Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

x_ander

Hodinový manžel byl ve výsledku koukatelný. Taková pohodová, nenáročná komedie, v podstatě bez myšlenky. Pár scén bylo sice tradičně zbytečně idiotských. Takže nakonec jen 2*, ale zatraceně silné. ()

lobo87

Priznám sa, že som čakal trošku viac. Potenciál v tejto hereckej zostavičke bol viac ako sľubný, ale zostal trošku nevyužitý. Vznikla na české pomery mierne (ale fakt mierne) nadpriemerná komédia, ktorá však zapadne prachom... 55% ()

Domas88 odpad!

Ano souhlasim KOMEDIE s velkym K O M E D I E to byla, bohužel jen asi jinak než by plánovali.. Tady nechápu tak vysoké hodnocení téhle nudné a hlavně trapné ... ani nevim jak tuhle blbost mám nazvat.... ()

pafka

Fajnove televizni vypraveni, ktere je solidne vtipne, asi tak jako normalne povedeni bakalari. Klicovy namet o o konci polarskeho tymu moc nechapu, nechapu stejne jejich obzivu. Je tu nekolik nakousnutych otazniku, ktere se pak nerozvijeji a vy se nic nedozvite. Jen vam to zbytecne zabira misto v hlave behem filmu. Co se tyce hercu, tak pruvar je rozhodne D.Matasek. Na serialy nekoukam a videl jsem ho jen v basnicich a tam moc nemel prostor. Tady mu neverim nic. ()

megajalec

Vôbec to nebolo zlé. Dá sa na tom aj zasmiať, príbeh je do 3/4 filmu obstojný, samozrejme ho ťahá výborná mužská štvorica, pridáva sa krásna Švancarová. Záver je trochu nedotiahnutý, ale čo tam po tom, všetko nahrádzajú Tatry. A výborný bol výstup Andyho Hryca. ()

koza3

Hezký úsměvný film u kterého jsem se bavil až do konce. Nebýt té hromady reklam v televizi, tak to má i příjemnou stopáž. Herecké výkony vedlejších protagonistů průměrné, ale hlavní kvarteto excelovalo. Letos snad jen dva tři filmy mě opravdu rozesmály tak jako tento. ()

BarVo

Festival klišé. Vyzerá to, že som najskôr prostá zmyslu pre humor. Alebo som videla parádne zamaskovanú paródiu. 2 hviezdičky len preto, že sú Vianoce. ()

makuk1

Ten film prostě baví, scénář není geniální ani komplikovaný staví jednu scénu za druhou, ale uvěřitelně možná někdy předvídatelně. To co musím vyzdvihnout je, že rozhodně né trapně a nuceně. To je velký rozdíl oproti ostatním českým rádoby komediím kde trapnost fackuje diváka. Těžko Hodinového manžela s něčím srovnávat, pro mě je to skoro takový ten čistý americký komediální žánr, který toho až tak moc neřeší jen těží ze základní zápletky kterou pomocí vtipných momentů rozmotává. Nic více v Manželovi nečekejte. Co musím jednoznačně pochválit, jsou herci. Polívka a Holubová ač to není klíčový momet filmu je to civilně vtipně zahrané prostě věříte jim to. Latinák na toho jsem si musel trochu zvyknout ale celá scéna s příchodem do vily a s Ninou Divíškovou je bomba. A pro mě opravdu největší překvapení David Novotný a David Matásek prostě komediálně perfektní. V některých okamžicích mě zklamala kamera, jako by mi tam chyběl detail a trochu jsem se cítil jak na divadle ale v zápětí zas přišel hezký záběr z bazénu a jako by si to sedlo. Další překvapení byla hudba nepamatuji se kdy jsem zažil, že si ledé v kine podupávaji do rytmu. Podtrženo sečteno cítim to na 4 ale vzheledem k tomu, že letos nic lepšího komediálního určitě nevzniklo a nevznikne dávam 5. ()

haroldeee

Dobrá trojka. Řekl bych že dokonce lepší 3+. Děj v mnoha situacích diváka výborně pobaví a to hlavně díky dobrému výkonu hlavních protagonistů. ()

Hadravinho

Úžasná komedie, dlouho jsem se v kině tak nenasmál. Příběh ničím nezaujme, ale jednotlivé vtipné scénky opravdu rozesmějí (například městská policie na kruháči). Hodně dobře se povedlo obsadit herce, Polívka jako otec prostatik, Novotný jako životní ztroskotanec nebo Babčáková jako totální zakomplexovaná kráva :) Skvělá svěží komedie, která pobaví. ()

johnnie78

Film jsem viděl jen proto, že jsem se na něm tak trochu podílel. A upřímně říkám, že prvních dvacet minut bylo absolutně nesnesitelných, a neodešel jsem z kina jen kvůli tomu, abych poprvé v životě viděl svoje jméno v titulcích :-)) zhruba od půlky se to jakžtakž rozjelo, nabralo to aspoň trochu jakože příběh, a pak už se na to dalo koukat. Jinak je to klasická česká nevtipná komedie o českých buranech - životních loserech, jakých jsem už viděl mraky. Ale když přetrpíte ten začátek, není to průser. ()

Hladho

Co vám mám říct? Vtipné a zábavné, pro rodinný večer úplně ideální. Po dlouhé době česká komedie u který jsem neusnul nudou, ale že by šlo o nějaký skvost - to ani hovno... Pár opravdu vtipných scén ve filmu opravdu bylo i herci zněli docela přesvědčivě, ale ta "nenápadná reklama" na CSFD mě fakt n#####a... -komentář napsán pod vlivem Za mě 69% ()

DJMaroko

Velice zdařilá komedie, která mne mile překvapila, takže jsem nelitoval. Po několika českých propadácích konečně něco pořádného co opravdu pobaví a také se i ze srdce zasmějete. Ještě musím vyzdvihnou skvělou hudbu a taky kameru. Režiséra vůbec neznám a musím zatleskat řečeno filmovou hláškou " sa z toho stále dojebávám" ()

LencaN

No sláva :) konečně česká komedie, u které jsem se smála, nebylo to trapné, naopak nápadité, nebylo to ve stylu Babovřesek nebo Kameňáků, nebylo to pitomé, mělo to hezký modernější styl. Líbilo se mi nocování v bazénu, lachtánkování bylo vtipné v podání kohokoli, fandění Dukle super, oprava lanovky s posilněním taky vtipné a jízda na lanovce bylo i lahodou pro oko. Korunu všemu tomu dávali nenásilné, ale srandovní hlody. Vůbec si nemůžu stěžovat. ()