To, že jsou horalové poněkud jiná rasa lidí víme všichni. Stačí si vyrazit do hor na dovču. Může za to samozřejmě tvrdý život v drsném kraji, který měšťákovi moc neříká, protože mu není přivyklý. Vojta Kotek si pro svůj režijní celovečerní filmový debut nevybral vůbec špatné téma. To mně oslovilo. Ani obsazení nebylo špatné. Bohužel na mně některé scény byly už trošku za hranou. To je škoda. Na druhou stranu se na tenhle filmový pokus hned tak nezapomene.(7.11.2016)

Nečekala jsem takto nízké hodnocení. Pravda, že dávám v poslední době celkem znatelně najevo, že zkouším sledovat více české filmy, ale z těch všech co jsem v poslední době viděla je tento nejlepší. Mám hrozně ráda, když se většina situací ve snímku odehrává v jednom prostředí a záleží pouze na výkonu herců. Zápletku, kterou jen tak nevymyslíte tak máte šanci sledovat se stoprocentním zaujetím. Jasně, že chlípný mladík Prachař (nevím jak v soukromí, ale v tomto filmu ano) nemusí zrovna všechny pobavit, ale my jsme se s manželem bavili celkem slušně. I když vím, že se musí z něčeho zaplatit výprava, herci atd, tak k tomu stoprocentnímu hodnocení mě celkem hodně štvala očividná reklama na range rover (a pochopitelně i běžky, ale to sem tahat nebudeme)... Jinak určitě bych Kotkův film s chutí doporučila :-).(4.1.2016)

První celovečerní kotkovina. 1) Veskrze česká hořkosladká komedie demonstruje vnímání mladé generace - 31letý Petr Kolečko se smyslem pro absurdní humor zpracoval i nápady 27letého Vojtěcha Kotka a 32letého Jakuba Prachaře - jejich černý nenápadný chvílemi až cimrmanovský humor je tu patrný a tvoří to nejlepší na filmu. Ne všichni diváci to skousnou. Inu, mládí není období života, ale duševní stav, pravil Johann Wolfgang Goethe a při čtení místních komentů je to nabíledni. 2) Ovšem výhrady jsou na místě. Chybí silný příběh. První půlka snímku trochu nudí. Jakub Prachař nepříjemně tloustne a Martina Koukala jsem taky nepoznal. 3) Výstižný koment: castor**. Koment, který pobaví: Matty*.(1.11.2016)

• bourec

Bez pořádnýho funkčního scénáře prostě dobrej film nenatočíte.Jo,zasmál sem se ,asi třikrát(no je to málo na komedii).Děj se točí kolem ničeho,do toho retro vsuvky z diskotéky,a ač s hercema ze seriálů nemám vůbec problém(ani s Prachařem),tak mi většina byla u zadele.Nehezký zklamání,čekal sem film do sbírky.30%.(27.8.2016)

Nezkoumala jsem ohlasy veřejnosti, leč odhadují na divácky úspěšný film zdatné tepaný kritikou. Osobně bych na takový film do kina nikdy nešla, ale uznávám, že v takové televizi třeba po třídních schůzkách dokáže spolehlivě zlepšit náladu, protože je to tak pitome, až je to vtipné. Obsazení přesně odpovídá filmovému žánru. 😃(1.6.2016)

• - Vilma Cibulková ve skutečnosti nemá nad pravým obočím znamínko, bylo jí namaskováno, aby se co nejvíce podobala starší postavě Terezy Voříškové. (necisty)

• - V 70 letech nebyly na toaletách automaty na kondomy. (DJMaroko)

• - Film se natáčel krom Špindlerova Mlýna i v jeho blízkém okolí. Za zmínku stojí pomník Hanče a Vrbaty, cesta na Špindlerovku, hora Medvědín a taky myslivna, kde bydlí hajný Kuna (Jiří Schmitzer), která se nachází u silnice mezi Špindlem a Vrchlabím. (vyfuk)