Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

S Florence Foster Jenkins je to tak nějak napůl. Obsahuje sice solidní herecké výkony, které Vás skvěle vtáhnou do děje, avšak jsou zabaleny do tak průměrného a již tolikrát viděného, že to filmu stejně moc nepomůže. Snímku také velmi škodí předlouhá stopáž, což z filmu Florence Foster Jenkins činí snímek, který Vás ohromí svými hereckými výkony, ale zbytek Vás zanechá, v mírně řečeno, rozpačitém stavu. A to je u těchto typů filmů vážně špatná vizitka. „People may say I couldn't sing, but no one can ever say I didn't sing.“(19.9.2016)

Dneska by se asi Florence stala členkou hvězdné pěchoty a užívala si svou pochybnou instatní slávu na youtube. :-) Co se týče zpěvu, přinesl mi film jedno výrazné pozitivum, uvědomila jsem si při jeho sledování, že jsem taky nesmírně talentovaná, protože zpívám jen o vousek hůř nez Florence, a doufám tedy, že by i mě můj partner chránil před poznáním kruté pravdy. Tohle totiž bylo na filmu nejzajímavější - prazvláštní vztah, který spolu ti dva měli a pak taky všechny ty nitky osudu, které tomuhle vztahu předcházely. A tady mi přišlo, že byl scénář sice napsaný tak nějak líbivě a pro každého, ale za mě mu chyběla hloubka. I když klobouk dolů jak před Meryl Streep, tak před Hughem Grantem, kteří dělali co mohli aby tento handicap vybalancovali a byli oba skvělí.(4.9.2016)

Asi jsem v tomhle případě zase ovlivněn tím, že jsem viděl nejprve hru na divadle, kde mi přišla naprosto skvělá. Rozhodně jedna z nejlepších her Jihočeského divadla. Meryl Streep je opět úchvatná, Hugh Grant stárne, ale pořád je dobrý, Simon se oprostil od své seriálové role a šlape jim to, ale ten film je tak nějak jinak obyčejný.(3.10.2016)

Životopisný film jedné velmi bohaté dámy, jejímž jediným snem bylo zpívat a tak se to tak nějak zařídilo. Bohužel takové věci nemohou trvat věčně a jak jistě čekáte, všechno se provalilo. Meryl Streep a Hugh Grant v hlavních rolích této pohodové dobové komedie, která mě rozhodně nikterak neuhranula, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by to bylo nějak příšerné. Jenom mi proboha vysvětlete proč prostě Meryl Streep dostane nominace na Oscara naprosto za všechno. Na tomto filmu není vůbec nic světoborného a rozhodně to není ani výkon hlavní představitelky. Pohodový film, ale nejsem si jistý, že si zaslouží takovou pozornost.(8.2.2017)

Jak je to prosté - stačí něco neumět a hned jsou o vás dva filmy v jednom roce. Kdybych musel, přiklonil bych se nakonec k francouzské verzi. Tam se totiž s druhou stranou mince alespoň trochu obtěžovali, kdežto Stephen Frears udělal z Florence ve finále spíš jen krávu pro smích. Možná si měl přijet pro radu k nám, s průměrem pěti tragikomedií na měsíc patříme mezi světovou špičku... P.S.: Jeden z mála filmů, u kterého nezapomenete na hudbu.(25.12.2016)

• - Film je inspirován skutečným příběhem Florence Foster Jenkins, nejhorší zpěvačkou všech dob. (Zdroj: Bioscop)

• - Natáčelo se v Londýně a v okolí Liverpoolu. (jezurka42)

• - V bytě Cosmé McMoona (Simon Helberg), který pianistovi slouží i jako posilovna, a kam přijde Florence (Meryl Streep) "mýt nádobí", visí nad klavírem portrét Antonína Dvořáka. (vladous)