Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Dzony

Doopravdy jsem se na tento film těšil, o to bylo větší zklamání z tohoto filmu. Ale kupodivu ne jako z celku, ale z některých pasáží. Prostě Hollywood hadr. Nelogičnost v jednání vojáků (gerojové). Opět hloupé a agresivní státy - Rusko, Čína. Dialogy jak od dementů. A plno dalších věcí, hlavně pokolikáté jsem tyto filmové klišé MADE IN USA viděl??? Kdy už to skončí? Už nechci tyto blbosti vidět. ()

Mamlas

No, melo to u me takove 3 faze. Zacatek me moc zaujal, skvely namet, zajimave, napinave. Pak si tam s Ufakama hodinu kreslili kolecka a to bylo dost hodne nudne. Posledni cast byla romanticko nostalgicka sracka ala Doktor z hor. Film s obrovskym potencialem, ale z 80% naprosto zkazeny, otravny, pomaly a nudny. ()

Mykhaluu

Možná, kdybych to viděl v kině, vizuální zážitek by přispěl ke hvězdě navrch. Takto, neboť lhát se nemá, musím doznat, že jsem to celé nějak nepobral. Trailer byl velice působivý, těšil jsem se. Positivní recenze od kamaráda z kina byla. Ale ač se mi ten nádech zpracování jako od Terrence Malicka, prostě nevím. ()

zubrik66

Haló tu mimozemštania. Pristáli sme uprostred poľa v Montane a ešte aj inde na svete, ale to skoro nie je podstatné. Teda až na to, že tí zlí čínania nás chcú vybombardovať, lebo čo je cudzie to je zlé. Rovina s mystériou ohľadom ufoncov je dobre zvládnutá, teda až na ten záver, kde silou mocou je potreba diváka šokovať, aby po skončení filmu nebola bodka ale otáznik... ()

kubilov

Na začátek takový malý statement: "Danis Villeneuve je nejlepší současný režisér." Všechny jeho čtyři filmy za čtyři roky od té doby co se dostal do Hollywoodu jsou absolutní špička a snad čím dál tím lepší. A to nás čeká v dalších letech druhý díl Blade Runnera a remake Duny. Takže se teda vážně máme na co těšit. Amy Adams je jedna z vůbec nejlepších hereček současnosti, a to zcela bez debat, protože je to opravdu herečka a ne jen hezká tvářička jako mnohé jiné. Jeremy Renner je také vynikající, a to přesně do takovýchto vedlejších rolí, kdy dokáže skvěle odlehčit situaci a pomáhat hlavnímu hrdnovi filmu k zabavení diváka. Forest Whitaker je moje taková srdcovka, takže mi dělá moc radost, že se v poslední době opět dostává k velkým a kvalitním mainstreemovým záležitostem. Jinak k samotnému vynikajícímu scénáři a snímku celému: kontakt s mimozemskou rasou je natočen a napsán absolutně perfektně! Jakože třeba desetkrát lépe než velmi dobrý Kontakt a velice slabá Blízká setkání třetího druhu dohromady. Plus ono vykreslení situace "venku", tedy ty shitstormy na webech a nesmyslné záchvaty konspirace a zoufalství vynikajícím způsobem nastavují dnešní době zrcadlo. Jednoznačně pětihvězdová záležitost. ()

Hawaj

Hodně, hodně, hodně hustej film, jak dějově tak filmovým zpracováním. Ta úspornost a neteatrálnost dějů je skvěle odměřená, přesto jsem byl naprosto nasátý do děje.Tomu říkám opravdové scifi! Už jsem ztrácel víru ve filmové umění. Kýč tam byl taky, ale naprosto nepřekážel. Asi první scifi, kde mě neštve to humanitní poslání. V kině by mě to obestoupilo mnohem víc. ()

Adámo

Několikrát jsem se přistihl s tím, že se dívám na Kubricka - lépe to asi vystihnout nelze. Doufám, že vznikne director´s cut. | 03/2017 ()

teba

Celou dobu koukám na Interstellar a čekám happyend... a najednou jsme úplně jinde a unhappyend k tomu! Mazec. Denis je kluk šikovná :o) ()

Davis I

Jedna hvězda pro Amy, jedna hvězda za atmosféru, jedna hvězda za scénář a poslední pro Denise...zajímavé, ale zase až tak moc to nežereru.... ()

Dinsberg

Sice nejsem lingvista, ale k informacím mám docela blízko. Nevím, co k tomu napsat a přitom nespoilerovat. Prostě podívejte se a dejte na mě stojí to za to. ()

pekas

Amy v druhém fimu v krátké době. Ale tentokrát moc zábavném filmu, který hodnotím velice pozitivně. Až na scénu s pár fanatiky co je nechali položit výbušninu a telefonováním, kdy potřeba vymyslet akci převážila nad jinak slušně postaveným scénářem, je to skvěle udělaný film. Atmosféra, kamera a vše ostatní se povedlo a dávám za pět. 86% ()

donnovann

Od filmu jsem čekal víc. První půlka byla skvělá a diváka bavila ovšem za velmi slabé finále, které mě tak zklamalo nemůžu dát vyšší hodnocení. ()

Kimkong

Dost dlouhou dobu jsem čekal, s jakým tipem komunikace s mimozemšťany přijdou. Jestli to bude stejné jako u Blízká setkání třetího druhu. Neboť film je z 90% jen o navázání komunikace s mimozemšťany. Žádná akce, patriotismus, úžasné orgie z vesmíru, či cizí technologie. Jen to "mluvení". Přesto je film originální s tím co autoři vymysleli. Ačkoli "SPOJLER" rozluštění grafity způsobí vidění budoucnosti mě přijde i na Sci-Fi jako pěkná kravina. Nicméně film nenudí, je zajímavý, postavy sympatické a graficky taky ujde. Ačkoli žádné obrazové orgie jak v případě Interstellaru nebo Gravitace se nekonají. ()

dzberry

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi ufounem??? Chjo... Mám-li to srovnat čistě jen po chapadelové stránce se Zelenou a Modrým z druhého patra, jsem vyloženě zklamán. Zelená a Modrej šli totiž rovnou k věci, věděli, co chtějí, dělali bordel pouze lokálního charakteru a netahali do toho Čínu. Kdežto tihle galaktičtí přerostlíci Abbott s Costellem a spol. si to sem nakráčeli jen tak mýrnyxtýrnyx a ohrozili celosvětový mír! ()

pestak

Konečně po dlouhé době inteligentní sci-fi, bez zbytečných efektů. Navíc doprovázeno výtečným soundtrackem. ()

ostravak30

Před chvílí jsem hodnotil film Pasažéři a zmiňoval jsem v něm, že romantickou sci-fi jsem ještě vskutku neviděl a jedná se asi o nový žánr. O psychlogické sci-fi to platí také. Já jsem totiž přesvědčený, že se jedná o docela hluboký psychologický film. Stejně jako výše zmíněný snímek pokládá řadu otázek, tento také. Tak především se ptá, zda bychom byli schopni vůbec komunikovat s nějakou existencí, pokud by nás navštívila. A další neméně důležitá otázka je, jak bychom se jako svět zachovali. Film velmi účinně ukazuje, že zatímco Američané jednají po svém, Čína má zase své metody a u dalších států by to fungovalo stejně. Tak nějak se počítá s tím, že ufoni přistanou na americký kontinent, ale co když omylem zastaví v Severní Korei? Či v Rusku? Nebo na Princových ostrovech? Každopádně to je jenom jedna část filmu. Ta druhá je opravdu zčásti dost psychologická a já bych řekl, že i značně náročná na pochopení. Film dávkuje jednotlivá sdělení pomalu tak, aby je divák pochopil, ale to je právě ten problém. Zatímco 100 minut sledujete, jak vám dávají jednohubku po jednohubce, v závěru film přinese celý tác a doslova vám ho rve do krku. Najednou se tempo zvedne a člověk najednou nestíhá vnímat děj ani chápat. Pro mě dobře položené otázky na které se nám sice nedostalo odpovědi, neboť je nikdo z nás nezná, ale dávkování proběhlo trochu jinak než by divák chtěl čekat. Každopádně chválím za originální námět a trochu jinou sci-fi, která se od všech dosud natočených odlišuje skutečně obrovským způsobem. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota