Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Emjecko

Příchozí kladou důraz na komunikaci a analýzu informací, tedy přesně to, co naší rase nikdy nešlo. Rozhodně ne v situacích, kdy je lidí hodně, všichni chtějí něco sdělit, být slyšeni a především vyslyšeni. K analyzování nebývá čas, nebo jen do té míry, abychom si sdělení druhých přeložili k obrazu svému. Že bývá skutečnost jiná, odhalí pouze pár jedinců, navíc její zdánlivá složitost komplikuje šíření dál. Vyžaduje zamyšlení. Stejně jako Příchozí. Velmi obsáhlé téma zabalili do komorního hávu, leccos schovali mezi řádky a i na první pohled nesouvisející děj nakonec nechali zapadnout do celku. Zbytek nechali na nás. Staneme se za 3000 let Příchozími či odchozími? ()

MartinTerran

Zajímavé pojetí mimozemské návštěvy, ale asi nejpravděpodobnější. Spíše než sci-fi jde o psychologický film s pěknou zápletkou, kterou jsem nečekal. Rozuzlení s dobrou myšlenkou vede k zamyšlení. Pěkný hudební doprovod, který dobře dokresluje atmosféru. Herecky také vše v pořádku. Hodnocení: 84/100. ()

freedom3112

Přiznávám, že jsem filmu neporozuměla. Dost mě to to štve, protože všichni ostatní pode mnou ano. No, ale za napětí a způsob komunikace, za to, že to bylo vlastně hezké, dávám *** Znovu zhlédnuto a měním na *****. Byla jsem osvícena ! :-) ()

me_george

No já nevím. S trochou nadsázky mi přijde, že libovolny díl seriálu Hvězdná brána obsahuje stejné množství "sci-fi" zamyšlení jako tento film, ale aspoň netrvají 117 minut. A jak ostatní zmiňují "melodramatickou" rovinu filmu, tak ta mě minula úplně. Přišlo mi to tam jako jakási vložka, která slouží jen k tomu, abychom pochopili "nelinearitu" času v pojetí mimozemšťanů. Je znát, že námětem je povídka, filmu by slušela stopáž 20 minut. ()

Gamekeeper77

Bohužel ani slušná pointa z nezajímavého filmu dobrý neudělá. Zpracování se mi nelíbilo, snad hodinové dešifrování mimozemského jazyka bylo až otravné. Za zmínku tu stojí leda tak Renner. 55%. ()

kubas369

9/10. Komorní příběh dvou lidí na pozadí prvního kontaktu s mimozemskou rasou. Všechno co se má stát se stane. Takže Villeneuve věří v nevyhnutelný osud? Jednou se ho na to zeptám a on mi neodpoví,  jen se usměje a odejde. ()

Ivoman

Jediné co z filmu viditelně čiší špatného je to, že všichni na světě vědí (ti co přemýšlí a nemají hlavu i s ušima v prdeli émeriky), že první a jediný kdo by eventuelně provedl útok na mimozemšťany, by jedině byly spojené státy a ne Čína. ()

DarweyD

Režisér D. Villeneuve si s námi diváky skvěle pohrál, když snímek, který se může z trailerů a plakátů jevit jako zkoumání mimozemských bytostí, je ve skutečnosti náhled do nitra lidskosti. Jedná se o bezkonkurenční audiovizuální veledílo, které v sobě navíc nese mnoho krásných metafor, reflexí humanismu a obecně hlubších myšlenek. Arrival je jakousi odpovědí na všechny ploché a předvídatelné (nejen) sci-fi filmy poslední dekády. 100% ()

MikoZuko

Tak chytrý a dotažený sci-fi film jsem hodně dlouho (možná nikdy) neviděl. Výtečná hudba, podtrhující atmosféru nejistoty valící se ze všech stran. Konečně někdo řeší, jak se s mimozemšťany domluvit. Silná osobní příběhová linka. Skvělá Amy Adams skoro nesleze z plátna. Ukočírovat tohle všechno zvládne málokdo, takže nezbývá než se klanět, pane Villeneuve. ()

maoc

POZOR, SPOILERY! Na Arrival se dá nahlížet jako na audiovizuálně dokonalou atmosferickou lehce slzopudnou SF podle dnes už slavné povídky Teda Chianga (nečetl jsem, ale chystám se asap). Pokud byste zůstali pouze v této rovině, o hodně byste se ochudili. Druhou mírně podprahovou rovinou je osobní a společenské mikrodrama, které za dramatičností prvního kontaktu a luštění alieního jazyka nezaostává. Drama osamění, ztráty a vyrovnávání se s ní, drama (ne?)naplněného rodinného a partnerského života. I to by ale nebylo všechno, kdyby nebylo konce filmu. Znáte Inception, že? Znáte Shutter Island? Mám za to, že Příchozí jsou přesně z této kategorie filmů založené na nespolehlivém vypravěči, a které tedy mohou mít zcela jiné vysvětlení než to, které se samo nabízí. Já jsem film pochopil jako fantasii manželky a matky, která v obou základních ženských rolích zklamala a snaží se si vše relativizovat a vměstnat do pro ni přijatelných škatulek. Arrival není o příchodu mimozemšťanů, ale o příchodu (a odchodu) jiného aliena - dítěte. Pak je mnohem snazší přijmout ony "nedostatky" filmu, které jsou pouze logickým prvkem, jak toto zobrazit (trapná čínská a ruská hrozba, silná melodramatičnost, ignorace posloupnosti času-byť je to to hlavní, co je v prvním plánu nabouráváno a má v něm logiku!). Pokud film pochopíte a přijmete tímto způsobem, a já věřím, že ho takto tvůrci zamýšleli, pak nelze jít pod plné hodnocení. ()

tavvva

Hledání společného jazyka je mé oblíbené téma. Bohužel však byl film zahnojen rodinným humusem a několika WTF a byl jsem zklamán koncem. ()

Zaplo05

Ta myšlenka filmu je skvělá. Jen je škoda jejího uchopení. Vše se táhne jako sopel, chybělo mi tam vykreslení napění kodování mimozenského jazyka, vzpomínky jedné z hlavních postav. Do kontrastu se tam vyskytuje americká armáda. Přišlo mi to celé takové nesourodé a mému přemýšlení neucelené... Jaká škoda uchopit takhle špatně myšlenku. ()

PlayEasy

Jestli chcete něco akčního, tak si pusťte Willise Stathama nebo Slye, ale hlavně ne Příchozí! V poslední době se hojně tvoří filozofické a zamotané sci-fi (ve šlépějích Kubrickovy Vesmírné odysey) ale Příchozí je opravdu velmi tajuplné a napínavé, vše umocňuje výborný dramatický výkon Amy Adams, podmanivá hudba, strhující kamera a Denisova režie. Sice pro nás Arrival nemá poselství do praktického života, zato má to všechny atributy vynikajícího filmu. A to k jedinečnému zážitku hravě stačí. 80% ()

Jehan

Stručně a upřímně. Blbost. Nelogické. Absurdní. Sobecká a bezohledná hlavní hrdinka. Vizuálně zajímavé. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota