Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Trošku jsem se životopisné komedie "Božská Florence" obávala, ale už po pár minutách bylo jasné, že není čeho ;-) Herecký talent Meryl Streep je tak dokonalý, že perfektně nedokonale zvládá falešně zpívat jako by sama v reálu nezpívala úžasně.. Hugh Grant herecky vyzrál a přála bych mu do budoucna více podobných rolí.. Simon Helberg za nimi nepokulhává a jeho postava do děje sedne jako zadnice na nočník.. Příběh by mohl být natočen klidně i více škodolibě, ale jeho kouzlo je právě v tom, že se snaží zachytit něhu, vášeň i hořkost jednoho lidského osudu s grácií a pochopením.. Nechápu "modré" hodnocení, já jsem si "Božskou Florence" užila na maximum ;-)(8.2.2017)

Meryl Streep za mě tedy určitě v minulosti odvedla již lepší výkony....Tohle bylo ok - ale že by za to měla být přímo nominace na Oscara? Docela mě pobavila dvojice Streep a Grant jako pár...To bylo pro mě hodně veliké překvapení. Je to úsměvné, ale zároveň dost smutné a zoufalé...Co se mi nejvíce líbilo byly rozhodně kostýmy a ta atmosféra...To byla bomba...Simon Helberg jako nadaný klavírista byl krásně rozpačitý :) A celá ta přetvářka a touha být ve spojení s ženou, která Vám zaplatí první poslední, jen když jí budete opěvovat a lézt do zadku...Ti vojáci - to byl takový krásný kontrast, že jedině oni mohli prolomit ten obrovský led, který stál mezí jejím zpěvem a realitou...Docela mě pobavilo označení zde na csfd - že je to hudební film :D :D(5.2.2017)

Film je sice střižený podle ohrané životopisné šablony, takže děj příliš nepřekvapí snad ani ty, kteří o Florence Foster Jenkinsové nevěděli nic, nicméně je to alespoň příjemně odlehčená podívaná s výbornými výkony Meryl Streep a Hugha Granta, s nimiž se seč může snaží držet krok ksichtící se Simon Helberg (a většinou mu to jde). Není to naštěstí ani bůhvíjak třeskutá posměvačná komedie, ani hluboce vážné drama s tragickou hrdinkou k politování, je to něco mezi. A to je dobře.(15.9.2016)

Tak trailer mě dost odrazoval od tohoto snímku a vyvolával ve mě negativní pocity, s tím že tento snímek oklikou vynechám. Naštěstí jsem se mýlil. Problém filmu je, že vypráví o celkem nezajímavé osobě a především scénáristé s tím ani moc udělat nemohou, protože příběh není převratným dramatem, který by diváka strhl. Snímek neskutečně táhne herecké trio hlavních protagonistů a prakticky z dějové linky vyždímají maximum co jde a nečekaně se v závěru podaří i vyvolat emoce. Film určitě nemůže pomýšlet na nejvyšší příčky, ale rozhodně nominace na Oscara některého z herců by neurazila.....7/10(29.8.2016)

Mně je sympatickej každej, kdo zpívá hůř než já, protože takovejch lidí moc není. I proto jsem se na Božskou Florence v podání božské Meryl těšila. Právem. Streep je opět bezchybná. Ani Hugh Grant nezůstává pozadu a je sympaticky civilní, Simon Helberg zase dojemně roztomilý. Herecké výkony jsou tedy výborné, ale přesto se v podstatě jedná o víceméně obyčejnou retro komedii s prvky dramatu, místy (i přes evidentní vyhýbání se zbytečnému patosu) dojemnou.(10.1.2017)

• - Příběhem Florence Foster Jenkins se také inspirovali tvůrci francouzského filmu Marguerite (2015). (Athree)

• - V bytě Cosmé McMoona (Simon Helberg), který pianistovi slouží i jako posilovna, a kam přijde Florence (Meryl Streep) "mýt nádobí", visí nad klavírem portrét Antonína Dvořáka. (vladous)

• - Hugh Grant (Clair Bayfield) prozradil, že celý rok před natáčením měl obavy z Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), jeho strach opadl v tu chvíli, kdy v jejich první natáčecí den Meryl zapomněla svůj text. (Streeper)