Z0oMb3E

Hudbu Roba Zombieho som istého času slušne žral. K jeho filmovej prvotine som sa však dostal až teraz. No môžem s kľudom napísať, že žiadna extra sláva to nieje. Čo sa dalo čakať od človeka, ktorý sa tak vehementne hlási ku svojej obľube v béčkových hororoch? Už samotný názov má napovedať, že to bude niečo zlé. A čuduj sa svete je. Samozrejme ak sa nevyžívate v hysterických výkrikoch prostých dev, pohľadu na litre krvy a naporcované telá, alebo bizarné masky ich trýzniteľov. Niesom fanúšik hororov čiže fakt, že slušne pošahané v hlave to môžu mať aj ženy na mňa pôsobilo ako príjemná zmena. Je jasné, že Rob sa snaží vytvoriť akú takú atmosféru, no nech sa snaží ako chce nevychádza mu to. Negatív nenegatív sterilita na každom kroku. Pri podobných filmoch mám osobný problém, že neviem vypnúť, a tak nelogickosť valiaca sa na mňa obrázok za obrázkom mi znepríjemní celú projekciu. Film na ktorom sa ťažko hľadajú pozitíva. Ja som však našiel, respektíve začul jedno veľké a to, že súčasť soundtracku je moja druhá obľubená kapela RAMONES so songom "Now I wanna sniff some glue". Chvíľkové potešenie však trvalo len krátko, a tak je 1* pre film veľmi dobré ohodnotenie. ()

LV.Helter

Zombieho prvotinu mám neuveritelne rád i cez kopu negatív, ktoré sa tu vyskytuju. Brutalný a zvratený guilty pleasure z 70. atmosférou a plných bizárnych postáv (Dr. Satan, Rodina masových vrahov..). Možno trochu nakoniec to Zombie svojou splatterovou ľahkovážnosťou preháňa, ale je jasne cítiť, že Zombie to nerobil pre mainstreamove publikum, ale pre svojích otrhlejších fans a medzi tích sa ja určite radím. I tak Vyvrženci boli lepši. 80% ()

mustafa

Ohromně zvrácená záležitost. Zmínka o exploitation vyvražďovačce je zcela na místě. Stejně jako zmínka o Texaském masakru... Rob Zombie natočil spíše parodii nežli horor. Ve filmu je skryto neskutečné množství narážek a vtípků, film vyžaduje více zhlédnutí. Příběh je naprosto nelogický, nelogické je i řazení jednotlivých scén. Hodně zajímavé je i využití písní k filmu. Napínavé scény jsou doprovázeny veselou hudou, jsou hodně dlouhé a jejich vyvrcholení se vymyká všem očekáváním. Rob Zombie natočil hodně netradiční film a zároveň hodně zvrácený a nechutně vtipný film. Je otázkou, zda to byl jeho záměr, ale mně se to v celkovovém výsledku hodně líbilo... ()

speedy3

Bizárdní, hnusné, zvrácené....po zkouknutí raději nechoďte spát. Dávno odzvonilo krvákům a zombíkům, za to Rob Zombie natočil horor, po kterém se ještě nějaký ten čas budete bát jezdit do zapadákova, do odlehlých motorestů a ptát se po místních legendách. 4* ()

gojackill

Rob Zombie vás vítá v Domě tisíce a jedna mrtvol. Bude Vám vyprávět příběh, který mu nejspíš nadiktovala netělesná entita ze záhrobí jménem Aiwass. Vtipkující a vyšinutý klaun Spaulding a jeho freak show, nesnesitelně sugestivní home videa, jako ze sbírky Charlese Mansona, archivní záběry pitev Dr. Satana .To a ještě mnohem více v nekompromisn9m obalu. Ironická veselost některých pasáží jenom přidává na psychopatickém vyznění celého snímku. Adrenalinové ozvučení spolu s hypnotickou vizuální stránkou dělají z tohoto hororu ten nejlepší slasher jaký znám. Run rabbit run ()

K.I.N.G.

Je název hybridem titulů filmů "The House of 1000 Dolls" a "The House of 7 Corpses" nebo to tak přijde jenom mně? A co se filmu samotného týče, tak žádná sláva. Oproti skvělému volnému pokračování "Vyvrženci pekla" je tento film až hanebně nudný. Industriální metalista Zombie tu šel stejně jako ve své hudbě chladně a tvrdě, ale poměrně hodně nezábavně. ()

YURAyura

Nuda k ukousani. Rob od doby, co se rozpadla White Zombie dela same hudebni peechoviny a ted se jeste pustil do filmu. No jak jinak to mohlo dopadnout? Sebral mustr ze 70. let, osadil to kocenou s prstynkovou trvalou a snazi se prostrelit svuj nevkus. No hruza trepe kurnikem ()

MATADOR odpad!

Byl jsem zvědavý na Vyvržence pekla, tudíž byla tak nějak povinnost shlédnout "první díl". Bohužel je to naprosto bez ničeho, film s nulovou kvalitou, hroznými postavami a naprosto crazy koncem, který jsem už ani nedokázal vydržet a nedokoukal jej! ()

JohnMiller

Rob Zombie a jeho prvý horor nečakal som že to bude až tak drsné. Krutý južanský vidiek s ktorého pochádzam aj ja je tu zobrazený tak drsne ako som ešte v žiadnom inom filme nevidel. Násilie a krutosť je tu v každej minúte a z hlavnými postavami sa nepára všetky kladné postavy tu zomrú strašnou bolestivou smrťou. Soundtrack vybraný z rockovej klasiky sa sem náramne hodil ani psychedelické shoti mi nevadili. Iba tá druhá polovica filmu tam v tom podzemí som akosi strácal nad filmom kontrolu nevedel som či to je skutočnosť alebo to herečka iba sníva, ale ináč luxus ()

salalala

Ryze fanouškovská záležitost, v níž Rob Zombie okatě přiznává inspiraci starými slashery ze sedmdesátých let. Tomu také přizpůsobuje technickou stránku, protože střídá různé kamerové filtry, černobílý obraz a jako by dokumentární záběry, které všemu dodávají hodně specifické kouzlo. Atmosféra je od počátku hutná a do konce nepoleví, ba naopak se s přibývající stopáží pořád zhušťuje a tvůrce utahuje šrouby. Sympatické je i to, že nemusí dělat kompromisy, takže si může natočit přesně to, co chce, snímek je tudíž extrémně brutální, násilný, relativně vulgární a opravdu nekompromisní. Prokázal i hodně černý smysl pro humor, čehož vrcholem je scéna masakru podmalovaná optimistickou country skladbou, která působí opravdu hodně zvrhle. Samostatnou kapitolou pak jsou kostýmy, které jsou úchylné, děsivé a fascinující zároveň a celá sekvence v odlehlém domě je svým způsobem výborná. Z herců vynikají Sid Haig, který je jedním z nejděsivějších klaunů, co jsem kdy viděl, a Sheri Moon Zombie, která je lolitkovsky krásná, zároveň ale trochu děsivá. Metalový hudební doprovod se dokonale hodí, takže v tomto ohledu si není nač stěžovat. Vzhledem k tomu, že je příběh dost předvídatelný, nijak překvapivý a ústřední čtveřice hrdinů je zoufale nevýrazná, ale film zůstává někde na lehkém nadprůměru. Zábava je to ale více než slušná. 60 % ()

Trevor

Rob Zombie predviedol nekonvenčný horor, trochu sa vymykajúci bežnému scénaru klasických béčkových hororov a v jeho prípade to na rozdiel od Bunnymana či Oregoniana funguje. Proste si s nostalgiou sebe vlastnou zaspomínal na detstvo a tínedžerský vek a časy, keď Evil dead určoval trend, ako má horor vyzerať a keď boli diváci ušetrení rôznym paranormálnym aktivitám. A samozrejme, iba hejtovanie ostatných užívateľov hodnotením odpad prispelo k tomu, že som zmenil hodnotenie z 3 na 4*. Čo za kretén si pozrie splatter horor, ktorý je vlastne návratom v čase a hodnotí film ako novinku z roku 2001??? Nuž, inteligencia je niečo, čo sa kúpiť nedá...80% ()

fmash

Dům tisíce mrtvol patří k hororům, při kterých se člověk nebojí - tedy k těm, na něž se, jsa strašpytel, mohu dívat i já. Na lekačky je divák předem férově připraven, vývoj je velice předvídatelný a celkově jde hlavně o jedno: podívat se na zábavnou blbinu. Za zmínku stojí několik věcí. Necítil jsem žádnou sympatii k záporným postavám (tím mám na mysli zabijáky; tedy vyjma Sheri Moon Zombie, která je tu velice sexy - ale uznávám, že to s tím zase tolik nesouvisí :)), o kterémžto efektu se zde na některých místech psalo. Naopak jsem ale cítil antipatii k mládencům z výletnické čtyřky, kteří tak trochu dostali, co jim patřilo: kdo s čím zachází, tím také schází a kdo se z čiré badatelské radosti rozplývá blahem nad bestialitou sadistických vrahů a podobných „freaků“, ten by asi potřeboval dostat se jim do rukou. Takto bych (tedy vlastně přiřazením měšťáckých atributů divákovi) v korespondenci s jedním z Shadwelových závěrů chápal v tomto filmu užitý hixploitation prvek „odplácejících“ venkovanů. Dále se filmem jako červená nit (ovšem nevedoucí z bludiště) vine neustálé opakování motivu neproměněné naděje. Skoro každá scéna počínaje „jízdou smrti“ v bestiáriu kapitána Spauldinga vytváří náznak stvořený pro oddychnutí, že snad nakonec „nebude tak zle“. Toto záměrně zařazené klišé začne být záhy tím hlavním důvodem, proč je děj velice předvídatelný. To ovšem moc nevadí, protože je každému stejně předem jasné, jak to musí skončit. A na závěr jedna zajímavost: v samém závěru jistý (-spoiler-)„lékař“(-konec spoileru-) zcela evidentně vypadl ze hry Quake II. ()

TheDon

Robíkův první film,člověk by měl být trochu shovívavej. Nebudu. Příběhově plochý jak hrudník rumunské gymnastky, rádoby psychedelický hrátky s kamerou upřímně nesnáším a negativ atmosféře rozhodně nepřidá.....ALE, vytasím trojhvězdu za Doktora Satana, protože je to naprosto nezapomenutelná scéna ! Hodnocení odpovídá průměru. 55% ()

kombajn

v zasade mam zvrhlym zpusobem rad nechutnosti.. dokonce mam rad i beckove filmy ala evil death... ale tohle je fakt mimo... rob zombie mozna dela fajn rockovou muziku, ale tohle mu fakt nevyslo. chybi tomu absolutne smysluplny dej... ()

balba

O něco horší než její pokračování.Závěr je dosti přehnaný , ale tento film patří k jednim z nejlepších hororů dnešní doby. ()