Dcera čarodějky Dina po matce zdědila nadpřirozené schopnosti: umí se podívat člověku přímo do duše a vyvolat v něm pocity studu za jeho činy. Když je její matka neprávem obviněna z hrůzných vražd, Dina se rozhodne odhalit pravdu, kvůli čemuž se ocitá uprostřed nebezpečného boje o moc a v ohrožení vlastního života. (Film Europe)

easaque

+2* dostal se mi pod ruky tento fantasy historický snímek ze skandinávských luhů a hájů, který patří do ranku průměrných, z kterého si nic neodnesete a brzo zapomenete o čem vlastně je. Koho však tento žánr láká, tak by ho tato "pohádka" potěšit mohla a zaplácne mezeru při čekání na další díly Hry o trůny. Pro mě je to ve výsledku dostatečně dobrý film, kterým jsem zaplácal hodinu a půl svého života, ale vůbec nenaláká na případné pokračování. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

bourec

Líbilo se mi to,a jako fantazy naprosto obstojný.Severskychladný,zase spousta deště,prostě poctivá filmařina.Proč to má jen 58% ovšem nechápu.80%. ()

dr.fish

Musím říct, že se mi ta pohádka dost líbila. Bylo to syrové, zpočátku trochu ploché, ale pak to nabralo šmrnc. Konec byl moc dobrý. Jsem rád, že se kamarádíme s drsným Severem, to je ten správný směr, kam by se měli naši filmaři ohlížet. 70% ()

Trisis

Trošku mi to pripadá, akoby mali trojičky oligarchu (strihač, režisér, scenárista) narodeniny, tak im otecko zaplatil profi produkciu, obstojnú kameru, soundtrack, výpravu, exteriéry, atď. Žiaľ detičky bohatého ocka sa keď profi štáb dorazil povadili, kto stratil scenár v útrobách nafukovacej panny, pri extrakcií ho potrhali a ocko oligarch, aby tam štáb nestál ako blbci, kým jeho nepodarených synov upokoja, poveril kuchárku, aby išla napísať scenár. Svojmu čoklovi dal za úlohu chopiť sa strihu a tú nafukovaciu pannu posadili na režisérske kreslo, nech neostane prázdne. Kuchárka s nevýrazným literárnym talentom doniesla GRR Maritnovu knihu - hru o tróny, v nádeji, že ju vydá za svoju. Štáb jej to dokonca uveril, lebo jej manžel pri čítaní knihy na toalete používal každú druhú stranu na výter zadnice, a pomýlený ginom, hádzal do odpadu čisté stránky a použité vracal do koženej väzby. Túto kuchárka hrdo vložila do rúk nafukovacej panny, tá zvolala - akcia a vznikla Dcera čarodejky. A síce sa ten čokel naozaj strašne snažil z toho postrihať niečo obstojné, žiaľ... ()

Ironfood

Naděje na nový svěží severský vítr ve světě filmové fantasy vzaly rychle za své. Naopak se zdá, že tvůrci se pro jistotu rozhodli vyvarovat jakékoliv invence. Po vizuální stránce tuctové, postavy a dialogy nezajímavé, napětí žádné, děj primitivní a na celovečerák mi přišel celkem nedostatečný. Což ve spojení s dokořán otevřeným koncem vyvolávalo dojem spíše nějakého seriálového pilotu než plnohodnotného filmu. Taky bych řekl, že zvláštní schopnost hlavní hrdinky se určitě dala využít a předvést zajímavějšími způsoby.. Navíc mi přišlo, že její představitelka občas vypadala tak nějak příliš dospěle. ()

herr_carter

Dobrou zápletku zabíjí bohužel mizerná režie a tristní výkony herců...navíc z Norska není vidět ani prd,takže nebýt norského hudrování,nebyla by ani severská tužka patrná....nudil jsem se..............moje hodnocení 4 z 10. ()

psychoJoa

Uznávám, z filmu je severský styl patrný, ale určitá temnota a neobvyklý koncept čarodějnic mě tentokrát opravdu zaujal. Příběh má své mouchy, ale i přes to se jedná o dobré fantasy (a česká příroda je bonus)! ()

Zmrv

Drsná severská pohádka. Jako taková celkem funguje, ale nic víc. Navíc konec mi přišel dost nesmyslný. 60% ()

lucijelucije

No, co k tomu říct, je to určitě průměrná věc, která ve své podstatě nemá žádný duchaplný příběh a s dialogy si také tvůrci moc hlavu nelámali. A taky mi vadí ten koloběh, kočky s myší. I těch krátkých 96 min se zdálo být dlouhých. Knižní předloha byla možná kvalitnější, ovšem snímek se řádně nepovedl. Na druhou stranu, né úplně všechno bylo špatné, vizuální stránka se mi líbila, trochu propracovanosti a nebyl by to špatný film. ()

cskomando

Všechno špatně (žádný akční, dobrodružný, skoro ani fantasy nebýt draků, kteří připomínaly ještěrky). Klasická oddechová pohádka v Dánském provedení. ()

Vesecký

Pro mě, který se moc nesoustřeďuje na akční filmy a už vůbec ne na fantasy, byl tento film docela koukatelný, i když my umíme vyrábět draky lepší, tohle byli v podstatě vykrmení krokodýli. Jako v každé pohádce vše dobře dopadlo, Seveřani jsou teď ve výrobě filmů u evropské i světové špičky. Škoda, že mi na konci filmu vypadl u jedné volby obraz a u druhé volby nešly titulky, ale smysl jsem nakonec pochopil i v dánštině (či v jaké řeči to bylo). ()

xargos

Je to pohádka a lze se na ní dívat optikou, která je pohádkám určená. Je to příběh o dobru a zlu, o zradě a prozření a snaze dosáhnout co nejlepšího konce. Ale tato pohádka má konec otevřený. Nevítězí v ní dobro na celé čáře a zlo je ponecháno nepotrestané. S dovětkem, že bude šance. Severské národy (a že jich tu v koprodukci je) opět dokázaly, že mají trochu jiný náhled na veškeré lidské konání. Byť pohádka, opět mně "chytily" a puštěn jsem byl až po titulcích. Prostření středovékého podhradí je tu předvedeno v celé své nuzné kráse, arogance moci u nepravého krále a čest a všechny ty dobré vlastnosti u těch, kdo mají být sprovozeni ze světa. Dělení jasné od první klapky a tak trochu trochu naivní. Přesto hodnotím pouze ztrátou jedné hvězdy. Je na co se dívat i podivovat, jaké scenérie to tvůrci vybrali, že je poznávám - i naše polínko bylo přidáno do ohně, obrazně i doslova, třeba pod Pravčičkou bránou. Film jsem viděl bez předchozí znalosti o naší koprodukci a neměl jsem proto nouzi o nečekaná překvapení! ()

Bozvav

Námět dobrý, jen je to takové hoódně rodinné. Holčičkám se to íbilo, já se docela nudila. Jestli ty přerostlé ještěrky byly draci, tak já jsem Cher. Za mne 45%. ()

Ombak▼Penari

Je vidět, že natočit fantasy je prostě vždycky otázka velkého rozpočtu a trikové práce, jinak to vždycky působí buď levně, nebo pohádkově. Stejně tak to je i s Dcerou čarodějky. Ve své podstatě dospělá fantasy, která ale působí jako seriálový pilot, anebo jako pohádka s krví a mrtvými, které se nepodařilo úplně zbavit televizního vzezření. Připomínalo mi to ze všeho nejvíc české Jménem krále, což není zrovna lichotka. Nakonec to sice nebylo vyloženě špatné a má to i sympatické hrdiny, ale se zámořskou produkcí to jasně prohrává, protože místo opulentní výpravy a triků, na které nebyly finance, to bohužel nepřináší nic originálního, nehledě na průběžné finále se zcela otevřeným koncem. Vylezla z toho tedy průměrná evropská fantasy, která je docela fajn na podívání, ale jinak zcela zapomenutelná. ()

MickeyStuma

Dina od své matky zdědila psychické schopnosti a může nahlédnout přímo do duše ostatních lidí, čímž je jako dcera čarodějnice všudypřítomnými lidmi krutě nenáviděna. Její schopnost způsobuje, že se lidé, kteří se jí podívají přímo do očí, stydí. Když na hradě dojde k vraždě vládce a celé jeho rodiny, je vlivem touhy o moc vtažena do nebezpečného boje, který ohrožuje jak život její matky, tak i její vlastní. Středověká fantasy mající českou stopu, neboť se natáčelo i v Česku (např. lom Amerika je prostě, alespoň pro nás, nezaměnitelný), se honosí absolutně nenáročným příběhem, který uběhne rychleji, než by se zdálo. Snímek byl natočen na základě stejnojmenného fantasy románu „Skammerens Datter“ dánské autorky Lene Kaaberbøla, která je čtenáři vychvalovaná. Filmový příběh o Dině je i přes svou jednoduchost vcelku propracovaný. Dospělý divák z něčeho takového sice na zadek nespadne, ale pro mládež má určitou přívětivost a to i vlivem schopnosti jim ukázat klasicky vyhlížející středověký a jasně nordický svět, právě na pomezí fantasy žánru. Temná atmosféra je samozřejmostí, takže od jiných snímků podobného druhu se ničím nevymyká. I v Dánsku mají filmovou cenu a tento jejich filmový počin získal jedenáct nominací, z nichž pět cen získalo, mezi nimiž byla i cena za nejlepší film roku, určeného právě pro mladé publikum. Když pomineme CGI draky, byl jinak zpracován bez typických hollywoodských zvláštních efektů, což i to něco znamená. Jestli to bylo vlivem nízkého rozpočtu, těžko posoudit, každopádně se v této oblasti jedná o příjemnou změnu. ()

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů