Pro někoho laciná pokleslá zábava, pro mě osobně kurevsky dobrej poctivej horalskej humor na úrovni. Zdejší podivné horské panoptikum mě (až na pár momentů) královsky bavilo a co víc, v samém závěru (tak jako v případě svérázného nekompromisního hlavního hrdiny Pavky Bulána) vykouzlilo spokojenej šmoulí úsměv ve tváři a to se počítá. Tahle režijní prvotina Vojty Kotka s nezaměnitelným rukopisem Petra Kolečka se nebere vůbec vážně (včetně dramatické poslední čtvrtiny) a byť příběh není tím, o co se může snímek opřít, překvapivě přesné herecké obsazení Pavelka-Taclík–Schmitzer a jím zdatně sekundující Tříkrálový (ne)pijan Dulava, to bohatě vynahradí. 75% P.S. zdejší hodnocení mě nepřekvapuje…..(15.2.2016)

• Vančura

Neskutečná sračka, která je nevtipná, trapná a neuvěřitelně debilní. Nic tam nedává smysl, herecké výkony jsou něco příšernýho, a celé je to prolezlé product placementem. Obludný film, na kterém jsem ani při nejlepší snaze nenašel nic pozitivního - dostatečně varovat mě měla již jména režiséra a scenáristy - nu, nedal jsem na varovné signály, a dobře mi tak. Stupidnější slátaninu jsem dlouho neviděl.(21.5.2017)

• castor

Když někdo posbírá řadu velmi solidních herců několika generací, kteří by mohli polovinu filmu skvostně improvizovat, a takhle to zvrtá, je to průšvih. Kotek s Kolečkem místy neuvěřitelně bloudili. Vsadili na hořkosladkou tragikomedii, u které se snažili vyloudit nějaký ten přesah, ale tuším, že se stejnojmennou divadelní hrou to na prknech dopadlo o poznání lépe. Na pozadí tradičního běžkařského závodu se odehrává i jedno hledání biologického otce, zklamání z jednoho syna, hodně vzpomínek i nějaké to souložení se staršími ženami v krmelci. Ve skutečnosti je ale všechno jen mdlá vata, která místy pobaví (zejména díky hercům jako Taclík, Pavelka, Schmitzer, Mádl..), retro pasážím naopak chybí věrohodnost, hlubší záběr postrádá i současné vyprávění. Přes prsty by měl pak dostat hlavně „mistr zvuku“. V české kinematografii to není bohužel nic nového pod sluncem. Každý třetí film je prachbídně ozvučený, že si divák musí dialogy domýšlet. Jsem velmi rád za mladou krev českého filmu, ale nesmí se podbízet knedlíkovitému publiku (nevím, koho ještě může bavit Pavla Tomicová) a nesnažit se o další upocenou tuzemskou blbůstku, která přitom měla velmi solidní základ.(23.8.2016)

Přátelé bílé stopy, doufám že se nemusím ve vaší vybrané společnosti stydět, že se mi tahle taškařice vlastně docela líbila. Kotek měl namazáno k tomu, aby natočil opravdu stylovou, možná až kultovní komedii plnou parádně suchých hlášek vybraného hereckého startovního pole, ale bohužel někde v půlce závodu mu došel dech a do cíle tak tak doklopítal. Dramatická linka s maminou v potoce i hrůzostrašná honitba s hajným je naprosto zbytečná a kdyby film zůstal na pomezí tragikomické konverzačky ze které by se vypreparovalo těch pár trapných záběrů vyrobených vysloveně pro teenagery, byl by to horská jízda jak klistr;) I tak se mi z hlavy pár momentů nemůže stále vypařit, některé písničky ze soundtracku mi zní stále v hlavě a brzo si dám druhé kolo...(3.8.2016)

Spousta povedených hlášek. Škoda, že velice slibný komediální rozjezd nevydržel celou dobu ve stejném tempu a nezůstalo to u čistokrevné komedie (chvíli bylo i drama až thriller) v parádním zábavném retro stylu. "Brousení" padesátek je snad až moc protlačované jako hlavní nosné téma filmu. Ale že bych se nesmál, to nemohu říci. Rozhodně nadprůměrná komedie a Kotek se za celovečerní prvotinu rozhodně stydět nemusí. Je to jedna z filmových komedií, jehož některé hlášky a vtípky objevíte při dalším shlédnutí. V každém případě nejlepší česká komedie roku 2015. (viděno: 3x - kino, dvd)(28.12.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - V rámci příprav na natáčení filmu museli herci podstoupit i běžkařský trénink, Marka Taclíka například připravoval sám mistr světa Martin Koukal. (Zdroj: Bontonfilm)

• - Film se natáčel krom Špindlerova Mlýna i v jeho blízkém okolí. Za zmínku stojí pomník Hanče a Vrbaty, cesta na Špindlerovku, hora Medvědín a taky myslivna, kde bydlí hajný Kuna (Jiří Schmitzer), která se nachází u silnice mezi Špindlem a Vrchlabím. (vyfuk)