Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Felisr

Dvě a půl hvězdy s odřenýma ušima a přivřenýma očima. Pár dobrých vtípků, které jsou ale drceny těmi přiblblými. Nevěřím, že poselství filmu je sdělení, že z průserů se dá vybruslit lacinou omluvou a neuvěřitelnou klikou (finanční). PS: Norisová hraje čím dál hůř nebo jen neměla co hrát? ()

kubilov

Za posledních několik pár let jedna z nejlepších českých komedií. Navíc to herecké obsazení je opravdu až nezvykle hvězdné, přičemž tak úplně nemluvím o hlavních rolích, protože při vší úctě David Matásek rozhodně není z nejhvězdnějších a už vůbec ne nejlepších současných českých herců. Spíše mě až udivovalo z jakých jmen byl složen ten ženský "spolek". Norrisová, Čvančarová, Vlasáková, Stryková, Babčáková, atd. Jinak trojice Novotný, Polívka a Latinák byla naprosto perfektní, scénář vynikající a až na pochopitelné nedostatky ani není moc co vyčítat. ()

nK_!

Tak vám nevím...na Hodinového manžela jsem se hodně těšil, ale ve výsledku nešlo o vůbec žádné terno. Ve filmu se prakticky neděje nic zajímavého, vtipných situací nebo hlášek je zde jako šafránu a osudy jednotlivých hrdinů vlastně nejsou ani ničím přitažlivé. Chválím typicky výborné výkony Bolka Polívky a Davida Matáska. ()

curfew77

Ne, není to tak špatné, jako většina českých rádobykomedií - HODINOVÝ MANŽEL si totiž téměř vždy udrží jistou důstojnost a - zřejmě i díky opravdu skvělému obsazení - nespadne nikdy opravdu do hlubin trapnosti, i když už to každou chvilku čekáte. Jenže... Zhruba v polovině filmu začne rychle přibývat opravdu těžkých WTF scén, které prostě nedávají smysl ani samy, natožpak aby měly nějaký význam pro děj filmu. Jejich triumfálním nositelem je hlavně Latinák, kterému scénář - pro mě nepochopitelně - určil roli neodolatelného svůdce, takže jej například v jedné chvíli sbalí v baru sama od sebe krásná a výrazně mladší dívka. To mi přišlo samo o sobě nepravděpodobné, nicméně ještě týž večer spolu souloží ve sprše, vyruší je močící Matásek, který si jich nevšimne, ačkoli stojí třicet centimetrů od nich a musí dva jiné lidi snad i CÍTIT, když ne slyšet, oni pak tu sprchu utrhnou a požádají Polívku, aby ji spravil (?!?), on tak učiní a nahou dvojici z nějakého důvodu pokárá, pokud to tedy mělo být pokárání... a pak už nic a film pokračuje dál. Takových míst je ve filmu bohužel víc, na druhou stranu ale obsahuje i scény, které jsou velmi milé, uvěřitelné, intimní a přitom naprosto přirozené a mají pro děj smysl - namátkou rozhovor v autě, kterým se Novotný a Norisová vracejí z Nízkých Tater. Ano, i v HODINOVÉM MANŽELOVI hrají slovenské hory, je to asi nová móda, nebo tam prostě baví štáby jezdit. Když jsme u herců, právě díky jim je film opravdu snesitelnější, než bývá u tuzemských komedií obvyklé, a dokonce mám vážné podezření, že ty povedenější a přirozenější scény prostě všechna známá jména, především Novotný, improvizovala na dané téma, zatímco ty nesmyslné a nelogické činy a věty jim nejspíš předepsal autor. Shrnuto: myslím že Tomáš Svoboda určitě má potenciál, ale možná by neškodilo nechat si scénář přečíst i někým jiným, než je Halina Pawlovská. 65 %. PS: Z hereček nejvíc sexy překvapivě Lenka Vlasáková, a jinak samozřejmě Noriska. PS 2: To, co scénář na konci provede s Matáskovou postavou, je pro mě asi nejtrapnější autorská "cochcárna" letošního roku. ()

miki68cz

Když dáš komikovi vážnou roli, vězšinou neuděláte chybu, to je připad Bolka. Zároveň když od filmu nečekáte nic, občas se stane, že jste mile překvapeni, to je příklad tohoto filmu. V jednoduchosti je síla, primitivní motiv dokáže rozvinout pouze osobnost herce, to je případ Davida Novotného. Doporučuju, bavte se....... A prosím přehlédněte výjímečně ty trapné všudypřítomné reklamy. ()

ostravak30

Ach jo...chce se mi povzdychnout. Stačí dva, tři vtipy a hned se tomu říká komedie. Bohužel tenhle snímek je film, který mě rozesmál opravdu dvěma nebo třemi scénami. Zbytek je spíše nuda. Nebo také sex a chlastání. Už scéna, kdy David Novotný sedí v bance a protože se sám přirovná k č....kovi tak se hned objeví v růžové převleku ko..ta. Trapné. Velmi. To už není ani směšné. Naopak scéna, kdy si představuje sebe jako hodinového manžela v obleku s hvězdným pozadím a fotografy, kteří si ho fotí, je celkem úsměvná. Těchto úsměvných scén je tragicky pomálu. Například Jitka Čvačarová je kvalitní herečka a podala kvalitní výkon. Nelze jí nic vyčíst. Jenže její role ve filmu byla opravdu příšerná. Starostova žena si vyhlídne Novotného už na první schůzce? A hned na dalších si to s ním rozdává? Není ani jasné, zda mu za to platí či ne, když David N. je na konci snímku překvapený, že ona to bere jako službu, zatímco on jako milenecký vztah. David Novotný se mi líbil. On je vtipný už sám o sobě, ale bohužel toho moc nezachrání. Ani on, ani další kvalitní herci jako B. Polívka, David Matásek či Lukáš Latinák, o kterém platí totéž co o Davidu Novotném. Děj je ze začátku hodně pomalý a moc se toho neděje. O to je ale snímek vtipnější. Jenže většina už není ani vtipná ani zajímavá. Scénář je spíše nudný. Nelíbí se mi ani zvuk, kdy některým hercům vůbec nejde rozumět. A málem bych zapomněl na velké množství poloerotických scén. Není tam sice pořádně nic vidět, ale je jich tam docela dost a některé jsou vážně trapné. Například, když se David Novotný drží obrazu několik desítek vteřin, abychom pak zjistili, že mu Jitka Č. poskytuje orální sex. Jediné, co se mi velmi líbilo opravdu moc je hudba. Ta je na tom všem opravdu to nejlepší. Chtěl bych dát vyšší hodnocení, protože mám rád většinu herců, kteří zde hráli. Od paní Divíškové, přes Bolka Polívku až po paní Holubovou. Bohužel, srandy je zde málo, sexu zbytečně moc, větší část nuda... ()

Renie42

Dalo se to, ale aby to bylo něco extra, to říct nemůžu. Vtipné scénky samozřejmě byly, ale abych z toho byla paf, tak to ne. ()

offlineman

Po deseti minutách sem znechuceně přepnul, když se tam objevila ta hnusná Babčáková a ozvala se čobolština! On je fakt nějaký zákon, že Čoboláci musí otravovat teď v každým našem filmu nebo seriálu? Druhý den sem se k tomu vrátil a musím uznat, že se na to dívat dá! Jen škoda, že při natáčení ta Babčáková neskočila ze severní strany Chopoku! ()

Fajt

Novodobá pohádka, ale k čemu a pro koho ? Humor nula, je to ukázka pravé tváře "Hodinových manželů" využitých hlavně pro sex !!! Jedna hvězdička pouze pro Bolka. ()

Tominni

Celkem vydařená česká komedie, která začíná tím, že hygiena nechá uzavřít bazén a tak se čtveřice vodních pólistů pustí do podnikání jako hodinoví manželé, aby vydělali na splátky bance. Každý na to jde po svým. David Novotný dokonce začné bydlet na dně vypuštěného bazénu. Vtipu rozhodně není až tak málo, zvláště mezi čtyřmi hlavními hrdiny, ale trochu pokulhávají vztahy muž/žena......Tak nosila vás holky celý den hrdě? PS - Minimálně stojí za to vidět Davida Novotného s šálou Dukly Praha a v plném fandění Dukle....... ()

Gothard

Nepříliš povedený film, ke kterému se už asi málokdo bude vracet podruhé. Celkem zajímavý nápad se absolutně nepodařilo zpracovat do podoby alespoň trošku slušného scénáře, a film podle toho vypadá. Sled rádoby vtipných nebo místy snad úsměvných, a dále převelice trapných scén; těch druhých bohužel výrazně převažuje. Řada "vtipných" scén je založena na téměř tragické podbízivosti (scéna v bance, vtip s viagrou, kterému se snad už nesmějí ani v hospodě čtvrté cenové kategorie, monolog v hotelu atd.). Řada logických chyb v ději a naprosto nevěrohodné uzavření dějové linie vztahu hlavního hrdiny s manželkou sráží již tak nízkou úroveň filmu. Některé scény či vtipy (zejména rádoby erotického charakteru) jsou poněkud nadbytečné, zdá se, že autor se chtěl zavděčit každému a všem. Z hereckých výkonů překvapil civilní podobou snad jen B. Polívka. Product placement na každém kroku nemůže už skoro ani nic pokazit. ()

Pitryx

Místy skutečně pobavilo, hlavně v Tatrách. Ale i jinak jde o schopnou komedii s trošku průhledným koncem, ale přesto takovou miloučkou, hloupoučkou a hlavně zábavňoučkou. Poznámka pod čarou, nezdá se vám, že ty vulgarity tu byly naprosto zbytečné? Ne, jinde mi nevadí, ale tady „nesedly“. ()

subic

Nebýt dramatických šťouchacích scén Novotného a oteklé Čvančarové, tak by to byl příjemný film na nějaké deštivé sobotní odpoledne nebo i večer. A taky nechápu, proč tahali další a další krámy na dno bazénu. Ale jinak tak 65%, protože film u mě min. vzbudil místy úsměv na rtech. ()