Lovreňáci a Velraňáci jsou dvě party kluků ze sousedních vesnic. S vervou sobě vlastní se nenávidí a bojují proti sobě s odhodláním svých statečných dětských srdcí. Jejich netradiční válečné trofeje - knoflíky, šle a pásky jsou na druhé straně vykupovány výprasky a tresty stejně urputných rodičů. Chlapci procházejí těžkou zkouškou, která jim dá poznat to nejdůležitější v životě. (oficiální text distributora)

Lenykov

Jestli jste se někdy hádali, nebo respektive lámali hlavu nad tím, kdo že bude váš vůdce (velitel), tak se stačí podívat na tento geniální film a máte po problému...no a kdyby jste měli někdy problém s klukama z vedlejší vesnice, tak se opět podívejte na tento film...ale podívejte se na něj každopádně, i když nemáte žádný problém, protože stojí za to...a počkejte si na konec, protože ten je nejlepší... ()

bernau84

Málokterý film víc chytne za srdce jako tento , má všechno - akci,humor,pláč,hrdinství a i trochu lásky (proč by jim jinak holka šila ty hory spodků že) vůbec si nemyslím že by léty ztratil na síle, když si odmyslíte kulisy byl by použitelný i na dnešní dobu. Už nikdy jsem neviděl tak přesvědčivé dětské herectví jako tady. Scéna s tím jak opijí malého Gibousica (nevim jak se to jméno píše) je super a dnes by už asi neprošla. ()

Novik

Kdybych hodnotil 1 polovinu filmu dal bych jistých 5*, protože ta druhá polovina je o poznání méně vtipnější, jenže musím hodnotit celý film takže ty 4* jsou jasné. Ps: To je dobrý pití ! :) ()

prasjanko

Tak som sa vrátil do detstva a môžem len ľutovať, že som to nevidel vtedy, keď som ešte čítal Winnetoua a keď sme sa hrali na Robina Hooda a Malého Johna, keď sme sa u babky na dedine mlátili s chlapcami z horného konca a stavali si bunkre z balov slamy, alebo plietli povrazové rebríky do nášho úkrytu na čerešni. Tej starej čerešne už niet, ale šarmantne natočený film mi napriek veku (môjmu aj tomu filmovému) urobil veľmi veľmi pekne na duši. ()

Alagaesie

Tenhle film jsem až do dneška možná nikdy neviděl nebo čertví, ale doma byl vždycky hojně citovanej (možná jen ta jedna věta, ale za to jí používáme). ‚Impotent … Impotent … Impotent … – Tatí! Tatí! Tatí!‘ – mrňous výbornej. A kdo je vůdce? Chudák opilej. Tady byla plynová komora takřka úsměvná. Sociální rozdíly patrné už třeba na latrýně. ‚Dřív nebo pozdějc se mně bude chtít čůrat - a někam to týct musí.‘ Nora s liškou pobavila. Scéna ze zajícem potěšila. Bohužel, žabomyší válku neuťala. Pseudotank mě položil. Nechápu, co si „traktorista“ chtěl dokazovat, vvždyť na tom byli všichni totál stejně. Starý místo vyčinění nezbednejm synátorům dělali stejný, ne -li nebezpečnější kraviny. LeBracův útěk napínavej. A dub se dává prasatům. 5. * je z nostalgie. ()

Falanx

81%  Ale jo, byl sem taky spratek -  co na to večer v TV nadšeně čučel, druhej den dopoledne sbíral šutráky a mrskal je po cizejch  harantech.  Pak mi vyrazili přední zuby ..."Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil". ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie