Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Hollywood at it’s most Hollywood. Čistá ideologie. Muzikály portrétují realitu v extrémně zaokrouhlené podobě, při hledání nejnižšího společného jmenovatele jdou opravdu nízko. Úvodní scéna - lidé všech tvarů a barev muzikálují v dálniční zácpě. Kteří z nich se pak stanou hrdiny filmu? Tadá - dva líbezní bělásci. Pak už si jen odškrtáváme jednotlivá klišé, kdy hádáme, kterou ze stokrát prošlapaných cestiček se film vydá. LLL v zásadě nikdy ničím nepřekvapí. Celé je to lobotomické a instantní, ale dobře vysoustružené a snadno se to konzumuje. Celý spektákl není přepálený, těšila mě ta oldschool civilnost, žádnou z postav jsem neměl chuť praštit, Emma Stone byla vlastně výborná. Ale pořád jsem naivně čekal na jakékoliv podvratné vybočení z žánrových konvencí, neposlušnost, cokoliv, čím by si mě film získal na svoji stranu.(29.4.2017)

Na to, že muzikály nejsou můj šálek kávy a nejspíš bych na něj nikdy nešel, tady musím říct, že tenhle typ filmu mi dlouho chyběl. Pozitivní film, u kterého může člověk opravdu vypnout a nechat se vtáhnout do děje.(13.5.2017)

Love letter Hollywoodu a jazzu, ktery je svou lasku k zminovanemu tak nakazlivy, ze od rana posloucham free jazz radia. Vizualne vymazlene, nesmirne barevne, ale ne kycovite. Toto vybalancovat se Chazellovy opravdu povedlo. Jak nemam muzikaly uplne v lasce, toto jsem si uzil.(15.5.2017)

• rigby

Ústřední herecká dvojice mi je v jiných filmech velmi sympatická. Tady jsem ještě snel Ryana Goslinga, ale Emma Stone je po celou dobu přehnaně afektovaná. Muzikály obecně nemusím, ale tento mě opravdu vzal. Nekonečná kašírovaná nuda, která nemá břehu, po celou dobu se neděje vůbec nic. Prázdné věty, prázdná slova, jen barvičky a gesta. Tato hudba mi nic neříká, živý jazz je tu úplně mrtvý, přesně jako ta hudba z výtahu. Utrpení...(16.5.2017)

Veľká pocta pred starými klasikami, ktorá berie z každého rožku trošku a výsledok oblečie do moderných šiat. D. Chazelle ani na minútu neskrýva svoju slabosť k hudbe a hlavne ku jazz (ako sme to už videli vo Whiplash). Choreografia výborná, hudba bezchybná a hra R. Goslinga na klavíroch dáva ten určitý plus, čo film potrebuje (za ochotu nacvičiť si to celé dávam extra veľkú hviezdu). Jedine mám trošku problém so záverom, kde som ja osobne čakal niečo iné. Na spoločné scény E. Stone+R. Gosling by človek dokázal pozerať sa celé hodiny. Na koniec mi nezostáva nič iné, len pogratulovať D. Chazellovi a E. Stone ku získaniu zaslúženého Oscara. Gratulujem!! Osobné hodnotenie: 91% (*****) (22.5.2017)

75%(25.5.2017)

Emma Stone je výborná herečka, Ryan Gosling dobrý. La la land má oskarové ambície, ale sladký je len na povrchu - vizuálne - farebnosť, hravosť. Hudba ma (prekvapivo) nejak nedostala, bola viac-menej dobrá, tak trochu vytŕčali snáď len ústredný piano motív a pieseň na úspešnom kastingu. Mimochodom Emma Stone má veľmi pekný hlas v speve (a je naozaj dobrá speváčka), ale aj vo všednej konverzácií. ___ La la land nám v záverečnej alternatívnej verzii celej romance ukazuje, že ak idete za svojim snom - nič sa nemôže pokaziť a všetko, čo ste chceli sa vám splní. Naproti tejto zidealizovanej verzii, ktorú by sme mohli jednoducho nazvať - keby bolo, keby... stojí "reálny" príbeh, ktorý ukazuje, že sny sa tak jednoducho neplnia, že ľudia robia chyby a pre sny je treba veľa obetovať...niekedy až príliš veľa... 90%(27.5.2017)

Tohle je ten důvod proč film jako sdělovací médium miluji, v záplavě všech možných blockbusterů se jedná o svěží, hravý snímek plný energie a barev. Film, který Vás okouzlí a navíc dějově nabízí mnohem více k zamyšlení, než by se mohlo zdát. 90%(1.6.2017)

• AndrewNewman

Bohužiaľ ani tento muzikál ma pre tento žáner nenadchol a vlastne už som sa zmieril s tým, že muzikálom sa proste musím vyhýbať. Je to síce krajšie a tehnicky oveľa lepšie zvládnute než debily MulinRúuuuž, stále však bez poriadneho deja a s kopou nelogických spievaných pasáži. V normálnom živote každý človek cestu k autu odkráča len v muzikáloch to musia odtancovať. A ak je toto pre akademikov vrchol kinematografie tak ámen s nami! Po dokonalom Whiplashi ma Šazel týmto dokonale sklamal.(17.6.2017)

45% - komentář 20ti slovy: Nulový 2 hodinový děj...eh...tuctový romantický vztah, obalený do hezkého vizuálu. Písničky ušly, herci fajní, ale ta nuda byla "nesnesitelná".(22.6.2017)

Neskutočný film...(29.12.2016)

8/10(30.12.2016)

"Takové filmy se už netočí" - Pro jednou mohu souhlasit s trailerem. Takový zážitek jsem rozhodně nečekala. Úvodní scéna mi vykouzlila úsměv na tváři a ten mě nepustil do závěrečných titulků... dokonce se mě držel až do příjezdu domů. K tomu navíc jsem si neustále broukala tu nádhernou klavírní melodii... a chtělo se mi tančit. Po dlouhé době jsem se setkala s vtipem, který nebyl nucený ani laciný... Takhle má vypadat muzikál : působivá výprava, mistrovská kamera, hudba a písničky jsou melodické, podmanivé, chytlavé.... ne jako u Bídníků, kde 95 procent písní melodii postrádá a v životě si je nezapamatujete. Emma Stone a Ryan Gosling k sobě na filmovém plátně prostě patří, podobně jako kdysi Kathleen Turner a Michael Douglas, takže doufám, že je spolu ještě uvidíme. Celou dobu jsem čekala, kdy se dostaví zklamání, kdy si řeknu - mohl to být výborný film, ale tímhle to fakt pokazili. Při mém překvapení se nic takového nestalo... Zážitek jak má být, dokonalé pohlazení na duši.(5.1.2017)

Na tento film jsem se hodně těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Krásná hudební i taneční čísla, krásné záběry (zejména na LA v noci) a skvělá dvojka v podání Emmy Stone a Ryana Goslinga, kterým se nedá jinak, než celou tu romanci věřit. Myslím si, že je dobře, že se Chazelle pokusil přivést nazpět muzikál, který působí jako z 50. nebo 60.let - rozhodně se mu to povedlo. Také se mi líbí, že konec působil reálně. Přece jen - tohle není pohádka, ale skutečný život. I když pohádkově tenhle film častokrát působil - jmenuji třeba taneční scénu ve hvězdách, která se mi, mimo jiné, moc líbila. Jediné, co mi trošku vadilo, byla délka. Film mi přišel delší než dvě hodiny, i když tomu tak nebylo. Každopádně je to unikát v dnešní době, kdy každý druhý měsíc vychází filmy se superhrdiny. A dle mého názoru se jednou (tak za 50 nebo 60 let) zařadí mezi filmové klasiky.(6.1.2017)

Dobrý film, ale bohužel na mě působil dosti chladně a ta muzikálová čísla by tam vlastně ani nemusela být. Pěkné je, že z toho dýchá optimismus a pozitivní náboj a ta otřepaná, ale správná myšlenka, že bychom si měli své sny plnit, nebo se o to aspoň pokusit. Kýčovitosti je v tom filmu myslím tak akorát.(6.1.2017)

Filmových muzikálov je málo a pozerateľných ešte menej. Tento je určite jeden najlepších za posledné roky, ale bomba typu Moulin Rouge sa nekoná. Chazelle ponúka love story a zakomponováva témy z Whiplashu: lásku k jazzu a ochotu ísť za svojím snom ako navyšší cieľ, ktorému postavy podriaďujú všetko. Na hlavných hrdinov sa dobre pozerá, ale nominácia za najlepší scenár na glóboch mi prijde riadne mimo. Hudba výborná.(6.1.2017)

Zpívání v dešti 21. století!(7.1.2017)

"Chtěl jsem prozkoumat rovnováhu života a umění. Porovnat sny se skutečností. Představuji si sám sebe jako mladého člověka v LA a snažím se o to, aby se sny staly skutečností. Snažil jsem se tento příběh odvyprávět hudbou a tancem." Toto jsou slova samotného režiséra, který brzy oslaví své 32. narozeniny. Vystihnout současnou dobu se tomuto mladému a talentovanému režisérovi povedlo více méně na výbornou. Už je to dávno, co jsem vůbec nějaký muzikál viděl. Byl jsem proto v očekávání. Hned úvodní scéna mě mile překvapila a skvěle navodila do dalších minut. V dalších minutách ale přišlo jakési přesunutí na jinou kolej. Již totiž tolik nešlo o zpěv, jako o samotný děj. A najednou do toho opět zpěv. Do toho všeho spousta barev, několik vtipných momentů a my jsme na konci příběhu. Zde se musím jednoznačně pozastavit, protože o tom mluví snad každý, kdo tento snímek viděl. Osobně mi to nepřišlo až tolik perfektní, vyšperkované a neočekávané, jak mnozí tvrdí. Dokonce jsou takové ohlasy, že takovýto konec ještě neviděli. Já taky ne, ale znám i lepší. Celkový dojem je samozřejmě ovlivněn úžasnou hlavní dvojicí. Emma Stone zde opět ukázala své kvality a mám zase o důvod víc, proč ji nepřestat milovat. Klobouk dolu všem účinkujícím.(7.1.2017)

Dámy a pánové takhle se dělá umění. Tam kde Whiplash u mě strádal to La La Land na plné čáře dohání a Damien Chazelle ve svých 31!! letech předvedl něco čím se pomalu ale jistě začne řadit mezi smetánku Hollywoodu. Nejsem velkým fanouškem muzikálů ani romantických dramat/komedií, o to větší překvapení pro mě La La Land byl. Před shlédnutím jsem slyšel samou chválu a tak jsem byl trošku opatrný vhledem k žánru filmu a mému vztahu k němu. Byl jsem ale opatrný zbytečně, protože po režijní stránce je to naprosto dokonalé, hudební snad ještě lepší a k té herecké bych jen dodal to jestli by prosím Ryan Gosling a Emma Stone mohli udělat dítě a vychovat z něj herce/herečku. Ani chvilku jsem se u filmu nenudil ani přes jeho více muzikálovější první polovinu ani přes druhou více seriozní a dramatickou polovinu. Filmy jako tenhle jsou v dnešní době skoro nemožné vidět a to, že 31 letý Damien Chazelle s tím vyjde na světlo světa si nezaslouží nic než obdiv a uznání. 90%(8.1.2017)

La la la.(8.1.2017)