Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

DonBraso

Já snad téhle sérii dám šanci a zkouknu jí celou a né začít od konce :)Po Underworld: Awakening,který mě až překvapivě bavil,jsem dostal vesměs stejnou podívanou i zde.Je to prostě dobře natočený béčko,kde jsou cejtit prachy,ale bohužel se s nima neumí moc dobře pracovat.Co tu napsal Pepinec s tím souhlasím,ty prsa dokážou učarovat hodně,tedy tý Lary Pulver,Kate sorry,ale ty se mi už nelíbíš.Né tak vážně,na béčko je to prostě solidní podívaná,která se nějak drží pořád dokola.Sice je to pořád stejný,jedna zrada,hodně akce,namodralej kamerovej filtr a do toho zde i české reálie z dominantou na zámku v Hluboké,který bez obav utáhnout další díl do téhle ságy.Jedna věc je tu,proč pořád točit další snímky,které jsou víceméně naprosto stejné?Stačilo by přestat na to chodit do kina a nemít takovou základnu jako má třeba i Resident Evil,ale to víme,že nejde.Zde je nutno vypnout mozek,popravdě být věrný fanda série,tak jedu radši na ten zámek :) ()

Plaque odpad!

Nikdy by som neveril, že pri Underworlde siahnem k takémuto hodnoteniu. V časoch môjho tínedžerstva patril totiž prvý diel série k tým najlepším filmom s upírskou tematikou, ktoré som vyhľadával donekonečna. Atmosféra upírsko-lykanských vojen s patričnou prímesou miešancov a mytológie, bola úplne top. Neviem či za súčasné hodnotenie môže len moje dospievanie, ale myslím, že nie. Krvavé vojny sú celkom zbytočným a navyše dokonale nudným dielom celého Underworldu a divákovi nemajú absolútne čo ponúknuť. Všetko totiž už ponúkli v predchádzajúcich dieloch a toto je len čistá komerčná práčka značky, ktorá pod takýmito pokusmi o oživenie dostáva iba poriadne na frak. Okrem obtiahnutej Katuškinej ritule sa v podstate nebolo na čo pozerať. A to, bohužiaľ, nebolo ani príliš často, aby to stačilo aspoň na jednu hviezdu. ()

t.b.kat

Tak tenhle díl se opravdu nepovedl, aby film měl alespoň nějakou logiku už se tu vytváří jakési pseudopropojení do minulosti. Je to chaotické a tupé a akčně naprosto nudné proto 1* ()

Domas88

Akce bez čehokoliv jiného, a 2* jen pro Kate... Jinak na tohle se dívat, pouze jako velký fanda ságy Underworld... ()

vodkasesemte

Todle už tak dobrý není a je vidět, že to točila nějaká kráva. Ten odpornej homon v hlavní roli - ano, už to neni one-woman-show - se nedá vydejchat. Takovej zasranej buzerant, kterej se směje na kameru, jen protože mu nikdo (z Lykanu) neuřízne hlavu. Na pátém dílu Underworldu právě vidíte, jak ty předtím byly dobré. Zbyla jen Kate oblečená do kuže, jak vy odbornici řikáte. Ale i tak to stojí za to. Nicméně s hodnocením musím jít prudce dolu. Ty roztahaný dialogy o hovnech, … neuvěřitelně dlouhý statický záběry do prázdna. Krve, že by ses nedořezal. Efekty na zblití, … To snad točil někdo jinej! Velký zklamání. Alespon Resident potěšil. Ale ted k věci, odkazu na to, co přijde, tam bylo celkem dost. Nebudu tentokrát vypisovat dialogy, protože, jak jsem řekl, stály za hovno, tak si jen připomeneme jeden moment. Z těla mu vytáhla sledovací zařízení - v upírech si musí poklepat na hlavu snad každej. To, jak drží baterku před pistoli, je strašný. Ten novej herec je čím dál větší gay, těžko to nějaká 40-cítka nasoukaná do latexu spraví. Tomudle dám snad odpad, pokud se neobjeví nějaká závratná změna. Nicméně mohlo to dopadnout mnohem huř, takže jsem nakonec, co jsem se uklidnil, i celkem spokojen. Pětka byla jíza, od začátku do konce. Stejně jako dvojka a jednička. Todle musel dělat někdo jiný. No, ted se na to dívám znovu od začátku s vyplnutým zvukem, domýšlím si text a není to tak špatný. Dokonce bych u toho i vydržel, kdybych nemusel ven! Dobře si to rozdali tam v kleci, to překonalo moje představy z traileru. Paradoxně je zachránilo slunce. Konečně auto jevilo známky poškození, když projelo bránou. Oni ted jedou na koních, to mě poser. Mám pocit, že Wiseman měl ještě tolik nápadu, že by to vystačilo na další film. Nebo nedostatek na jeden souvislý, jako v předešlých dílech. Ááá, prstýnek! Vzpomínka na tatínka. Ona je neviditelná, teda strašně rychlá! To asi nemají všichni, tudle schopnost, jinak by se to tam proměnilo v město duchu. Tvl, to sou jatka! Jeti. Ten jazyk. Ta ještěří délka mi trochu dělá starosti. Omlazení. Typické rituály zvyklé u vampíru, ted bez lekrace. Nicméně mi to pořád přijde takové násilné. To je samý podřezávání krku. Brutalitou v tomhle dílu nešetří. To by mělo bejt přístupný minimálně až od 15-ti. To tam nemaj žádnou bezpečnostní agenturu, která by jim hlídala barák ve dne? Zaklepou na dveře, jasně. Jen nevím, jestli 10kg C4 bude stačit. Ty štíty jsou účinný, ale nejlepší zban je světlo, to je fakt! Kde na to ty tupý zvířata přišli? Pořád nevím, co znamená ten světlý přeliv. Ted si to rozdají hezky postaru. Ted z toho je trochu Matrix. Ale efekty a komba pěkný. Nestěžuju si. Jen ty všechny nový mechynický pistole neznám. Jaktože je vidět v zrcadle? Ona s ním nebude bojovat. Kromě toho, že mu vyrve páteř. Pozor SPOILER. Nakonec všichni upíři získají schopnost se procházet na sluníčku a trochu si užívat života v Karibiku. ZASE. One eye symbolika, ale jinak nějaké provázanosti s naším světem jsem si nevšiml, na rozdíl od RE. Ani v předešlých dílech nic není, kromě otázky genetického inženýrství, hybridu, překonávání hranic temnoty. Žádný jiné upírské zpracování nenarušuje tyto základní pravidla, až na Underworld. Skoro jsem si nevšiml, že se jim nepodařilo vtěsnat do scénáře nějakýho negra. Ale abych za to dával nějaký extra body, to snad ne. Jen že takhle by to mělo bejt pořád. Jo a doufám, že si všichni všimli použití technologie CGI v někteých částech. Ten zadek v kleci asi taky nebyl její... Ale jo, pořád je to setsakra píchatelná milfka! ------------------------- I am reborn and my eyes have been opened to the sacred world and the PROMISE of what is yet to be. There is no beginning. There is no end. There is only the becoming. PS verbal mě zabije. PS2 Wacoslav to zabil uplně. () (méně) (více)

Wladiis odpad!

Človek by povedal že po tých dieloch predtým to začne byť zaujímavé ale ono nič. Chvíľu som sa zamýšľal nad tým či dokážem za dve eura v mojej peňaženke natočiť podobný film ale nakoniec som zistil že nie pretože môj by bol 10x lepší :). Bolo zaujímavé ako som pri filme ktorý trval hodinu a pól zostarol o 20 rokov. Ďakujem už si neprosím ďalšiu časť iba že by ste ma nechceli zabiť. Bomba že diely z roku 2003 boli lepšie ako z 2016 LUL ()

CrazymanM

Ach jo,prosím vás už dost!Přestaňte už s tím,neříkám,že první díly byly bůhvíjak skvělé,ale tohle už je hrůza!!!Dívám se jen z nostalgie a i ta má své meze!!! ()

Pajislav

Prosim vás, wetlook látkový catsuit, né latex... V tom by nevydržela natáčet ani 5 min, by se jí roztekl makeup :) ()

prochyn

Kate Beckinsale je ve svých 44 letech docela kočka, ten latex jí sluší. Potěšily mě záběry z českých luhů a hájů. A to je tak všechno dobré, co se dá o filmu říci. Téma je vyčerpané, ale značka filmu stále vynáší, tak proč se na tom nesvést. Příště by se mohli upíři zkřížit s mimozemšťany a lykanti se svědky Jehovy. Mohla by to být sranda, ale já to nezjistím, protože už s touto sérií nebudu ztrácet čas. I Ordinaci v růžové zahradě jsem dal šanci a dopadlo to podobně. ()

blondboss

Režisér sa nechal počuť, že nás čaká ešte šestka. Tak tej rovno dávam umieračik, lebo toto piate pokračovanie bolo skutočne len vývarom z toho, čo už tu bolo a táto séria sa absolútne nikam neposunula a neponúkla nič nové. Jediným výrazným plusom Katka Beckinsale, bez ktorej si túto už tak sprznenú sériu neviem predstaviť. Podľa mňa bohato stačila nejaká trilógia a bol by z toho možno aj kult. Takto je to len ďalšia obohraná horror story. 40 % ()

Mikecat

Úžasné scenérie, zaujímavý príbeh upírov na úpadku, staré dobré súboje ale už niesú čo bývali - menej je niekedy viac. 300 lykanov a 200 upírov na jednej kope, strácate prehľad kto kde je a čo sa deje. Záver ale výborný, trochu na zamyslenie: vo vode je cesta, ako aj Kate v bielom a blond vlasoch a kto ju vlastne zachránil.... ()

blazma

Nejspíš poslední díl, kdo ví.. Kate je pořád skvělá a každým rokem víc a víc sexy. tahle role jí prostě sedla a je hlavním úspěchem této série. Bohužel Michael umřel a je to škoda, jelikož byl hlavní postavou v prvním filmu, pak šel na vedlejší kolej a nakonec ho jenom zametli pod stůl s nadějí, že si na něho nikdo nevzpomene. Celkově je konec trochu víc scifi, ale nijak se to nevnucuje a dá se na to stále koukat. ()

GejmronCZ

Takže....rekapitulace celé série. První 2 díly byly efektama fakt strašný a hudba taky špatná (ovšem vždycky se pro mě najde kousíček toho, co bych poslouchal furt). Příběh se mi zdá, že byl nadhozen docela i dobře, ale postupně to upadá, což je škoda. Čím novější díly, tím lepší efekty i hudba. Zdá se mi, že tato série má pořád skrytý potenciál, ale ne a ne ho objevit a to je obrovská škoda. Tento díl se mi zdá ze všech nejlepší a to jak po vizuální stránce, tak i té hudební. Výkony herců byly dobré, takže na ně si stěžovat nemůžu. Jedině to, že některé momenty a věci byly zbytečně uspěchané a ty 2h to klidně mít mohlo, určitě by to dost pomohlo. Teď zase celkově...postava Kate jakožto Selene mi mega moc připomíná Alice z Resident Evilu. Vlastně i její zabíjení a styl boje, všechno. Připadá mi, jako by to okopčili skoro až, ale jelikož se tyto série točily vlastně ve stejné době, tak nevím nevím no. Nebo jestli někdo z tvůrců pracoval i na RE, to fakt nevim. Každopádně když to porovnám s RE, tak je to slabota, co si budem, ikdyž teda zrovna tenhle díl už je fakt dobrej. Možná mému hodnocení taky pomáhá fakt, že tu vidím i 2 známé tváře, které mám docela rád. A to Theo Jamese, kterého jsem poznal v sérii Divergence jako 4ku a Charlese Dance ze Hry o trůny jako Tywina Lannistera. Theo se mi v Divergenci fakt líbil a Charles si získal můj respekt, když hrál v GoT velmi ctěného Tywina. Nicméně, když to teda shrnu, tak kvalita od prvního dílu pořád stoupá až sem, ale je škoda, že ta kvalita nebyla taková celou dobu. Velká škoda. Nicméně, co bych tvůrcům vytkl je opravdu příběh a vývoj Selene. Mohlo to být lepší, mnohem lepší a vlastně by se tato série poté dala i prodlloužit a díl by opravdu nemusel mít tu hodiu a půl, ale rovnou celé 2 hodiny a jen by to pomohlo. Sem tam teda bych hodil i lepší záběry a kameru trošku jinam, ale to je prostě zpětnej pohled, to se už nezmění, škoda to je no. ()

PF 2016

PF 2016