• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

• niethustra

DoprdeIe, vono se tam zpívá!!! (Utnuto po 15 minutách.)(28.8.2019)

Rocketman, bude pro mě 1000x víc film o nestandartním zpěvákovi, než vylhanej Bohemian Rhapsody. Taron je prostě Elton. Rami Malek sice ty Fredieho manýry stvárnil dobře, ale on si hrál na skutečnost. Rocketman je prostě jen skvěle odvyprávěný film / životopis, který přiznaně tu skutečnost ani nekopíruje ani se nesnaží říct "tahle to bylo". Za mě 4 silné stár jaké si zaslouží jak Taron, tak i Elton. Při některých písních jsem si notoval spolu s půlkou kina, což se mi u Bohemian Rhapsody nestalo.(31.7.2019)

Na Barbie to Regie sice nedotáhl, ale tuším, že se zase hrabal Donatelle ve skříni, prasák. Krom pár vykradených cirkusáckých stanů zvládl nashromáždit i krapet toho talentu, a to zpěv stranou, v tom jsem nejlepší samozřejmě já. Nevybavuju si, že bych vůbec kdy zaznamenala jinou opelichanou přihřátou slípku, co si sedne za klavír a vyprodá arény po celém Mumulendu, to je přece má práce! To já mám pomrkávat na Keny a prokládat garáž slunečními brýlemi! Já, já, já! Hodní romantičtí chlapečci to ale mají v životě těžké, v dětství byli za školou, když se zrovna instalovaly do hlavičky emoční spínače, a tak to musel chudák Elton prokládat koksem a píchat holky, no fuj. Nakonec se na něj ale stejně usmála barbína a objevil kamarádku lásku, a to nám ještě na stará kolena straší ve filmech. Je mi z toho úplně růžovo.(7.8.2019)

Ta 4. hvězda je hlavně za výkon Tarona Egertona.(11.8.2019)

Chtěl jsem na to jít do kina, ale než jsem se rozhoupal, už to přestali vysílat. Po shlédnutí jsem si jistý, že bych návštěvy kina nelitoval. Ten film není mistrovské dílo, ale má vše co mít má. Na prvním místě je tu hudba, dobře jsou udělané i "muzikálové" spojovací pasáže, kostýmy, příběh, a ukázka toho, že ani úspěšný člověk nemusí být šťastný, tentokrát ze života Eltona J.(20.8.2019)

Mňa teda film velmi neoslovil, skôr, žiaľ, nudil. Vyrozprával časť zo života Eltona, ako vlastne vznikla celá jeho doterajšia kariéra, načo v detstve asi najviac trpel a aký má obrovský dar, vďaka ktorému mu išlo všetko podstatne ľahšie. Avšak pre mňa nemal film ten správny drive, ako mal Bohemian Rhapsody. Možno je to aj tým, že Queen ma omnoho viac svojími pesničkami oslovil a ich tvorbu mám od detstva natrvalo v pamäti, než práve tvorba Eltona Johna. Aj Malek mi bol po hereckej stránke podstatne viac sympatickejší, než Egerton. Jednoducho, film mi moc nesadol.(24.8.2019)

SROVNÁVAT hudební filmy je , podle mne , kravina ! Každý film s touto tématikou je jiný . Já jsem Eltona nikdy moc nemusel . Jeho hudba mi moc neříká , ale musím uznat , že to byl , a je , takový malý génius ve svém oboru . To jakého byl zaměření je jeho věc . Ten chlast , drogy , orgie , pařby - atd . nesoudím , každý žije jak umí . V hudebním průmyslu něco dokázal , i když slovo , průmysl , je divné slovo . Prostě Elton John je v hudební branži pojem a smekám před jeho tvorbou . A těším se na další filmy o jiných zpěvácích , kapelách aj skupinách . Zdarec .(25.8.2019)

• IrisB

Při všech těch reakcích, které hovořily o tom, jak je to lepší než Bohemian Raphsody, jak je to upřímnější a jak to ukazuje Eltona Johna, jaký opravdu byl či je, jsem asi čekala něco jiného – mnohem lepšího, podmanivějšího. Představitel Eltona mě přes veškerou snahu nezaujal, rozhodně mu nebyl podobný, ale je pravda, že mu to zpívá. Naopak v určitý moment filmu jsem se přistihla, že fandím „vyhlášenému záporákovi“ Johnu Riedovi – skvělý výkon Richarda Maddena. Celkově mám pocit, že se tvůrci za celou dobu nerozhodli, co vlastně chtějí. Biopic? Muzikál? eRko? Ne-eRko? Srovnání s BR se Rocketman nevyhne. Příběhy snímků si jsou opravdu podobné, ale střízlivěji pojatá a méně barevná BR, kde hudba hraje, když je koncert či nahrávání nebo se právě skládá, mi dává větší smysl, než to, co předvedli tady – a to jsem fanoušek muzikálů. BR je kritizovaná za některá vynechaná fakta, aby z toho Freddie vyšel dobře, že říká jen to, co se všeobecně ví. Upřímně, tenhle film si taky dal pozor, aby z toho Elton náhodou nevyšel blbě. Také neřekl nic, co by se nevědělo. U BR začínáme hodným klukem, kterému jde jen o hudbu, a když se v půlce filmu dostane na vrchol, je nesnesitelný, sebedestruktivní, arogantní ke svému okolí, zlý, přecitlivělý a hysterický. Nakonec se mu to vymstí a to ho napraví. A překvapivě u Rocketmana začínáme hodným klukem, kterému jde jen o hudbu, a když se v půlce filmu dostane na vrchol, je nesnesitelný, sebedestruktivní, arogantní ke svému okolí, zlý, přecitlivělý a hysterický. Nakonec se mu to vymstí a to ho napraví. WOW! Tenhle film mě jednoduše řečeno nepotěšil, není podle mě ani ryba, ani rak. ….. a abych nezapomněla, měli bychom přestat srovnávat s BR a vzpomenout spíš před časem natočeného a obdobně barevného Liberaciho. A i ten byl lepší. Je mi to lít, Your Song mám ráda.(31.8.2019)

Nádhera. :-) Hodně se mi to líbilo a přeji Eltnovi, aby byl konečně spokojený a milovaný :-)(5.9.2019)

• anti.rybka

Nesrovnávám s Bohemian Rhapsody - to ani nejde. Možná můj zážitek ovlivnil fakt, že nepatřím mezi fanynky Eltona, ale prostě se mi to nelíbilo. Egerton dle mého názoru Eltona vůbec nevystihl a vůbec se mu tedy nepodobal. Film na můj vkus měl příliš muzikálových výplní, které mi lezly na nervy. Dvě hvězdičky z úcty ke zpěvákovi.(19.9.2019)

Remeselne kvalitne natočené a po filmárskej stránke je tomu máločo vytknúť, pre mňa však dvojnásobne devalvované, muzikálový štýl nie je môj žáner a Eltona absolútne nemusím, takže 60%.(27.9.2019)

Zdařilé a ano, i já se bála srovnávání s Bohemian Rhapsody, ale jak čtete i níže, je to zcela JINÉ a to je v pořádku. Chvílemi se to jevilo jako "burleska", ale vlastně ano, proč ne?! Výkon Tarona byl skvělý, jak herecky, tak hudebně. Skvělá kamera, byla jsem nadšená. Co mi chybělo, bylo jakési popotáhnutí děje dál...víc z Eltnova života. Bylo by to poutavější, ubrat dlouhých scén, kde to nebylo třeba...nuž...každý by uchopil materiál jinak, tomu rozumím. Za shlédnutí rozhodně stojí!(4.10.2019)

Hudba Eltona Johna mě nebere, takže jsem tento jeho životopisný buzikál podstoupil jen z čiré zvědavosti.(5.10.2019)

Za mě překvapivě v pohodě. Pěkný písničky, sem tam nějaká úchylka. Na druhou stránku člověk se toho taky moc nedozví a je to jak přes kopírák Bohemian Rhapsody - od začátku až na vrchol a problémy se životem.(7.10.2019)

Ano, takhle se ma tocit film o slavnem zpevakovi. Nejenom sdelit, ze dobre zpiva, dobre hraje na piano a krouti se pred vyprodanymi stadiony. Film s presahem, se sdelenim o necem, jak se zivot muze posrat i kdyz vas miliony miluji. A ze kdyz jsem na kluky, tak jsem a hergot musi to tam bejt videt se vsema rozchodama, stestim apod. A ani tentokrat nebyly hity zazpivanem Eltonem, ale nekym jinym. Jenze tady si tvurci nehrali, narozdil od @Bohemian Rapsody na to, ze je zpev vlastne totozny. Tady se to naaranzovalo jinak, zpivalo ve vice lidech, cast se treba i odrikala a funguje to naramne. Takhle se dela film o hvezde! A krome toho hlavni predstavitel Egerton byl naprosto skvely.(28.10.2019)

• rublik05

Nějak se nám tu s těmi hudebními filmy slavných kapel a osob roztrhl pytel. Tentokrát po mega úspěchu Bohemian Rhapsody tu máme neméně slavného popového (pro mnohé rockového) zpěváka Eltona Johna. Hned na úvod mě upoutaly hudební scény ve filmu, kterých je ve filmu hafo a tím pádem je film více laděn do muzikálního stylu než BR. Co mi vadilo tak byla zvláštní atmosféra a nudný děj, který nedokázal prakticky nijak upoutat a vážné scény nepůsobily vůbec emotivně (kromě úvodních scén z mládí). Hlavní postavu Eltona Johna ztvárnil Taron Egerton celkem dobře, roli zvládl perfektně. Nestačilo to však na oživení už tak natahované nudy. Film je opravdu určen jen pro užší spektrum diváků, zejména z řad fanoušků právě Eltona Johna a to je asi zásadní rozdíl, který může za úspěch Bohemian Rhapsody, který dokázal zaujmout i lidi, kteří dosud o Queen vůbec neměli páru nebo je zkrátka neposlouchali. Proto tento snímek zůstane asi navždy ve stínu svého slavnějšího předchůdce. Pro mě jako fanouška naprosto odlišného žánru to bylo utrpení, zejména ta všudepřítomná teplost. Hodnotím jako čistě průměrný biografický snímek, který nepřitáhne žádné nové fanoušky, ale ty staré věrné jistě potěší.(24.11.2019)

Absolutně netuším, jak se k tomuto filmu vyjádřit.. Co se týče technické stránky všechno vynikající, až teda na ty vizuální efekty :D Kostymérům klobouk dolů, neuvěřitelně dokázali napodobit originály. Co se týče děje, občas jsem byla zmatená a to hodně.. Trojku dávám z nedokonalosti filmu. Jo a pro příště, prosím, už neobsazujte Richarda Maddena do rolí gayů, děkuju :) A pusťte se do mě odborníci na filmy, čekám na to :)))(1.6.2019)

Minimálně v jedné věci Rocketman svého konkurenta v podobě Bohemian Rhapsody přehrává - rozebírá Eltona Johna do hloubky. Jak moc je ten obraz pravdivý, ví Bůh, ale alespoň ukazuje přesně tu odvrácenou stranu showbusinessu v podobě, jakou by si původně film o Mercurym zasloužil. Bohužel se tomuto dílu zajisté nedostane takové popularity - není to masovka jako Queen, a navíc má film pozvolnější tempo a zpracování, které ne každému sedne. Nicméně mě ta odvaha prolnout klasické vyprávěcí postupy s muzikálem nadchla. Jedná se o snímek plný originálních nápadů a sekvencí, je něčím víc než jen znovu vytvořením již viděného, neiimituje historii a neglorifikuje. Taron Egerton je naprosto strhující a má můj neskonalý obdiv za to, že všechny písně ve filmu zazpíval sám.(2.6.2019)

Další eufórie se nekoná...Bohemian Rhapsody se vždy vyčítalo že se zajímala pouze o hudbu a nedokázala se vic zakousnout do Freddyho života.Rocketman je v tomto případě opravdu na vyšší úrovni.Eltonův příběh je nám zpočátku dávkován v příjemný sekvencích které dokážou chytnout za srdce a donuti člověka přemýšlet nad tim jak to musel mit ten člověk těžké.Hlavnim tahounem filmu je Taron Egerton který se své role chopil se ctí a předvádí svůj životní výkon a přál bych si ho vidět na oscarech podobně jako Ramiho Maleka.Film má jinak celkem solidní atmosféru kterou doplnuje skvělá hudba.Bohužel tady se nejedná o velkou hudební eufórii jako v případě Bohemian Rhapsody.I přesto ale Fletcher zvládá veškeré scény s přehledem.Co ale film neskutečně sráží dolu je fakt że tvůrci se snažili z filmu udělat muzikálovou show a tim nejenom zkazily skvělou atmosféru ale i hlavní myšlenku filmu.(2.6.2019)

Stejně jako v parodii na historii Queenů tu máme skvělého herce v hlavní roli, ale tady si to Taron odehraje a odzpívá až neuvěřitelně věrně. Absence jakékoliv větší cenzury (narozdíl od všemi opěvovaného filmu od pana pedofila) také patří k skvělé vizitce filmu a to co pro mnoho lidí byl scéna z Live Aid je tu pro mne takřka každé hudební vystoupení. 9/10(2.6.2019)

Po nedávném Bohemia Rhapsody přichází další životopisný film o hudební ikoně - tentokrát o Elton Johnovi a opět u toho byl Dexter Fletcher, ale tentokrát film už natočil sám. Jestliže se na BR kritizovala nějaká věc, byl to fakt, že biografie o Freddie Mercurym byla příliš uhlazená a neukazovala zpěvákovu temnejší stránku. To Rocketman je mnohem otevřenější dovoluje nám nahlídnout i do Johnovy ne zrovná šťástné životní etapy plné drog a alkoholu. Rami Malek dostal za ztvárnění frontmana Queenu Zlatý globus i Oscara, přestože ne všichny vlástně zcela přesvědčil, nakolik byl jeho výkon herecký či to byla "jen" kvalitní imitace. To Taron Egerton ztvárnil roli Eltona Johna mnohem přesvědčivěji a měl daleko více příležitostí vyniknout i v dramatických pasážích. Navrch přidal skvělý zpěv. Rocketman se navíc nepatrně vymyká běžným životpisným filmům i v přítomnosti více či méně povedených muzikálových čísel. Kdo má Eltona Johna rád, neměl by si určitě film nechat ujít, sice nemá takové highlighty jako třeba Live Aid v BR, ale dovolí nám mnohém lépe nahlédnout do nitra hudební ikony a sledovat jeho místy nepříliš šťastný život.(3.6.2019)