Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.
V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

Autenticita

Woody snad vidí do hlavy i ženám... Jinak nebudu opakovat co už napsali jiní a jen dodám, že pomyslnou šestou hvězdu dávám za výběr hudby. ()

Seti

Woodyho klasiku teprve objevuji, ale Hana a její sestry potvrzuje, že civilní dobře napsané a především uvěřitelné propletence lidských vztahů byly a jsou jeho nejsilnější stránkou. Ve své postavě dokazuje, že byl vždy schopen napsat zábavný dialog, a i když mi do celkové mozaiky postava Mickeyho tak úplně nezapadala, tak jsem za něj byl nakonec rád. Možná až přílišná obyčejnost však u mě řadí Hanu do lepšího průměru. ()

matolas

Michael Caine jediným negatívom. Inak Woody tak, ako ho poznáme, po stýkrát to isté a po stýkrát úplne iné :). ()

HiddenDragon

"Jste neplodny." "Nezpusobil sis to nejak sam? Treba excesivni masturbaci?" "Mohla bys nechat me konicky na pokoji?" :))) Je mi lito, ze nedavam ctyri hvezdy, coz by si tento film zaslouzil. Scenar je fakt skvely, tohle Allen umi - napsat dobre dialogy. A herci taky, oscari jsou toho dukazem. Ale tohle jsou hodnoceni osobni, takze musim zahrnout svy subjektivni pocity. A i kdyz mi vadily vpodstate blbosti, proste vadily. Ze vseho nejvic garderoba 80. let. Vetsinou si nevsimam, co maji herci na sobe...je to jak s hudbou a kulisami, clovek je tolik nevnima, kdyz jsou vyborne, protoze dotvareji atmosferu. Ale tady mi neustale vadily kabaty :) vlnene hranate kabaty, moderni v 80. letech, u nas na chalupe v kadibudce byl k nim dokonce nejaky stary reklamni plakat. Nemuzu si pomoct, ale jsou mi odporne, dneska v nich chodi ve filmech bezdomovci :) A v tomhle filmu je ma kazdy! je to takovy unisex, pro chlapy i zeny. Fakt mi to vadilo. A bryle...stejny problem, obri mouchovske bryle osmdesatek. Brrr. Navic nemam moc rad Michaela Caina...ma zvlastni sislavy akcent, skoro jak vadu reci a prijde mi ze vypada porad stejne...stejne stare v kazdem filmu. Jako Alfred v Temnem rytiri...tam je jeho misto, to je super role. Ale jako milovnik, v onech obrich brylich a kabatu. Au. Navic mi trochu nesedla dejova linka s Allenem. Ta sice byla super vtipna, ale prislo mi to, jak kdyby do filmu o trech sestrach chtel trochu nasilim napasovat svou postavu a vtipy. A posledni vec, opet subjektivni...asi zatim nedokazu moc ocenit filmy o manzelstvi, protoze je to neco, co nedokazu zatim posoudit jako svobodny. No proste....je to kvalitni film, se skvelymi hereckymi vykony i dialogy. Pokud vam nevadi zminene malickosti, rozhodne si minimalne jednu hvezdu pridejte. ()

Hanys_

Jo příjemně to uteklo, ale zase jsem si uvědomil o kolik víc mi sedí současnější Woody. I když nad ním taky kolikrát brlbám a říkám si, že je to jen průměr, tak je to většinou film, který bych si chtěl klidně pustit za pár let znovu. Hana takový film není. 6/10 ()

Schuldiner

Opět perfektní dialogy, perfektně napsané postavy, skvělý scénář o složitém propletenci mezilidských vztahů.... To vše pod taktovkou Woodyho Allena. Určitě jeden z jeho nejlepších filmů! -- 86% -- ()

derryl

Woodyho krásně lidský film, který skončí velkým happy endem, což nebývá tak obvyklé, a proto je neskutečně krásné sledovat postavy na cestě k vykoupení. Myslím, že ve všech těch odbočkách k příběhu hypochondra Mikea, sledujeme uzavřený děj, který začíná a končí na oslavě Dne díkůvzdání, kde se Hana a její sestry usmíří a najdou své štěstí, i ve skutečném životě vše končí vykoupením a díkůvzdáním. ()

Piškotka

Film mě jako celek moc neoslovil. Zato W. Allen sám ve své roli hypochondra ano, jeho myšlenkové rozpravy byly nejlepší. Všechny tři sestry si nebyly vůbec podobné, jakoby každá měla jiného otce. Mia Farrow jako matka Tereza, Barbara Heshey jako femme fatale a Diane Wiest jako holka od vedle. Každá svým způsobem trpěla, ale trpělivé Haně to trvalo nejdéle, než k tomu vědomě došla. Milostná vzplanutí či zklamání byla na pořadu každé epizody. ()

ClimbVibe

Po Annie Hall další majstrštyk. Skvělé postavy hrané výtečnými herci. Jejich příběhy se proplétají do finále, které jsem od Woodyho opravdu nečekal. ()

Rozjimatel

"Nothing's gonna happen to you. You are in New York City. It's your town."     Pre mňa jedno z veľkej trojky vrcholných diel Woodyho Allena (spolu s filmami Annie Hall (1977) a Manhattan (1979)), zaradené aj v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Film, ktorý môžem pozerať znova a znova a nikdy ma neomrzí. Inšpirácia Bergmanom je tu viac než zjavná (možno aj preto mám ten film tak rád): bohaté dialógy, prepracovaná psychológia postáv a vzťahov medzi nimi, motív nevyhnutnej smrti, otázky viery, Max von Sydow, to všetko tu je prítomné, navyše obohatené o allenovský príslovečný humor ("I was gonna kill myself. The only thing that might've stopped me is my parents would be devastated. I would have to shoot them also, first. And then I have an aunt and uncle..."). Vôbec to však neznamená, že by film neniesol jasný Allenov režisérsky rukopis. Ako obvykle, je silne založený na inteligentnej konverzácii (skvelé dialógy i monológy) a je plný farbistých, výborne vykreslených postáv, či už ide o klasického neurotického hypochondra (nenapodobniteľný Woody Allen), intelektuálneho Elliota (vynikajúci Michael Caine s Oscarom), zmietaného zakázanou vášňou, rebelskú prvú sestru Holly (výborná Dianne Wiest s Oscarom) s trochu oneskoreným dospievaním, či žiaducu druhú sestru Lee (výborná Barbara Hershey). Priam sa to tu hmýri životom (tým manhattanským, ako zvyčajne), minipríbehy jednotlivých postáv sú navzájom krásne prepletené (najviac ma bavil vývoj vzťahu medzi Elliotom a Lee prechádzajúci rôznymi fázami a duševnými rozpoloženiami oboch hrdinov). Celkovo sa tu zišla mimoriadne kvalitná herecká zostava (okrem už spomínaných vyzdvihnem ešte aj Miu Farrow, ktorej odovzdávajúcu sa postavu Hannah som musel neustále ľutovať, ako k nej boli všetci hnusní), snáď len tá "princezná" Carrie Fisher mi tam akosi nesedí. Výborný je záver filmu v duchu jeho začiatku, pomyselný kruh života sa tak krásne uzavrie.     "Could you have ruined yourself somehow?" "How could I ruin myself?" "I don't know. Excessive masturbation?" "You gonna start knocking my hobbies?" ()

dehlie

strašne sa mi páčili výkony všetkých sestier. woody hrá svojho klasického excentrika, ktorý za pol roka vyskúša skoro všetky svetové náboženstvá, ale v celom príbehu hrá skôr podružnú úlohu. krásny záver. ()

Mikino00

Nechal jsem se přemluvit k jedné *, nudné dialogy naprosto o ničem, vtipy nejsou vtipné, film představuje všechno co nesnáším na filmem Allena. ()

Mouzon

K tomuto snímku jsem se dostal přes Michaela Caina, jelikož k Woodymu jsem si prozatím velkou náklonnost nevybudoval... a nakonec se mi Woody líbil velmi. Jako režisér, scenárista, i Mickey. Michael Caine samozřejmě také. Tomu člověku díky jeho charismatu a úžasné dikci projde všechno......Abych ale nezůstával v rovině výkřiků - zajímavý je už pouhý námět (vztahové propletence tří sester, které se velmi milují, ale zároveň se tak trochu nemohou vystát). Scénář je citlivý k postavám (dochází zde k ironické kritice, kterou o sobě pronášejí samotní hrdinové, což je ironie na druhou) a jeho skoro až "opatrnost" spoluvytváří dojem filmu, u jehož sledování se člověk nemusí stydět za to, pokud se dojme (pocity vyvolávané postavou Holly nebo Haniny matky). Woody je tam ze začátku jako pěst na oko. Chápu, že k jeho poetice patří hraní ve vlastních filmech, ale zde jsem to nejdříve tak docela nepochopil. Postupem času jeho postava dostává v celku filmu jasnější smysl a nakonec jej určuje. Michael Caine, Mia Farrow a Dianne Wiest předvádí vynikající herectví. Do role ženy dlouhých smutných pohledů je pak odsouzena Barbara Hershey, okolo které se ale pohříchu točí jedna ze dvou nejzávažnějších zápletek filmu. ()

Nethar

Princezna Leia dobrý :-) No to jenom tak na okraj... Woody Allen umí mezilidské vztahy dobře vykreslit, ve filmu jsou zvláště propletené a dialogy jsou pěkně propracované. Hlavně mě zaujala asi nepřekvapivě linie, ve které hrál sám Allen. Před pár lety bych asi film znuděně vypnul, za pár let v krizi středního věku z něho budu zcela odvařenej, momentálně jsem kdesi na půl cesty. ()

Oralfabet

Jako dobrý, ale narozdíl od mnohých jiných bych to asi mezi nejlepší Woodyho kousky nezařadil. Woodyho postava na konci řekne něco jako: "To je skvělý nápad na scénář, chlap si vezme ženu, nevyjde mu to s ní a o pár let později si vezme její sestru." Já bohužel moc nechápu, co je na tom tak skvělého. Jo a Michael Caine mi tu přišel dosti nesympatický, i když to mohlo být tou postavou. Na to, že je to víceméně o ničem, je to ale pořád dost výživné a objeví se pochopitelně i nějaké ty úsměvné momenty atd... 7/10 ()

Emzet

Perfektně rozehraná a perfektně zahraná směsice příběhů, které jste možná prožili sami (nebo alespoň někoho takového znáte), ale přesto vás zaujmou. Postavy, které jsou skvěle napsané, uvěřitelné a neradi se s nimi budete loučit. Obzvlášť s úžasným hypochondrem Mickeym (Allen). Dialogy přesně na pomezí divadelní brilantnosti a zemitě realistického "odposlechu". A i když ten happyend Woodymu vnutilo studio, líbí se mi kvůli němu Hana a její sestry ještě víc. ()

bolan

Všechny filmy od Woody Allena jsou principielně stejné. Kdyby ten člověk nebyl génius, asi by mě to vadilo. Pokud nevíte jestli to měla být lichotka či ne, tak měla. ()

Vesecký

Snad nikdo neumí nastavit zrcadlo společnosti americké střední vrstvy (která prý navíc neexistuje) tak dobře jako Woody Allen. Pochopitelně, pro mne zde exceluje opět on, jako hypochondr předvedl totiž přesně to, co prožívám v těchto týdnech já, třebaže u mě jde spíše o starost o druhé, byť moje prostata... No, ty představy hypochondra jsou tu zobrazeny skutečně pravdivě. Příběh tří sester a jejich partnerů, typicky americké starosti o sebeprosazení, nerozhodnost, kterou cestou se dát profesně i v soukromém životě, sebezpytování po manželské nevěře (zde mezi švagry vlastně oboustranné), to vše je podáno velmi jemně a kultivovaně, což dodává příběhu, odehrávajícímu se mezi třemi Dny díkůvzdání - a tedy během dvou let, důvěryhodnosti. Menší roli si tu zahrál můj idol Max von Sydow jako postarší manžel, kterého Lee odstrčí, aby prožila kratičký příběh se svým švagrem. Prožil jsem příjemný večer, takže pět hvězdiček. ()

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry