Bytostně nesnáším muzikály. Dovedete si proto zřejmě představit mou neskrývanou hrůzu, když jsem zjistil, že si jeden z nich omotal kolem prstu letošní Oscary. Líbila se mi představa kooperace režiséra Whiplashe s Ryanem Goslingem a Emmou Stone, ale stále mi překážela odpudivá nálepka "muzikál". Rozhodl jsem se však ochutnat trochu z pověstného soundtracku, což byl zásadní krok. Propracovávajíc se jím, pozvolna jsem počal tát, než konečně přišlo odhodlání se na snímek podívat. Ještě před shlédnutím se mi však podařilo překonat své vlastní očekávání, když jsem se díky hudbě a pár klipům přistihl, jak se na film dokonce těším. La La Land mne však hned na startu dokonale odzbrojil. Damien Chazelle na mě v úvodní sekvenci vypustil takový vichr euforie, div mě to nerozcuchalo a já zůstal jen zírat s otevřenými ústy, naprosto neschopen pojmout takové množství energie, jíž Another Day of Sun zcela srší. Veškeré negativní předsudky, jež chovám vůči muzikálům se vypařily v prvních pěti minutách a já tak mohl nadále nerušeně sledovat fascinující herectví citlivé Emmy Stone a živelného Ryana Goslinga, jejichž chemie je srdcem a nábojem filmu. Jakmile je náboj obalen geniální režií, dokonalou hudbou, brilantní kamerou a vůbec skvělými technickými proporcemi, je úspěch zaručen. V první půli jsem s nimi cítil štěstí z jejich kvetoucího vztahu, v té druhé smutek z jeho pomalého rozpadu. A epilog bere dech, produkujíc slzy štěstí, smutku a dojetí zároveň. Precizní filmařina a krásná pocta starému Hollywoodu.(7.2.2017)

Představě, že La La Land je nějaká křehká romantika, se musím od srdce zasmát. Lovestory se nachází několik mil za hranicí uvěřitelnosti, k postavám jsem dvě hodiny cítila naprostou lhostejnost a vlastně mi bylo úplně jedno, jak se bude příběh vyvíjet. La La Land opravdu nevypraví o lásce nebo citech. O čem tedy mluví? Inu, řekla bych, že o nevkusu současného většinového publika. Film umele vzbuzuje lítost nad dvěma starosvětskými umělci, které mainsteamovi diváci nechápou, a kteří potřebují najít někoho s "vyšším" vkusem, aby je ocenil a dal jim práci. Navíc vůbec není jasné, jestli ti odvázaně se tvářící snobové mají talent nebo ne. Musí nám stačit, že se věnují "vážné a nedoceněné tvorbě" a už za to si zaslouží náš obdiv. A tento postoj se přenáší i na Damiena Chanzelleho, který je rozhodně lepší režisér než scénárista. Sláva jazzu jako hudbě svobodné a živelné. Smrt nostalgii, která z něj činní nudnou záležitost pro suchary.(11.2.2017)

Zpracování příběhu na neamerické téma avšak v holywoodském podání, aneb jak jít za svými sny, nevzdát se, dosáhnout jich a stejně si nakonec uvědomit, že splnění těch snů vůbec není všechno, je vcelku vkusné a originální. Ještě lepší je však barvité zpracování onoho příběhu, výborná kamera, choreografie, barvy a hlavně parádní jednozáběrové scény, jakých se v současném filmu vidí asi tak poskrovnu, jako je tradičních jazzových kaváren v 21. století... Romanticky naivní a naivně romantické jaká má láska být, ale s vykreslenými chybami které v lásce děláme, až se kvůli tomu za našich snů stane skutečnost a ze skutečnosti, kterou během lásky zažíváme naopak sen, který už nelze vrátit zpět. A všechno to vygraduje v závěrečné scéně. Nejprve jsem se bál, že to bude klasická rekapitulace děje, za která je pro film asi tak hodnotná, jako klavír v písničce "I ran", ale nakonec té scéně říkám ANO. Jedna z nejpůsobivějších muzikálových scén vůbec! A v neposlední řadě výborná Emma Stone v ženském herecké koncertu, jaký jsem dlouhá léta neviděl, její zde asi tak jen sparring partner Ryan Gosling a ve vedlejší roli dobře sekundující Jenda Legenda. Ale ne že by se tomu nedalo nic vytknout, na to že to byl muzikál, tak na mě silně nezapůsobila snad žádná píseň (neříkám melodie!) a např. scénu z hvězdárny bych raději vystřihl, protože ruší a bourá muzikálově (do té doby) skutečnou linii děje. Takových slabších, ale přesto poctivých a zasloužených pět hvězd.(13.2.2017)

Výborný hudební film s hvězdnou dvojicí. Očekávání byla velká, přeci jen když je snímek chválen ze všech stran, tak není se čemu divit, navíc těch 14 nominací, že? Celý film, skvěle klape, hned ta úvodní pasáž je skvělá, tak i následující scény jsou velmi povedené. Všechny písničky a s nimi spojené choreografie, které jsou navíc, tak výtečně snímány kamerou, nemají prostě chybu. A samotná dvojce hrdinů je kapitola sama pro sebe. To, že jim to krásně pasuje na place, jsme již viděli v Crazy Stupid Love, v tomto případě to jen potvrzují. Ve výsledku jsem ale čekal ještě bombastičtější film, který by mě naprosto odrovnal či naopak celý získal, což se ale nestalo.(15.2.2017)

Přestože nejsem milovník muzikálů, v podstatě mám pouze jednu vážnou výtku. Scénář mě nedokázal naplno napojit na ústřední dvojici a to trochu zeslabuje celkový prožitek. Ale jinak to byla radost sledovat. Už po úvodní několikaminutové jednozáběrové scéně (Another Day of Sun) jsem měl chuť zatleskat a pak ještě párkrát. Radostné, energické, retro a s hudbou, kterou si lze užít už napoprvé.(18.2.2017)

Doufala jsem, že jako milovník starých romantických filmů si budu rochnit. Bohužel je to asi můj problém, že jsem svojí skepsi nedokázala před zhlédnutím filmu potlačit.Tenhle film je plný protikladů a je opravdu velmi těžké ho zařadit. Má rysy starých romantických filmů, ale v moderním hávu. Měla jsem trochu strach z toho, že je to muzikál. Nenechte se mýlit, já miluju muzikály, ale obávala jsem se, že to bude paskvil. No první scéna mě z těchto obav úplně nevymanila. Trochu mně to připomínalo Jesus Christ Superstar, který na svou dobu byla moderní rocková opera zasazená do biblické doby. Tady je to naopak, příběh moderní doby s nádechem starých filmů. Začátek mně nepřišel úplně jako šťastný úvod filmu. Vůbec jsem nepobrala tu úvodní taneční scénu. A to byl můj problém s celým filmem, že jsem některé scény prostě nepochopila. Ve chvíli, kdy jsem začala hlouběji pronikat do filmu, přišla scéna, která mě usadila pěkně na zem. Přesně jako u scény v kině, kdy se málem políbí a najednou přichází scéna v planetáriu, která na mě působí uměle, hrozně neuceleně a tak trochu násilně. Poté co všichni mluvili o nečekaném konci, jsem si celou dobu lámala hlavou, jak by to mohlo skončit. Nevím, co na tom bylo unexpected?! Takovýhle konec jsem tak nějak předpokládala. Ve starých dobrých filmech typu Casablanca, Prázdniny v Římě apod. se také nedočkáme happyendu. Za mě nic převratného, ale tím nechci říct, že by se mně konec nelíbil. Jen vyzdvihovat nějakou nečekanost či jedinečnost je úplně mimo. Čím si mě La La Land získal je jednoznačně kamera. Je pravda, že kolikrát ji ve filmu nevnímám, ale tady mě záběry ihned zaujaly. Skvělá práce. Hudba byla příjemná, tam také nemám námitek. Jako milovník jazzu naprosto chápu i určité postřehy. A teď k hlavní dvojici. Některé dialogy byly naprosto přirozené (např.když vedli debatu o jazzu), což mě mile překvapilo. Přiznám se, že ani Gosling ani Stone nepatří mezi mé herecké favority, ale tady mně vůbec nevadili. Trochu nechápu, co všichni z hereckého hlediska na Goslingovi vidí, protože jsem od něj snad nikdy nějaký "oscarový" výkon neviděla. A opravdu nepochopím, pokud svojí nominaci letos promění. Nicméně pohodový projev. Bohužel ale ani po stránce chemie mě film nepřesvědčil. Na mě La La Land kromě kamery asi nedýchnul. Nevím, jestli jsem tak trochu jako Sebastian moc zaseknutá v "staré době" a nedokážu se odpoutat od starých filmů, nebo jsem jen už emociálně osekaná, ale na mě je to mezi 3-4*.(19.2.2017)

Myslím, že jsem nikdy neviděl film, ke kterému bych hned po prvním shlédnutí přilnul tak, jako právě k La La Landu. Čert vem všechny Oscary, Glóby a Bafty, o řemeslné dokonalosti tu snad není sporu — co mi skutečně přirostlo k srdci, je veškerá ta energie, vášeň a láska k umění, která z plátna přímo srší. Poněkud melancholická rovina snění a návratu zpátky do reality je pak pro mě čistým blahem, stejně tak to ale musí cítit všichni (omluvte tu nabubřelost) „fools, who dream“.(26.2.2017)

Tak trochu mě tolik oscarových nominací demotivovalo - málokdy je totiž film natolik dobrej, aby si je vůbec zaslouži. Díkybohu sem se na La la land koukla ještě předtím, než sem se o nich dozvěděla. Mám ráda jazz a Ryana Goslinga a to sou nejspíš takový dva hlavní pilíře, proč se mi to tolik líbilo. Krásnej příběh o lásce a dvou lidech, kteří se sice na nějaký čas setkají, ale pak se jejich cesty rozejdou. Obzvlášť muzikálový zakončení patří pro mě k těm nejlepším částem.(28.2.2017)

Nepamatuji si, že bych někdy po odchodu z kina měl tak krásný pocit a zároveň nemohl přijít na cokoliv, co by mi na filmu vadilo. Již úvodní taneční (natočené iňárrituovským zdánlivě kontinuálním záběrem) mi na obličeji vykouzlilo úsměv, který po celou stopáž neslezl, jen v posledních několika minutách ho vystřídaly slzy dojetí. La La Land je dokonalá oslava života a filmu, kdy extrémně stylizované muzikálové exhibice střídají vynikající dialogy a realistické emoce, které z plátna doslova přetékají. Pro mě téměř dokonalý film (který se možná po dalším shlédnutí stane dokonalým) a jeden z nejzaslouženějších Oscarů za režii za dlouhou dobu. Bravo!(4.3.2017)

Romance dvou totálních egocentriků v nevyrovnaném žánrovém pastiši. Guilty pleasure zážitek.(5.3.2017)

• Othalla

Jen tři slova: "I hate jazz."(14.3.2017)

Nádhera. Epic finale. Hned jdu shánět soundtrack.(2.4.2017)

• barteca

Škoda , že nezůstalo u dramatu. Fred Astaire by za topornou poklonu nepoděkoval. Takhle zneužité šedesátky jsem ještě neviděla, kýč jak bič....(15.4.2017)

Muzikály nejsou můj šálek kávy. Nikdy ani nebudou ale La La Land je tak mediálně známý, že jsem byl zvědavý, jestli se mi bude líbit. A ve výsledku jsem chtěl jít na 3. Muzikály mi moc neříkají ale musím uznat, že je nádherně natočený. Krásná kamera s dlouhými záběry, přesvědčivý herci (Emma a Ryan jsou skvělý), krásný vizuál a hezké písně. Bohužel mi trvalo hrozně dlouho, než jsem se do filmu "dostal". Začal mě opravdu bavit až se nad po hodině, kdy jsem se nade trochu začal chytat. A druhá polovina je o poznání lepší než ta první. Film končí nádhernou dvacetiminutovkou s fantastickou poslední scénou, ve které se odráží humor, dojetí a smutek navzájem tak křehkým způsobem, že si nedokážu představit člověka, se kterým by to nic neudělalo. Vzhledem k věku režiséra velká poklona.(17.4.2017)

• derive

Písničky by nejspíš fungovaly, ale pan režisér z toho udělal takový ten prázdný slepenec - onen nešvar, který se poslední dobou nezadržitelně rozšiřuje v hollywoodském feature filmu. On a já máme naprosto odlišný názor na to, jak má být muzikál natočen a sesříhán a nejen to. Pak nemají být Oscary k smíchu, když se porotcům podlamujou kolena kvůli takové pseudoartistické slátanině...(26.4.2017)

Když máte víceméně banální příběh, spíš jen takovou historku skoro odnikud nikam, musíte film natočit tak, aby po všech ostatních stránkách bral dech. Ryan Gosling a Emma Stone bezkonkurenční. 90 %. PS: Nejlepším tanečním číslem R+E ovšem samozřejmě zůstává legendární zvedačka z CRAZY, STUPID, LOVE ;)(5.5.2017)

• UniqueNett

Sama jsem překvapená tím, jak moc mě to nebavilo. Zpívající Gosling mi přišel jako strašné klišé a výraz E. Stone mě dojímal, ale spíš v takovém tom trapném slova smyslu. Hudba pěkná, o tom žádná. Příběh.. no nevím, na můj vkus zbytečně zdlouhavý. Na první pokus jsem film ani celý nedokoukala. Pro mě zklamání roku.(5.5.2017)

Love letter Hollywoodu a jazzu, ktery je svou lasku k zminovanemu tak nakazlivy, ze od rana posloucham free jazz radia. Vizualne vymazlene, nesmirne barevne, ale ne kycovite. Toto vybalancovat se Chazellovy opravdu povedlo. Jak nemam muzikaly uplne v lasce, toto jsem si uzil.(15.5.2017)

• in_deed

Marná snaha, Stay/Butterfly Effect/Donnie Darko/Mr. Nobody/... se zpěvy.(14.7.2017)

• Hannibal1913

Aniž bych ten "film" viděl.(6.10.2017)