Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

mirekem

Jako gastronaut kvituji s povděkem snahu o zachování autenticity a věrohodnosti. No a taky, že se do tohoto fajn dílka zamotal i Gordon Ramsay. ()

JohnCZ

Mám rád kulinářské filmy, ale tady mě až tak nezaujalo ani to jídlo a hlavně mě štvalo, že divák dost dlouho neví, která bije. Jako kdybych se díval na druhý díl něčeho bez znalosti toho prvního. Na druhou stranu působí Burnt až překvapivě realisticky a kde byla Láska na kari spíše barevná a zábavná, tam zase Burnt působí o mnoho uvěřitelněji. Akorát ani zdaleka ne tak sympaticky. ()

Tryskomyš

Další z pěkných kulinářských filmů. Všechny pokrmy zde předvedené absolutně lahodí oku. Jen škoda, že je nemůžeme ochutnat. Jen ten konec je trochu bez konce zdá se mi, ale jen maličko. Je zde dobrá hudba Roba Simonsena. ()

ivishka

Hotové foodporn na talíři. Bradley Cooper chytl na chvíli manýry Gordona Ramsaye a zdá se mi, že se jím dost inspiroval. Jeho genialita a výbušnost jako by mu z oka vypadla. K Bradleymu se mi ale úplně nehodila ta ocenění a moc jsem mu nevěřila co se z toho vyklube. Na pozadí všeho toho foodporn nemohla chybět také klasická romantika a trochu krve. Film měl možná všechno ale natolik mě nepřekvapil, abych jej lépe ohodnotila. ()

Wysch

Actually not a bad movie. A to jsem ten film fakt nechtěl až tak moc prožít, abych si uslintával do klína. Vono to naštěstí o tý kuchyni až zas tak není, a proto si s klidem můžu říct, že Favreau je lepší Chef :) ()

Baronne

Paráda. Takový kuchařský orgasmus. Má to skvělý a rychlý spád, 100 minut uteklo neskutečně rychle. Film je plný nečekaných vyústění a vtipných situací. Bruhl exceluje stejně jako Cooper. Jediná velká nevýhoda, co jsem pocítil je, že po 40 minutách jsem měl hlad.. A nepomohl popcorn ani kokýna. Jinak ale vřele doporučuji, i přesto, že na 5tou Michelinskou tomu ještě chybí špetka oregana. ()

JJ.Gibson

Poměrně nesympatický Adam Jones, který se honí za dokonalostí svých jídel. No možná z toho bude něco zajímavého, ale pro mě se tak nestalo. Hrozně mi zde chyběla bližší seznámení s jakoukoli postavou. Proč je Adam Jones tak neskutečně vyšinutej, kvůli drogové minulosti, kvůli tomu co se stalo v Paříži, což vlastně pořádně nevíme, nebo kvůli úplně něčemu jinému, nebo si to snad rozdával s Danielem Brühlem, to jsem také moc nepobral?!? I se zbytkem postav se scénáristi neobtěžovali blíž představit. Např. proč "protivník" Jonese roztřískal svojí restauraci, jen díky dobré recenzi Umy Thurman, vždyť nešlo ani o Micheliny. To mi hlava nebere. Pro mě fakt za dvě! Začínám ztrácet víru v kuchařské filmy viz Chef s Jonem Favreau... ()

Tirion

Docela zábavné, rychle to uteklo. Ale jinak vlastně dost průměrná věc. Žádná lepší myšlenka. Takový slabý odvárek čehokoliv... Je tam pár lepších hereckých momentů, ale nic nezapadá do nějakého většího komplexu. Škoda! ()

kaylin

Mám prostě rád filmy o vaření, i když u tohoto jsem si myslel, že to bude jen romantika. Ve skutečnosti je to tak trochu i psychologické drama, které ke konci úplně nefunguje, díky dramatickému a možná trochu zbytečnému zvratu, kterým se vlastně nic nezměnilo. Herecky ale výborné a překvapivě jsem se do děje zažral. ()

Makky

Burnt je dobrá kuchárčina, ktorá je 3/4 filmu zahľadená v snobstve hlavnej postavy. Načŕta množstvo zbytočných motívov a podstatnému sa nevenuje do hĺbky. Bavil som sa, na Bradleyho a Siennu sa pozeralo fakt dobre, mám však pocit, že potenciál snímku bol ďaleko vyšší. ()

Rakosnicek77

A tady jsem byl zase jednou hodně potěšený, tím jak pohodový to pro mne byl zážitek. Kuchařské show miluju, a Dokonalý šéf, byl takovou dokonalou filmovou show. Tohle už není vaření, to je umění... Tím nechci degradovat náš guláš s šesti, ale tohle je prostě úplně jiná liga. Možná taky zkusím v očekávání kvalitního jídla, nechat ležet vidličku pod stolem :-) ()

slunicko2

O úspěchu, partě, přátelství a lásce. 1) Herci jsou příjemní, žádní prvoplánoví krasavci, ale působí jako rodina. A ten happy end... 2) Kdo touží po kratší verzi orgiastického zážitku z filmu, nechť si přečte neobyčejně výstižný verbalův komentář. ()

Lucjen

Bradley Cooper hrá druhého Gordona Ramsayho a nehrá ho vôbec zle, Miller je sympatická a Brühl ma ešte nikdy nesklamal. Thompson a Uma Thurman už boli iba takou čerešničkou. Na filmy o varení sa pozerá vždy dobre, čo si budeme hovoriť, už len pre menšiu inšpiráciu. Burnt sa však snaží byť aj vzťahovou drámou a vôbec mu to nejde. Oveľa viac by ma potešilo trochu nadhľadu. Začínam mať pocit, že čím viac silných hereckých pilierov sa v nejakom snímku objaví, tým viac sa zabúda na scenár. A je to sakra cítiť. ()

Martpod

Já ty žrádelní filmy žeru, ale škoda jen, že mnohem víc než tyhle upjatý, precizně vypíglovaný talíře mě za srdce chytil živelnej sendvič v papírovým sáčku od Favreaua. ()

Kopik

Zajimave a necekane zvraty, nadcasova pointa, prekvapive herecke vykony apod. - to od Burnt necekejte. Jedna se o klasicky romanticky film s pridavkem prijemneho prostredi michelinske kuchyne. Nicmene ve zbylych aspektech klasicka prumerna sed. ()