Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Blue.Poison

Vzhledem k tomu, že to byl velký experiment, tak 4. Ale ke konci jsem měla pocit, že to trvá už aspoň týden. Koukat 90 minut na něčí ruce, krev všech kolem a X variant Jimmyho začne být po určité době poměrně únavné. ()

JohnSmith

Originálně natočené, dost brutální a rychlé. Prostě se koukáte na počítačovou hru. Scénář samotný není žádný zázrak, je to prostě čirá zábava, která je výborně natočená. ()

Brain-D

Nástup nové žánrovky ve velkém stylu a jeden z nejlepších ačkních filmů, co jsem viděl. Pohled z první osoby nebyl vůbec špatný nápad. Gore, krev, všechny druhy střelných zbraní, výbuchy, bojové umění, lámání kostí a prostě všechno, co si můžete představit v jednom filmu. Těším se na další projekci ! ()

Trustme

Zásadní mezník v žánru celovečerního akčního filmu. Díky pohledu first person se tak akce a děj násobí až do divákova uvytržení, zadýchání a okusení prožitku in natura. Svým pojetím jde o hranou verzi nějaké počítačové hry, což by mohlo vyznít posměšně, ale tenhle film je natolik technicky náročný a bravurně zpracovaný, že bych ho nominoval na cenu za Nejlepší fyzický výkon kameramana s kamerou. Též myslím, že něco podobného je možné stvořit jen směrem na Východ. Jinde by film měl velké problémy s bezpečnostními směrnicemi a možnostmi dělat si prakticky, co se tvůrcům zamane. A Rusové jsou tak trochu magoři. Hardcore Henry má své kouzlo v razantnosti, nonstop akci, béčkové brutalitě, originalitě, stylingu, ale ten největší šmrnc má v akurátním absurdním humoru, neboť tohle je jeden velký bombastický úlet, kde je vše, co jsem si filmově spatřit přál, když FPS hry kdysi jsem hrál. ()

VanTom

Nářez! Nevídaný a svou POV formou (opravdu nelze nevzpomenout na FPS á la Call of Duty či parkourový Mirror's Edge) nebývale intenzivní akčňák. Proti sklouznutí do stereotypu se (téměř) ubránil častými změnami prostředí, případně "hratelnosti" (dálnice), spoustou neočekávaných nápadů (tank) a také humoru (kůň - Sedm statečných :-)). Přesto nepředstavoval scénář žádné veledílo, i když ve výsledku se mi sci-fi hrdinská zápletka pozdávala. Tady šlo o tu neustálou brutální videoherní akci, jež zůstala v rámci možností přehledná a zvládla postupně gradovat až k (o něco slabšímu) "boss fightu". 85%, ale za tu odvahu a žánrovou originalitu... ()

Wade

Dlouhé čekání a natěšení se vyplatilo, protože jsem dostal to co jsem chtěl. Originální akční pov šílenost, která se ani na chvíli nezastaví. 90min akční zábavy co víc chtít za mě jasných 5*. 10/10 IMDb ()

VasaX

HH je vlastně prodloužená verze jednoho FPS videoklipu. Pocitově je to spíše "let's play" z povedené ultrarealistické (graficky) FPS hry, než film. Ale to není vyloženě špatně. Tvůrci si dobře poradili se všemi zásadními problémy, co tenhle formát mohl přinést a naložili devadesát minut instantní akce ze zajímavého - vlastního - pohledu. Milovníci vymazelných scénářů tady těžce zapláčou, ale diváci s akcí v krvi budou plesat. Tento formát je spíše slepou uličkou, než nějakým průkopnickým krokem, ale to nic nesnižuje na zajímavosti. Za mě velké akční OK. ()

yeniczek

Asi bych si to radši zahrál... 6/10 Tolik nápadů a akce, až to začne nudit, něco jako jedno z novějších CoD. Na jedno zhlédnutí každopádně hodně fajn. ()

sskrblik

Asi už jsem z těch krvelačných akčních nesmyslů vyrostl. Přehršel násílí a brutality mě tedy nikterak neuchvacuje a spíš odpuzuje. Co je ocenění hodné, je pouze způsob jakým je to natočené a že to vypadá jako hrát hru z vlastního pohledu. Dále má film neutuchající tempo napříč celým filmem, takže jsem se vysloveně nezačal nudit. Víc to potěší spíše milovníky krváků, hororů a tak vůbec... ()

zdenny

Dnes je mezi mladými lidmi taková debilní móda sledovat na „Youtube“ videa, jak jiní lidé hrají počítačové hry, většinou akčňárny z pohledu první osoby. A je to velice oblíbený fenomén. Z toho zřejmě pramení červené hodnocení této hovadiny. ()

Autogram

Proč se pereš, Henry? –––– Téma motivácie polorobotických vojakov v tomto ruskom ultra-akčnom filme nie je až tak dôležitá, ale v závere sa mihne ako zjavenie. Lebo iné myšlienky okrem slušných hlášok je ťažké hľadať. Ani netreba, nedá sa to stíhať, lebo film má také tempo, aké musí byť snom každého hráča. Dokázal som voľakedy hrať na PC aj oveľa viac ako 90 minút, ale tu je 90 minút naozaj dosť. Až na poslednú akciu s vyhubením zombíkov je všetko dokonalé, ale tí zombíci, hoci v inej forme, sú už dnes naozaj opozeraní a ani pohľad na nich z prvej osoby nepomohol. ()

Tft

Člověk by ani nečekal, že dívat se hodinu a půl z prvního pohledu chlápka na to jak běhá a zabíjí může být až taková zábava. To co se dalo vidět v traileru a uniknutých klipech je tady ztrojnásobeno a svědčí tomu i délka 90 minut takže nudit se u toho snad ani nedá. Je to až taková jízda, že člověk dokáže odpustit některé nedostatky jako např. ne až tak zajímavá zápletka, generickej záporák a to, že první pohled není pro film zas až tak suprovej formát jak by se mohlo zdát, ale vem to všechno čert, na rozpočet jakej tenhle film měl klobouk dolů. Jedno z příjemných překvapení roku. 78% ()

blackJag

"KAM CHODÍ GRANÁT, TAM NECHODÍ NEPŘÍTEL." Nečekal bych, že mě takto striktně pojatý filmový nářez dokáže bavit celou stopáž. Skutečně nevěřil! Sharlto Copley zase jednou boduje. Neuvěřitelně nápaditá záležitost za skoro až nepochopitelný rozpočet. 90% ()

Herzeleid

Masakr! Šílenost! Totální úlet! Neskutečně naspeedovanej film. Hardcore v názvu to vystihuje. // Je tam několik věcí, proč nemůžu jít na plné hodnocení (kamera často silně přes čáru, co může lidský mozek pojmout; ten děj taky celkem pokulhává..), ale co si budeme povídat, to u tohoto tak specifického snímku lze prominout. ()

Dagoussek

Film natočený očima hlavního hrdiny, který je přeoperovaný na půlrobota a chtějí ho zabít a tak celý film jen utíká a přitom lítají useklé hlavy. Bavila mě jen první třetina filmu, pak už to bylo furt dokola to stejné a předvídatelné. Skvělá hudba. ()

m.a.t.o.

Zázrak sa síce nekonal, ale nepozerateľná sračka to takisto nebola. Najšullerovi však patrí uznanie, že mal gule nato, aby takýto projekt vôbec zrealizoval. Dúfam, že nebol prvým a posledným svojho druhu. 50 % ()

Ichabod

Zneužití formy vhodné maximálně tak pro klip z dovolené, či kaskadérský kousek, se tu těžce obrací proti režisérovi. Ujetý Copley s nemluvným hrdinou rozhodně nevystačí na upoutání pozornosti. Je i jedno kolik cecků na GoPro chycené přes hrudník hrdiny ruské protistutky vyvalí. Akce je fajn, příběh debilní, provedení někde lepší, často spíš ale jen chytře řešené než k pokoukání. Většinou film točený na akční kameru ale kino-formát neobhájí. Úvod je fajn, střed už jen nepřetržitá akční nuda doplněná debilní elektronickou muzikou ruského ražení. Hardcire Henry je dekadentní blbost co mne v půlce přestala absolutně bavit a nemám zájem ji dokoukat. ()

V.Silver

Pro mě fungoval film skvěle celou dobu, teda až skoro do konce. Skoro poslední rubačka totiž už na mě byla opravdu moc - celou dobu jsem to zvládal, ale když už mě naladili na "tvoje skutečné vzpomínky", vlastně se nic nestalo. Jako neotřele natočená žánrovka skvělé, nejvíc jsem si užíval 20 póz Sharlto Copleyho, ale upřímně doufám, že žádné pokračování nebude. Nedovedu si představit, co by tam ještě mohlo být, aby to vůbec bylo zajímavé. 70 % ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)