Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

Darth Maul

Okrem veľkého množstva popkultúrnych odkazov vložil Steven Spielberg do tohto filmu ešte jednu podstatnú vec... Svoje srdce. Je to cítiť z každého obrázku. Ready Player One je živou a priamočiarou filmovou zábavou pre široké publikum, v ktorej sa nehrá ani na istotu, ani o plnú kasu. Čistá detská radosť. ()

Varan

Naprostý bombastický zážitek jaký může čekat u filmu od Stevena Spielberga, naprsoto okouzlující efekty - napínavý příběh, který diváka nenechá vydechnout. Nejlepší jsou odkazy na filmy - Osvícení, Návrat do budoucnosti, Terminátor 2 a spoustu jiných. ()

Strandmon

Luxusní počin tohoto velkého filmového mistra! Vypněte mozek, nastražte všechny svoje smysly a běžte si užít tuto neskutečně udělanou, vizuální laskominu. ()

TAMEHEMP odpad!

Po přečtení tady na csfd pár komentářů se trochu bojim, že spousta z těch pisálků, který rozeberou každý hovno ve filmu, ještě nevyrostly, je jim přes 30 let a když to přirovnám, dokážou si třeba stavět lego, nebo hrát s panenkama. Jestli tohle nemá cílit na 12ti letý děti max, tak to je velkej úlet. ()

Asmodin

Konečně pan Spielberg nezklamal, alespoň mě by nezklamalo, kdybych na film šla do kina. Po Válečným koni, je tohle velký skok k lepšímu. Konečně je využita počítačová technika, která si na nic nehraje. Ve válečném koni mi dost vadily digitální efekty, taky živého koně by filmař asi dost těžko natáčel. A to je ten rozdíl proč se mi Ready player one, tak líbilo. Dalším plusem byl soundtrack a obsazení pro mě mediálně neznámých herců až na Simona Pegga, za kterýho jsem byla velmi ráda. ()

Bingos

Na internetu nikdo neví, že jsi pes. Takže si můžete pár hodin chatovat s chlapama na lesbické seznamce, do krve se mlátit vulgárníma, machoistickýma urážkama s tloupu osmiletých spratků nebo si všelijak jinak pilovat svůj virtuální obraz. Ale pokud máte joo štěstí, třeba se vám podaří dát se dohromady s roztomilou zrzkou, co má ráda Joy Division. Ready Player One je vlastně podobný námrd jako Lego Movie, sází stejná esa - vymazlené akční sekvence, bezchybnou animaci a neustávající hypertlak v podobě pomrkávání na diváka a odkazování na popkulturu. A stejně tak je bez přesahu, zajímavějšího příběhu nebo něčeho co by mě vyloženě vytrhlo. Sympatický lunapark, nic moc víc. ()

Patrik256

Rozpočet_ 175 miliónov dolárov // Tržby_ 582.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 27 442 003 KČ // Diváci v ČR_ 172 908 // Tržby v USA_ 137 miliónov dolárov ()

Paldiny

No tak sa rýchlo pochváľte kto zachytil väčší počet narážok a odkazov, dva tucty, tri, štyri.. Túto hru ale ja so Spielbergom nehrám. Nebaví ma, to čo vytvoril je totiž umelé, klišoidné, bez napätia, bez deju, bez reálnych postáv aj keď sa tam reálne postavy vyskytujú a s myšlienkou, akú odhadnete po úvodných záberoch. Vlastne ani neviem prečo som to dobojoval do konca. ()

Foxhound#1

Zábavná akční sonda do hlubin online gamesek a závisláků, co ani neví že existuje venkovní svět či skutečné píchání. A zároveň varování, kam by to jednoho dne mohlo až zajít aneb novodobé otroctví když to se zábavou přeženete. Ne teď vážně, silně originální a povedené, Steven ještě nepatří do důchodu. ()

Tristaver

Vizuální nářez; Spielberg to má pořád v sobě, fakt se na to kouká skvěle. Bohužel jako člověk, který měl předtím čest číst knížku (kterou si zatraceně užil), jsem měl až překvapivě zásadní problém s odchylkami (osud Daita, malá role Oga, v knížce daleko stylovější zisk mince...). I navzdory tomu to ale byl příjemně strávený filmový večer. ()

filipvrbik

Předně musím říct, že hry už léta nehraju- je to pro mě ztráta času, dokonce ani deskovky....A teď : Ze začátku si člověk musí rozmyslet jestli je to blbinka pro týnejdžry nebo epos o virtuální destrukci světa ve velmi krátké době 27let ode dneška....Popravdě se kloním k druhé variantě a nedokážu pochopit jak 71!!! letý Steven Spielberg dokázal něco tak mistrovského a opět posunul žánr sci-fi na další level (tentokrát doslova)...tak jak nemám rád hry, o to víc miluju scifi (a Báru, ale to sem nepatří) takže až na pár detailů (zombíci,godzila) jsem si film náramně užil a moc se mi líbil...kladu si však otázku jestli za těch necelých 30let budeme všichni opravdu tak zmanipulovaní virtuální realitou (konec konců před 30 lety mobilní telefon nikdo neznal a teĎ ho mají doslova všichni)....K samotnému filmu- děj je jednoduchý stačí získat tři klíče a vyhrát "hru" o velikonoční vejce....trochu mi to připomíná sen, který už roky mám, a sice, že hraju hru která nejde,respektive skoro nejde vyhrát..vždy se probudím.. a tady to bylo něco podobného- jako by samotný zisk klíčů nebyl dostatečně těžký- je tu ještě protivník, mocné impérium IOI, které se Wadeovi a jeho skupině snaží zisk klíčů všemožně znemožnit, nebyl by to ovšem Steven, aby to neskončilo happy endem...jinak potěšil (a to velmi) DeLorean a další odkazy na klasická díla např. star wars...aneb po slabších dílech lze říct jediné: " Stevene vítej zpět!!!"....viděno v kině ve 3D....99%.... a běžte si zaběhat, nebo jen prostě ven, je tam krásně....(P.S. 6.9.2018 - tak jsem si přečetl i knížku, a ač to obvykle nedělám, tak rozhodně doporučuju- hodně se od filmu liší a zároveň se obojí skvěle doplňuje...) ()

Marys

Ťažké sci-fi v Ready Player One hľadať netreba, no napriek tomu, že bol spravený veľmi zľahka, pre mladých a rodiny s deťmi, romantickou zápletkou a v konečnom dôsledku to bola rozprávka, myslím že aj geekovia si prídu na svoje a nenájdu až príliš veľa žánrových chýb. Ja som sa veľmi bavil a nebude mi vadiť pozrieť si film znovu. Spielbergov návrat k pubertálnemu sci-fi rozhodne vyšiel a padol vhod. ()

Marius_ss

Po dlhej dobe som sa v kine opäť veľmi dobre pobavil (naposledy na Troch Bilbordoch.. ale to je z trochu iného súdka). No jednu hviezdu musím stiahnuť za nie príliš využitý potenciál (taky Darth Vader vo finále proti hlavným hrdinom napríklad...mohlo to byt proste oveľa epickejšie), ale hlavne za to, čo mi veľmi vadí pri takýchto blockbusteroch - je to príliš smerované na detské publikum a to ja proste neznesiem. Ak by to bolo niečo na štyl výborného dospeláckeho Altered Carbon, alebo Blade Runner.. je to pre mňa jeden z filmov roka, ale holt peniaze majú hlavné slovo. ()

H4ku11

Mierne sklamanie. Čakal som viac akcie vo svete OASIS, viac bitiek, závodov, svetov, planét, netvorov. Škoda, malo to našliapnuté na bombu tohto roku. ()

LBsmoke

Ždímanim srdíčka se stal film skoro nesnesitelný.. všichni už teď zachraňují svět před nelogickym feelingem orwella.. nejzajímavější je zahlédnout postavu, kterou nevymyleli tuctoví tvůrci filmu.. ale o tom to je, uřvaný retro slepenec bez fantazie, popkornově ujde (škoda že se Nostalgie nepodává i čípkem) ()

Sygauras

Není mi 40+ takže samozřejmě nemůžu poznat asi 200 všech možných narážek na filmy, knihy, seriály, hry a čert ví čeho všeho možného (stejně jako nemám na zdi vylepený plakáty, novinové články a fotky) Jako jo, poznala jsem toho hodně (navíc když mi to v podstatě i v dané scéně řeknou) ale celkově bych řekla že je mi to vlastně nějak jedno kolik tam čeho je. Fim mě bavil a i když je to typický blábol o jediném jednotlivci který změní svět, je to slušný filmík na odpolední posezení v kině. Vadí mi na tom to co mi vadí na milionu dalších filmů, seriálů, her atd, a to jsou vedlejší postavy, působící spíše dojmem dementů vypuštěných z ústavů pro retardy, protože neumí nic. Neumí řídit auta, neumí střílet, neumí běhat, neumí myslet, neumí uhýbat a schovávat se, neumí prostě nic. Zato náš hrdina (a jeho parta) jsou doslova supermani, inteligentně na výši, umí střelit za roh a hlavně mají tu výhodu že všichni ostatní jsou dementi kterří nic neumí. To je pak jednoduché stát se nejlepším geekem v celém tom Oasis světě. Za film bych dala 4 hvězdy ale za tu demnci kolem a příběh který je prostě tuna klišé na každých 20 vteřin filmu musím jednu ubrat. Někde ke konci mě napadlo že by se z tohodle světa dal udělat slušný seriál, kde by se tento svět dal rozebrat na spoustu zajímavých příběhů. No škoda. 3 hvězdy. Jo a knihu jsem ještě nečetla, a nevím jestli si ji přečíst chci. Leží v šuplíku vedle postele už asi 4 měsíce a nechtěla jsem ji číst abych si nekazila náhled na film. Momentálně mi to tu knihu spíše znechutilo. PS : a nedozvěděla jsem se nic o reálném světě. Nevšimla jsem si že by někdo chodil do práce, řešil otázku peněz, jídla, věcí normálních lidí. Jak to funguje v reálném světě ? Kdo jsou ti lidé ? Čím se žívý ? Jak vůbec vyrostli ? Kde existují když nejsou ve hře ? Chtělo by to víc vysvětlit CO je vlastně Oasis, proč vznikla, za jakým účelem vznikla IOI, proč je to všechno tak nesouměrné. Lidi bydlí ve slumech (asi proto že nemají peněze) ale nepracují ? Nebo o co sakra jde ? Prostě je to odfláknutý příběh, který se soustřeďuje jen na virtuální svět. To mi ale nestačí. ()

Esgalnor

Paradoxně to má k Indianu Jonesovi blíže než nejnovější Lara Croft. Vizuálně strhující honba za artefakty s výbornou Spielbergovou režií, uchu lahodící hudbou Alana Silvestriho a navrch sympatickými a velice zdatnými mladými herci (Olivii Cooke snad uvidíme častěji). Příběh je poutavý, zvládá napínavé, humorné i překvapivě hororové polohy. Jenomže nakonec to i přes snahu zúčastněných doplácí na svou předlohu, která ač mě celkem bavila, nebyla pro mě nic víc než oddechovka, co mě prostě moc neoslovila. A ačkoliv zápletce filmové médium sluší víc, stále jde pro mě jen o fajn oddechovku u níž mi chybí větší přesah nebo... cokoliv. Rozhodně jsem však RPO neviděl naposledy (třeba hodnocení i změním) a věřím, že se bude v podvědomí veřejnosti držet ještě dlouho, těch filmových odkazů je zde až fascinující množství. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018