Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

Kimkong

Nic jsem od filmu nečekal, nic extra jsem nedostal. USA je zde zobrazeno jako agresor. Británie jako přizdisráč. V podstatě celý film se věnuje přehazování zodpovědnosti ohledně odprásknutí teroristů a dilema, jestli je civilista více než potencionální větší počet obětí. Pro mě by to nebylo tak dramatické. Většina zůčastěných si chce za každou cenu ochránit své korýtko. Přesto dobře natočený film o ničem utekl. ()

miki68cz

Trapně rádoby nostalgicky a dojímavý film. Pro mne bez emocí, plný nudy a trapného tlačení na pilu. Nedoporučuji ()

Bigfuckman

Moc pěkná agitka citově smýšlejících anglicko-emerických vojaků a politiku, kteří si přehazují odpovědnost jak horkej brambor! Fakt někdo věří tomu že by je v bombardování zastavila mladistvá prodavačka chleba?? ()

subic

Britský vizuálně velmi slušný film o takovém jednom asi ne úplně běžném dni britských jednotek v Keni. Americký prezident má seznam teroristů. Tito mají navíc ty obávané výbušné vesty. Satelitní oko zjistí pořadí 2.,4. a 5. Pak už stačí tam jen vypálit raketu. Jenže k tomu je ještě potřeba, aby celá řada byrokratů dala souhlas, protože to není jen záležitost armády. Mise je konečně splněna po hodině a půl filmu, ale bohužel ne úplně bez civilních objetí. Takže jak říká Alan Rickman, nikdy nepoučujte vojáka o tom, co je to válka. Helen Mirren v uniformě v roli plukovníka taky jen tak neuvidíš. Autoři asi nějak chtěli polemizovat o tom, co je morální a co ne. Takže zase tak úplně mě to nenadchlo. ()

Pete

První obětí každé války je pravda. Tesat do kamene tenhle citát! Navíc je to vlastně pro tvůrce vedle umělecké licence alibistická výmluva, pokud nezobrazují vše zcela věrně podle skutečnosti. Jinak je však pro kýžený efekt maximálně zjednodušené Oko v oblacích celé o jednom jediném, zato zásadním dilematu: stojí oběť jednoho civilisty za potenciální záchranu civilistů dalších? Divák o tom zde může, stejně jako většina protagonistů, dumat z pohodlí polstrovaného křesla. Obrovská osudová škoda, že obdobné procedurální, byrokratické, a především morální překážky a zábrany jako zde Britové nemají také teroristé na té druhé straně. Každopádně napětí by se při sledování téhle malé vojenské akce místy dalo krájet, stopáž je velmi rozumná, a tak hvězdu přidávám. ()

Facerr

Tak ne voda, ale chleba je život. Zase jeden z filmů se silnejma etickejma dilematama. Tohle se Britům docela povedlo. Tři silný hvězdy pro minimalistickou podívanou s maximálním účinkem. ()

NeMiQ

Bál som sa zase nejakej nepodarenej americkej hrdinsko-emotívnej sračky, pretože som si nepozrel krajinu produkcie. Musím uznať, že scenár ma držal v napätí dosť dlho a skončil tak ako skončil. Za pozitívum dávam obsadenie hercami, napätie a neposranie záveru. Na jednej strane veľmi pozitívne hodnotím postoj postáv k problematickej situácii, dialógy a prehodnocovanie zmien situácie, no na druhej strane je človeku ľúto, ako sa dá takmer čisto matematicky a štatisticky dosadiť do rovnice ľudské životy a vyrieknuť ortieľ nad nimi. Vskutku nezávideniahodná robota. Veľmi dobre vybalansovaná politicko-vojenská hra, ktorá bola aj neskutočne chladná a pragmatická, ale zároveň dostatočne ľudsky citlivá. Me likez. ()

daniel.98

Celkem zklamání, jelikož tento film prakticky jen zachycuje byrokratický proces, to jak nikdo nechce nést zodpovědnost a jak se politici, jako obvykle, nemůžou dohodnout a jenom se hádají. Film, který u mě nevyvolal naprosto žádné emoce, napětí, vlastně nic. ()

Sakulnikov

Válka ve východní Africe z Nevady. Otázka legality ve válce je vždycky složitá, ale skrze drony v rámci asymetrické války je ještě nejasnější. ()

Vasyl

Nevěřím že političtí srabi mají co mluvit vojákům do schválených akcí. A nevěřím že vycvičenej pilot ozbrojenýho dronu má problém odpálit 5 nebezpečných čmoudů kvůli jedné malé holce co zavazí. Ale jinak dost zajímavej pohled. Moderní válka by mohla vypadat nějak takhle. ()

srolyma

No jestli to opravdu při povolování útoku bezpilotního letounu chodí takhle, tak se není co divit, že tu tzv. válku proti terorismu prohráváme na plné čáře. Na mušce dronu jsou tři hledaní teroristi a k tomu jako bonus dva sebevražední atentátníci chystající se vyhodit do vzduchu nejspíš nějaké tržiště či obchoďák, všichni hezky spolu v jedné místnosti. Jasná situace, není co řešit, tři dva jedna, mačkám spoušť a pá pá. Stovky zachráněných životů, děkujeme. A že vedle zaměřeného teroristického doupěte prodává nějaká holčička chleba? No jo, to je sice smůla, ale to se kvůli tomu musí svolávat div ne rada bezpečnosti OSN, aby tu jednu jedinou pravděpodobnou civilní oběť schválila? To zůstává rozum stát. Ale film je to excelentní. V podstatě se vše odehrává v reálném čase, ale ani na chvilku to nezačne nudit. Napětí od začátku do konce. ()

DanielP.

Emoce jsou to co dělá z lidí lidi. A však zde jich je zbytečný nadbytek a filmu škodí. Odpovědnost za činy a politická hříčka je v tomto ukázána dosti trefně a však pláč vojáků spíše směšně. Celkově film je velmi kvalitní a nenudí. ()

heavy66

Západ čelí fanatickému odhodlání sebevražedných atentátníků technickou dokonalostí. MQ-9 je dobrý a efektivní způsob jak vést válku s teroristy. Jen bychom neměli zapomínat, že i na druhé straně žijí lidé, kteří s tím nemají nic společného. ()

Cannonball

Ma to nieco do sebe ale predsa mam pocit ako by posledna tretina bola slaba a finalne sceny hlavnych postav to mali zachranit. Ale mne sa plakat ani len nechcelo a to sa mam za pacifistu. 65% ()

Plaque

Nikdy by som neveril, že ma bude baviť takmer dve hodiny sledovať zvadu všetkých možných papalášov o tom, či zdemolujú jednu chajdu v Nairobi. A keby len bavilo. Normálne ma to pripútalo k sedačke. Neustále skypovanie a chatovanie o tom, či podporiť alebo zahubiť miestne súkromné podnikanie malej černošky, bolo napínavejšie ako kdejaký súčasný akčňák, v ktorom sa to výbuchmi, zabíjaním alebo superhrdinami len tak hemží. Herecké výkony boli geniálne a kraľovala im Helen so svojou maskáčovou etikou. Film, ktorý ukazuje ako sa dá vytrieskať z minimalizmu úplné maximum a pritom je k tomu potrebné celkom málo - solídny príbeh, dobrá réžia a patričné herecké výkony. Tlieskam! ()

pafka

Pal! Nepal!... Pal! .... Nepal! Pal! Nepal! Tak tohle je prosim dej tohodle snimku. Zamerne jsem to zlehcil, protoze pokud odejmeme velmi slusny zpusob vypraveni a udrzeni pozornosti divaka, tak to je vlastne veskery nosny dej tohodle snimku. A muzu vam rict, ze to umi otravit. Je to prehnane. Neverim, ze se nekdo kouka na to, jestli tam je ten ci onen. Opet je to propagandisticky film, ktery tvrdi, ze ve valce zalezi na jedinci a vsichni jsou schopni se pro nej obetovat a toci se kolm nej veskere deni. Ja si dovolim nesouhlasit. ()

Víteček

Udělají to? Neudělají? Odejde, neodejde? Povede, se nepovede? Tak teď? Ještě ne. Už? Pořád ne. Tak snad za chvíli. A můžeme? Můžeme? Musíme. Nemůžeme. Ale můžeme. Tak prý ne. Nebo snad teď? Ano, o tom rozhodovacím procesu to je, ale ono se to stane časem úmorné a chybí tomu to něco, co by to udrželo na vyšší úrovni. Téma rozhodovacího procesu, zlikvidování teroristů za každou cenu a odosobnění díky moderním technologiím dává námět k zamyšlení a zajímavému filmu, ale je to ztvárněno příliš obyčejně na to, aby se to stalo víc pamětihodným filmem. 65 %. ()

Elessar.

Jedným slovom náročný film, ktorý pojednáva o súčasnej vojne, kedy sa operácie riadia z diaľky a generáli v zálohe nie sú priamou súčasťou vojska. Jedná sa o akési zamyslenie nad spôsobom riadenia operácii a dopadom na nezainterosované obyvateľstvo, ide o prepojenia medzinárodného konfliktu. Bez zbytočných scén opisuje realitu riadenia bojových operácii, učenie o tom, čo je morálne a čo nie. Či je fér používanie diaľkovo riadených zbraní. Kde ľudskosť? Film výborne napísaný, bez zbytočných prikrášľovaní. A Alan... tečka s veľkým T. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)