Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

zdenny

Po přečtení obsahu jsem si vzpomněl, že před lety proběhla v médiích zpráva o výbuchu ropné plošiny a následné ekologické havárii. Přesto byl pro zhlédnutí filmu pro mne důležitý Mark Wahlberg. Navíc i další herecké obsazení bylo velice lákavé. V průběhu filmu jsem se přistihl, že u „katastrofických filmů zřejmě trpím krizí identity. Prostě nevím, co chci. „Titanic“ byl pro mě hodně přeslazený, naopak toto bylo čistě jen o efektech při absenci jakéhokoliv příběhu. Takže nevím, zřejmě potřebuji něco jako „Skleněné peklo“. U katastrofických filmů rozhodně upřednostním akci před sladkostí. Problém ale je, že nemám šanci se s nikým ztotožnit, někoho mít rád. Celá výbuchová a destrukční část byla hodně podobná destrukci válečných lodí ve filmu „Pearl Harbor“. Tudíž po technické stránce byl film natočen velmi kvalitně. Můj problém ale je, že mi tam chybělo něco lidského. ()

VasaX

Shrnout celý incident do hodiny čtyřicet je velká komprese, takže můžeme být rádi že to stojí na pilířích Wahlbergovi a Russelovi (a pár dalších), kteří tomu dávají spád a zároveň stabilitu. I když konec mi přišel dost uspěchaný, tak pořád je tady lepší plně nevyužitý potenciál než máčení suchého rohlíku. Jako ukázka toho, že lidské konstrukty jsou fascinující a zároveň křehké, tím spíš když je sami svou neukojitelnou chamtivostí podlamujeme. Ač jednoduché, tak velmi dobře natočené a zahrané memento jedné lidské a ekologické katastrofy. ()

Sany33

Príbeh: Katastrofa na ropnom vrte Deepwater Horizon. Herecké obsadenie: Veľkým lákadlom k tomuto filmu sú mená ako Mark Wahlberg, Kurt Russell či John Malkovich. Nič menej, moc sa nenahrali. K tomuto filmu nebolo nutné nijaké herecké umenie. Všetku atmosféru dokresľovalo prevedenie. Prevedenie: najsilnejšia stránka filmu sú samozrejme efekty, ktoré podtrhujú emócie. Celkom som si užil či už zasekávanie vrtu alebo finálne výbuchy. V tomto smere niet čo vytknúť. Pocity: Katastrofické filmy majú vždy silnú emóciu už len samotnou existenciou, ak si k tomu pridáme ešte zvládnutú rodinnú drámu tak je to o to lepšie. Pridaná hodnota: Film som trocha nadhodnotil lebo mi sadol v dobe kedy som ho pozeral. Nie je to nijaký klenot na trhu katastrofických filmov, lebo ničím nevyčnieva od zabehnutého štandardu. Dokonca ani tým, že je podľa skutočnej udalosti. Ale jednoducho mi to sadlo a vychutnal som si to naplno. 75% ()

blackJag

Věcné, prosté, napínavé, nebýt ve filmu posledních cca 5 minut, chrochtal bych. Berg s Wahlbergem opět podle skutečných událostí, tentokrát ovšem o kus lépe. 85% ()

Tft

Nedivím se, že na plošině nic nefungovalo, když opravář Mark Wahlberg pořád sedí u počítače a skypuje se svou milou, která mimochodem není zrovna dvakrát podobná skutečné ženě, která byla vidět na fotce na konci snímku, ale do Hollywoodu mají prostě otevřené dveře jen hezcí lidé i v tem okamžik když se jedná o popis skutečné události, která má sklonit poklonu právě skutečným účastníkům katastrofy. Paradoxně nejzajímavější části Deepwater Horizon je představování plošiny skrz oči Marka Wahlberga v sekvenci po příletu na plošinu až po začátek katastrofy, protože to nepřehledné ohnivé peklo co se odehrává na konci snímku mi nepřišlo jak filmařsky tak ani vypravěčsky moc dobře zvládnuté. Co mi vadilo ještě víc byl promarněný Kurt Russel a ono vlastně celkově všichni herci. Film se totiž snaží skákat od jednoho ke druhému a udělat ze všech hrdiny, přitom stačí pohled na hořící plošinu a všem musí být jasné, že každý kdo si tímhle prošel je hrdina. To mi na filmu vadilo nejvíc, jak moc tlačí na pilu aby diváka přesvědčil o něčem co už každý dávno ví. Myslím si, že snímku by víc slušel ryzí a špinavý přístup jako například v Son of Saul kdy film dokáže na diváka opravdu přenést atmosféru dané situace. Deepwater Horizon mi nepřijde zrovna jako dobrý tribut posádce, která tohle prožila na vlastní kůži. 45% ()

ghatos

Já už možná chápu, proč to byl takový finanční propadák. Natočit katastrofický film o ropné plošině, která rozhodně není sympatická a vydělává peníze ještě nesympatičtější firmě většinu lidí nezajímá, ba přímo odpuzuje. Navíc celá ta destrukce proběhne poměrně rychle. Postavy nemají hloubku (ani vodní hloubku), takže se to látá USA rodinným kýčem (jak jinak). Námět o ničem...53%. ()

Pedross800

Ten začátek byl celkem nudně zdlouhavý, ale jak už to tak u katastrofických filmů bývá, člověk si tou přípravnou fází a seznámením s budoucími hrdiny musí projít. Jakmile dojde k výbuchu nuda je pryč a nastává vskutku dech beroucí a vizuálně uhrančivé ohnivé peklo. Marky jako vždy hodně dobrej, tu rozhodnost a v závěru i velké emoce jsem mu věřil do puntíku. Na druhou stranu nepřinesl ten film do této kategorie nic převratného, překvapivého a asi na něj brzo zapomenu. ()

drackula

Nemám rád katastrofické filmy, ale tento sa mi napriek tomu páčil. Vynechal tie hrozné rodinné klišé a zameral sa na podstatu. Jasne a jednoducho boli vysvetlené príčiny a následky. Dešktrukcia bola spracovaná kvalitne a aj záchranárske práce nemali žiadny pátos ale fungovali ako hodinky. Príjemné prekvapenie. 80% ()

MI-380

Je to samozřejmě hollywoodsky barevné a technicky až nepřirozeně dokonalé. Já ale vidím hlavně skvěle profesionálně zvládnuté katastrofické drama podle skutečné události, které mě dokázalo dojmout mnohem víc, než všechny romantické filmy dohromady. Dokonalá oslava hrdinství, zodpovědnosti a tvrdé práce, bez které by nastal kolaps výroby, dopravy i přísunu tepla: 90% (aktuálně 4234 hodnotících, průměr 77%). ()

vyfuk

Z Petera Berga se začíná stávat nový Greengrass. No a zatím mu to jde. Co si pamatuji, tak Na život a na smrt byl povedený válečný napínák a tohle bych s tím klidně mohl i srovnat. V rámci atmosféry. První půlhodinu a nějaký ty drobný musíte "přetrpět" pokud vás moc nezajímají kecy okolo, kterým stejně ani nerozumíte. No a pak začnou lítat sračky. Přijde to, na co jste v podstatě celou tu dobu čekali a jde to náhle tak ráz na ráz, že najednou si uvědomíte, že je vlastně konec filmu. Je nutné točit takovéhle filmy. Filmy, které nám dokáží autenticky rekonstruovat minulost a události v ní, které nemusí být nutně důležité pro lidstvo, ale jednoznačně vás to obohatí. A to je jen dobře. Mimochodem, byl zajímavý tah do jedné z viditelnějších rolí obsadit herce "oplodňovacích snímků" Dylana O'Briena, nicméně tato role jen dokazuje, že má i na vyšší a charakternější role. Navíc, to je víc mužné, než postavit chlapa do monterek na moře na ropný vrt. No a folkový konec na závěr. No, co víc si přát. ()

Autogram

Spočiatku sa film rozohráva konverzačným spôsobom, trvá to dosť dlho, pričom technické detaily sú mimo chápania aj pre technicky orientovaného človeka, a až niekedy v polovici nastáva akcia. Samozrejme, nie je obyčajná, ale pekelná, ako prvé musí každého napadnúť stará dobrá klasika Sklenené peklo. Tu je ohňa a výbuchov viac, nájdu sa aj hrdinské akcie jednotlivcov, ale celkovo je to s charaktermi postáv poslabšie. Hrdinská je tiež americká zástava, ktorá statočne vlaje, aj keď už horí všetko vrátane morskej hladiny. Rovnako aj záver je trochu snový, trochu spomienkou na jedenásť obetí, a pri rozsahu katastrofy sa dá hovoriť o úspešnej záchrannej akcii, ale vyznie nejako do stratena. –––– Je to vrt na prd. –––– Všechno, co nám říkali, že se nemůže stát, se nakonec stalo. ()

Dagoussek

Nevím proč tyto filmy na podobné téma kazí zdlouhavý a zbytečný úvod( téměř hodinu a půl). Škoda, jinak by to nebylo špatné, samotná akce ušla. ()

KeithMaxwell

Nejintenzivnější zážitek roku, podobně jako u Dokonalé bouře je prvních 40 minut věnováno sympatickým postavám a ukázání života na plošině, což nijak nenudí. Potom se však rozjede opravdové peklo kde se trikaři a hlavně zvukaři solidně vyřádili a z rozpočtu je vidět každý dolar, hudby jsem si všimnul během sledování snad jen dvakrát, v obou případech však nahnala solidní husí kůži, škoda že nebyla výraznější. Na tohle jsem se hodně těšil a sem si jistý že to lépe natočit nešlo, jednoduše skvělé. ()

obivan568

První hodina líp natočit nešla. Nic zajímavého se v ní neděje, ale přesto rychle uteče. Následné ohnivé peklo není tak strhující, jak jsem čekal, hlavně kvůli prostřihům na manželku a policejní stanici. Chápu, takhle to vypadá jako větší katastrofa, že se to jakoby dotýká víc lidí, ale hrozně to ruší. Konec je hrozně protahovaný a skoro až trapný, nevím co si tvůrci mysleli. Dá se říct, že jsem trochu zklamaný, ale zábava to je. ()

Dexter256

Deepwater Horizon: Co napsat??? Že je to opravdu špičková podívaná. A perfektně udělaný katastrofický film. Všechno vám přijde neskutečně skutečné. Je to naprosto skvěle udělané!!! Perfektně natočené a zrežírované. Co se týče hereckých výkonu tady není o čem psát. Každý podává prvotřídní výkon!! A to doslova!!! Opravdu skvělý katastrofický film,který stojí za to opravdu vidět. 80% P.S. ( Smutné je jen to,že peníze jsou důležitější než životy).... ()

Wbcko

Hezky udělané, až to ve mě vzbudilo fascinaci a touhu dozvědět se něco o podmořské těžbě ropy. Dokonce jsem se dokázal vcítit do postav a říkal jsem si jaký to sakra musel být průser. Bohužel je vše klasicky americky zidealizované, kdy veškeré naftařské dobro na sebe vezme tvář Marka Walberga - muže s dokonalou postavou, krásnou milující ženou, intelektem a odhodláním zachránit všechny oslepené těžaře a krásné těžařky. Až na tenhle klasický nešvar fajn. Docela by mě zajímal spin off o tom jak onu katastrofu borci v BP( a další) řešili. ()

Hugo01

Podle obsazení a ohlasů mých známých jsem tenhle snímek chtěl rozhodně vidět, ale měl jsem trošku obavu, jestli mě necelé dvě hodiny koukání na unikající lepkavou kapalinu ze všech možných i nemožných míst budou bavit. No a..bavily..a hodně! Sice sem si nejdřív říkal, proč tam vlastně hraje Mark Wahlberg, že by tam mohli obsadit vlastně kohokoliv, ale v druhé půlce dostane i on nějakou tu šanci předvést to, za co ho v Hollywoodu platí. Kurt Russell je i ve svém věku pořád hodně cool a na onom Deepwater Horizonu jim všechno klape, jak má, teda dokud nepřijde John Malkovich a všechno jim to nepose*e. No, co víc říct, maximálně tak, že bych takovouhle havárii nikdy nechtěl zažít a že komu nevadí trocha špíny, ať si určitě najde čas to zkouknout. ()

Lektor

Matně ale přece jenom.. od Titanicu jsem snad lepší katastrofický film neviděl. No-time-out.. dynamické, strhující a luxusně natočené peklo. ()

jefff

Dobře natočená žánrovka, která nešetří napětím ani dramatickými scénami. Super herci, dobrá režie, trochu předvídatelný vývoj (vzhledem k tomu, že je to dle skutečné události pochopitelný). Potěšil i Malkovich ve vedlejší roli kapitalistickýho zmrda, pro kterého jsou prachy na všech místech žebříčku potřeb. Wahlberg odvedl svůj standard, který drží na vysokém místě. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014