Externí recenze k filmu (9)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Sedmapadesátiletý Russell, který u svých filmů působí rovněž jako scenárista a producent, potvrzuje pověst komerčně nevyzpytatelného tvůrce. Joy s rozpočtem 60 milionů dolarů a dosavadními tržbami 54 milionů ovšem patří k jeho nejzjevnějším diváckým neúspěchům, i když je velezajímavým filmem." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Situácia, v ktorej sa Joy nachádza na začiatku filmu a vlastne až do jeho samého konca, nie je normálna. Jej rodina vyzerá aj na druhý a tretí pohľad ako skupina bláznov, každý so svojou vlastnou poruchou. Ale pozerá sa na to dobre." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Vynalézavá (a to doslova) mladá žena přizpůsobuje svůj život všem ostatním. Až jí jednou dojde trpělivost a přijde s nápadem na nový produkt, za kterým si bude stát za každou cenu. A ta cena může být opravdu vysoká. Inspirující, chytré, ale jen na jedno podívání. Bez vynikající Jennifer Lawrence…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ***

  "JOY je typickým příkladem naplnění amerického snu a po divákovi především nechce, aby o něm pochyboval. Po hodinu ho zpracovává, aby pak zatroubil k mocnému finále, které se rovněž nějak neshoduje s neustálým připomínáním o tom, jak v tvrdém světě obchodu přežijí jen ti nejsilnější. Možná je to…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "David O. Russel mal odvahu siahnuť po príbehu obyčajnej ženy, ktorá si dala patentovať takú banálnu, a predsa potrebnú vec ako je mop a spôsobila istú revolúciu v upratovaní. Nakrútil zaujímavý, skôr akoby. televízny. film, s výborným hereckým obsadením a so šancou osloviť a motivovať. Ťažko však…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Takže ano, Joy je nadprůměrný a veskrze zdařilý film, ale není na něm nic moc výjimečného na to, aby kolem něj musel být takový hype, a aby musel sbírat kdejaké filmové ceny (mimo jiné je nominovaný na Zlatý Glóbus za nejlepší film-komedii, Jennifer Lawrence je nominovaná jako nejlepší herečka).…" (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) ***

  "Joy je film plný antagonistů. Od začátku do konce vám bude většina „hrdinů“ z duše protivná, nesympatická, budete mít sto chutí praštit je něčím tvrdým po hlavě, případně s nimi alespoň hodiny a hodiny třepat a křičet „seber se!“. Možná to byl záměr – v sevření naprosto nefunkční a příšerně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Příběh baví Joyinou houževnatostí, suverénností, s níž ji Jennifer Lawrence hraje, i dynamickou režií, s kterou David O. Russell osudy postav prezentuje. I když jde o jenom o to prosadit se s nápadem na nový mop, v filmařově uvolněném snímku jde o zlomovou věc, která se musí povést. Ačkoliv si s…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Dvouhodinová stopáž je dost přestřelená vzhledem k tomu, že film nemá čím překvapit a dramatické dusno se vytváří kolem pitomého mopu. Za pozornost stojí vlastně jen rodinné konstelace, s nimiž se hlavní hrdinka musí vypořádat. Otec v dlouhodobé krizi středního věku, labilní matka, ve sklepě…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace