Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Pitryx odpad!

Héééč, a já jsem taky viděl budoucnost, hééééč. Už podle humbuku kolem tohoto veledíla jsem tušil velkou krávovinu, a dopředu jsem si chystal nižší hodnocení. Nu, prvních asi třicet minut jsem si říkal, že za triky a zvukovou složku tu dvacítku dám. Ale za ten dokonale zkopaný konec nedám ani, ehm, kolečko na sklo. A nejde jen o ten konec. Děj je po nějaké době únavný a táhne se jako žvýkačka. Ano, mimozemáci vzhledově příjemně překvapili nápadem, ale to je vše. Zbytek filmu plivali kruhy, a ona velemoudrá paní je za chvíli pochopila. Vůbec jí to netrvalo léta, ani měsíce, možná ani hodiny, checheche. Inu, nadaná to čubička bez výrazu, a to skoro celý film. Tedy pokud nebečí jak ovce. Oni vůbec herci toho moc nehráli. Taky nebylo co. Klidně to mohli natočit v divadle, protože exteriéry ve filmu skoro nejsou. Zbytek je jen digi kostička, hozená divákovi, aby se chudák nažral, a režisér zůstal celý. A co mne nejvíce iritovalo, když už se na chvíli něco "dělo", tak do toho vpadne flashback s ňuňu holčičkou, chuděrkou, asi umírající, nebo dávno mrtvou, nebo tou co teprve umře, ovšem jen jestli se narodí. Film "Kontakt" byla taky blbina, ale toto bylo snad ještě horší. Tak nezbývá jen doufat, že to nedejbóže, nebude mít pokračování, jak je v poslední době zvykem. ()

JajinkaBec

Bylo mi řečeno, že poslední dobou až příliš často používám frázi, že "jsem od toho filmu čekala něco jiného". Možná na tom něco je, nicméně v tomhle případě ji vážně vypustit nemůžu. Asi to v některých fázích bylo trochu toporné, hlavně o faktoru času by se tady daly vést velké polemiky (ale to já vlastně dělám vždycky, co třeba takový Dům u jezera nebo na Hraně zítřka, že...), nicméně tenhle film posunul sci-fi zas na trochu jinou úroveň. Nejsem si jistá, jestli existuje nějaký jiný kousek tohoto žánru, který by mě dostal právě onou fantasy a zároveň tak emočně přiškrtil. Vlastně si tak trochu říkám, že ta sci-fi linka je mnohem méně důležitá než ta osobní, a že je to všechno chytré, zatraceně chytré. U spousty filmů tvrdím, že když už vím pointu, znovu je vidět nemusím. V tomhle případě naopak hlásím, že se na něj budu muset podívat ještě asi tak třikrát, abych to všechno doopravdy ocenila. ()

olmikee

Villeneuve je bůh. Minulý rok Sicario a letos Příchozí a ty jsou skvostné, impozantní a po vizuální a příběhové stránce dovedené k naprosté dokonalosti. Pro mě osobně film roku a pochybuji že to něco překoná (překonal La La Land). Doporučuji vidět v kině protože doma film ztratí minimálně polovinu svého vizuálního orgasmu. ()

ratpile

Smysluplnejsi, emocionalne pusobivejsi a intelektualne uspokojivejsi, za to ale komornejsi, ne tak ohromujici verze Interstellaru. Kde byl Nolan epicky a velikassky (mineno nekriticky) , tam je Villeneuve osobnejsi, citlivejsi a spiritualnejsi. Vizualne je to navic brilantni, atmosfera se nenecha nicim rusit a vse pusobi cilevedome a kompaktne. Specialni zminka patri Amy Adams, ktera svuj part sehrala presne tak lidsky, aniz by byt jedinkrat sklouzla do otravneho a neprimereneho. Villeneuve me dostal potreti a doufam, ze se teprve zahriva. ()

Rooseman

Film tohoto typu má jediný úkol, dostat diváka svou originalitou. To se v tomto případě jednoznačně povedlo. Chtějí aliens zdevastovat planetu? Nebo o něco žádají? Koho by asi v původní chvíli napadlo, že budou nakonec lidstvu pomáhat, a to i přestože do nich vojáci pustili nálož. Druhá polovina filmu je geniální a na konci člověka mrazí. Hodně celkovému dojmu dodal výkon hlavní hrdinky, která do role perfektně zapadla. Kamera a hlavně prostředí taktéž naprosto parádní, ponuré okolí se stalo pro film jednoznačně charakteristické. Za mě čtyři hvězdy! ()

boombang

Lingvistická stránka děje mi přišla dost pochybná - vážně je možné tak rychle naučit emzáky chápat lidský jazyk a zrovna angličtinu? To emzáci měli aspoň zajímavej kód. Vizuál byl nápaditý (ale létající talíře se akorát pojaly vertikálně), jinak však šlo o střídání nudy, nezajímavé osobní linie a klasické válkosvětové hysterie (rabování nesmí chybět). Závěr divný, nebo nepochopitelný. P. S. Proč si lidstvo v takovýchto filmech vždy myslí, že se ubrání emzákům, když ti jsou zjevně na tak vysoké technické úrovni, že k nám jsou schopni přilítnout kdovíodkud? P. P. S. A proč emzáci pokaždé vypadají jako nějaká odrůda chobotnice/krakatice (když už nejde o zelené mužíčky s tykadly na hlavě)? Jak ty chobotnice potom sestavily ty vesmírné koráby? ()

AgnesDee

Konečně sci-fi o mimozemšťanech, kteří nás nechtějí zabít a zničit celou zem. Pod-zápletka mi sice připadala až moc nucená, ale alespoň byla originálně pojatá a vymyšlená. ()

vieriX

Kdo čekal něco ve stylu Dne nezávislosti tak tohle opravdu nedostane podstatnou část filmu je zaměřen jen na komunikaci a rozluštění co návštěvníci chcou a dost jsou tu flashbacky do minulosti. Kdo rád u filmu přemýšlí tak tady bude mít dostatek času. ()

XXXXXXXX

Pokud po dvou hodinách sledování tohoto blábolu zjišťujete, že vlastně nevíte, o čem to vlastně mělo být, nezoufejte. Závada není na Vašem přijímači. ()

Lkn

Absolutně, ale jako vážně vůbec nechápu, proč je kolem toho takové haló a uz vubec nedokážu pochopit za co ty nominace na oscary!! ()

Lewisssek

Mám rád pečlivě budované napětí, ale toto se prostě vleče jak sopel. SPOILER alert - ufonci přiletí, hoďku se snaží pokecat s Amy, načež zase odletí. Bez jakéhokoli zásadní přínosu pro sebe či lidstvo, akorát té Amy trochu domotají palici. A teda ještě ti zlí Číňani skrze osobní hrdinství americké ženy prozřou. ()

miki68cz

Nekompromisních 100% ode mne dává filmu ten pocit příjemného mrazení v zádech, to tajemství, to netlačení na pilu, ten dobrý nápad, ta skvělá kamera, ta úžasná muzika (mimochodem nahráno s Pražským symfonickým orchestrem ve Studiu Ve smečkách) to nenucené tempo, ta atmosféra, ta nepředvídatelnost, ten jen jemný náznak tvaru mimozemských bytostí, ty obyčejně přirozené herecké výkony, ta zajímavá hra se světlem a obrazem a architektura lodí a............. No prostě jsem nadšen a tento film všem vřele doporučuji, já se k němu jistě časem vrátím. ()

Demonn

Óóóó, to bylo tak krásné, tak nádherně promyšlené, překrásně ztvárněné do posledního detailu s tak kulervoucím rozuzlením na konci a tááák proklatě nudné, že stačilo vidět prvních a posledních 15 minut. Kangovi s Kodosem by sice jejich umělecké nadání záviděl asi i Kupka ale myslim, že i on by u toho umřel nudou. Intelektuálové to tu budou vynášet do nebe, jen aby nadále zůstali intelektuály ale vsadím se, že spousta pětihvězdičkářů si v polovině filmu skočila na WC, zívla, zavřela oči nebo prostě na férovku usnula protože ta nervydrásající nuda byla místy k nevydržení. A k hercům v hlavních rolích asi jen to že obrovskou měrou přispěli k té nudě. Za super vizuální stránku filmu dávám 60%. ()

Mire

Celkom sa to dalo, ale "konkurenčný" Interstellar ma oslovil o niečo viac. Po vizuálnej, hudobnej a hereckej zložke nie je čo vytknúť. Možno niekedy po ďalšej projekcii tomu hodnotenie zdvihnem. ()

Něrpa

Naprosto studené, bez napětí a příliš dlouhé. To šlo přece udělat jako povídka na půl hodinky. Při první projekci jsem usnul a druhou jsem se díval s telefonem v ruce. Amy Adams a Jeremy Renner úplně mimo. Jedině Forest něco hrál. ()

Renie42

Tak trochu jsem očekávala něco jiného, než když jsem viděla ukázky. Člověk u toho musí i trochu přemýšlet, protože ty dvě dějové linie zprvu nedávají smysl a také plna očekávání, jak to dopadne s těmi mimozemšťany. Samozřejmě to musí být člověk, aby se tam něco pokazilo, viz prosáknutí pár informací do médií, armáda, která si myslí, že dělá správnou věc, Čína, která by pak bojovala, aniž by věděla nějaké informace, co nám chtějí říct. A ta komunikace s lidmi mě fascinovala. Každý ten záběr, kdy jsou v té místnosti na lodi, jsem doslova hltala. Povedlo se to. ()

Dzony

Doopravdy jsem se na tento film těšil, o to bylo větší zklamání z tohoto filmu. Ale kupodivu ne jako z celku, ale z některých pasáží. Prostě Hollywood hadr. Nelogičnost v jednání vojáků (gerojové). Opět hloupé a agresivní státy - Rusko, Čína. Dialogy jak od dementů. A plno dalších věcí, hlavně pokolikáté jsem tyto filmové klišé MADE IN USA viděl??? Kdy už to skončí? Už nechci tyto blbosti vidět. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota