Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

Big Bear

,, pět, maximálně sedm měsíců... '' ----------- S těmito filmy mám problém a nic na to nemění fakt, že tento je kus pořádné filmařiny se skvělými hereckými výkony. Myslím, že se takovéhoto verdiktu děsí podvědomě každý z nás. Okamžiku kdy vám lékař chladně a bez emocí protože ten den jste už třetí v pořadí sdělí tu fatální novinu o tom coutdownu, který ve vás běží... --- Díky slávě z Varů, jsem jej tedy včera viděl v kině. Vše už tu prakticky padlo a tak jen opravdu musím pochválit Polívku, že po čase zase hrál. Jako by mu ty role manželů či blízkých těžce nemocných lidí nějak sedly více než ty ostatní. Vzpomeňme Zapomenutého světla... O výkonu A. Mihulové se nemá cenu zmiňovat, film stojí na ní a roli Vlasty dala neskutečně přirozeně a s přehledem. Super byla i Vilhelmová, ze které je už zralá ženská a která je nyní nejen krásnější, ale působí mnohem vyzráleji než ve filmech kde hrála často nějakou vesnickou pubertální Mařku (byť také dobře zahranou). U filmu si uvědomíte to vlastně je ta ,,Domácí péče''. že tu existuje celá armáda pěšáků, kteří vybaveni klíčema, salámem na hlídající psy s kabelou plnou medikamentů a plenek obchází potřebné a ošetřuje je. Jejich nasazení je neskutečné a jsem si jist, že film nikde nic nepřikrašloval. Ačkoliv se místy párkrát zasmějete, dobře víte, že konec bude všelijaký. Pokud si tedy chcete užít porci emocí, jděte do toho, není to vyhozený čas ani peníze. Může vás to ale dostat do depky, tak bacha! 4 žaby. * * * * ()

Aky

Ve filmu exceluje zejména Alena Mihulová, která vytváří a šíří sympatie. Myslím že zdejší hodnocení v modrých číslech filmu křivdí. Námět je samozřejmě omšelý, nicméně příběh je značně osobitý a koktejl humoru a smutku je namíchán velice vkusně. ()

Adam Bernau

V konkurenci s Řeřichovým upřímným, ale ve výsledku kýčovitým výkřikem DonT Stop je Horákova Domácí péče jednoznačným vítězem kategorie "autorský debut kluka z branže, který si jím plní sen o zfilmování motivů z vlastní nebo rodinné historie". A to i přes všechny urážky dobrého vkusu a povšechnou neatraktivnost (jak si asi Horák představuje diváka svého filmu, když mu musí servírovat tak trapné polopatismy a jak asi vypadá divák, který by měl chuť vidět Domácí péči znovu?). Ale konec dobrý, všechno dobré. Čímž narážím nejen na málokdy vídaný vynikající závěr filmu (že to musím tak hlpoupě neúčastně říct), ale i na to, že Domácí péče je nakonec mnohem lepší film, než se zdálo po úvodních cca 25 minutách. Dobře zahraný hraniční příběh uvěřitelné ženy z lidu v autentickém prostředí, v pěkných motivických obrazech a s jednduchou efektní skladbou tématických důrazů, sjednocených na osách x (zdravotnictví - zdraví - skutečné zdraví) a y (nemůj život a můj neživot jako dvě různé hranice vlastního žití, přičemž teprve náraz na tu druhou vede k uvědomění si první). Když už se zdá, že to jde všechno až moc pěkně správným směrem, přichází korekce. A poslední záběr - konec dorý... I to jedno zhlédnutí stačí zanechat stopu. A Mihule má pořád úplně stejný úsměv, jako měla v devatenácti v Džusovém románě. ()

mchnk

Přepálené...slovo samotné se mi moc nelíbí, ale je výstižné. Pan režisér toho na sebe navalil skutečně mnoho a vyvázl jen díky skvělému castingu, kterému vévodí jedna osoba...ano, Alena Mihulová povznáší film na úroveň, kterou by jinak hledal velmi obtížně, v horším případě by jí vůbec neměl...nádherné, citlivý divák si krásně a povzbudivě popláče...to by možná mohlo stačit, film je nadprůměrně citlivý a skvěle sehraný, přesto to není úplně vono, ale do světa bych s tím šel, určitě si mohu dovolit srovnávat a proto rád porovnám, silnější průměr...závěr hodně dobrý... ()

sochoking

Bolek Polívka má tak presvedčivý brontový ksicht, že on si snád' ulieval pravú, nefalšovanú slivku i počas nakrúcania. ()

InJo

Stylem někde mezi Slámou a Kachyňou. Syrové, hořké a dosti autentické (český venkov z toho "smrdí" snad v každé scéně). Slávek Horák má jistojistě potenciál do budoucna, Alena Mihulová bez přehánění dokonalá. Nicméně je to pro mě film z kategorie "stačí vidět jednou". 70 % ()

Anderton

Jeden z mála českých filmov, ktoré môžeme pokojne označiť za festivalové. Je nakrútený podobne, ako sa takéto drámy robia vo svete a ten obávaný láskavý český humor je tu skôr ako taký český bonus, aby nebola Péče zameniteľná s niečím povedzme z Poľska a je značne utlmený. Film by stál za podrobnejší rozbor formálnych zložiek ale aj scenára. On totiž naznačuje, akou udalosťou bude končiť, ale končí udalosťou úplne inou. Pričom to vôbec neznačí, že sa veci udejú inak, ako predpokladáme. V TV za 80%, na fesťáku odhadom za 70% a v multiplexe za 60%. ()

Vodnářka

Příběh jedné dámy, která o dost víc dává, než si bere a jejíž život přetočí naruby jedna zpráva. Očima objektivu nahlížíme do světů jednotlivých postav snímku, sledujeme, jak se tato dáma a její okolí se zprávou vypořádájí, jak na ni reagují. Každý si projde svým vývojem, který nám režisér sděluje s pochopením, ale o to upřímněji. Divák se dostává do příběhu, učí se spolu s Vlastou i Laďou komunikovat, napjatě čeká, jak dopadne snaha vyléčit svět alternativními energiemi a nakonec se s lehkým úsměvem se vším smíří. Tak jako Vlasta. Co už taky člověku v tom životě zbývá. ()

Frajer42

Velice příjemný a pravdivý český film se skvěle hrající Alenou Mihulovou, jemným humorem, kterého je těžké si vůbec všimnout a krásným prostředím, kde se celý odehrává. Další ryzí příklad toho, že synonymem ke slovu "hodný" se stále více přibližuje slovo "blbý". Zkrátka jedni mají srdce ze zlata a ti druzí díky tomu ve zlatě žijí. Moc chválím inteligentní scénář, který v podstatě hlásá jednu z nejdůležitějších pravd ve Vesmíru, že je třeba naprosto v každičké sféře našeho života a zkrátka úplně ve všem, co děláme a dělat budeme, hledat rovnováhu, protože ta je univerzálním klíčem ke všemu a bez ní je zhola nemožné prožívat krásný a spokojený život. Krásné ztělesnění pravdy o tom, že kdo si nenajde čas na odpočinek a rekreaci, ten si dříve nebo později bude muset najít čas na nemoc. Líbila se mi i esoterická vsuvka, která byla divákům opět servírována s neobyčejnou jemností, tudíž zřejmě neurazí ani odpůrce tohoto způsobu uvažování, který nám všem bude dříve nebo později zkvalitňovat naše životy. Lidstvo se tímto směrem bude muset vyvinout, neboť bude nuceno najít si protipól vůči hektickému životu s takřka nevyčerpatelnými možnostmi a zdroji "instantní" zábavy, který nám prudký vývoj techniky zajistil. I z tohoto pohledu lze nahlížet na tento snímek jako na lehce nadčasový. Pro mě osobně je velmi překvapivé, že se u nás něco takového urodilo. Slabší 4 kousky. ()

MikeCool

Tak prosté a zároveň tak silné drama z českých končin! Aneb kvalita (těch pár lepších) filmů české produkce, která tkví v prostoduchosti scénáře a přesto dokáže dojmout, oslnit, či pohladit na duši. Domácí péče je jeden z takovýchto filmů postavený na takovémto scénáristickém pilíři. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

silentname

Pri českých a slovenských filmoch som vždy trochu na ihlách, lebo nikdy neviem čo môžem reálne očakávať. A nie vždy platí, že film, ktorý dostane najviac pozitívnych hodnotení a ohlasov ma musí najviac chytiť pod krk. V prípade "Domácí Péče" môžem povedať, že to je film, ktorý ma rozhodne aspoň trošku chytil. Musím povedať, že má príjemné postavy, ktoré chcem spoznať, dve vynikajúce metafory, ktoré už len samé o sebe ma dostali a okrem toho je tu aj Tatiana Vilhelmová, ktorá je podľa mňa ako vždy vynikajúca. Okrem toho je tu aj pár dobrých humorných situácií, ktoré človek rozhodne nezabudne. Som rád, že som film videl, neviem či by som si ho pozrel ešte raz, ale myslím si, že jeho atmosféra, situácie a postavy sú dosť dobré na to, aby si to človek pozrel aspoň raz. A mne neostáva nič iné, len ho k pozretiu odporúčiť. Hodnotenie: B ()

Slarque

Výborně vybalancovaná lidská tragédie a štědrá porce humoru (nejlepší byly v tomto ohledu scény v hrobě a v podchodu pro žáby). Kromě suverénní Aleny Mihulové tu skvěle hrají i Bolek Polívka a Tatiana Vilhelmová. Slávek Horák se prokázal jako přesvědčivý scenárista a vynikající režisér. Snad jen jako herec hraje nižší třídu (ale asi si nechtěl nechat ujít sprchování ve vaně). ()

Willy Kufalt

,,Vždyť, kdy on mě dal naposledy pusu? No tak akorát na té svatbě." Pěkný návrat zdravotní sestry v podání Aleny Mihulové (Kachyňovy Sestřičky 1983) do 21. století. Film, který svým obsahem mohl vypadat jako epizoda vystřihnuta z laciného současného seriálu, ale uvnitř v skutečnosti skrývá mnoho víc hodnot a kvalit, než se na první pohled může zdát. K nim patří i výborný scénář soustřeďující se na hlavní postavu sestřičky Vlasty jak z pohledu její práce a rodinného života, tak se zaměřením na vnitřní svět psychologie. Hodně poutavé téma současnosti kolem starostlivosti a alternativní léčby tak doplňuje na pozadí trpkých i komických střípků příběh o dozrávání sebe sama i mezilidských vztahů. Nejvíc mě vedle zápletek s alternativními léčebnými programy zaujalo silné vyvrcholení dobrého vztahu mezi Vlastou a její pacientkou v momentu, kdy ona pacientka musí nedobrovolně zůstat v nemocnici nebo osobité zakončení filmu s neúspěšným vykopáním slivovice a stylovou jihomoravskou svatbou. Film postrádá vlastní hudbu, ale lidová folklorní kapela v závěru vše vynahradí. Domácí péče má v sobě hodně z Kachyňovych filmů s podobnými tématy, ale debutující Slávek Horák vytváří v prostředí jihomoravského venkova zcela odlišnou atmosféru, což je dobře. V současné české a slovenské filmové tvorbě určitě silný nadprůměr, který rád zde nadhodnotím. (85%) (Filmová výzva 2018 - troufalka) ()

dopitak

Těžká práce, Mihulová si jde pro lva, jindy vynikající herec Polívka hraje nachcana a křupana, takže mu to moc práce nedá. Krásně natočenej film o hnusnejch věcech se blbě hodnotí. Některý postavičky jsou až příliš syrový. ()

marhoul

Taková silná, intimní záležitost, s úžasnou Alenou Mihulovou, které jsem tuto krásnou roli moc přála. A i všechna ta ocenění, která paní herečka získala jsou naprosto oprávněná. Člověk ale asi musí mít něco těžkého odžito, aby film pochopil úplně, nelze jej doporučit každému. ()

heyda

Skvěle napsaný i odehraný film, kterému chybí akorát lepší závěr. Slávek Horák se z toho trochu vyvlíknul tím, že to nechal otevřený, ale nějak mi to nesedlo. Jinak chválím, určitě se jedná o povedený český film o strastech umírání / žití. :) ()

mat.ilda

Sázka na jistotu využívajíc nemoc a umírání k nízkým pohnutkám v podobě získání nějaké té nominace, potažmo ceny... to přece na lidi platí, že? ... a kdyby to ty chrapouny dostatečně nedojalo, přidáme vinohrad a Bolka, sypajícího ze sebe nářeční perly a to by bylo, aby nebylo! Tak nebylo. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky