poster

Stepující stonožka

 • Francie

  Le mille-pattes fait des claquettes

 • Slovensko

  Stepujúca stonožka

Komedie

Francie, 1977, 97 min

 • Valentin
  ****

  Další z mnoha francouzských komediích o odboji (aneb Francie se snaží ukázat, že za války všichni nekolaborovali). Tentokrát jde o "ukradení" sochy Venuše, aby jí Němci neodvezli do Říše. Nejzajímavější částí je určitě ta v pravém francouzském bordýlku. Sedmá rota nebo Velký flám jsou daleko lepší.(24.5.2011)

 • zdeny99
  ***

  V pozadí Velkého flámu a Sedmé roty je Stepující stonožka takovou tou třetí francouzskou komedií, která využívá 2. světové války a inteligentně zesměšňuje Němce. Je to jednoduchý příběh o třech Francouzech, kteří se rozhodnou zachránit vzácnou sochu Venuše. Příběh je sice skvělý, ale tou srandou se bohužel výše vyjmenovaným filmům nevyrovná. Čím ovšem stonožka zaujme, tak to je ta dodávka se dvěma popelnicema na dřevěné uhlí a spoustou krásných ženských v rajcovních retro šatičkách. [1713. hodnocení, 81. komentář, 72%](14.8.2019)

 • Anderton
  ***

  No namiesto žáner komédia by som Stepujúcu stonožku zaradil skôr k ľahkej akčnej road movie. Ono smiať sa už príliš nie je na čom, ale zabaviť sa na filme stále dá celkom slušne. Dej poriadne odsýpa, o postavy sa báť nemusíme, pretože vieme, ako to celé skončí, pričom práve dovetok patrí k najlepším momentom snímky. No a ak vybrať nejakú hlášku, na ktorej sa dá pobaviť aj dnes, tak poznámka o tom, že chaloši majú nahánať samých seba a tak dúfajú v to, aby sa náhodou po ceste niekde neuvideli, je asi najvtipnejšia. No, áno, už to fakt nie je nič na válanie sa po zemi...(9.7.2018)

 • sud
  ****

  Ve stínu "Velkého flámu" či trilogie o "Sedmé rotě" se na "Stepující stonožku" trochu zapomíná a byť není tak dobrá, stojí za pozornost. Dost dobrodružná a napínavá komedie s jednoduchou dějovou linkou, spoustou vtipných scén (Čepice, ty blbče!!!), sympatickými hrdiny, krásnými ženami a zajímavou menší rolí nestora Francouzské komedie - Michela Galabrua. 75%.(9.9.2010)

 • petaspur
  ****

  Tři francoužští mladíci se rozhodli učinit neviditelný odbojný krok proti Hitlerovu impériu a zabránit, aby se socha Venuše Milóské nedostala do nenechavých nacistických praciček. V Louvru zůstat nemůže, světovou sbírku umění nakradenou pro Třetí říši doplnit nesmí a ke strejdovi na venkov vede strasiplná, ale dostatečně zábavná cesta.(29.12.2008)

 • - V rolích okupačních četníků, jimž neovladatelný náklaďák přejede bicykly, se objevili Guy Grosso a Michel Modo, představitelé četníků ze Saint Tropez. (GordonCZ)