Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Asi jsem v tomhle případě zase ovlivněn tím, že jsem viděl nejprve hru na divadle, kde mi přišla naprosto skvělá. Rozhodně jedna z nejlepších her Jihočeského divadla. Meryl Streep je opět úchvatná, Hugh Grant stárne, ale pořád je dobrý, Simon se oprostil od své seriálové role a šlape jim to, ale ten film je tak nějak jinak obyčejný.(3.10.2016)

• Lacike

Pribeh o najhorsej spevacke vsetkych cias, ktora spievala v Carnegie Hall. Na mna to pôsobi ako film so zaujimavym napadom, ktory ale nerozpracovali do poriadneho scenara, takze väcsinu filmu som nedockavo cakal, kedy hlavnej extremne netalentovanej hrdinke konecne niekto vyzvoni pravdu. Aj ked mozno bol z casti problem aj v namete. Nevidel som dôvod preco mam lutovat snobsku bohatu zensku bez talentu, ktora sa snazi zaslepene tvarit, ze jej to neskutocne ide. No hej, bola naviac aj chora. To je toho. Je milion dalsich ludi, ktori trpia viac a zasluzia si lutost. Nezachranila to ani Meryl Streep, ktora podava len priemerny vykon a dufam, ze tentokrat z toho nebude oscarova nominacia. Zaujme len tym extremne neznesitelnym spevom. Hugh Grant je na tom lepsie ako jej manzel. Akurat som si uvedomil, jas strasne zostarol. No a posledny, kto tu ma moznost nieco predviest je Simon Helberg ako klavirista, ktory sprevadza Streepovu pri speve. Cely cas sa predvadza strojene grimasy. Takze vysledok je jednohubka, ktoru si viackrat nepustim, ale vdaka originalnemu nametu sa to raz s miernym pretacanim dalo prezit. 5/10.(31.12.2016)

Smutné, o životě, oddané, láskyplné, přátelské x trošku mě to bolelo, hlavně ty uši. Zvláštní film. První půlhodinu jsem vůbec nevěděla, jak ho brát. V závěru jsem sice nic neobrečela, ale bylo mi to strašně líto. Celý film je vlastně vyprávění o skutečné bytosti, o lásce k hudbě, lásce k životu a lidem, o naprosto neuvěřitelné lásce a přátelství. Herecké výkony fajn, sice Meryl mi už leze snad i ušima, ale Hugh zestárnul, a Howard byl naprosto famózní, jeho mimický projev byl opravdu vtipný. Bohužel to není snímek, který bych si musela zopakovat. ..lalalala..(1.11.2016)

Takový dobře promazaný stroj. Nezklame, doveze, kam majitel potřebuje, ale pořád je to chladný kus, kterého za čas vystřídá nějaký nový. Pro nás diváky to bude jiný příběh. Britská stálice Stephen Frears (Špína Londýna, Královna) předkládá příběh o prachaté americké aristokratce, která má obrovskou základnu fanoušků, jenže její operní zpěv je otřesný a nevnímá to zřejmě jen ona sama. A pár nejvděčnějších. Životopisné filmy nám často cpou osobnosti, které ve svém oboru uspěly. Florence paradoxně patří mezi ně, protože umírá, aniž by si uvědomovala, že byla spíš pro smích. Tomu zuby nehty celé roky zabraňuje svými metodami s dobře zaplaceným publikem milující partner v dokonalém podání Hugha Granta. Tenhle recitující i tancující britský gentleman je znovu po letech k nakousnutí, škoda, že se nechal až příliš zaškatulkovat rolemi milovníků a víc si nevybíral poctivé role (Jak na věc, Hořký měsíc, nedávný The Rewrite). Jejich trochu podivné manželství bych nicméně hlouběji rozpitval a nabídl z něj „něco“ víc. Protože když to přeženu, tak jsme se zasekli na tom, že naše hvězda neumí zpívat a všechny tím zděsí. Ano, ona tím proslula, ale jaksi bych čekal i nějakou přidanou hodnotu. I třeba válečná realita do děje zasahuje poměrně povrchně. Kromě Granta potěší i Simon Helberg, který se coby její nový klavírní doprovod nejprve pitvoří, aby později umělkyni začal obdivovat. No, a samotná hvězda všech hvězd? Legenda Meryl Streep je samozřejmě velmi dobrá, ale výborná byla prostě jinde a jindy. Alespoň za mě. Frears nezklamal, ale nudě (jak už to v jeho filmech bývá) a chladu se nevyhneme. Takže tahle bublina o jedné pochybné slávě nakonec nečekaně rychle splaskne.(29.9.2016)

(48/2017) / Milý filmík s originálnym príbehom o zvláštnej, v minulosti reálne existujúcej osôbke ktorá aj keď bez štipky reálneho speváckeho talentu dokázala vypredať Carnegie Hall. V podstate vo filme vystupujú tri dôležité postavy a musím povedať, že herecké výkony sú výborné. Špeciálne Hugh Grant, ale aj Simon helberg (The Big Bang Theory). Meryl dostáva nominácie na Oscara asi vždy keď niečo zahrá, ale zvládla svoju ťažkú rolu tiež obstojne. Inak toto je presne ten typ filmu po ktorom človeku zostane príjemný pocit a úsmev na tvári. (7/10)(18.2.2017)

• - Film je inspirován skutečným příběhem Florence Foster Jenkins, nejhorší zpěvačkou všech dob. (Zdroj: Bioscop)

• - Hugh Grant se původně rozhodoval skončit s filmovou kariérou, když ho režisér filmu Stephen Frears přemlouval, aby si v tomhle filmu zahrál Claira Bayfielda. Nakonec se rozhodl roli vzít hlavně proto, aby si zahrál s Meryl Streep (Florence Foster Jenkins). (Streeper)

• - Meryl Streep sa vyjadrila, že táto postava bola pre ňu veľkou výzvou. Zo školy si pamätala, ako sa všetci váľali od smiechu, keď počúvali záznam spevu Florence. Myslela si, že napodobniť ju bude hračka. Paradoxne to však bolo oveľa náročnejšie než spievať dobre a čisto. (krasomama)