Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Mít sifilis a být slavnou zpěvačkou v pokročilých letech, chce buď řádný kumšt a talent. Nebo - jak vás o tom přesvědčí paní Florence - mít spoustu peněz, konexe, nulovou sebereflexi a toho správného manžela. Meryl Streep podává další (po kolikáté už?) excelentní herecký výkon, aby nás přesvědčila, že pro úspěch a slávu člověk nemusí mít talent, ale pouze snahu. Výsledek sice zní doslova falešně a děsivě, ale i tak jsem její postavě fandil a nedělal si z ní přílišnou srandu, kterou si ostatně u mě skutečná Florence vysloužila. Dále si nepamatuji roli Hugh Granta, která by mu natolik sedla jako zde. Prostě vše dopadlo, jak mělo. A ač příběh nikde moc nepřekvapí, své kvality si u mě obhájil do samotného závěru. 75%(29.1.2017)

Tak trailer mě dost odrazoval od tohoto snímku a vyvolával ve mě negativní pocity, s tím že tento snímek oklikou vynechám. Naštěstí jsem se mýlil. Problém filmu je, že vypráví o celkem nezajímavé osobě a především scénáristé s tím ani moc udělat nemohou, protože příběh není převratným dramatem, který by diváka strhl. Snímek neskutečně táhne herecké trio hlavních protagonistů a prakticky z dějové linky vyždímají maximum co jde a nečekaně se v závěru podaří i vyvolat emoce. Film určitě nemůže pomýšlet na nejvyšší příčky, ale rozhodně nominace na Oscara některého z herců by neurazila.....7/10(29.8.2016)

(48/2017) / Milý filmík s originálnym príbehom o zvláštnej, v minulosti reálne existujúcej osôbke ktorá aj keď bez štipky reálneho speváckeho talentu dokázala vypredať Carnegie Hall. V podstate vo filme vystupujú tri dôležité postavy a musím povedať, že herecké výkony sú výborné. Špeciálne Hugh Grant, ale aj Simon helberg (The Big Bang Theory). Meryl dostáva nominácie na Oscara asi vždy keď niečo zahrá, ale zvládla svoju ťažkú rolu tiež obstojne. Inak toto je presne ten typ filmu po ktorom človeku zostane príjemný pocit a úsmev na tvári. (7/10)(18.2.2017)

Životopisný film jedné velmi bohaté dámy, jejímž jediným snem bylo zpívat a tak se to tak nějak zařídilo. Bohužel takové věci nemohou trvat věčně a jak jistě čekáte, všechno se provalilo. Meryl Streep a Hugh Grant v hlavních rolích této pohodové dobové komedie, která mě rozhodně nikterak neuhranula, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by to bylo nějak příšerné. Jenom mi proboha vysvětlete proč prostě Meryl Streep dostane nominace na Oscara naprosto za všechno. Na tomto filmu není vůbec nic světoborného a rozhodně to není ani výkon hlavní představitelky. Pohodový film, ale nejsem si jistý, že si zaslouží takovou pozornost.(8.2.2017)

Meryl Streep za mě tedy určitě v minulosti odvedla již lepší výkony....Tohle bylo ok - ale že by za to měla být přímo nominace na Oscara? Docela mě pobavila dvojice Streep a Grant jako pár...To bylo pro mě hodně veliké překvapení. Je to úsměvné, ale zároveň dost smutné a zoufalé...Co se mi nejvíce líbilo byly rozhodně kostýmy a ta atmosféra...To byla bomba...Simon Helberg jako nadaný klavírista byl krásně rozpačitý :) A celá ta přetvářka a touha být ve spojení s ženou, která Vám zaplatí první poslední, jen když jí budete opěvovat a lézt do zadku...Ti vojáci - to byl takový krásný kontrast, že jedině oni mohli prolomit ten obrovský led, který stál mezí jejím zpěvem a realitou...Docela mě pobavilo označení zde na csfd - že je to hudební film :D :D(5.2.2017)

• - Natáčelo se v Londýně a v okolí Liverpoolu. (jezurka42)

• - Meryl Streep sa vyjadrila, že táto postava bola pre ňu veľkou výzvou. Zo školy si pamätala, ako sa všetci váľali od smiechu, keď počúvali záznam spevu Florence. Myslela si, že napodobniť ju bude hračka. Paradoxne to však bolo oveľa náročnejšie než spievať dobre a čisto. (krasomama)

• - Scéna z newyorského Carnegie Hall byla natočena v londýnském Hammersmith Apollo s cca 300 komparzisty. (Stanislaus)