Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (Cinemart)

luthy

Podarený film s peknou romancou, chémia medzi hercami fungovala 100%. Pekne tento film odkazuje na fakt, že keď s niekým stráviš vypäté chvíle na hrane života a smrti, vznikne medzi vami silné puto, ktoré veľmi ľahko prerastie v lásku, ak tam sú sympatie z obidvoch strán. Katka Winsletová to dobre zahrala, páčil sa mi aj koniec. Veľmi dojemné. ()

Fczelkamaya

SPOILER! Velkou část filmu jsem si říkala, jak je to mnohem lepší, než jsem čekala. Tak proč to neskončili v části, kdy v nemocnici rozpačitá Kate zůstala se snoubencem, a vedle plačící Idris... Proč to museli kazit tím dalším. A proč by někdo po pár týdnech spal na zemi jak kdyby na ní spal mnoho měsíců/let...achjo. ()

mark9th

Veľmi pekne sfilmovaná romanca a skvelé výkony oboch hercov. Najprv som bol trochu sklamaný, keď som začal zisťovať, že sa zrejme nebude jednať o survival movie, ale ako dobrodružná romanca to funguje skvelo. ()

mirkath1

spoiler :Já si jen představuji, jak asi vypadalo jejich prádlo po několika týdnech a o intimních partiích ani nemluvě-určitě museli při sexu hodně vonět-fuj. je divné, že v takových situacích, kdy jsou jedinci odkázání na sebe to vždy končí stejně-moc se od zvířat fakt nelišíme ()

iN

Až na ten přeslazený konec se mi "Hora mezi námi" celkem líbila, když tedy pomineme nelogičnosti principu přežití ve velehorách (co sakra celou dobu jedl ten pes, proč pilot nehlásil letový plán (zvlášť když se blížila bouře), jaktože měli po pádu letadla pořád tak azuro? atd.). Nejvíc jsem si užil práci kameramana před pádem letadla, kdy se ve stísněném prostoru uvnitř letounu díváme střídavě do tváře Alex, Bena a pilota a v tomto stylu zažijeme i samotný pád. Pokud by celý film byl jen o přežití a platonickém zakoukání, dostal by ode mě o hvězdičku víc. ()

Mamlas

Obtloustlá hyperaktivní koza středního věku a submisivní muž jdou po havárii malého letadla po zamrzlém lese někam. Na závěr se dostavuje plná náruč romantiky. Když to shrnu, tak jsou to 2 hodiny pekelné nudy protkané hloupými a zbytečnými dialogy. Jednu hvězdičku dávám za prvních 10 minut, kdy byl film zajímavý. ()

Pohodex

Klišé, klišé, klišé... kdo od tohoto filmu očekává špetku boje člověka s divočinou, nedočká se jí. Je to čistě romantická podívaná, která si bere vzor v Padesát odstínů šedi a jiných romantických srágorách. Konec je totální klišé, ač člověk ho nečeká, protože ho nenapadne, že by to režisér opravdu myslel vážně. ()

george82

Celkově 70%. Film není špatný, ale zpočátku to moc neutíká. Chemie mezi oběma funguje a ani se nedivím. Idris je frajer a jak se říká: když zkusíš černýho, už nechceš jinýho. :-D ()

Pavlunka

Dlouhé, předvídatelné, nezajímavé. Hlavní postavy se mi nelíbili a tak nějak jsem jim ten jejich vztah nevěřila. Nejzajímavější mi přišla závěrečná část, kdy už byli doma. No rozhodně se na to již nikdy nepodívám znovu. ()

dzberry

Letadlo, hory, hory, hory, sníh, zmínka o candy crush, hory, puma, hory, ještě více sněhu. Srub. To nejlepší z filmu jsem právě vyjmenoval. Pak už nefungovalo vůbec nic. Dva za normálních okolností skvělí herci ve filmu, ve kterém neměli co hrát. Hora bezradné nudy. ()

marek29

Survival jak víno. Rose z titanicu nahajpovaná jak sviňa rozhodnutá dojít z pomezí Mount Everestu dolů do vesnice i kdyby při tom měla natáhnout ráfy. Naproti tomu Matumba Idris Elba je posranej až za roh a raději by moudře čekal na pomoc s metrovým nápisem SOS. Ale dost spojlerů. Napětí slušné, v jeho ebonitové tyčce podle jejího výrazu očividně taky. Mně tam asi nic nechybělo ale přesah trmácení ve sněhu logicky ani nemůže mít. A pro přítomnost happy-endu nakonec zvednu hodnocení na pěknou 4, za kterou se nemusí film stydět. Zaslouží si je. Poprávu. Oproti ostatním kýčům a stereotypním mainstreamům tohle aspoń baví. ()

macetoma

Tak jsem se nechal napálit. Viděl jsem v jednom prostřihu jak Idris Elba čumí na zasněžené pole a myslel si bůhví jaký to nebude survival. A ono prd přátelé. Místo toho jsem dostal přeslazenou romantiku s nějakým avengerem a de capriovou bejvalkou. Jediný fajn moment asi když pilot dostane mrtvici a když zastřelí pumu světlicí. Jinak tam nic není. Vůbec se o ně nebojíte, pořád jim tam hoří oheň, vypadají jako dvojka na vejletě. A ta romantika v chatě, no fuj hnus velebnosti. Ono je to sice bezva, že se pod nima "země zachvěla", ale jak by řekl major Terazky, kdyby se díval oknem - "oni mi tuna jebů". Dávám 1 hvězdu za ty přírodní scenérie a pilotovu mrtvici. ()

Jereme

Film sice nepřináší nic nového, ale příběh je hezky napsaný, herci jsou výborní, hudba příjemná a záběry hor skvělé. Takže sečteno a podtrženo fajn odpočinkový film, který neurazí... (Slabší 4*) ()

Sharleen

Chytilo ma to až niekde v druhej polovici, keď sa okrem snahy o prežitie začali riešiť aj vzťahy. Kate mám rada a Idris Elba bol tiež veľmi dobrá voľba. Za tú druhú polovicu filmu, hercov a krásnu krajinu dávam 4 hviezdičky, aj keď s trochu odretými ušami. ()

subic

Pamatuješ na Šest dní, sedm nocí (1998) s Harrisonem Fordem? Tak tohle je hodně podobné, akorát spadnou s letadlem v horách, tak bych čekal trochu drama. Kdyby v tom nehrála sympatická dvojice Kate Winslet a Idris "Luther" Elba, tak bych se na to asi ani nedíval. 55% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních web: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 39%, Audience Score - 47% | FDb.cz - 71,9% | Škoda, že režisér vyčerpá všechny akční a zajímavé okamžiky v první půlhodině a potom už to je akorát dobře zahraná putovačka jen s několika zajímavými okamžiky, ale dialogy jsou slabé a samotná režie působí nejistě - jako by ten pán na hlavním křesílku nevěděl co dál, a tak si vygoogloval "největší filmová klišé" a seřadil je po sobě. No a romantický závěr celý survival dramat totálně zabije. Tohle už nemůže zachránit ani krásná severoamerická divočina! 60% ()