Reklama

Reklama

Kocour v botách: Poslední přání

  • USA Puss in Boots: The Last Wish (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (388)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Kdysi ve Shrekovi mě postava Kocoura v botách popravdě až tak nezaujala a pozdější film z roku 2011, který byl věnován přímo této postavě, mě vzhledem k průměrnějšímu hodnocení ani nepřiměl, abych se na něj podívala. Je tedy skoro s podivem, že po dalších více než 10 letech jsem se s chutí podívala na tuto novinku a opravdu se mi líbila. Má to dost z kouzla původního Shreka, je to zábavné a především to má nosný příběh, což je pro dobrý film zkrátka zásadní (spoustě pohádek bohužel nosný příběh chybí). Navíc provedení některých postav stojí za to – smrtka ve formě vlka je mimořádně děsivá, záporák Jack Horner je pro změnu velmi vtipný, a „terapeutický“ psík svou bezelstnou jednoduchostí zase dobře doplňuje hlavní duo Kocoura a Čiči Tlapičky. Zkrátka jde o směsku velmi různorodých a zajímavých postaviček, mnohé z nich navíc opět vycházejí z některých původních pohádek. Film jsem viděla v japonském dabingu a musím uznat, že ten se Japoncům dost povedl (v hraných věcech možná ne vždycky, ale v dabingu animovaných filmů celkově dost vynikají). Psík Perrito v japonském podání hodně pobavil. A ostatně všechny postavy měly velmi padnoucí hlasy. Celkově jde rozhodně o nadprůměrný animák, který dělá čest původním dvěma filmům se Shrekem. (Viděno 20.3.2023 v kině Aeon Cinema, Okayama, Japonsko.) ~(4,0)~ ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

♪Kdo je váš nebojácný hrdina?  U pokračování Kocoura v botách jsem ani nečekal, že na konec vznikne, natožpak, že zaznamená takový úspěch. Takže ačkoliv mě to nejdřív ani moc nezajímalo, a u prvních ukázek mi přišlo , že půjde spíše o podivný dětinský bizár podobný seriálové verzi a byl jsem dost překvapen, když jsem dostal nabídku jít na něho přes svátky s kamarádkami  do kina, že to ještě někoho zajímá, nakonec mě to hodnocení  (aktuálně neskutečných 86 % ) vyburcovalo. Akorát jsem ho stihl až teď v lednu.  Ale fakt i já jsem překvapen, když musím říct, že po 11 letech, kdy si asi všichni mysleli, že je všechno okolo Shřeka dořešené vyráží do kin Kocourovo druhé pokračování, které se takhle povedlo. Trochu mi vadilo, že vlastně (asi?) nezůstal nikdo z tvůrců původního Shreka a musela se změnit animace kvůli moderním trendům (jsem v tomhle prostě konzerva, já zkrátka vyrůstal na jiné). O to více mi přišlo, že to bude úmělé pokračování. Ale dočkal jsem se opravdu celkem dobrýho animáku.  S původním Shrekem to navzdory pár milým odkazům nemá ani napodruhé moc společného, některý ódy mi přijdou trochu přehaný,  ale je to fajn. Vlastně se fakt docela daří   kombinovat infantilní roztomlilý humor a  osudovým příběhem,  posunem postavy Kocoura o level dál. I  když jsem si třeba ani nemyslel, že by mě ještě mohla zajímat.  Všichni rovněž právem chválí skvělou  zápornou Vlka, přičemž osudový střet s bitvou v závěru je výborný moment. Ale  já jsem měl radost, že nechybí ani typický animácký šmrksa , který chodí okolo a háže hlášky jako je třeba v Době ledové Sid. V tomto ohledu mě potěšil rozněžnělý pes Perro, kterého si musí všichni milovníci roztomillých žvížátek zamilovat. A konečně, ten nový styl animace se mi po chvilce, co jsem zvykl líbil a celé to moc pěkně vypadalo, i když ani ta tradiční by nevadila. Takže celkově celkem  fajn jízda s navrch pěkným mikro  zamyšlením o samolibosti a tom, kolik vlastně takový kocour potřebuje životů. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Mám taký pocit, že Dreamworks po rokoch trošku zrevolučnili svoje animácie. Už to začalo s ich minulým filmom "The Bad Guys" no v prípade "Puss in Boots: The Last Wish" to posunuli na ešte vyšší level. Dali svojim filmom vďaka tomu neuveriteľný šarm, kde farby doslova dostávajú priestor na to, aby sa mohli rozžiariť a vyplniť celý obraz. No to nie je jediné čo je na filme podľa mňa vynikajúce. Je super počúvať doťahovačky medzi Antoniom Banderasom a Salmou Hayek. Vedia si perfektne nahrávať a v tomto filme sú excelentný tím. Uznávam. Komédia je podľa mňa tiež silnou stránkou filmu. Má vtipné postavy, zaujímavé momentky, dostatok energie a zábavy pre celú rodinu. No potom sú tu aj dramatické momentky, ktoré sú ale zvládnuté skvele. Vlk smrti je podľa mňa úplne perfektná postava, ktorú by som si prial v budúcnosti vidieť niekedy znovu. Úžasný dizajn, jeho prítomnosť vždy stojí za to a hlavne je vidno, že to myslí vážne. Je nebezpečný a ohromne fascinujúci. Záver indikuje veľmi skvelú správu, ktorá ma potešila, no dúfam, že to dopadne rovnako super ako v tomto filme. A tiež kocúrové dôvody prečo chce získať želanie a čo sa vlastne stalo medzi ním a Salmou Hayek dáva filmu to potrebné srdce, a dáva to celému filmu trošku iný nádych. Oproti prvému filmu je to určite krok vpred a Dreamworks musím zatlieskať za to, čo sa im podarilo spraviť s ich animáciami. Toto je cesta. Hodnotenie: A ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě potěšilo až do té míry, že jsem ochoten vzít na milost celou shrekovskou sérii i s posledníma nepovedenýma filmama a dát tomuto tvůrčímu přístupu šanci, protože z ničeho se stal jeden z nejlepších 3D animáků posledních let (když opomenu animovaného Spider-Mana). Skutečně mám velkou chuť to vidět zas a znova. Skvěle napsané postavy, zajímavý příběh a pohádková zábava, kterou už jsem tuze dlouho neměl. 90% ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Shrekovia nikdy nepatrili medzi moje obľúbené animáky, no napriek tomu som ich videl všetkých a dokonca aj Kocúra v čižmách. Na dvojku som sa preto ani moc netešil a vlastne som ani nevedel, čo mám od nej očakávať, možno to čo od posledných Shrekov a to priemernú rozprávočku. No a musím povedať, že som sa mýlil, pretože dvojka je príjemne prekvápko. Povedal by som, že s tejto franšízy asi najlepší diel. Príbeh, v ktorom legendárnemu hrdinovi dochádzajú životy je naozaj prijemne osvieženie. Okrem dobrej ale aj napínavej zábavy, dobrého vtipu, štýlovej kamere a akciách, dokáže zaraziť do sedačky zubatá v podobe hrozivého vlka s kosákom, ktorý si prišla po posledný život. Veľká spokojnosť, snáď sa dočkáme aj trojky, ktorá bude kvalitou rovnako dobrá. 80% - 4* ()

Galerie (40)

Zajímavosti (9)

  • Film využívá stylizovanou animaci podobnou filmům Spider-Man: Paralelní světy (2018) a Zlouni (2022), která vypadá jako ilustrace z pohádkových knih. Tvůrci se rozhodli odklonit od realistického stylu animace použitého ve filmech Shrek (2001) a Kocour v botách (2011) ve prospěch kreativnějšího stylu. (Claw)
  • Tvůrci uvedli, že film je inspirován westernem Hodný, zlý a ošklivý (1966): „Všichni jdou za tou hlavní pohádkovou odměnou, protože existuje jedno přání, které se může splnit, když dosáhnete hvězdy přání. Má to velký spád, protože každý má pocit, že to přání musí mít, což opravdu vede jen k velkému akčnímu dobrodružství.“ (Claw)

Související novinky

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

Reklama

Reklama