Reklama

Reklama

Der Knabe mit den 13 Vätern

(seriál)
všechny plakáty
? %
Komedie
Západní Německo, 1976, 13x60 min

Režie:

Tomáš Fantl

Hrají:

Vladimír Menšík, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Lubomír Kostelka, Jiří Císler, Zdeněk Kryzánek, Vladimír Matějček, Brigita Hausnerová, Jaroslava Adamová, Karel Augusta, Svatopluk Beneš (více)

Obsahy(1)

Kdesi v ospalém hnízdě v Rakousko-uherské monarchie se narodí malý chlapec, což by nebylo nic zvláštního za předpokladu, že matka nebude za 13 měsíců vdovou. Brzy začnou kolovat zvěsti o otci dítěte a drby a vzrušení způsobuje mnoho podezření mezi slušnými občany vesnice. Chlapec je rychle odveden z vesnice a zažívá pozoruhodnou odyseu. Skončí s mnoha údajnými otci pod různými jmény, stává se předmětem zmatku a intrik. Po bouřlivých událostech, které chlapce zavedou do různých společenských tříd, se konečně vrátí do své domovské vesnice a tam vyhraje svou velkou cenu. (sator)

(více)

Recenze (3)

sator

všechny recenze uživatele

Seriál "Chlapec se třinácti otci" vznikl v Československé koprodukci s německou televizní společností ZDF podle knihy moravského rodáka Alexandra Roda. Kdesi v ospalém hnízdě v Rakousko-uherské monarchie se narodí malý chlapec, což by nebylo nic zvláštního za předpokladu, že matka nebude za 13 měsíců vdovou.Brzy začnou kolovat zvěsti o otci dítěte a drby a vzrušení způsobuje mnoho podezření mezi slušnými občany vesnice. Chlapec je rychle odveden z vesnice a zažívá pozoruhodnou odyseu. Skončí s mnoha údajnými otci pod různými jmény, stává se předmětem zmatku a intrik. Po bouřlivých událostech, které chlapce zavedou do různých společenských tříd, se konečně vrátí do své domovské vesnice a tam vyhraje svou velkou cenu. Dotaz : v 80letech byly realizovány s ČSR Unterwegs nach Atlantis (Připoutejte se, letíme nad Atlantidou )​ a Knabe mit den 13 Vätern (13 tatínků jednoho chlapce) v obou seriálech hraje slavná plejáda tehdejších českých herců. 1-Byly seriály někdy vysílány u nás ? 2-nestálo by za úvahu je českým divákům představit ? Česká televize tyto seriály nevysílala, jelikož na ně nemá platná vysílací práva. V tomto ohledu se obraťte na Národní Filmový Archiv. Přesto že Československá televize tématicky zajímavý seriál koprodukovala a hráli v něm v hlavních rolích tehdejší české filmové hvězdy, nikdy seriál nekoupila a neodvysílala. ()

topi

všechny recenze uživatele

O tomto zapomenutém seriálu z produkce tehdejšího západního Německa jsem se dozvěděl díky dokumentu "Film o filmu : Bouřlivé víno", ve kterém Vítězslav Jandák vzpomíná na Vladimíra Menšíka, že souběžně s filmem Bouřlivé víno natáčeli i tento seriál. Moc rád bych ho někdy viděl, herecké obsazení je velmi lákavé, největší problém zřejmě budou vysílací práva. ()

Reklama

Prubner

všechny recenze uživatele

Stejně nechápu, proč ty seriály ČT nekoupí. Hráli v nich převážně čeští herci a práva určitě tak drahá nebudou. Akorát dabing by byl problém, protože většina těch herců už je po smrti. Ale mohli by to dát s titulkama, mně by to nevadilo. ()

Zajímavosti (2)

  • Přestože Československá televize tématicky zajímavý seriál koprodukovala a hráli v něm v hlavních rolích tehdejší české filmové hvězdy, nikdy seriál nekoupila a neodvysílala. (sator)
  • Seriál vznikl v československé koprodukci s německou televizní společností ZDF podle knihy moravského rodáka Alexandra Roda. (sator)

Reklama

Reklama