Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Johnny.ARN

Berg sa opäť ukázal. V rýchlom slede servíruje všetko, čo divák chce a potrebuje. Žiadne zbytočné omáčky, vzťahové kekse a iné boliestky dnešných filmov. Jednoznačný úvod, vyhrotenie vzťahov, obrovský problém a už len super deštrukčné finále, plné ohňa, taviaceho sa plechu a zlomených kostí. A skvelý vizál na veľkom plátne perfektne doplňuje ohromujúca hudba a zvukové efekty. Skvelý zážitok. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

viperDavid

Povedené drama. Nijak se to neprehanelo, jasně že marky Mark musel být za hrdinu, ale to jsem snesl. Jinak velmi zajímavá podívaná ()

Tosi

S uznáním musím konstatovat, že se to povedlo natočit vážně bezprostředně a děsivě. Krom začátku se nevedly žádné velké řeči ani gesta a hrdinství tady bylo na američany velmi nenápadné. Je zázrak, že v tom pekle zemřelo tak málo lidí. ()

Qitek

Katastrofické klišé, s naprosto klasickým Wahlbergem a skvělým Malkovichem i Russellem (ti dva si to dávají, i když nemají absolutně žádný prostor, natož rozepsanou postavu). Tohle klišé, ale nervně boptná pod taktovou Berga tak intenzivně a řemeslně prvotřídně, že Vám film uteče jako ropa do moře. Po letech, u filmu tohoto druhu, jsem chvílemi zapomněl dýchat a chvílemi mě opravdu mrazilo. Jak se "peklo" dostává "napovrch", do kterýho se lidská spodina, toužící jen po penězích, zuby nehty prodrala, rozehrává Berg opravdu výbornou podívanou. ()

Honzíno

Aneb jak Peter Berg dělá z Michael Baye jen tajtrdlíka, co si hraje s Legem Chima (a ne Technic, SW nebo City!!) a na vojáky. Wahlberg je borec, Russell kápo, hudba a zvuková stopa perfektní. První půle za pět, druhá chaotická za tři, ale ustojí to. Skvělá agitka proti ropnému průmyslu, a i když umírá na světě denně mnohonásobně více stejně důležitých a zajímavých lidí, Deepwater Horizon třídnickejm ropákům skládá důstojnou vzpomínku a vzdává hold. ()

Mrkvič

Není to vůbec špatný film a jde o slušné téma, ale tak nějak mě to nechytlo u srdíčka. Naposledy jsem si stěžoval u Sullyho, že se tam vlastně ani nic nestalo. Tady se stala asi největší tragédie na ropných plošinách, ale v průběhu filmu jsem z toho měl pořád pocit, že to není až tak ojedinělá událost. Navíc první ukecaná hodina nemá čím ohromit. Film měl být poskládán úplně jinak. Chvilka keců, akce a na závěr mělo být vyšetřování a nějaký ten soud. Třeba i ten chudák, co se obětuje a ostatní zachrání, ve filmu není nijak pochválen. Emocemi se střílí na nesprávné cíle. ()

ivan_drago

Takové to... takový to... taková to... Americký pomník zesnulým, pocta přeživším a vše nasnímané s ohromujícími plameno výbušnými efekty... ()

Lachtaan

Katastrofické filmy pro mě jako menšího byly primárním žánrem a zcela neovlivněn veřejným míněním o těchto kouscích jsem hltal sebeodpornější zástupce této velmi pochybné filmové oblasti. Naštěstí mezi množstvím televizních odpadů nejen od studií Asylum či SyFy stále existují nápadití scénáristé a šikovní režiséři, kteří na své připravované veledílo pozvou spoustu talentovaných herců a splácají dohromady vizuálně i příběhově ničím nezkaženou filmovou katastrofu. V kině by mě asi další ze soudku spolupráce Berg/Wahlberg tolik nebavil, na vyplnění vánoční pohody loňského roku jsem si ale nemohl najít povedenější náhradu. ()

elanius

(159/2016) / Film potiahlo hlavne herecké supertrio a mne sa najviac fakt páčil ten parchant Malkovich. Inak Deepwater Horizon je celkom štandardný katastrofický film ale funguje po stránke dynamiky a zábavnosti. Škoda, že sa nešlo do ambicióznejšieho scenára s opisom následných udalostí. (6/10) ()

neoBlast

Naopak od ostatních zdejších mě bavila (dlouhááááá) úvodní expozice, kde je nám ukázáno, že všichni ti vrtáci jsou machři a své práci rozumí (vlastně i ten zlý Malkovich). Možná je to mým obdivem a respektem nad těžkou mechanikou, které nerozumím. Druhá polovina je bohužel už jenom standardní katastrofický film se spoustou sterilních triků a přebytečných explozí. Takže vcelku fajn, nevěřil bych že se o potopení vrtné plošiny dá natočit celovečerní akční film (bez Seagala či Van Dammea), zmýlil jsem se, ale příště si zase raději vychutnám hypnotickou explozi vrtu v Až na krev nebo u jednoho staršího, ale stále výživného Herzoga. 60 % ()

venison

V rámci žánru katastrofického thrilleru je pro mne film "Deepwater Horizon: Moře v plamenech" překvapením na plný počet hvězdiček.. Zrovna dvakrát hlavního hrdinu Marka Wahlberga nemusím, ale do podobného typu filmu sednul jako zadek na hrnec.. První část svižným tempem ukazuje laickému divákovi život a práci na ropné plošině.. Po zajímavém úvodu se rozjíždí ještě svižnější záchranná mise, kterou nevede nabušený superhrdina, ale parta tatíků od rodin, která se snaží zachránit holý život..Myslím, že jsem se někde na začátku nadechla a vydechla až po titulkách.. Žádnou větší přidanou hodnotu v tom nehledám, ale po dlouhé dob jsem si opravdu užila každou minutu.. PS: Jako příjemný bonus vidět Kate Hudson s Kurtem Russellem na jednom plátně :-) ()

Pavlínka9

Tento film jsem si vybrala záměrně, jelikož jsem znala katastrofu "DH" a byla jsem zvědavá, jak to ztvární. A jako DOP*DELE!! To bylo tak šílené a tak pro mě realistické, že je škoda, že jsem to neviděla na velikém plátně, protože to bych si rozhodně dala. Hajzl jeden namyšlenej - dala bych postavě Malkoviche zaplatit veškeré náklady a výdaje s touto katastrofou. Líbilo se mi krásné naznačení na začáku filmu, když rodinka sedí v kuchyni a dcera dělá pokus do školy a zčistajasna - se pokus povede. Tak či onak - ten film mě ohromil i ochromil a rozhodně to chci vidět znova. ()

hroubek

Tohle mě hodně sedlo. Tento typ filmů mám dost rád a taky mám rád filmy od Petera Berga. Berg je velmi dobrý řemeslník, který umí točit a umí si pohlídat řemeslnou stránku filmu a natočit zajímavý film. A tohle všechno mohu říci i Deepwater Horizon. Berg pečlivě buduje atmosféru v první půlce a nikám nespěchá. A i seznamování s hrdiny je v pohodě a samotné postavy jsou dostatečně zajímavé, abychom jim mohly fandit a bát se jestli to přežijí nebo ne. Díky tomu druhá půlka funguje lépe. Je to parádně natočené, napínavé, má to parádní spád a několik momentů, které několikrát překvapí. Dost se mi líbilo, že Berg sazí na civilnost a krotí se. Z tohle filmu by šlo udělat velký kýč a patriotskou záležitost, ale Berga více zajímá samotná katastrofa a několik postav(podobné pocity jsem měl i ze Sullyho). Po herecké stránce je to taky velmi dobře odvedená práce. Mark Walberg je sympaťák od rodiny, které mu nelze nefandit. Kurt Russell se mě v téhle poloze dost líbí. Kate Hudson není vůbec špatná a i na malém prostoru dobře hraje. Gina Rodriguez dost překvapila. John Malkovich předvádí svůj standart. Dylan O'Brien je velmi dobrý a v budoucnu od něho čekám zajímavé věci. Ale abych, řekl pravdu, tak mě z celého filmu nejvíce překvapil výkon Ethana Supllea, který zde hraje výborně. Co se týče samotného inferna, tak to vypadá přesvědčivě a rozhodně je dost napínavé. Ale těch napínavých scén je tam více, jako zkoušení tlaku, pták v lodi, nebo záchranná akce. Filmu je vyčítáno, že je první půlka pomalejší a těch technických informací je tam hodně. Je to celkem pravda, ale podle mě to k filmu patří, takže mě to vůbec nevadilo. Nevadil mě ani ten finální dovětek. Deepwater Horizon je napínavý a zábavný film, který je mnohem zajímavější, než se na první pohled zdá. ()

bizz_mjc

Hurá, byť tu máme nějaké to klišátko (ale jako živočišnému druhu jsou nám nějaké věci příznačné), Berg se vyvaroval patosu, přehnanému patrioctví i heroismu, přímější scénář navíc absentuje většině spektáklů vlastních povinných hlášek a vtípků, čímž snímek působí mnohem víc lidsky a nefalšováně. První půlka šlape jak hodinky a ani ta katastrofická část není vůbec zlá. Vlastně jsem to tak "dobré" nečekal. Natočí někdy někdo film o likvidacích následků podobné katastrofy? Asi těžko... toto zůstane maximálně dokumentaristům. ()

Mishqo

80% ... Nečakal som od toho tak veľa, no nakoniec som dostal skvelé spracovanie katastrofy na vrtnej plošine Deepwater Horizon neďaleko pobrežia USA, ktorá vošla do dejín ako najhoršia katastrofa tohto druhu v dejinách USA. Nebudem menovať jednotlivé pozitíva a negatíva, no ako celok to jednoducho fungovalo. ()

VanTom

Na strhující plamenné peklo si chvilku počkáme, ale fakt stojí za to. Blížeji sice poznáme jen 3-4 postavy (známí herci, žena), jež také jako jediné zabahněné/zraněné rozeznáme. Jakou logikou však Berg na komerční ropnou plošinu britské BP cpe patos americké vlajky, to by nám asi těžko vysvětloval. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014