- ()

sedm.1

Nevím co způsobilo, že zrovna do tohoto českého snímku jsem vkládal jakousi naději, že by nemuselo jít, jako obvykle, až o takový průser, ovšem tuzemská filmografie mě i tentokrát pořádně vypekla, a tak i Hodinový manžel patří mezi produkci, která dělá českému filmu jen a pouze znovu ostudu a já jsem ze všech těch pokusů českých filmařů o natočení opravdu „zábavné“ podívané už natolik zoufalý a zhnusený, že asi žádné další novince z našich luhů a hájů snad nedám ani šanci a prostě se od tuzemských filmů zcela jednoduše odprostím a distancuji. Ostatně, proč bych se měl tak zbytečně trápil, že? Co mám tedy vlastně na takovéto „zábavné“ komedii hodnotit. Vždyť to bylo jedno velký, nudný nic, kde se toho povedlo ale vážně jen minimum. Jediné pozitivum tedy shledávám snad v tom, že se zde tvůrcům dařilo vyhýbat vyloženě trapným a nesoudným scénám a dialogům, což je sice až zázrak, ale to samotné celý film samozřejmě nijak nezachrání. On ale jinak ústřední námět zas až tak špatný nebyl, tvůrcům se z něj ale prostě nepodařilo vážně vůbec nic vytěžit, dějově je to neuvěřitelně prostinký blábol, bez sebemenšího náznaku inovace, trpící až šílenou tuctovostí, jako komedie pak tento snímek nefunguje též vůbec, mnohem častěji se tu totiž spíš objevují okamžiky dramatické, ovšem též bez jakékoliv působivosti, či efektnosti. Co se obsazení týče, tím mohl Hodinový manžel určitě zabodovat, ovšem krom Novotného to byla nakonec bída i po této stránce, krom zmiňovaného herce už nikdo nedostal nějak výraznější prostor a všichni se spíš společně utápěli v tom celkovém zmaru, než aby někdo svým výkonem dokázal vzít na sebe tu zodpovědnost a něco s tím vším ještě udělat. Hodinový manžel je tak zkrátka opravdu nezáživná nuda, která tedy sice diváka svou existencí vyloženě neurazí, ale za těch 100 minut to fakt asi nestojí. ()

coscarelli

Nezaujimava polonudna klisoidka nechavajuca Bolka vzadu a prazdno vpredu. Andyho vulgarna vlozka posteklí. ( nestaci) Celkovo pocity a naladu umrtvujuci shot. ()

herr_carter

Hehe, příjemná jednohubka z českých luhů a hájů, pravdou je, že místo 100 minut by bohatě stačilo takových 70-80, jelikož od své poloviny film trošku drhne v dialozích a spádů, i tak se ale jedná o nadprůměr v tuzemsku. Zkušení herci předvádí zkušené výkony a film je opatřen řadou nezapomenutelných hlášek, například při couvání autem, ve kterém se nachází ústřední mužský kvartet v lehce podnapilém stavu, staví policista..:" pánové v pořádku, můžete jet - ti mladíci v autě za vámi musí být totálně ožralí, protože tvrdí, že jste na kruhovém objezdu couvali...".............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Jiří K.

...na nove filmy, at uz jsou ceske, americke ci jine produkce se podivam jen vyjimecne. S oblibou rikam, ze film je jak vino, cim starsi, tim lepsi. Obzvlast pro ceske filmy potrebuji min. cca 10-15 let, nez si dany snimek odvazim skouknout. Tento film, byl malou vyjimkou, nebot nic jineho v kine jaksi nebezi:) Prese vsechno, nebylo to tak spatne. Ja se bavil obstojne...a zejmena jsem ocenil civilni projev vsech hlavnich hrdinu, jehoz nedostatek je pro mne jeden z negativnich aspektu soucasneho ceskeho filmu a televize. Za mne 3-4 hvezdy. ()

charlie_ando

Pár povedených vtípků, jedna chytlavá písnička a Jarda Kužel v montérkách prostě dobrý film neudělá, ač se snaha tvůrců nedá popřít. Celkový snad i pozitivní dojem z filmu torpéduje jeho přehnaná délka. Velké množství různorodých figurek bojuje o svůj prostor na slunci a tak se snaha o jakékoli smysluplné vyprávění tříští do více či méně povedených skečů a nedrží moc pohromadě. Přitom prvních dvacet minut mělo opravdu svižný tah na branku a zdálo se, že se podařilo natočit něco nad standardního, ale vysoké tempo se nepodařilo udržet a s přibývajícími minutami se děj spíš líně vleče na půl plynu. Samotný závěr doslova vyzní do ztracena. Na druhou stranu se filmový debut režiséra a scénaristy Tomáše Svobody může pochlubit chytrým jednoduchým námětem a kvalitním obsazením. Jasně je cítit inspirace u zahraničních komedií a snaha vymanévrovat tradiční české sladkobolné kusy. Hlavní hrdina Honza (David Novotný) je diletant bez špetky zodpovědnosti a vášnivý hráč vodního póla nymburských lachtanů, který doslova utopí všechny své peníze a tak musí zachraňovat, s pomocí svých věrných kamarádů, svůj rodinný život a finanční existenci. Stane se holkou pro všechno pro osamělé vdané paničky a na tom to jednoduchém principu je postaveno vše. Díky své nevyváženosti je Hodinový manžel, odsouzen zapadnou do zdejšího průměru. ()

bari68

Príjemný, pohodový a milý film, ktorý na konci vytvorí u diváka úsmev na tvári. To je, ale bohužiaľ jedna z mála devíz tohto filmu, resp. typicky komediálnych gagov je tu málo. A to vidím logicky ako hlavný argument toho, že Hodinový manžel prívlastok priemerný neprekročí. ()