Tak tohle se ti Vojto opravdu podařilo. Já se po celou dobu skvěle bavil. Vtipné inteligentní situace, originální zápletka s velkým otazníkem, i ten konec mi tam pasuje (což u komedií nebývá zvykem) a dobře vykreslené postavy ve všech případech výborně zahrané. Pomalu si začínám myslet, že to takhle na horách opravdu funguje. .... Koukal. Kam? ... GA Cinema(28.2.2016)

• kajas

Achjo, a to měl Mádl svůj režijní debut tak skvělej. Vojtovi se bohužel takový úspěch nepovedl, i když mu nejde upřít snaha. Sympatické herecké obsazení (Pavelka s Cibulkovou by si rozhodně zasloužili více příležitostí) a debilní scénář ale prostě nejdou dohromady. Kolečkův humor mi vyloženě nevadí, jeho Trpaslíka jsem si zamilovala, ale tady jsou vtipy hluché nebo jdoucí hodně přes čáru. Půl hvězdičky přidávám za titulní píseň Michala Hrůzy, zasloužila si k sobě lepší film. "Na Tři krále nepij. Nikdy nevíš, koho trefíš stromkem."(30.9.2017)

Tohle mi sedlo. Humorem i pojetím a dialogové sekvence v chatě, byly naprosto super a ukázkové, jak se v průběhu měnily postoje, názory, vztahy zúčastněných. Tady to bylo opravdu bravurni, protože ve většině českých filmů, je to v podobných situacích neustále a nudné odvykládavání dialogů, bez nějakého posunu postav a tady byl jasně patrný vývoj všech zúčastněných, každý z nich si procházel určitým procesem, což je na české poměry věc nevídaná. Dané taky tím, jak se postupně poodkrývaly různé historie a jak to do sebe všechno postupně zapadaválo. Líbilo se mi, jak to bylo udělané jako spletenec, historie a současnosti, s různymi spojitostmi, vazbami a odkazy. Každopádně ta sedmdesátá léta jsem úplně hltal, přestože to bylo přibližně z roku, kdy jsem se sám teprve narodil. Co to u mě sráželo bylo práce s exteriery, tam to selhávalo a to venkovní dění, nemělo ten náboj a byl děravý. Ať už jakože vše v mlze a přitom záběry na jasně viditelné hory, několikere zmínky o zapadnutí a přitom nikdo nikde nebyl zapadnutý. Neprojete cesty a přitom bylo všude všechno projete. Myslivec ve finale jde se psy, ale když je u krmelce a je třeba ohánět se puškou a vykecávat, tak psy nemá, asi aby se mu tam nemotali. A tohoto je v tom prostě plno. Což je škoda. Přesto se mi film líbil až nadmíru, přestože obvykle filmy s tématem šuk sem, šuk tam, nemám v oblibě. Jenže zde je to zaobalené, do pro mě koukatelného hávu, který si mě dokázal získat a bavil mě.(30.8.2017)

• honajz

Chápu, o co se chlapci pokoušeli. Někdy takhle na horách, když si spolu užili a popili, napadla je děsně dobrá komedie, jak z pera pražského inťoše, který hory navštíví dvakrát do roka, a hnedle je na ně odborník. "To jsou hory, chlapče," tady zazní snad stokrát. Měl jsem podobný pocit, jako když jsem sledoval Díru u Hanušovic - že se dívám na film z nějakého paralelního vesmíru. Docela by mne zajímalo, jak přijali film skuteční horalé, jestli jim nevadí, že jsou vykresleni jako největší sexistická a sexuální prasata, kde nejen každý s každým, ale mladí se stařími, rodiče s dětmi, muži s muži... A to jako mělo být vtipné? Kde tam je nějaká výpověď, co si z toho kurnik mám jako donést? Že se má šukat jak o život a pak vylízt k Hančovi s Vrbatou a tam se šťastným úsměvem zdechnout? A jako ten pokus o ozvláštění s těmi dětmi - to jako běhaly po tříkrálové sbírce snad ještě týden potom, ne? U filmů Plívové-Šimkové by možná tahle vsuvka fungovala, ale tady je trapná. Nemám rád tenhle typ "humoru", nemám rád filmy o ničem. A je mi líto Pavelky, do čeho to na stará kolena vlezl. Jistě, jeho postava (a dědečka v Kaisrově krátkém podání) má alespoň nějakou výpovědní hodnotu, že život není jen o sexu, ale to by nesměli být oba zobrazeni jako totální pošuci. Hnusný film o hnusných věcech. Po tomhle musím říct, fakt zlatý Babovřesky. Jak řekl můj syn, podstatou filmu je, aby divák přišel na to, kdo s kým šukal, kdy šukal a kde. Mně to přijde trochu málo. ------------- Průběžné poznámky: Úroveň humoru: "Koukal." - "Na co?" Hlavní písnička ve slovenštině? Proč? - Mladej Prachař klátí zezadu Tomicovou v krmelci - wtf? - Náznak, že i Taclík může být synem Pavelky. Rýsuje se nám, oč půjde - zvlášť od zmínky o šmoulech. - V roce 1977 automat na kondomy? V ČSSR a na horách?(11.5.2016)

Prolhaná komedie s lehkým nádechem dramatu v závěru. Asi nemá cenu vyčítat předem jasné zápletky, ale být rafinovanější a až v závěru odhalené, mohla to být pecka. Takhle Padesátka první polovinu stojí na humoru a hercích. A ani s jedním se nešetří. Hlavně ta plejáda herců je dechberoucí. No a druhá polovina, kdyby se nebála totálně žánrově otočit, byl by to pro mě jasný kandidát na cizojazyčného Oscara :)(7.6.2016)