Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

AlfaNumerO

Po 20 letech viděno na Nova Cinema a jedna věc se za tu dobu nezměnila - film je naprosto jiný, velice zábavný, plný kulturních a dobových narážek, které i po té době neztrácí nic ze své kvality, naopak bych řekl, že zrají jako víno. 79% ()

SOLOM.

Tuhle polskou komedii plnou nahoty a satirického humoru mám opravdu hodně rád. Už snad ani nespočítám, kolikrát jsem jí viděl. Nejen nahota a krásné ženy jsou doménou tohoto filmu, ale především dvojice hlavních hrdinů, která se musí poprat s nenadálou situací, do které se po rozmražení dostali a čelit „feministickým útokům“ a zachování mužského rodu. Navíc některé hlášky jsou vskutku geniální. Pro někoho šílená a ujetá podívaná, pro jiné nezapomenutelná komedie a nadprůměrná záležitost… ()

HellFire

Čekal jsem a čekal a čekal. A nedočkal jsem se. Podle zdejších reakcí jsem předpokládal polskou obdobu italských komedií typu Fantozziho, ale dvě hodiny (příšerně dlouhé! příšerně!!) uběhly a já jsem se nezasmál ani jednou. Ne že by vtipné situace nebyly vtipné, ony tam totiž žádné takové scénky ani nebyly, takže se nebylo čemu smát. Tohle mi fakt nesedlo. ()

JASON_X

V době invaze tohohle geniálního a nadčasového polského kultu do českých kin mi ještě do patnácti pár let chybělo, ale díky krátkozrakým (nebo spíš shovívavým) paním pokladním a uvaděčkám jsme se na něj s kamarády dostali už někdy v sedmičce. A byla to samozřejmě láska na první pohled. I na druhý a třetí. Vždyť tolik nahatých ženských najednou jsem do té doby v žádném jiném filmu neviděl! A božská Lamia v jejím bílém elastickém oblečku... aj aj! Celý děj s bezpočtem nesmrtelných hlášek se mi vryl tak hluboko do paměti, že i když jsem až dodnes tenhle film od půlky osmdesátek neviděl, obrazy i věty mi naskakovaly z podvědomí tak lehce, jako bych Sexmisi viděl naposledy někdy před pár týdny. Třeba: "Spolkni prášek!" Nebo: "A takhle samci mučili ženy!" Nebo: "Koperník byla žena!" Nebo: "Co to děláš? Jsem přece funkcionářka!" A ovšemže ten krásný moment s akustickým heslem, které v polském originálu vyzní ještě lépe než v českém dabingu: "Kurwa mać!" ()

prome

Celkem drsna komedie od ktere jsem cekal propadak a peknou kravinu ale dostal jsem celkem kompexni film s prijemnou kamerou ()

Lacike

Videl som to už dávno, v dobe, keď veľa sci-fičiek u nás nedávali a bolo to celkom vtipné a zároveň ukazovalo aké by to mohlo byť peklo, keby ostali na zemi len ženy. Neviem, či by ma to bavilo aj po rokoch, ale radšej to riskovať nebudem. 6/10. ()

Tommassi3

"Jak muži vyhynuli ?? Nebyli to přece žádní mamuti !!" - "Řekla bych, že byli !! V jistém smyslu.." Partenogeneze jako parte mužskému pokolení ve výborné polské scifi komedii -A mimochodem s českým ejakulátem na scénáři.. - kterou jsem já osobně taky zaspal o nějakých třicet let.. ()

GeusX

Viděl jsem určitě 4 x . A furt dobrý, originální a lehce sexy téma se satiristickým podtextem, jako když jsem to viděl asi před třiceti lety poprvé. ()

Johny_fork

Na svoji dobu revoluční a nesmírně provokativní dílo. Ani v dnešní době toho Sexmise moc neztrácí, zaujme především chytrým spojením humoru a závažného podtextu. ()

Bubble74

Nestárnoucí komediální pecka, které zaslouženě patří přední polička mojí filmotéky. Kvanta skvělých hlášek neztrácí ani po letech nic na svém vtipu. Jeden z mála zahraničních filmů (ještě Mrazík a všechno s Funesem) kde, přestože jsem viděla i originální verzi, tak upřednostňuju český dabing, protože ten je tady opravdu parádní. ()

Marek1991

Futurizmus z obdobia komunizmu. Nápad to bol celkom zaujímavý. Takisto to podanie žien bolo srandovné, ale mne sa tento film nepáčil. Oceňujem akurát vyvrcholenie filmu. Dosť som sa pri ňom nudil a neprišlo mi to vtipné. Oblečenia a miestnosti boli dosť zvláštne spracované, dej a scény tiež. Podľa mňa to nemuselo byť ani tak zdĺhavé. ()

Padme_Anakin

V paměti mi zůstalo jen pár drobných vzpomínek, tak jsem si dnes dala opáčko. A skvěle jsem se pobavila. Vědecký experiment se nezdařil (či zdařil?) a dva muži se ocitli v ryze ženském světě, lépe řečeno pekle. Platí tu úplně jiná pravidla, ženy vše ovládají po svém, tj."spolkni prášek" a mužský element je zde naprosto nežádoucí. Paralelně mi běžel před očima socík a scénář Pavla Hajného dostával bravurně ironickou podobu, mimořádná smělost v roce 1983. Tedy hodnotím plným počtem hvězd bez mrknutí oka. "Co to je mít chlapa? Pravděpodobně jde o domácí mužskou službu, velmi rozšířenou ve 20. století." ()

corpsy

No poviem vám, že by som sa nechcel ocitnúť v takomto svete. To by teda bolo, viem si to predstaviť. Pripadalo by mi to, ako keď otroci stavali egyptské pyramídy : ) ()

Una111

Viděla jsem Sexmisi brzy po premiéře a pak ještě několikrát. Jaké to bylo zábavné dívat se na absurdní svět, do něhož se probudili oba hlavní hrdinové Max a Albert! Jaké to bylo směšné! - Obávám se, že už se těm "absurditám" nikdy víc nezasměju. Vizionářská díla k smíchu prostě moc nejsou, zvláště když ten vývoj k stále větší absurdnosti můžeme sledovat na vlastní oči: gender, LGBT, teď už LGBTIQ lobby, sexualizace dětí od mateřských školek, eutanázie, dokonce i eutanázie dětí bez souhlasu rodičů, potraty dětí, děti "vyráběné" z genetického materiálu tří rodičů... A místo smíchu je mi do pláče! ()

Kryton

Nějak jsem se nebavil. A ani jsem nechápal tu kontroverzi (zřejmě za socialismu toho tady moc nebylo). Až moc nadhodnocená průměrná scifi nekomedie (já se ani jednou nezasmál) , kterou sraží podle mě hloupý scénař (ten konec není ani nikterak šokující). ()

nervoznideda

Toto není film pro zasmání, ale k zamyšlení jak z lidí udělat nemyslící osoby, které se bojí jeden druhého. Obraz jak to mocipánové s námi myslí. Komunisti to pustili , protože nechápali co tím chtěl básník říci. Čím jsem starší, tím víc cítím bezmocnost proti mocipánům. Tak jsem se smál, až jsem se rozplakal. ()

Adasin

Sci-fi filmy z 80. let mě nepřestávají udivovat svými nápady a je jedno, odkud jsou. Pohodová, lehce střelená (ne erotická), satirická komedie, která tento nápad využila o řád lépe než epizoda seriálu Krajní meze s názvem Lithia. 8/10 ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate