Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

jh666

Disney animáky umí, o tom žádná. Zootropolis je toho skvělým příkladem. Od perfektní animace přes podařené vtipy (lenochodi jsou úžasní) až po příběh, který jednak baví a jednak v něm je i nějaká ta myšlenka. Sice se najde pá klišé, ale vyvažují to sympatičtí hrdinové, kteří rozhodně nejsou dokonalí. 90 % ()

Mulosz

Kterak zhrzená městská policajtka, kdy hlavní náplní její zodpovědné práce je rozdávání pokut za parkování, ke štěstí přišla - pro všechny děti opravdu vzor hodný následování. ()

ChArLeNe

Tak toto je presne ten animák, ktorý by som púšťala malým deťom, učiť ich k tolerancií už od mála. Metafora na rasizmus a sexizmus, ďalej dáva do pozornosti problém korupcie a šírenie strachu v médiách čo podnecuje rasové nepokoje. V TOMTO videu je krátky sumár tém, a TOTO video ponúka podrobnejšiu analýzu o probléme implicitných predsudkov. V roku 2020 bolo posolstvo ešte omnoho aktuálnejšie, aj v 2021 stále je. Zootopia je perfektná kombinácia rozprávajúcich zvierat, detektívky, nepravdepodobného priateľstva, sociálneho komentára, easter eggs na rôzne technológie a na rôzne iné animáky, filmy, seriály. Ďalej som si všimla aj iné narážky na skutočný život ako ezoterika, nudizmus a naked yoga, Macy's, IRS. ()

OndwaK

Další příklad skutečnosti, že animáky pořád dokážou příjemně překvapit. Lehce ohrané, ale na film tohoto žánru nečekaně hluboké téma boření růžových brýlí, kde si hlavní hrdinka velmi odhodlaně jde za svým snem i přes drsné reality checky, spolu s úžasným a nápaditým provedením, sympatickými protagonisty a kupou geniálních referencí (Jako asi každý si cením jak Kmotrovských hlášek, tak Jesseho a Waltera) dělá z tohoto filmu velmi solidní fungující podívanou. Detektivní zvraty také nebyly špatné, stejně jako velmi slušný humor. Spokojenost! 85% ()

JohnCZ

Hodně příjemné překvapení. Neinfantilní a umírněný animák s dobrým příběhem, poklidným dabingem (Jason Bateman je skvělej), super hláškami, hromadou filmových a seriálových odkazů a jednou vyloženě geniální scénou (lenochodi). Místy se film ani dokonce nebojí dramaticky přitlačit na pilu, aniž by zbytečně tlačil na city - věc mezi podobnými animáky nevídaná. I děcka to musí bavit, byť pro ty nejmenší to asi nebude. Animace velice nadstandardní - ne ani tak po vizuální stránce, ale po stránce mimiky postav. Lišák a jeho výrazové reakce na různé podněty byly jednoduše skvělé. Stejně tak různé na první pohled banality, jako pohyby uší a celková řeč těla. V tomhle ohledu to na mě zapůsobilo mnohem uvěřitelněji než kde jinde (naposled snad u Tangled). Takhle nějak bych si asi představoval ideální současný animák. ()

joehot

Buddy detektivka s maximálním množstvím popkulturních odkazů. Jaktože jsou ty nejzábavnější filmy poslední doby animované? P.S. Lenochodi jako úředníci jsou naprostej geniál. ()

corpsy

Snáď najlepšia symbióza zvieracieho a ľudského sveta. Zábavnosťou a naopak aj vážnosťou prevyšujúci všetky ostatné animované snímky posledných rokov. Nepotešia sa len detičky, ale rozhodne aj tí skorej narodený, pre ktorých to možno bude ešte bláznivejšia zábava, ako pre ich ratolesti. Radosť pozerať. ()

berny2468

Po nepovedeném animáku V hlavě, které bylo tak zbytečně zničeno omezeností tvůrců, si Disney u mě napravilo reputaci. Výborná myšlenka, která přesně vystihuje tuto dobu. Skvělé až neuvěřitelné tvůrčí animace měst. A k tomu ještě solidní detektivka. Velmi se i povedl Shakiri ústřední píseň, která do filmu sedí. Prostě animák, který musíte vidět......90%. ()

ConanVJ

Krásná pohádka, která je tak trochu i kriminálkou a je to něco jiného, než je u animáků zvykem. Technické zpracování je povedené a hlavním hrdinům člověk rád fandí. Vtipné momenty jsou tu také. Příběh je celkem jednoduchý a časem se dá i odtušit, kdo je hlavní zmetek filmu. Za mě 90% :) ()

sidzej

Zatiaľ najlepší animák roku. Skvelé postavy, príbeh, vizuál. Leňochody rulez :) Suprová oddychovka ktorá fakt bavila. ()

FFilipCZ

Moc povedený, spíše dospělácký, animák, který vypráví o dnešním produktivním světě a předsudcích s ním spojených. Velice originální námět, výborně zpracované město a jeho jednotlivé odlišné části. Zvířaty perfektně vyobrazené různé profese a sorty lidí. Mnoho vtipných gagů a scének a chytře vybraná úvodní dvojice. Lenochodi mě naprosto dostali a rozhodně by si zasloužili minimálně nějaký kraťas, ne-li celovečerní zpracování, podobně jako Mimoni z filmu Já Padouch. ()

ledzepfan

Nese to myšlenku se kterou souhlasím (taková sluníčkářská propaganda :D ) a většina vtipů funguje hezky..ALE to prostě nepřebije fakt, že je to další animák s naprosto tuctovou a předvídatelnou dějovou linkou. To jako fakt nejde napsat animák aby to nebylo podvacáté tosamé jen v trošku jiných kulisách? A do toho ta na sílu protlačovaná Shakira s těma dementníma songama.... PS: Kde je hmyz, ptáci atd? Co žerou predátoři? ()

Rybizek

Dlouho jsem přemýšlela kolik hvězdiček tomuto snímku udělím. Nějak mě to celou dobu nevtahovalo do děje, možná mi i vadilo, že nám nenápadně podsouvají multi-kulti. Celý film to vypadalo na pěkné 3 hvězdy, ale prakticky to v posledních pár vteřinách rozlouskl jeden naprosto famózní lenochod a jeho reakce na zastavení pro rychlou jízdu. Ono ostatně všichni lenochodi i šéf - mafián mi způsobovali úsměv na tváři, 69%. ()

baribal

Nemá to ten přesah jako V hlavě, ale je to skvělá zábava a navíc krimi detektivka co není nijak hloupá a dětská. Lenochodi supervtipní a vše ostatní superroztomilé.. s výjimkou účesu kmotrovi dcery. Animák chytřejší než plno hraných filmů, Disney zabodoval. ()

maddy

Animák pre deti, ktorý v jadre vlastne ani animákom pre deti nie je. Na prvý pohľad síce ničím oproti konkurencii výnimočný film s ďalšou partiou roztomilých zvieratiek, na ten druhý však uvedomelá detektívka s príbehom, ktorý má silný sociálny presah. Toto je totiž trochu odlišný animák ako ponúka konkurencia, ktorej väčšinou stačí, že roztomilá postavička niekam spadne alebo sa o niečo udrie (napríklad prihlúpli, jednoduchí Mimoni). Zootopia nie je animák s prvoplánovými vtípkami, ale stavia skôr na funkčnou krimi príbehu s dobrým scenárom. Necieli tak vyslovene na tie najmenšie deti (u ktorých tak dosť pochybujem, že sa budú v niektorých vážnejších pasážach baviť), ale na prevažne starších divákov, ktorí ocenia, že film funguje skôr ako klasická detektívka, než za každú cenu vtipný animák pre deti. Príbehovo to síce nie je nijako prevratné, ani prekvapivé a väčšina dospelých divákov už poslednú pol hodinu bude tušiť kde sa príbeh uberie, no vďaka skvele napísanému ústrednému duu medzi ktorým funguje, aj napriek tomu, že sa jedná iba o digitálne postavičky, skvelá chémia Zootopia baví aj v momentoch, v ktorých je trochu predvídateľná. Samotný príbeh navyše v sebe ukrýva aj silné posolstvo, ktoré výborne odzrkadľuje situáciu v dnešnom svete a jednoznačne poukazuje na nerovnoprávnosť pohlaví, predsudky, neznášanlivosť, ba priam rasizmus, no aj na súžitie a toleranciu medzi jednotlivými „druhmi“ (teda v ponímaní ľudského sveta jednotlivých rás, náboženstiev a pod.). Ani to však ani raz nerobí Zootopia prvoplánovo, ani neponúka silené posolstvo až v samotnom závere, no všetko to je prirodzene zakomponované vo funkčnom príbehu. Vo výsledku tak jeden z mála skutočne inteligentných animákov so silnými postavami a nie iba obyčajný „animák so zvieratkami“. Na klasický animovaný film pre deti síce dosť vážne, ale radšej nech to funguje na všetkých ostatných úrovniach akoby to malo padnúť iba k lacným vtipom. Vtipná Zootopia síce je a sú tu scénky, ktoré sa rozhodne majú šancu stať klasikou (napríklad celá z trailerov známa scéna s leňochodmi-úradníkmi), no podobných vtípkov tu je pomenej než by sa od podobného anímaku asi čakalo. Skôr sú ukryté v detailoch, keď sa zaujímavo odkazuje na klišé z klasických buddy filmov alebo na kultové mafiánske filmy. Každopádne zaslúžený úspech a verím, že z toho perfektne vystavaného sveta uvidíme ešte niekoľko filmov, lebo tvorcom sa tu skutočne podarilo vytvoriť originálny svet hýriaci nápadmi a prepracovaný do najmenších detailov, a nie iba pár ďalších roztomilých animovaných zajačikov, ktorých jediná úloha je srandovne padať na zadok a baviť tak iba tie najmenšie detičky. Po Inside Out ďalší dôkaz, že animovaná tvorba pre celú rodinu nemusí stavať iba na infantilných vtípkoch. CELKOVO: 4* (8/10) ()

Adasin

Jeden z nejchytřejších animáků, kde se za okouzlujícím nevinným světem zvířátek skrývá spousta narážek a kritiky současné společnosti. Místo pohádky dostanete kombinaci kriminálky, buddy movie a akčního filmu (avšak stále vhodnou pro děti). 9/10 ()

zdepapepa

Standardní buddy cop duo skřížené s dost okatou a na stopáž až příliš opakovanou bajkou o špatnosti rasismu a sexismu. Asi to na mě ale bylo moc G-rated, nikdo tam neumřel, nezranil se, pořádně nekrvácel ani neumřel, takže pocit nebezpečí a napětí 0. Jinak ale scénáristicky do sebe vše zapadlo jako správný klíč do zámku, hezky použité Čechovovy pistole, poselství hezké, animace na úrovni. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté