Milovnice klasické hudby Florence se i v pokročilém věku rozhodne zpívat jako operní pěvkyně. Díky svému bohatství si může dovolit učitele zpěvu i osobního klavíristu. Jediné, co jí chybí, je talent. Srdečná Florence si však myslí, že zpívá výborně. Když se rozhodne uspořádat koncert ve velkém sále pro tisíce posluchačů, tak je mezi svými blízkými jediná, kdo netuší, že to bude katastrofa... Tento příběh, natočený podle skutečných událostí, se odehrává v New Yorku roku 1944. Florence vede se svým manželem St. Clairem Verdiho divadelní klub. Florence miluje hudbu a po zhlédnutí operního koncertu se rozhodne zpívat. Přijme sympatického mladého klavíristu Cosmého McMoona a poví mu svůj příběh, který si připomene díky skladbě, již mladík zahraje. Jejím životem byla vždy hudba, ale jejího studia se musela vzdát kvůli svému otci. V důsledku své nemoci není schopná hrát na svůj nejoblíbenější nástroj – klavír, ale je si jistá, že zpívá jako profesionálové. Její milující manžel St. Claire udělá cokoliv, aby byla láska jeho života, Florence, spokojená, a tak ji ve všem podporuje. St Claire uloží každý večer Florence do postele a pak chodí ke své přítelkyni Kathleen. Každé ráno se koná hodina zpěvu, u které je vždy její hlasový poradce Carlo Edwards i St. Claire a oba Florence chválí. Klavírista Cosmé nedokáže věřit svým uším, Florence si myslí, že zpívá jako operní pěvkyně, ale vůbec jí to nejde. Po mnoha hodinách cvičení, kdy stále zpívá falešně a její hlas rve uši, se rozhodne uspořádat svůj vlastní koncert. St. Claire pozve na koncert pouze členy Verdiho klubu. Cosmé je před koncertem velmi nervózní, protože ví, že se všichni lidé budou smát a zkazí si svou pověst. Sál je plný, lidé v zadních řadách se chichotají, po koncertě však všichni tleskají. Florence je vyčerpaná, a tak ji musí St. Claire odvézt domů a zavolat lékaře. Florence chytila syfilidu od svého prvního manžela, ale jako zázrakem stále žije. Pak se St. Claire vypraví ke Kathleen, která uspořádala večírek. Recenze v novinách je překvapivě skvělá, protože St. Claire uplatil kritika. Florence se rozhodne nahrát vlastní desku a dát ji všem v klubu jako vánoční dárek. St. Claire odjede hrát s Kathleen golf, Florence se nudí, a tak dá nahrávku do rádia a pronajme si velkolepý sál Carnegie Hall pro svůj koncert... (TV Prima)

Trailer 5

Dan9K

Já se nečekaným způsobem výborně bavil a po celou dobu sledování jsem měl úsměv na tváři. A už v té době platilo, že být v hudbě dobrý, je až na posledním místě. Důležité je především zaujmout, a je už jedno čím. A ústřední trio + Rebecca Ferguson, moc pěkně zahráno a zejména postava Hugha Granta je skvělá a to jsem ho v minulosti neměl nikdy moc rád. Tahle postava je výborná v tom, jak minimálně do půlky u něj vůbec nevíte, na čem jste. Vlastně se mi nelíbil pouze ten poněkud zbytečně srdceryvný závěr se vzpomínáním na předchozí večer, to už bylo krapet moc. Ale jinak pro mě příjemné překvapení. ()

Zeck

Božská Florence zkrátka zrcadlí život každého uživatele CSFD. Považovala se za geniální operní pěvkyní a přitom jen nesoudně chrochtala v rafinovaných kostýmech za aplausu všech neupřímných oportunistů, které za život poznala. My zase v našich hlavách píšeme geniální recenzní díla, která se zapíší do historie kulturní kritiky, naše slovní zásoba je nevyčerpatelná, obraty rafinované, vypovídající hodnota, že by si komentáře mohli tvůrci mrsknout vedle hvězdiček z festivalů na propagační materiály. Jakmile to ale dáte přečíst komukoliv jinému, z lyrického mistrovského díla se rázem stávají hieroglyfy a geniální myšlenky se rozplývají ve schizofrenním oparu blábolení. Z5 (zaznamenali jste tu uměleckou zkratku?) k filmu. Jedná se o normovanou komedií, která chce chytit za bránici, srdce a koule. Nic, co by vyčnívalo nad rámec instantní zábavy z produkce britských komedií, které zkrátka ve většině případů zaberou, zvláště pokud máte v hlavních rolích vynikající Meryl a prošedivělého, bordely prošukaného Granta, který si jakousi falešnou britskou eleganci a šarm stále ponechal. Představitel teplého klavíristy pak vše příjemně dokoření zábavnou mimikou a totálně nenáročný večer ohromného kulturního kritika z CSFD je rázem naplněn! 75 % ()

Malarkey

Jestli se Britové v něčem vysloveně rádi rochní, tak jsou to absurdní příběhy. Jeden takovej tu vypráví o božské Florence a nutno dodat, že je radost na něj koukat. Tady se v té absurditě totiž vyžívají a čerpají z ní maximum, což je dobře. Občas jsem si sice říkal, jestli si Meryl Streep nezničila touhle postavou svůj hlas, protože to, jak tady zpívala, bylo fakt příšerný. Což bylo vlastně účel a tím, že jsem to takhle ocenil, jsem vlastně samotnému filmu sklidil poklonu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Můžou říkat, že jsem neuměla zpívat, ale nemůžou říct, že jsem nezpívala." Bohatí lidé mohou být zkrátka čímkoli. Jejich peníze, a spolehlivý manažér typu Claira Bayfielda, jim vždy seženou oddané publikum, takže Bill Gates by klidně mohl nejlepším světovým boxerem, leteckým akrobatem či hráčem na fagot. Stačilo by chtít. A Florence chtěla. Mě tedy přitom bavil nejen obětavý korupčník pan Bayfield, ale i zmatený pianista McMoon a zejména brilantní dirigent Edwards, který si odměnu svým mistrovským řiťolezectvím určitě zasloužil. Nicméně zábavnost kvílení Florence měla své meze a dle názoru mých nedoslýchavých uší je překročila poměrně bezohledně. ()

Radko

Mám tetu. Rada spieva. S Florence by si mohla, čo sa týka hudobného hluchu, podať ruku. Akurát nemá dosť peňazí, aby si zaplatila vydanie platne a vypredala Lucernu. Florence má dedičstvo. Má aj oddaného muža, ktorý pre ňu urobí prvé-posledné. Pretože si za jej peniaze obstará i trvalý pobyt pre milenku. Okrem toho sponzoruje hudobníkov, ktorí mali vždy hlboko do vrecka. Možno im je kadečo smiešne, no za vhodný honorár bez problémov zahrajú divadlo. Manžel aj zariaďuje žene koncerty. Každý sa na nich nadchýna nad, v skutočnosti príšerným škriekaním božskej speváčky - jeho manželky. Len aby niekto nevyriekol nevhodnú poznámku. Ktorou by v skutočnosti odkryl trpké poznanie o muzikálnom dreve v tele ženy. Niečo je vždy za niečo. Bezproblémové nažívanie s frajerkou za sústavné vytváranie falošného pozlátka pre tú, ktorá takýto spôsob života svojimi peniazmi umožňuje. A predlžuje si ním aj prežívanie pri súčasnom nakazení nebezpečnou chorobou. Za peniaze si človek skutočne môže dovoliť takmer čokoľvek. Aj v umení. Poznámka: Stačí si pozrieť stovky hodín koncertov prudko netalentovaných muzikantov/spevákov a speváčiek v najsledovanejších časoch obľúbených televíznych kanálov. ()

• Florence Foster Jenkins se ve skutečnosti vzdala snu stát se pianistkou po vážném zranění ruky. (jezurka42)
  • Film je inspirován skutečným příběhem Florence Foster Jenkins, nejhorší zpěvačkou všech dob. (Zdroj Bioscop)
  • Jednu z originálních nahrávek Florence Foster Jenkins vlastnil i samotný David Bowie. (jezurka42)

Související novinky

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé…