Těžko zabráníte vstoupit něčemu, co už je dávno uvnitř. Michael Vartan, Erin Moriartyová a Nadine Velazquezová hrají v hlavních rolích vdovce, jeho dcery a nové ženy, kteří jsou připraveni začít nový život poté, co se přestěhují na poklidné předměstí. Když se ale kolem nich začnou dít podivné věci, vyjde najevo, že s jejich zdánlivě dokonalým domovem něco není v pořádku. Něco, co se skrývá uvnitř domu a v jeho zdech. Jakmile odhalí smrtící tajemství svého nového domova, riskují, že se stanou další kapitolou jeho děsivé historie v tomto psychologickém thrilleru, který vás přiměje dobře zvážit, kam se příště nastěhujete. (HBO Europe)

Omnibus

"Vypij víno s rohypnolem [A nic dál? Proč?!], příšera se motá kolem. Funí, dupá v podkroví, za chvíli tě uloví. V každém domě bývá skrýš, jen počkej, však uvidíš! Když se zrůda z půdy spustí, bacha ať tě neošustí. Z kredence mu čouhá ruka, ve finále tě ošuká. Na podlaze, zezadu, to ti zkazí náladu."  No jo, v Americe staví domy divné, duté jako bambus. Dobré vědět (a počítat s tím). Jenomže bambus nebambus, nakonec prd. Nejdřív jsem se prokousával hromadou filmové vaty a pak se vytočil při protivném finále, kde po sobě rodinka furt dokola halekala, jak na Valašsku pastevci přes údolí, z kotáru na kotár. „Hano! Hano!“ „Mami! Tati!“ „Hano! Hano!“ „Mami! Tati!“ „Hano!“... jako kolovrátek. Příšeru to vytočilo do nepříčetnosti, což se jí ani nedivím, protože mě taky. Víc uječených výkřiků, víc strašidelný film, jasná věc. Škoda, jinak by to byly poctivé tři hvězdy, možná i víc. Btw, a kam se vlastně poděl ten ulovený slizák soused, to ho ten nezdravě bledý jinoch sežral? :-) Nebo kam tedy dal jeho tělo? Protože ten soused skvoter byl docela fajn, škoda ho. ()

Kudly4

Původně jsem si myslel, že půjde o duchařinu, díky bohu, že ne. Lekačky celkem ok, herci v pohodě, na krásnou Erin se koukalo pěkně, žádná tupá kráva. Konec jsem prokoukl, záporák celkem solidní, konec (ne)mile překvapil. Viděl jsem Horor po delší době, proto i možná to vyšší hodnocení, každopádně, jo .. celkem fájn relax, doporučuji. ()

Campbell

Kopírka pardáního The Boy, tentokrát ale o dost chudší a nudnější. Co čekat? Příběh je nudný a nezajímavý, postavy ploché a herečka v hlavní roli? Příšernost na úrovni Megan Fox. Konec jsem tušil tak nějak od půlky. Navíc posledních 15 minut místo toho abych byl napnutej jsem se jenom pousmíval(hlavně nad blbostí otce). Je to srajda kterou jsem viděl asi před měsícem ale díky nevýraznosti jsem na ní i zapoměl. ()

SeBig odpad!

Film, kde čekáš co z toho vyleze......čekáš.....hodina pryč a furt se nic neděje....čekáš.....čekáš furt jak debil film si z tebe dělá špásy....čekáš....baf,konec,titulky po zpátku wtf. ()

Marze

Režisér Phil Claydon si udělal v Americe jméno v televizní tvorbě , ale film na plátno kin se mu moc nepovedl. ()

heyda

Extrémně nepovedený horor, který se tváří 3/4 stopáže jako duchařina a používá všechny možné lekačkové klišé, aby na konci překvapil asi i sám sebe a naservíroval nám jakéhosi zmalovaného, tak trochu groteskního smradlavého podnájemníka. Škoda, že režisér nepřistoupil na variantu, že hororový divák není blbý divák. Mohl jít s pravdou ven už na začátku a naservírovat nám zajímavý thriller. Takhle je z toho směšný brak, který nemá s příběhovou ani hororovou kvalitou nic společného. 20% ()

Flego

Bez originálnej myšlienky sledujeme, čo sa deje v dome, do ktorého sa nasťahovali noví nájomcovia, rozumej obete. Všetko sme už videli v lepšom prevedení. Dve-tri ľakačky na konci nestačia. Vďaka za slušnú stopáž. ()

TheEvilTwin

Hodně nadpruměrná a vcelku neznámá “hororová” novinka, obzvláště se mi líbila hudba, která tam uplně sedla. Nápad slušný, ikdyž ti, co viděli The boy nebo Housebound, to zřejmě v prvních minutách prokouknou. Nicméně pořád jde o dost dobrý filmek, který drží napětí a atmosféru a má intenzivní finále, kdy prostě rodině fandíte o stošest. Jediné, co se mi nelíbilo, že záporák byl na scéně trochu moc, takže ztrácel na děsivosti, a zvuky ve stylu zombie skřeků k němu vůbec nesedly, ale to se dá prominout ()

SOLOM.

Vzhledem k tomu, že filmů s podobným námětem existuje už několik, nečekal jsem žádné velké zázraky. Přece jenom však mohl tvůrce přijít s nějakou originální myšlenkou, nebo divákům alespoň nabídnout solidní psychologickou jízdu, vygradovanou slušnou porcí napětí a trochou té brutality a jak se ukázalo – to druhé bylo správně. Originality se tu totiž moc nedočkáme. Phil Claydon však nechtěl jen bezduše kopírovat své kolegy a opravdu se snažil natočit to nejlepší, co je v jeho silách.    Pokud přežijeme poněkud pomalejší rozjezd, ve kterém se především seznamujeme s tříčlennou rodinou a jejich novým barákem, budeme odměněni postupně se zlepšující atmosférou, okořeněnou o několik brutálnějších scén (zvláště pak v závěru). I výběr herců a hereček nebyl špatný. Erin Moriarty i Nadine Velazquez jsou pohledné herečky a kameraman si dost často neodpustil zabírat jejich výstřihy – což jistě ocení především muži. Ve chvíli kdy dům začne vydávat své tajemství a na scéně se objeví nechtěný „nájemník“, se však dostaví i jistá forma nešváru (nelogické chování členů rodiny, poté i policie při prohlídce domu). Nerad to říkám, ale ke konci byla ta rodina tak blbá, že si svůj osud zcela zasloužila. Přitom měli tolik možností, jak to celé mohlo dopadnout úplně jinak.    Za ty roky jsem si už docela zvykl na stupidní chování a rozhodování postav a nejsem v žádném případě příznivcem happyendů, ale i tak mě konec spíše zklamal. Jasně objeví se pár brutálních záběrů, vše vyvrcholí ve finální zúčtování, ale i tak jsem z toho byl poněkud otrávený. I tak však souhlasím, že jde o lehce nadprůměrnou podívanou, která rozhodně není žádnou ztrátou času. Dorian Kingi coby představitel záporáka byl hodně dobrý a na někoho takového narazit v baráku v noci, asi bych se posral nebo rovnou dostal infarkt a měl by to o mnoho jednoduší. ()

Karamanlis

Crawlspace je v podstate akousi zmesou obvyklej haunted house tematiky a vecí, ktoré sa objavili vo filmoch El Habitante incierto, The Boy či dokonca Among the Living. Prvá polovica príbehu je len opatrná oťukávačka, no následne sa dianie predsa len sympaticky zintenzívni. ()

claudel

Pořád jeden a ten samý příběh, jedna a tatáž šablona, ale také se dá pěkně pokazit a diváka unudit, anebo se to po x-té povede a divák se dobře pobaví a vyleká, jako se to stalo v mém případě u Within. Pomalý rozjezd, gradace napětí a finále trochu příliš rychlé, ale i tak výborné. ()

JASON_X

Nevěřili byste, jak často na půdách vašich domů žije nějaký cizí vetřelec. Tedy aspoň to tvrdí jeden filmový pan policista i závěrečný filmový titulek. No páni, ještě že bydlím v činžáku. Ale stejně půjdu radši omrknout skříně, až tohle dopíšu. Jinak nevím jak vy, ale já se ke konci báječně zasmál, což je asi při horroru špatná reakce... Ale když mě prostě to rádoby masakrózní finále přišlo spíš jako nechtěná komedie. Ale uznávám, že pavoukovec David s vizáží hodně dlouho nemytého fanouška skupiny The Cure, je působivá postavička. Nejlepší moment filmu je bezesporu scénka, kterak se v odrazu skla tiše a zlověstně souká z kredence jako Alien z větrací šachty. Kdyby tak ve scénáři dostal víc prostoru a byl víc vidět... A kdyby tak talentovaná a sympatická Erin svou týnku tolik nepřehrávala... A kdyby kamera o trošku míň skákala... A kdyby závěrečná zápletka nebyla tak průhledná (Silence of the Lambs)... Sakra, mám pocit, že se zpod mojí postele ozývají nějaký divný zvuky, jako by tam něco... nebo někdo... ()

Morholt

Rodina s lehce problémovou dcerou se přestěhuje do baráku, který má jistou minulost a v tom baráku někdo, nebo něco je. Takže na první pohled kýč jako prase a upřímně řečeno ani na druhý se nejedná o nic objevného. Claydon se sice snaží už na začátku diváka trochu zmást, ale na to mu nikdo nemohl skočit a tak se asi tak dvě třetiny filmu nic moc neděje, pokud člověk nepočítá nějakou tu staženou peřinu nebo siluetu rýsující se za sprchovou zástěnou. No ale jakmile se objeví záporák v celé své kráse, tak získává film na obrátkách a samotné finále bylo výborné, takže nakonec panuje relativní spokojenost. Ale i tady to zavání promarněnou příležitostí. Nicméně od minula se Claydon viditelně zvedl, tak snad to bude pokračovat. 60% ()

Tommassi3

"Už je po všem !! Nebojte !!" A nebylo !! ;) Šikovná ani ne tak vykrádačka, poněvadž těžko určit, kdo koho vykrádá, jako spíš domácí vyvražďovačka.. ()

Dale

Som rád, že u nás sa nestavajú domy s dutými stenami :-) Priemerný hororík, ktorý pred záverom prichystá malé prekvapenie, ktoré je ale príliš priehľadné, než aby ste mu aspoň na chvíľu skočili na lep. Ale takéto domové horory mám rád a keď začujem doma nejaký podozrivý zvuk, tak si možno na tento film aj spomeniem. Pri rozhodovaní o 2 a 3 hviezdach rozhodol záver, ktorý nie je v tomto žánri úplne typický a potešil. ()

JohnCZ

Místy slušně strašidelné, jen škoda, že se bubák odhalí zbytečně brzo. Je to samozřejmě v tuto chvíli, po všech těch hororech s obdobnou pointou, už dost neoriginální a má to nechutně odfláklý závěr, nicméně v průběhu je to zábavné, má to drajv, postavy se chovají celkem snesitně a na slečnu v hlavní roli se i dobře kouká. A to na 3* úplně v pohodě stačí. ()

Tryskomyš

Je to zajímavý film. Vcelku horrorový. Žádní duchové se však nekonají. V závěru filmu stojí toto: Od hospodářské krize v roce 2008 došlo k ohromujícímu nárůstu počtu lidí, kteří zjišťují, že v jejich domovech žijí bez povšimnutí cizinci. ()

ledzepfan

Hmm.. a vlastně proč né? .. Předfinální twist mi sice přišel kapku zbytečný a úplný finish by si zase zasloužil pořádnou Rkovou nálož-když už se filmař rozhodnul, že bude cool... Ale jinak je to fakt poutavé. Má to pár skoro dechberoucích záběrů. Herecky vpohodě.... Takže? Takže cajk.... Odvařenej z toho bůhvíjak nejsem, ale vzhledem k tomu v jaké žumpě je horror posledních několika let, je tenhle kousek vzácný klenot. ()