Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Maximilianus

Stále si pamätám, ako som na Silvestra 2004 pozeral prvý diel tejto série a musím povedať, že ani po šestnástich rokoch ma Underworld nenudí. Jasné, nie je to také niečo nové ako vtedy, povedal by som, že aj efekty sú dosť podobné, resp. slabé, príbeh je jednoduchý, ale pre mňa tá akcia, Kate Beckinsale v koži a latexe a upíri vs vlkolaci stačia. Ubehlo mi to celé celkom rýchlo a nenudil som sa, hoci o kinematografický skvost sa nejedná. 5,8/10. ()

Acrobat odpad!

Je takmer nemožné si nemyslieť pred zhliadnutím ďalšieho dielu ságy, že sa na Vás nevyvalí riadna porcia stereotypov. A ešte k tomu hnusných. Z hľadiska efektov, narácie, dialógov a prevedenia. Krvavá vojna je všetko len nie krvavá. Je nemiestna, s jednou milfkou na čele a druhou už na kosť vychudnutou Kate, ktorá keď rozdáva v klietka údery musíte sa zasmiať. Tie frázy o nekonečnom boji, o strete, o zradách, o zmene hlavného hrdinu (za 1 minútu deja) sú úžasne únavné a naťahovanie tejto ságy už veľmi bolestné. Pretože je to X-tá variácia všetkého predtým, odeté do stále horšieho a horšieho šatu. Čokoľvek sa mihne v tomto menej než rutinnom filme je odviate vetrom niekam do zabudnutia. Nezáujem o dianie je spôsobované nulovými hercami prednášajúcimi nezmyselné frázy v hroznej, neprehľadnej nočnej a digitálnej akcii. Je jasné, že nič neskončilo a dávať tento boj dokopy je asi perpetuum mobile. Kto ho zastaví ? (videné 19.06.2020, BDrip) ()

Nix

Velice průměrný poslední díl série, který ani nemá co víc nabídnout než to, co člověk viděl v předchozích dílech. Akční sekvence se dají, ale zbytek s příběhem je nudná vata. Bohužel. A ten otevřený konec? no jsem rád, že už někdo došel k rozumu a nepokračovalo se, tady už to nemělo opravdu smysl. ()

denniys

Jsem velký fanoušek Underworldu....čtyři hvězdy za úžasnou Kate v latexu,která vypadá líp než v prvním díle a za nádherné prostředí zámku Hluboká,Prahy a Kutné Hory....děj se zbytečně šmodrchá a přitom je o ničem-paradox...místo aby přídali 30 min filmu a sérii konečně důstojně uzavřeli,natočí dalsí díl...film má mnoho světlých okamžiků,odcházela jsem z kina spokojená,ale Underworld si zasloužil skončit a skončit úspěšně,šanci nejspíš propásl s tímto dílem.. ()

Pakr

GA Cinema Zlín 11.12.2016 - co jsem chtěl, to jsem dostal, ve svém žánru filmek nezklamal. Bavilo a na nic se nemyslelo. ()

watteville

Jestli chcete vidět noční Prahu v americkém filmu, máte jedinečnou příležitost. S dostatkem jídla a dobrými přáteli se to dá snést jako vánoční zábava – nenadchne, neurazí. Jinak není moc důvodů proč na to jít do kina. ()

DaweForeman

Popravdě jsem byl k tomuhle už od počátku skeptický - ať už předtuchou nebo z komentářů ostatních - a bylo to oprávněně. Sám jsem si říkal, co ještě můžou v tomhle vymýšlet za další zvraty a smysluplný příběh, kdyby skončili u jedničky, tak by udělali asi autoři nejlíp. Zjevně tu příběh vůbec nehledejte a co se týče akce, tak tam toho taky není co moc k vidění. Většina soubojů mi přijde o tom, kdo vydrží co nejvíc zranění a ran, jeví se to strašně syrové (nedopracované) a není v tom žádná technika. Obzvláště je to vidět u posledních 15 minut filmu, kdy člověk čeká nějaké to dobývání pevnosti, desítky mrtvol a nějaký smysluplný vyhrocený souboj s adrenalinem na plný obrátky, ale toho se nedočká. Naopak je to takové nudné a odbyté, kdy je vidět místy, že hercům se jaksi už ani nechce hrát a autoři si ani nedělají starosti s plynulostí jednotlivých pohybů. Jediné, co tu můžu opravdu vynachválit jsou kostýmy a rekvizity, které se jim opravdu dobře povedly. Když se ještě vrátím k příběhu, tak mi připadá spíše takový, že se tam snažili narvat nějaké prvky a nedbali na to, jak to tam v celkovém dojmu bude vypadat - např. sem narveme upgrade postavy, tady zase zvrat téhle postavy, tuhle postavu potřebujeme nějak vyškrtnout, sem potřebujeme nějak vecpat politiku a touhu po moci a proč sem taky ještě například nenarvat mocenské změny že?. ()

darthhokro

Člověk se těší na sexy Kačenu v latexu a dostane tlupu nagelovaných twajlajt buzíků a nějakých elfů. Žádná pořádná krvavá akce se nekoná, jen pindání o nesmrtelnosti brouka. Je vidět že to točila vypatlaná nána, která to chtěla připodobnit k twajlajtu, aby se n to mohli koukat 12.leté romanstické pipiny..... Symbolickou jednu hvězdu za dobře vykitovanou Kačenu, bo ještě vypadá zasunutelně. ()

Shanen29

Pomalu,ale jistě upadající série už opravdu nemá co říci a točí se v bludném kruhu ve snaze ještě něco vymyslet ,ale zřejmě nemá nikdo sílu již navázat na díly předchozí a bylo by lepší to již ukončit. ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Ne!!! Fakt nechápu, že série Underworld má už 5 dílů! Neustále dokola omílaná stejná hovadina! Raději 3x denně tvajlajt, než tohle znova. ()

Knor

Kate je pořád skvělá a sexy, akce je taky ještě docela slušná. Jinak mi ale poslední tři díly včetně tohoto splývají v jeden a ten samý film. Už by to fakt mohli ukončit. ()

Lavinia

Nevěřila bych, že to řeknu, ale přála bych si delší stopáž. A nějaký smysluplný děj. Stále se opakuje totéž, tak blbá snad nemůže být ani Selene, aby stále opakovala stejné hloupé chyby. Série rychle vyčpívá, již není co točit. Ubohé. ()

papadoce odpad!

Ja mám Katuškinu sériu underworldu velice rád. Ona je tak nádherne anorekticky umelohmotná a latexová. Lenže toto je úplne najslabšia časť série. Hlavný lykanský zloduch Marius je žalostne chabý úbožiak, upírsky zloduch Vargo je podobný chudák a akcia zaostáva. Piaty diel nepriniesol nič nové, ale ani nepotvrdil kvalitu starého. Celkom škoda, zvykol som si totiž už na chutnú upírskovlkolačskú osemdesiat minútovú nakladačku, no tentokrát som dostal odvar z odvaru a Katušu s veľkou hlavou. Ako mohli také niečo zveriť ženskej netalentovanej wannabe režisérke. Sklamanie. Strašne odfláknuté. Pol hviezdy. ()

Hedy

MILF upírka Kate se nám již po čtvrté ukázala v sexy těsném kostýmu ve kterém se nebála zabíjet a rozmrdávat nepřátele o stošest. Když se nekoukáte zrovna na její sexy prdel koukáte se na jinou sexy upírku (občas se tam ukáže i vlkodlak ale koho to zajímá). Když už si myslíte že mají hrdinové na chvíli klid tak přijdou další lykantropická monstra a trhají na kusy vše co jim přijde do cesty. Filmu také nechybí notná dávka mutantních hybridů, kříženců a míšenců. Aby toho nebylo málo tak se film posunul souboje na vyšší level za který by se nemuseli ani stydět super hrdinské filmy. Mlatičky mezi postavami v předešlých filmech, kde si Selene občas nabančila o stěnu, nejsou nic. Je trošku matoucí, kdo je na čí straně, kdo chce koho zabít nebo kdo chce koho na svojí straně. Jaká je hierarchie starších, mladších, zubatých a chlupatých? Já možná trochu tuším ale nevěnuji tomu pozornost když se na plátně prohání Kate v těsném koženém obleku a zabíjí jednoho týpka za druhým. Možná jsem kretén co se nedívá na logiku filmu, na předešlé filmy nebo ostatní věci co dělají film filmem. Ale akce se mi kurevsky líbila, děj byl obstojný, ženy a krev se mi na tolik líbily že bych litoval toho kdybych tomu ten plný počet nedal. Jde mu vyčíst spousta věcí, ale to se mi moc nechce. Za mě plný počet!!!!!!! ()

Olsi

Nastavené pokračování z nastaveného pokračování a tak dále. Bohužel úroveň celé série klesá s každým dílem k nule. Spoiler: Nedivím se Selene a jejímu rozhodnutí v rámci filmu vše vzdát a umřít.... a oni jí stejně nenechají, vykoupou ve studené vodě, zmumifikují, přidají trochu bílé barvy, a postaví do další, na dnešní dobu již bohužel značně trapné, přestřelky plné umělých zubů a 15 let staré CGI. Bohužel dokud bude u série pokračovat Kate, budu i já ;-) ()

Mistr_Moon

Tak toto bylo naozaj špatné. Jsem fandou prvních dvou dílů a do jisté míry i čtverky, kde nebylo moc keců a furt se tam lámali kosti. Krvavé války jsou však od začátku nudné, bez překvapení, emocí či alespoň trochu ucházejících akčních scén. Zpracování je vyloženě devadesátkově televizní a sestříhané to je až k pláči. Zápletka a scénář melou z posledního a tak se nám režisérka snaží zatemnit mysl neustálým záběrem na odhalený hrudník nějaké Lary Pulver, která očividně žádné jiné kvality nenabízí. No a bohužel už to tentokrát nezachrání ani Katuš. Tentokrát už působí opravdu staře a v obličeji unaveně. Je vidět, že z hereckého hlediska pro ni už tato role nemá žádný význam. ()

PF 2016

PF 2016