Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie Astérix et la surprise de César (více)

Obelix se zamiluje do nově příchozí ve své domovské galské vesnici, ale zlomí mu srdce, když k ní přijede na návštěvu její pravý milenec. Milenci jsou ale uneseni Římany. Asterix a Obelix je chtějí vysvobodit a vydají se na nebezpečnou výpravu, na které potkají gladiátory, otrokáře a byrokracii - a také se setkají se samotným císařem Juliem Caesarem... (TV Minimax)

wendelin9

Na Asterixovi jsem (spolu s dalšími kreslenými postavčkami) vyrostla, proto ani po tolika letech nemohu dát míň jak 4 nostalgické hvězdičky :).. ()

StanislachKo

Čo toto hľadá v rebríčku nechápem. Pri "12 úkoloh..." mi to dávalo zmysel, lebo tam bol ten monty pythonovský absurdný humor. Ale tu je mimo tej archaickej animácie samá vata. Zasmial som sa presne dva krát ("Jeho kamenopis je hroznej, nedokážu to přečíst" a "kde jsou tady informace? - nevím, zeptejte se na informacích") Aj na tú krátku stopáž je to žalostne málo. No dobre, aj odhalenie ako Rímske koloseum dnes vyzerá ako vyzerá bolo milé. Díky Obe. ()

Jackxx

Tohle byl můj první Asterix, kterého jsem jako malý viděl a jako takový pro mě zůstal nejlepší a i dneska se mi líbí ze všech nejvíc. ()

filmmovier

Výborné. Asterix mě skoro nikdy nezklame. Úžasná kresba, příběh, výborné vtipy. Bavil jsem se stejně jako u komiksů. Právě tenhle díl je jedním z těch nejlepších. 80%. ()

LeoH

Rovnováha mezi drobnými vtípky, složitěji budovanými / putujícími gagy i chvílemi na vydechnutí, soustředěný děj bez hluchých míst, řemeslně vzorná animace – Astérix v nejlepší formě. ()

SantaKlaus

pro me nejlepsi dil ... Setnik: eehm jak to vypada hlidko vsechno v poradku ? Hlidka: ano Zedniku vsude je mrtvo ! Setnik: hlavne ze sou klidni . Vojak: Fajn idealni cas k utoku prekvapime je a znicime! Du svolat chlapy ! Setnik: Hej pockej chvilku ! jsi tady novy?!?! Vojak: Dorazil jsem s posledni kohortou ! Setnik: TAK SI ZAPIS ZA USI ZE NA GALY NIKDY NEBUDES UTOCIT ROZUMIS DEBILE JEDEN ZELENEJ !!! Podivej se ... ze vsech ze vsech Caesarovych provincii je galie nejvzpurnejsi a ze vsech galskych vesnic je tahle ta nejnebezpecnejsi nikdy tam nelez kretene, jsou to krvelacne bestie, odporne prisery, barbari a divosi lumpove surovci a bezcitny hovada ()

Mirokukii

Jednoznačně nejlepší Asterix. Velká sranda. Napínavé. Skvělý dabing (ač mi nepříjde až tak pro děti). Spousta hlášek. Nezapomenutelné situace-cvičiště legionářů, římské lázně, závody v Koloseu atd. ()

Mrkvič

Viděl jsem jako prcek v kině a určilo to pro mě hranice této kreslené zábavy. Jedinečný humor a nezapomenutelné postavy. Kromě roztomilosti a vtipu jsem byl uhranut i velkolepostí příběhu. Nejen kvůli nostalgii je (a nejspíš i zůstane) to pro mě nejlepší díl Asterixe. ()

kurcatovium

Inu, o žádný zázrak se vpravdě nejedná. Děj z valné většiny postrádá logiku, lektvaru se vypilo všeho všudy pár misek, akce téměř chybí a vlastně celkově lze říct, že 95% filmu se nic moc neděje. Na druhou stranu nutno říci, že je docela umění i u takto krátké stopáže dosáhnout toho, aby některé scény zasloužily řádně prostříhat. ()

VanTom

Určitě jeden z (nej)lepších animovaných filmů s Asterixem a Obelixem. Zároveň asi moje vůbec první setkání s tímto fenoménem (kdysi dávno v dětských létech, až pak jsem měl čest s několika málo sešity). Přímočarý košatý děj, suchý humor, zábavné postavy, skvělá animace a nezdravě chytlavá titulní píseň (Astérix est là!); i dnes jsem byl spokojen. ()

fabecc1222

Přijde mi, že oproti komiksu tu chyběli fóry se zbytkem legionářské party, ke které se naši hrdinové přidali, aspoň, jestli si to dobře pamatuju s komiksů, tak tam měli taky pár dobrých hlášek, které se nakonec do filmu nedostali. Jinak je to ale velmi povedené zpracování, které ukazuje ve velmi dobré formě onen ikonický ironický humor (Laskavosti). Hodně se tu cestuje, takže se tak dočkáme všemožných narážek na různé kultury, profese atp, a o tom ten Asterix je :) ()

lykan9

Už od dětství jsem tomuto dílu nepřišel moc na chuť. Asterix a překvapení pro Cézary je rozhodně jedním z nejslabších kusů této kreslené série. Důvodem je zejména humor, kterého je tu po málu a rozhodně zaostává oproti předchozím dílům. Kvalitativně se však stále jedná o nadprůměrnou podívanou. ()

Ravi

Překvápko pro cézara je dalším z řady geniálních Asrterixů, ale myslím, že nejlepší zdaleka není. 85% = 4/5 ()