Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Sheemass

Další pokračování série Underworld, je velmi únavné a hlavně zbytečné, než tyto další filmy, raději měla série již dávno skončit nějakou parádní krvavou bitvou. Postavy volně umírají, pak se zase vracejí, trikově nepovedené, bohužel přeměny na lykany působí velmi levně a celkově film je horší béčko. Malým bezvýznamným plusem jsou české lokace, ať už Praha či zámek Hluboká. Jinak film nepřenáší nic nového a bude pravděpodobně zapomenut jako díly minulé. ()

Fredolino

Jedna hvězda pouze proto, že se na předchozí dalo docela místy i koukat, ale co bych chtěl, kdyř se režie chytne skvělá feministka a myslí si že pouze nuda a krev dělají film skvělý. ()

Mina230692

Underworld... co k tomu dodat no...Byla jsem na tom dokonce v kině ( přítel je fanda této serie :-/ ) Kate nám trochu zestárla a na některých scénách (a neříkám že je to špatně) dokonce vypadala na svůj věk. Na Thea Jamese byl ovšem moc hezký pohled (otázka vkusu, a mě se teda celkem trefili). V podstatě taková dost lehce zapomenutelná záležitost, ostatně jako všechny předchozí díly. Takový slušný průměr. Nic nenadchne, nic nezklamě kdo zná tuto serii už ví. Takže mé doporučení: Mrkněte na to, nečeká Vás naprosté zklamání, a rozhodně to nebude zase tak nepříjemná podívaná. ()

endymion

Na Kačenku v latexu a polonahou Irene Adler se sice vždycky rád podívám, ale na mi stačí fotka. Film toho bohužel mnoho navíc nenabídne a příběh se za celou dobu neposune vůbec nikam. Jediný dobrý nápad se světem za světem zůstane naprosto nevyužit, kromě té mírně gandalfovské metamorfózy. Asi už je načase tuto ságu ukončit, pokud možno důstojně. ()

Pythonator

Kdo je fanoušek série, ten musí být nadšený i dalším dílem, neboť se zdá, že jsou všechny Underworldy víceméně kvalitativně stejné, ať si kdo chce říká co chce. Koho tato série nechytla, tak ho nemůže chytit ani tento film. Katka je pořád stejně sexy a dočkáme se i jakéhosi jejího upgradu. Navíc je ve filmu na pokochání i nějaká nová sexy bledule, takže není proč si stěžovat. Akce je akční, kamera skvělá, scénář jako vždy na prd, ale kdo to miluje, není co řešit. Scéna s vyrvanou páteří je kouzelně děsivá a od rozkroku rozpůlený lykan taky potěší. ()

CheeseFigure

Nevidel som ani jeden Underworld, preto som sa na začiatku v menách strácal. A to zapríčinilo, že som sa, jemne povedané, nudil. Aspoň tam bola Kate Beckinsale v latexe, takže to to znechutenie zo strácania v menách a vzťahoch vyrovnalo. A čím viac sa to blížilo ku koncu, tím viac som sa nielen že začal (logicky) orientovať, ale aj baviť. Ten film sa stával tak strašne absurdným, až bol dokonalým. A Kate Beckinsale tam bola stále v latexe. Bohužiaľ, začiatočná nuda sa postarala, že to dostane len 3 hviezdy. Ale ako tak pozerám hodnotenia ostatných, tak som ešte dosť štedrý. ()

zekon

30 minut OK, jenže pak už je to pouze omáčka a ždímačka ze slušné série a slušně nastartovaná zápletka je spláchnuta do fekálu. Všichni jsou neskutečně tupý, nekonečné zásobníky jsou na místě, proč použít na obranu tak důležítého místa těžké zbraně, automaty nám stačí, prostě matlanina pro děti. Trikově dobré, nicméně ani ta obrovská banda Čechů co se na filmu podílela to nezachrání. ()

Monditrade

Asi trochu zbytečný, ale koukat se na to dalo.. kdyby tam zase nehrála Kate, tak už by tam nebylo na co... za ní hvězda plus... ()

Rakoid

Jednoznačně nejhorší díl série. Děj není až tak hroznej, respektive je, ale ne o tolik horší než v ostatních dílech, ale tady mi prostě absolutně neseděla "combat" režie. Nelogické souboje, např. to zahazování meče 3x za sebou nebo to rychlé přemísťování....A to jsem viděl všechny díly v rozmezí týdne, takže porovnávám objektivně. ()

chosan

Již to postrádá tu jiskru z prvních dílů, ale určitě to není nekoukatelný film. Ba naopak. Je to film tak na 60%. ()

Mistr119

Tak tenhle díl Underworldu už je opravdu o ničem... Už tady zůstaly jenom ty nekonečné boje, které už se vedou vlastně bez jakékoliv vnitřní příčiny. "Ukončení" války berou obě strany tak, že vyhraje ta jejich strana tím, že si z krve hybrida stvoří supervojáka... Ano, přesně takhle končí přece každá válka, každý spor mezi lidmi, že té jedné straně zabijeme velitele a oni se skrčenými ocasy zalezou zpátky... ovšem dokud nesesbírají síly k odvetě, že? Aha? Navíc k technické stránce...film je tak tmavý, že sledovat jej v prosluněné lokalitě a nevidět přitom vlastní odraz na zařízení člověka nutí zalézt do temné kobky a přesvědčovat sebe sama, že se v lesklých plochách odrážet nebude, čímž film podstrkává stranu upírů jako ty kámoše a ty, kteří mají tuhle válku vyhrát... Závěrem, 1* dávám za poslední repliku hlavní představitelky, která se tentokrát povedla a je tak aspoň něčím zajímavým, na co se vyplatí tu hodinu a půl čekat. :) ()

Martin29

Selene je pronásledována jak upíry (jelikož zabila jakéhosi jejich vůdce jméno už si nevzpomenu, ale Underworldy předchozí jsem viděl všechny) tak vlkodlaky. Jednoho dne je jí udělena milost s tím, že upíři potřebují, aby vycvičila nové smrtonoše a že nový vůdce Lykanů je pro ně velkou hrozbou. Vše se samozřejmě zvrtne V rámci žánru a Underworldů lepší průměr taková nenáročná popcornovka nenadchne ani neurazí v těchto dílech už nejspíše nelze s ničím novým přijít (jsou zde podobné scény jak v předchozích například pokus o vraždu upírské rady nebo ´´nesmrtelný,, vůdce lykanů opět záporak ze strany upírů tentokrát pro změnu ženská) ()

lex85

Bohužel nejslabší z celé série, od prvního dílu který byl originální a měl určitý spád tak z tohoto zustalo už jen málo. ve filmu je hodně nedokončeních malých příběhů a celé je to nemastné neslané. Občasné záběry na prahu to buhužel nezachrání. ()

Maric

Tak si tu tak pročítám recenze od jednotlivých uživatelů/uživatelek a koukám, že se tu ničí šance dalšího filmu na aspoň průměrnou návštěvnost. Mluví se tu o vyprázdněnosti filmu, a že neexistuje kvalitní příběh. Dámy a pánové, nechci se Vás dotknout, ale co jste čekali od filmu s názvem "Blood Wars"? Já osobně čekal bitvy mezi aristokratickými upíry a rebelantskými vlkodlaky. A přesně to jsem dostal. Nemluvě o tom, že české prostředí upírům nemohlo sednout ani o kousek lépe. Skoro jsem začal věřit, že tu u nás sídlí. Samozřejmě, že se nejednalo o nějak duševně hluboký film, ani nemá ambice zapsat se do historie, ale dává fanouškům této série to, co chtějí: boje, řeže, napětí, luxusní upíří modré oči, vlkodlačí proměny apod. Spoustu lidí tento film haní, a říká, že nemá cenu na něj chodit. Já si zase myslím, že je to o tom, stanovit si přiměřená očekávaní u každého filmu. Pokud si uvědomíme, že se jedná o x-tý díl v upírsko-vlkodlačím bijáku, pak film očekávaní splňuje, a poskytuje divákům příjemnou, nenáročnou a v Čechách se odehrávající řežbu. Za mě doporučuji shlédnout. ()

PsenickaR

50% a více ani trochu. Ano, pořád je to Underworld, Kate to pořád sakra sekne a dočkáme se i nějakého toho krvavého masakru. Ale celkově to byla splácané dohromady, jako by se jednalo o několik seriálových epizod. Úvod už poněkud hektický, kde jsem se pomalu nestačil rozkoukat a takto to jelo celý film, skok sem, najednou skok tam a v tom konec, který tedy taky nic moc nepředvedl. Je to škoda, protože to mohlo a mělo dopadnout lépe, ale když se sejde neschopný tým tvůrců, tak je to pak těžké. ()

catwillows

O ničem.... absolutně se děj nepohnul nikam a musím říci, že naprosto zbytečný film. Pro mě jakože milovníka prvních dvou dílů, je povinností chodit i na ty další... ale na ten následující( pokud díky tržbam vznikne) už asi nepůjdu ... i ten blbej Resident Evil už ukončí, a já se na něj rozhodně těším víc, než na toto zklamání konce roku ... sorry Kate, ale Len psal lepší scénáře .... ()

Hyenodhon

Poslední ze série střetu Vlkodlaci v. Upíři se nám opět vrátilo v podobě "one women show". Děj opětovně nikam nevybočuje a nedočkáme se ani překvapivého zvratu, kdy většina z dějové linie je poměrně očekávatelná. Upírka zamilovaná do lykana, intrikující Starší, smrt-nesmrt už v téhle sérii ničím nepřekvapí. Selene kráčí filmem jako totální vyhlazovačka a její schopnosti už přerostly únosnou mez. Navíc jakákoli porážka je vlastně upgradem schopností. Budiž, je to určitý styl, který lze od tohoto žánru čekat. Problém je v tom, že ostatní postavy, nezaujmou v zásadě ničím a nechávají tak vyniknout plochost charakteru hlavní hrdinky. Vůdce vlkodlaků postrádá jakoukoli drsnou animální přitažlivost, kterou byste od lykana čekali, budoucí vůdce upírů, je zřejmě liberální pacifista atd. Film tak před zatracením zachraňují záběry z Prahy (pro znalé) a závěrečná bitka na Hluboké, která ze 2/3 stojí za to. ()

Lucky Eda

no nic noveho nas opravdu necekalo zase ta stejna pisnicka jine prostredi postavy lokace super podívaná..krvave by to taky slo ale proc sakra spatlaj tak nesmyslne zaporaka a zabijou meho oblibeneho Misu mel fakt dostat vice prostoru.. ()

PORTER44

Další díl série nijak zvlášť nevybočuje z řady,opět skvělá bitva mezi upíry a lykany,navíc se objeví nový druh upírů ze severu a část bitvy se odehrává na ledu a sněhu,nej scéna z bitvy když už to vypadá že upíři prohrávají objeví se obživlá Selana a vše zvrátí.Efekty povedené,herecké výkony včetně Čechů v poho. ()

PF 2016

PF 2016